Hirdetés

Mit lehet kihozni egy játékdrónból

Jaj, de rég nem írtam már ide. :) Az egyetem pont annyira foglal le, hogy alváson és evésen kívül nem sok másra marad időm, főleg, hogy közben felvettek a National Instruments-hez diákmunkára. :D

A feladat az volt, hogy LabVIEW-t használva okosítsunk meg egy Parrot AR.Drone 2 drónt, hogy automatikusan repüljön. Három hónap kemény munka eredményét megnézhetitek az alábbi videóban:

Motorola Moto G2 érkezik

Engem is elkapott a Fekete Péntek őrület, úgyhogy rendeltem magamnak egy Moto G2-t. Tudom, hogy nem olyan nagy bumm, mint az első generáció, de az én igényeimet nagyon eltalálták: nagy kijelző, tűrhető felbontással és microSD bővítőhely.

A mostani telefonom egy "agyonhekkelt" Samsung Galaxy S Advance, ami már nagyon megérett a cserére. Ez váltja majd fel a még régebbi LG Optimus One-omat a robotos projekteimben. :)

Ha megjön a telefon majd írok bővebb beszámolót.

25 éve dőlt le a berlini fal

(A videó a Google főoldalán található meg, ők így emlékeznek meg a nagy napról.)

Vége a Naruto mangának

Tudom, hogy nem a "mainstream" manga a menő, de nem szégyellem, hogy engem a Naruto is megfogott. Éppen ezért sajnálom, hogy vége van. Noha lesz még pár spin-off, amelyekből egy-kettő érdekesnek ígérkezik (pl. Kakashi története), de ezeket már nem az eredeti mester rajzolja.

Abban egyetértek, hogy már ideje volt befejezni, hisz a a vén boszi (lásd Kaguya) legyőzésével már nem maradt mesélnivaló a történetből. Örülök, hogy az író nem akart még néhány bőrt lehúzni az egészről és a csúcson abbahagyta.

DE: Az utolsó Sauske vs Naruto harcban nagyot csalódtam. Nagyon összecsapott volt az egész és túl hamar véget ért. A többi "főgonosznak" legalább volt ideje meggondolni a dolgokat és a megvilágosodásuk így egy kicsit hitelesebb volt. Egyszerűen nem vagyok elégedett, na, ez a helyzet. Valami meglepőbbet szerettem volna látni, de a happy-end sem olyan szörnyű.

Itt az Android 5.0 és az új Nexusok

(dobpergés)

Ma került leleplezésre a legújabb Android verzió, amelyben alapértelmezetté válik az ART és jelentős dizájnbeli változások is megfigyelhetőek rajta (Material Design, ugyebár).

Végre tudjuk, hogy az L "Lollipop"-ot takar és itt van még három érdekesség:
- Motorola Nexus 6
- HTC Nexus 9
- Nexus Player

Mindenik érdekes a maga módján.

A Nexus 6 egy felfújt 2014-es Moto X, így (szerintem!) a dizájn nagyon rendben van. A méret ízlés kérdése, nálam már nagyon az elfogadhatóság felső határát súrolja, de ha hozzászoknék, biztos nagyon szeretném.

A Nexus 9 megörökölte a HTC-re jellemző gyönyörű dizájnt és minőséget, hardveresen is a csúcson van és ekkora méretben még tényleg elképzelhető, hogy egy kézzel átérje az ember, míg a másik kezével dolgozik rajta. Van hozzá hivatalos billentyűzet-kabát is, úgy látszik a Google hadba indul a Microsoft Surface gépei ellen.

YouTube videóim nézettsége

Ma a YouTube-on való nézelődés során véletlenül ráakadtam a Statisztikákra (tudtam, hogy léteznek, de sose voltam rájuk kíváncsi különösebben). Szomorúan konstatáltam, hogy bizony nem vagyok túl népszerű a videómegosztó portálon, mert a videóim naponta összesen átlagban 15 - 20 kattintást kapnak és a nézők oroszlánrésze egy percen belül tovább is lép. Nem tudják az emberek, hogy mi a jó. :( (Szerkesztői megjegyzés: Kedves olvasó, a legutolsó mondat vicc.)

Ahogy a trendvonalat figyeltem, egy kis kiszögellésre lettem figyelmes április végénél. Ráközelítve már hatalmas hegy lett belőle és rájöttem, hogy ez bizony akkor történt, mikor itt a LOGOUT-on címlapos cikk jelent meg az informatika szakvizsgára készült robotomról. A szám viszont még egy is gyanús volt. A lenti képen láthatjátok, hogy az adott időszakban 899-szer "tekintették meg" a robotos videót, amit a cikkem első oldalán belinkeltem.

Négy kerék meghajtású okos robot

Végre volt egy igazán szabad nyaram: túl vagyok az érettségin, felvettek arra az egyetemre, amelyikre mindig is pályáztam, a szállásom Kolozsváron el van intézve. Így hát volt időm arra, hogy építsek egy új robotot, amely ezúttal már jobban hasonít egy autóhoz, mint egy tankhoz. Minden kerékhez külön motor tartozik, így erősebb és gyorsabb is, mint a régi. :) Sok mindent újrahasznosítottam az ezelőtti robotból, de még több új került a nemlétező motorházfedél alá. Erről is szívesen írnék címlapos cikket, de nem tartom valószínűnek, hogy érdekelne másokat is.

Itt egy kis videó arról, hogy hogyan is működik az egész.

Arduino VU Meter, házilag

Mindig is kimondottan látványosnak tartottam a média lejátszó programokban, bulikban és mindenfelé máshol, ahogyan a zene hangerejét egy ugráló színes sávval reprezentálták. A napokban vettem magamnak pár 5mm-es LED-et és én is elkészítettem a saját verziómat. Az eredményt le is filmeztem:

Zongora - papírból

Meguntam a gitározást, úgyhogy inkább rajzoltam magamnak egy zongorát. :)

Zongora és billentyűzet banánból

Nemrég hallottam először a Makey Makey projektről. Az már első ránézésre látszik, hogy az egész nagyon egyszerű, úgyhogy kicsit jobban utánanézve a dolog működési elvének könnyedén elkészítheti bárki a saját banán zongoráját vagy bármi hasonlót. Nagyon megtetszett az egész, úgyhogy a testvéremmel gyorsan össze is dobtunk egy működőképes verziót, amelyről videót is készítettünk.

A hangeffektusokat tényleg a gyümölcsök megérintése váltja ki, nem trükk. Éppen ettől olyan jó az egész.