Vannak egyszerű módszerek arra, hogyan mentsünk életet.
Elnézést, ha ez a téma nem túl érdekfeszítő, de a hétköznapi tapasztalataim alapján a praktikus ismeretek közé sorolom az alant lévő pár dolgot.
Tanmese:
Egy fogadáson történt, hogy egy asszony tányérral a kezében megtántorodott, majd elesett. Felsegítették, de az asszony azt mondta, hogy minden rendben, úgy látszik, csak megbotlott. Nem akarta, hogy orvost hívjanak. Az est hátralévő részét jó kedvben töltötte a társaság tagjaival. Amikor hazaértek férjével, a férj aggódott, és mégiscsak felhívta a mentőket. Az asszonyt beszállították a kórházba, de már nem tudtak segíteni rajta. Rövid idő elmúltával, még azon az éjjel az asszony agyvérzésben meghalt.
Egy neurológus véleménye szerint, ha ott, a szórakozás helyén, valaki ráismert volna az agyvérzés jeleinek egyikére, annak a következő 3 óra leforgása alatt életmentő jelentősége lett volna.
Zoli bácsi: Leggyakoribb tünet Stroke-os betegeknél a száj elhúzódása, beszédzavar, és a féloldali gyengeség, bénulás. A STROKE egy gyűjtőfogalom, az agyi érkatasztrófák gyűjtőneve.