Hardver és szoftver
A rendszer lelke egy 28 nanométeres 64 bites MediaTek MT6735 processzor, amiben négy darab 1,3 GHz-en futó Cortex-A53 mag dolgozik. Mellette egy Mali-T720MP2 grafikus chip teljesít szolgálatot.
A 1,5 gigabyte memória mellé 8 gigabyte tárhely jár, amiből a felhasználó számára sajnos csak 3,4 GB elérhető. Ezt micro-SD kártyával tudjuk bővíteni, amiből akár 32 GB-ost is képes kezelni a készülék. Más nevesebb gyártókhoz (LG, Samsung) hasonlóan, sajnálatos módon a K8 sem támogatja a Marshmallow Adoptable Storage funkcióját, amivel belső tárhelyként használható lenne az SD kártya. Így csak az alkalmazások egy részét tudjuk áthelyezni a külső tárhelyre és ezek is foglalnak valamekkora helyet a belső tárolón is.
A készülék sebessége jó, megakadásra nem volt példa. A böngészési élménnyel szintén minden rendben van. Nemcsak az egyszerűbb 2D-s játékokkal boldogul, hanem a komolyabb 3D-s játékok is elfutnak rajta. A Real Racing 3-mal teszteltem, a pályák betöltése némi időt vett igénybe, de a játék teljesen élvezhető, a képfrissítéssel semmi gond, akadásnak semmi jele maximális minőségen sem. A képre kattintva megtekinthető egy rögzített játék.
A készüléken már gyárilag az Android 6.0 fut, tehát a megjelenésekor elérhető legfrissebb éles verzió. A főoldalon 5x5-ös rácson helyezhetők el a különböző widgetek. Az értesítési panelen legfelül a tetszőleges sorrendbe rendezhető kapcsolók, alatta a hang- és fényerő szabályozó csúszkák találhatók, amelyek kikapcsolhatóak.
A felület az LG Smartworld alkalmazáson keresztül letölthető témákkal, ikonokkal, betűtípusokkal teljesen testre szabható. A duplakoppos felébresztés és a Knock Code képernyőzár az utóbbi idők LG telefonjainál megszokott módon itt is megtalálható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!