Második oldal
F-Zero
- utolsó rész: F-Zero Climax (GBA, 2004, csak Japán)
A nehézségéről ismert F-Zero sorozat is SNES-en indult, 1990-ben. Ahogy a Star Fox a Super FX megoldással volt újító, úgy az F-Zero volt az első játék mely használta a Nintendo Mode 7 (affin koordináta transzformáció) megoldását, mely lehetővé tette a játék hátterének forgatását és nyújtását. Ezen felül az F-Zero tekinthető a futurisztikus versenyjátékok ősatyjának, nélküle nem lenne WipeOut, Fatal Inertia vagy Extreme-G.
Az első rész után 8 évet kellett egy újabb száguldásra várni, az F-Zero X 1998-ban érkezett Nintendo 64-re, majd pedig 2003-ben GameCube-on folytatódott sorozat F-Zero GX címen, melyet az Amusement Vision (Super Monkey Ball) csapata készített, a közvélemény ezt a részt tartja azóta is a legjobbnak.
Később még GBA-ra készült két F-Zero játék (az 51-es részes F-Zero: GP Legend animéhoz kapcsolódóan), azonban azok nem értek el komolyabb sikereket és csak Japánban jelentek meg.
Hirdetés
Captain Falcon immár 11 éve pihen és bár Mario és barátai a legutóbbi Mario Kart-ban már fittyet hánynak a gravitációra, azért jó lenne újra többezer mérföldes sebességgel száguldani a Wii U segítségével, kizárólag 60 fps-en.
Wave Race
- utolsó rész: Wave Race: Blue Storm (GameCube, 2001)
Az 1992-ben GameBoy-ra megjelent Wave Race egy felülnézetes jet-ski versenyjáték, mely két folytatást kapott, 1996-ban Nintendo 64-re a Wave Race 64-et, majd pedig 2001-ben GameCube-ra a Blue Storm-ot. A Wave Race 64 rendhagyó abból a szempontból, hogy játékbeli reklámok találhatóak benne, Fanta és Kawasaki hirdetőtáblák vannak a pályák mentén, melyeket érdekes módon a Virtual Console-on megjelent változatból eltávolítottak.
A Blue Storm korának egyik leglátványosabb versenyjátéka volt, a víz és a hullámok fizikája és animációja addig sose látott minőséget képviselt.
StarTropics
- utolsó rész: Zoda's Revenge: StarTropics II (NES, 1994)
A StarTropics egy két részt megélt, kevésbé ismert sorozat, Európában csak az első játék jelent meg, a folytatásra egészen 2008-ig (Wii Virtual Console) kellett várni. A játékmenet a Zelda első részét idézi, csak a környezet fantasy helyett sci-fi, a történetvezetés pedig lineárisabb és a Zelda játékoknál picivel több szerepjátékos elemet tartalmaz.
A StarTropics játékokkal kapcsolatban több érdekesség is említésre méltó: egyike azon kevés Nintendo címeknek, melyek nem jelentek meg Japánban, kizárólag a Nyugati piacra készültek. Ezen felül a fejlesztést a Nintendo Integrated Research & Development végezte, mely elsősorban a hardverfejlesztéssel foglalkozik a Nintendo-n belül, játékokat csak nagyon ritkán készítenek. A főszereplő alapfegyvere pedig egy jojó, melyik másik játék mondhatja ezt el magáról?
EarthBound
- utolsó rész: Mother 3 (GBA, 2006, csak Japán)
A Japánban Mother néven ismert háromrészes szerepjáték sorozatnak csak a középső része, a Mother 2 jelent meg hivatalosan angolul, EarthBound címen. A klasszikus japán szerepjátékokkal szemben, melyek a Dungeons & Dragons világból veszik az ihletet, a Mother játékok helyszíne az 1970-es évek USA-ja, kardok helyett pedig baseball ütőkkel és serpenyőkkel harcolnak a hőseink.
Az első Mother játék 1989-ben jelent meg Japánban NES-re. Earth Bound címen el is készült az angol változat, azonban a lokalizáció olyannyira elhúzódott, hogy az amerikai megjelenés nagyon közel került a SNES premierjéhez és emiatt a Nintendo végül úgy döntött, hogy nem adja ki már NES-re a játékot. Így végül a már SNES-re készült Mother 2 kapta meg az EarthBound (immár egybeírva) címet és az amerikai kiadást 1995-ben.
A harmadik rész a hosszas fejlesztés miatt (N64-re kezdték el, végül GBA-ra készült el) sajnos az első rész sorsára jutott, hivatalosan csak Japánban jelent meg. A rajongók persze ezt nem hagyták annyiban, egy kis csapat a profi japán-angol tolmács Clyde Mandelin vezetésével 16 hónapnyi kemény munka után 2008-ben elkészült a játék angol fordításával.
És a többiek
Persze ez csak pár játék a sok közül, lehetne még hosszasan sorolni őket: Golden Sun, Punch-Out!!, Sin & Punishment. Az is biztos, hogy a Nintendo esetében nem jelent semmit, ha évekig csend van egy sorozat körül, ahogy a bevezetőben már említettem, a Kid Icarus 21 év után kapott folytatást, így szinte bármi elképzelhető.