Sziasztok. Második blogbejegyzésként egy doksit szeretnék közzétenni.
Néhány éve volt a kisvárosom egyik egyházközösségének egy szépreményű internetrádió(majd később földi sugárzás) terve, melyből sajnos kevés dolog valósult meg. Mivel nem volt sem titoktartási szerződésem, sem szerzői jogi megállapodásom velük, és egyébként sincs semmi üzleti titok, kényes adat benne, így a rádióautomatizáló szoftverhez készült felhasználói dokumentációt, melyet én készítettem, bátorkodom majd itt közzétenni, hátha valakinek hasznos lesz majd. Elég hiányos, feltételez némi alap Linux tudást, de azért csak jó lehet valamire.
Na, de ne ugorjunk ennyire előre, egy kis előzmény:
Amikor a webrádiós részt elkezdtük fejleszteni, egyelőre Linux alapon, több, nyílt forráskódú, szerveroldali szoftver is adódott lehetőségként.
Ott volt egyik alternatívaként az Airtime, ami egy nagyon szép, csicsás, a modern kor GUI és funkcióigényét is kielégítő, broadcast grade, ingyenes internet rádió programcsomag [link]
Egy hátránya volt, hogy viszonylag erőforrásigényes, amiatt, hogy elég sok minden webszolgáltatásokkal van benne megoldva, valamint a felülete is böngészőn keresztül kommunikál, PHP alapon.
Sajnos kifogtak rajtam a program függőségei, meg a telepítés bonyolultsága Ubuntu Server 12.04 LTS operációs rendszer alatt, így kb. egy hét próbálkozás után a vele való munkát feladtuk.
Ezen verziójú Ubuntu rendszer már akkoriban sem volt a legmodernebb, de nekünk ALSA soundserver kellett, a Pulseaudio hülyeségei nélkül, ebben meg azt még teljesen ki lehetett gyomlálni, így ezért esett erre a változatra a választásunk. Újabb Linux rendszeren, illetve a mostani újabb Airtime verziókkal már lehet egyszerűbb lenne a telepítése, mivel sok rádió használja, de én már nem foglalkozom ilyesmivel manapság.