Hirdetés

Simson Star XI.

Még kamaszként kezdtem írogatni erről a kismotorról. Gondoltam írok róla újra egy kicsit, mert azóta nem történt olyan sok dolog, viszont nagyon fontos tapasztalatokat hozott. Úgy érzem ezeket a tapasztalatokat ki kell írnom magamból.

A legutóbbi poszt arról szólt, hogy nekiálltam a blokkgenerálnak. Röviden-tömören:
-Új minőségi csapágyak, új szimeringek, új hajtókar, tűgörgő, új váltófogaskerekek
-Normálisan lett összerakva a blokk, főtengely kihézagolva, még az olajterelő lemez is jó helyre került.
-Új kuplunglamellák

Látszódott a főtengelycsapágy berágása, de nem mértem ki, azt gondoltam, hogy a csapágy ragasztó megfogja.

Nem fogta :))

AMDGPU használata PRE-GCN kártyákon

Amikor Llinuxot akar használni az ember mindig van egy "de" ami miatt végül elhasal az elhatározásai közt. Én is sokszor hasaltam el, most segíteni szeretnék, hogy ti könnyebben tudjatok felállni.

A probléma a következő: Az AMD Radeon HD7700+ (Southern Islands) és az R7 200+ (Sea Islands) videókártyákhoz nem az AMDGPU driver települ, hanem a radeon(ATI). Ezzel csak annyi a probléma, hogy a mesa3D és a Vulkan API nem megy radeon driverrel. Az igazi probléma az, hogy a Steam által szolgáltatott Proton nem fog vele elindítani Windowsos játékokat.

Én Manjaro-t használok így Archosok előnyben.
Szóval, hogy is érjük el azt, hogy az operációs rendszerünk kernele az AMDGPU drivert használja?
1.) Idő előtt nézzük meg, hogy az xf86-video-amdgpu, vulkan-radeon és a libva-mesa-driver telepítve van-e a rendszerünkre. Ehhez egyszerűen csak írjük be a nevüket a csomagkezelőbe. Itt még nem kell parancssorozni. Csak keressük meg őket az alkalmazásboltban-

Simson Star X.

Jelentem nekikezdtem a blokkgenerálnak.

Már minden megvolt. És jelentem a blokk tényleg bontatlanul került széthúzásra. :Y

Jó kokszos volt. De hát leszolgált egy mopedrallyt és szerintem még sarat is evett alatta szóval nem panaszkodunk.

Kálváriánk az internet szolgáltatóval 2

Előzmény

Szóval ma megnéztem a speedtest... És 25mbit/s a letöltés. Megnéztem a számlát és már Nem az "Otthoni Internet 50"-et láttam rajta (amihez minket köt a hűségidő). Hanem a "Net Plusz" díjcsomagot. Ami 30 megabitet tud elvileg. Na most egy nagyon érdekes dolog, hogy mi 2018-ban mikor az utolsó hsz-em írodott, 2880 forintot fizettünk, Most 5700-at fizetünk. Szóval a szolgáltató átpakolt minket önhatalmúlag egy drágább de kissebb sávszélességet adó netcsomagba.

Fel is hívtam őket, hogy mi a tököm van. Megkaptam, hogy ez az egyetlen díjcsomag réztechnológián. És ez ADSL. :DDD Vágod ADSL :DDD

Kipróbáltam mindent, mondtam a mókusnak, hogy mi lenne ha csak engedélyeznék a VDSL kapcsolatot ha már úgyis bevan kötve és alkalmas HGW-nk van. Nyilván ezt nem lehet. Mondtam neki, hogy mi lenne ha áttenne a 150 megabites csomagba, hiszen ugyan annyiba kerül. De az csak optikain van. Megkérdeztem van-e itt korlátlan 4G mobilinternetszolgáltatás. Azt a választ kaptam, hogy nincs.

Hol lehet budapesten nyomtatni és scannelni?

Sziasztok! Segítségre van szükségem! Az M2 vonalán lakom, hétfőn lenne 1 órám amíg megkéne oldanom egy dokumentum kinyomtatását, aláírását és bescennelését.
Tudtok ajánlani papírboltot/fénymásolót ahhol foglalkoznak ilyennel?

AverMedia LGP Lite használtteszt

Unboxing

A képernyő rögzítése szoftveres úton nagyon kemény feladat egy számítógépnek. Gondoljunk bele, hogy minden képkockának minden pixelén a megjelenített színt egyenként fel kell jegyezni, ezt tömöríteni, majd ráírni a winchesterre. Ez idáig nem is probléma. De ha mondjuk mellette videójátékot szeretnék futtatni, arra már nem igazán lesz szabad processzorkapacitásunk. Eme rengeteg teendő közül kettőt vesz le a processzor hátáról egy capture card, vagyis egy rögzítőkártya.

Tehát adottak a felvevőkártyák, amelyekhez hozzájutni a mai világban nem nehéz. Két verzió található meg belőlük a piacon. A PCIe és az USB csatolófelületű. Nyilvánvaló, hogy a PCIe kártyák asztali gépekben használhatóak, amíg az USB-sek laptophoz kapcsolva lehetnek hű társaink.

Az a kártya, amit be szeretnék mutatni, egy ilyen külső darab. A doboz tetején feltűnnek nagy matricák, amik szerint Windows 10, Youtube és Twitch kompatibilis, valamint 1080p felvételre képes.

A csomagolás hátulja érdekes még, ott tételesen megkapjuk a támogatott felbontásokat, egy ábrát a portokról, valamint némi leírást.

Ryzen 1600 alap undervoltage vélemény

Az egyszerű felhasználó felett van az aki nem elégszik meg az alkatrészek gyári beállításával.
Sokan vagyunk akik hallottunk már az overclockról, kicsit kevesebben vagyunk akik tudjuk mit is jelent és még kevesebben akik tudjuk hogy kell csinálni.

Megszokhattátok tőlem, hogy nem írok mély szakmai posztokat, nem vagyok szakbarbár és kontár sem. De nem megyek bele mély BIOS beállításokba és trükkökbe azon túl, hogy memóriatuningnál pár mV az SoC-be jót tud tenni a műveletnek.

Szóval amikor elhatározzuk, hogy belenyúlunk a gépünk órajeleibe/feszültségeibe két iskolát tudunk követni:
-Overclock: A cél a nagyobb teljesítmény elérése, egy nagyteljesítményű alaplapi ellátó áramkör és egy jó hűtő kell hozzá, hogy érdemi teljesítménynövekedést tudjunk realizálni. A Ryzenek gyári hűtője és a B350-es alaplapok áramköre alkalmas minimális tuningra ha a szilícium lottó jól jön ki, de a talán a Dark Rock (esetleg Pro) 4 hűtési teljesítménye elegendő az érdemi tuninghoz. Aminek viszont teljes a létjogosultsága.
-Undervoltage:A cél a lehető legkissebb teljesítményvesztéssel alacsonyabb feszültségeken üzemeltetni a CPU-t. Így megnövelni annak élettartamát, csökkenteni üzemi hőfokát.

A1 B jogosítvánnyal (B125)

A mai felgyorsult forgalomba nem elég a 4KW teljesítményre korlátozott segédmotorkerékpár kategória. Mindezek mellett ehhez a teljesítményhez a motorunknak általában kétüteműnek kell lennie, aminek az üzemeltetése drága és büdös. Ezért az A1 kismotor kategória mentőövként szólgálhat sokaknak, akik szeretnék a forgalom ritmusát tartani, megtartva a segédmotorok kedvező fogyasztását de elhagyva drága üzemeltetésüket.

SMKP:
Előnyök:
-Minimális kötelező biztosítás.
-Átiratási költség és műszaki vizsga, ezzel együtt rendszám hiánya.

Hátrányok:
-Gyakran kétütemű: drága 2T olaj, rövidebb élettartam, nagyobb rázkódás és zajkibocsájtás.

Kismotor:
Előnyök:
-Nagyobb teljesítmény.
-2 személy szállítása
-Nagyobb kényelem és biztonság

Hátrányok:
-Átiratás, műszaki vizsga, rendszám
-Drágább kötelező biztosítás

Yamaha Mint I.

A Star sorozattól megihletve elkezdek írni egy Yamaha Mint robogóról is, ami a mai nap került a birtokomba.

A Starrol annyit, hogy jön-megy-megáll, idönként karbit pucolok, gyertyát cserélek. Nemsokára írni fogok a teljes egyenirányításról és fesszabályozásról.

Tehát itt ez a modellciklus eleji Yamaha Mint. Valószínűleg 12000km-rel. Mindene működik, legalabbis remélem, hogy a külön olajzó is jó. Azért 30-as keverékkel töltöttem fel a tankot amikor kivadásztam egy fészerből.
A kilencvenes évek vége óta áll. 2012-ben kilett pucolva a karbi és kapott egy NGK gyertyát. Nekem most csak felkellett pumpálnom a gumikat és rugdosni, 10 perc után be is indúlt. Alapjárat is van, egy izzó sincs kiégve és minden műszer működik. Olajat majd cserélek a variátorbam, de lábon jött haza (15km). Az első 4 kilóméteren nagyon füstőlt, de nem tűnik szimeringesnek. Azóta zavarbaejtően nem füstöl. Pedig
30-as keverél+amit hozzákever.