Hirdetés

Heroes of the Storm: Melyik hőst érdemes megvenni?

Figyelmeztetés
Az alábbi írás 2014.12.27-én született, mivel a játék még Alpha állapotban van, így a következő hónapokban az itt leírtak változhatnak, de ha ezt külön nem jelzem, akkor nem aktualizálom!

2015.01.13-án kijött a Beta, ez hozott buffokat, nerfeket, árváltozásokat, új hőst és bundle-t, a bejegyzés frissült!

2015.02.09-i patch sok újdonságot hozott főleg a hősöket tekintve, a meta kezd beállni, de változások még lehetnek. Az ajánlott hős lista frissítve lett!

A 2015.03.24-i patch ismét borította a metát, a hősök erősorrendje frissült.

A 2015.05.19-i open beta patch ismét átrendezte a hősök erősségét, így a lenti listák picit még változhatnak.

Utolsó frissítés: 2016.03.22.

A bejegyzés főleg a hős beszerzésre fókuszál, tehát a skinek és mountok nincsenek figyelembe véve. Ezekre sok okosságot nem is lehet írni, a legtöbb mount csak pénzért szerezhető be: bundle-ben vagy külön, ez utóbbi esetben érdemes leárazást várni rájuk. A skineket is főleg leárazásban vagy bundle-ben éri meg venni, a master skinekre pedig csak a 10.000 goldos beszerzési mód van.

Heroes of the Storm: Brightwing talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Brightwing

Brightwing az egyik legjobb support a játékban, ennek oka, hogy bárhol feltűnhet a térképen, ahol segítségre szorul egy csapattárs, ranged, tehát a dmg-be is be tud segíteni, amit tovább erősít, hogy a healje nagy részét passzívan adja le, így van ideje mással is foglalkozni. Emellett jó cc képességekkel rendelkezik (Polymorph, amiből level 13-tól kettőt is el tud lőni, illetve Emerald Wind), és még menekülési képességei is a jobbak között vannak. Cserébe nem igazán van burst healje, még a Blink Heal-lel sem.
Talenteket tekintve nagyon sok választási lehetőség van, nincs olyan tier, ahol csak egy használható talent lenne, így választáskor mindig érdemes megnézni a saját és ellenfél team-et, és ez alapján kell dönteni.

Heroes of the Storm: Tassadar talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Tassadar dps

Tassadar survivor

Tassadar egy erősen dmg orientált support karakter, mely nagyon jó solo lane-re, védekezésre, team fightra, mindezekért cserébe viszonylag gyenge 1 vs 1-re, főleg lvl 10 előtt. A december eleji nerf óta csökkent a kiosztott sebzése, de még így is nagyon jó ezen a téren is, a 4k goldos árát bőven megéri. Bár heal képességei korlátozottak, de az Oracle által adott előny főleg egy Zeratul / Nova páros ellen sokszor többet ér ennél. Az első build főleg dps-ben erős, míg utóbbi a túlélőképességeket erősíti, és a dps-t az Archon idejére koncentrálja.

Heroes of the Storm: Rehgar talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Rehgar healer

Rehgar egy melee support karakter, sajnos Uthertől eltérően nincs stun-ja, így team fightokban a healen kívül ritkán tud besegíteni a dmg-be is, mert azonnal első számú célponttá válik, és nem tud menekülni, ha ráfókuszálnak. A fenti build erősen heal orientált, ha kevés a dps és/vagy van másik healer is a csapatban, akkor lehet rajta változtatni. Rehgar leginkább egy tank vagy melee assassin mellet tud jó lenni early game-ben, de később a team szituációkban is erős.

Level 1: Healing Totem, azaz ingyen 30% heal 10 sec alatt, viszont ennek a totemnek viszont csak 1 hp-ja van, így gyakran idő előtt leverik. A Spiritwalker's Grace is jó talent, akkor válasszuk, ha Level 4-en a Farsight-ot fogjuk választani. A Colossal Totem a cc-nket erősíti, míg az Empowering Charge a dps-ünket.

Heroes of the Storm: Nova talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Nova

Nova egy nagyon erős karakter jó kezekben, bár koránt sem annyira OP, mint ahogy egy kezdő játékos néhány PUG meccs alapján gondolja. Nova feladata leginkább az, hogy fél - háromnegyed HP közelében lévő hősöket 2-3 sec alatt megöljön, és utána eltűnjön. Viszonylag gyenge az aoe szituációkban, és általában gyenge a siege dmg-je is. Alkalmas még néhány hős full hp-ról történő megölésére (főleg Abathur), és a játék elején az egyes lane-ekben a túlságosan előre merészkedő hősök kiiktatására.

Level 1: A Conjurer's Pursuit alapvetően hasznos talent lenne, mert a Novanak erős mana gondjai lehetnek, de a feladatából fakadóan sokkal inkább érdemes a Burst dmg irányába elindulni, és néha HS-t nyomni. A Tazer Rounds hasznos support talent, egyre többször választják, hiszen a 4 sec lassítás nagyon sokat ér, és jól szinergizál a level 16-os Crippling Shot talenttel. Az Ambush Snipe adja a legnagyobb burst-öt, a Psi-Op Rangefinder pedig nem a range növelés, hanem a 2 sec CD csökkentés miatt lehet jó választás, bár nagyon ritka, hogy 1 hős ellen éljünk annyi ideig, hogy 2x el tudjuk sütni még így is.

Heroes of the Storm: Malfurion talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Mafurion

Mafurion egy viszonylag könnyen játszható healer, akinek sajnos erős hiányosságai vannak a többi support classhoz képest. Nem tud stunolni, mint Uther, nincs nagy burst heal-je, mint Rehgarnak és menekülni sem tud úgy, mint pl Brightwing. Ennek ellenére nagyon szép healt tud tolni, és mivel ranged, ezért valamennyire a dmg-be is be tud segíteni.

Level 1: Malfurionnak elég erős mana gondjai vannak, így akár dmg, akár heal buildet építünk, érdemes rágyúrni a mana regenre. Ha nagyon híján van a csapat dmg-nek, akkor megfontolható a Moonburn. A Harmony-t én semmilyen körülmények között nem választanám, és a Scouting Drone-t is max akkor, ha semmi hasonló nincs a csapatban és az ellenfélnél van Nova és Zeratul is, de még így is meggondolnám, hiszen a Moonfire is alkalmas a Stealth megszüntetésére.

Heroes of the Storm: Zeratul talent build guide

A bejegyzés nem frissül, itt vannak a friss buildek!

Auto Attack Zeratul

Ability Zeratul

Zeratul egy melee assassin hero, mely képes minionok és herok ellen is nagy dps-t tolni. Nagyon jó talentjei vannak, a fenti két mintától is el lehet térni a csapattársak és az ellenfelek függvényében. Az első build főleg arra épít, hogy az Auto Attack is erős legyen, így kisebb a burst dmg, de nagyobb a sustained dmg. A második build főleg a fél hp körül lévő hősök 2-3 mp alatti megölésére és a gyors menekülésre épít, emellett a Cleave talentekkel egy adag lane miniont kb 5 másodperc alatt el lehet vele tüntetni lvl7-től.

Hearthstone Arena - Rogue elemzés

Az alábbi szöveg nincs frissítve a Naxx és GvG részekkel!

Ebben a bejegyzésben a Rogue kaszt előnyeit és hátrányait elemzem, kizárólag arénát figyelembe véve.

Rogue aréna elemzés
Egy druida jó az arénában és a constructedben is, egy mage jó az arénában, de (jelenleg) nem jó constructedben, egy hunter erős constructedben, de az arénában nagyban függ a drafttól. A rogue jelenleg egyik téren sem tartozik a top 3 kaszthoz, és ennek bizony oka van: szinte minden kártyájánál találunk jobbat más kasztoknál. A rogue kaszt sajátossága, hogy némelyik lapja ún. combo képességgel rendelkezik, mely azt jelenti, hogy ha azt a lapot az adott körben csak másodiknak vagy később játsszuk ki, akkor a combo képesség kerül aktiválásra. (Például az Eviscerate első lapként kijátszva 2, de később kijátszva 4 sebzést okoz.)
A kaszt már a WoW idején is a gyors ölésre lett tervezve, így itt is az early és mid game-ben kell megnyerni a küzdelmet, az elhúzódó csaták esetén csökken a nyerés esélye. Kulcskártyái így az Eviscerate, a Backstab, és a Deadly Posion, amivel a játék elején megfelelő előnyt tudunk kiépíteni.