Bevezetés
Manapság annyi mindent tárolunk a mobiltelefonunkon, és annyi mindenre használjuk, hogy teljesen meg vagyunk lőve, ha lemerül; továbbá éppen ebből a megnövekedett használatból (és a telefon akksiját fogyasztó alkatrészek energiaéhségének növekedéséből, valamint az akkutechnológia ezzel lépést tartani nem tudó fejlődéséből) adódóan sokkal hamarabb lemerülnek, mint a hőskor "buta" telefonjai. Jómagam még emlékszem az Ericsson T65-ösöm 8-10 napos akkumulátoridejére, abban az időszakban a feltöltést követően a töltő elcsomagolható volt, messze nem volt rá napi szinten szükség.
Ez mára teljesen megváltozott. Az ingerküszöb, azaz a minimum-követelmény odáig csökkent, hogy az okostelefon bírjon ki mindenképpen legalább 1 húzós napot, a többi már nem számít, mert naponta úgyis tölteni kell. Manapság már kifejezetten jónak számít, ha egy korszerű okostelefon több napot üzemel egy töltéssel normál használat mellett.
A magam részéről a Samsung Galaxy Note II megjelenése óta nem csak a nagyobb kijelző, hanem az ezzel járó nagyobb akku miatt is a méretesebb telefonokat használom (Note II, Sony Z3, Blackberry Passport, Lumia 1520, iPhone 6s Plus). Ezek mindegyike bőven és biztosan elmegy egy napot egy töltéssel még egy megnövekedett használat esetén is, de vannak olyan szituációk, amikor még így is szükségem lehet egy plusz töltésre (például elfelejtem feltenni a töltőre este, nap közben navigálni kell, és a velem együtt utazó személy állandó Facebookozása miatt csontra merül a telefonja, így elhappolja az autós töltőmet, stb.).