Hirdetés

Email alias-ok / catch-all cím készítése egyszerűen és ingyen / temp email címek

Email alias-ok készítése egyszerűen és ingyen

SimpleLogin - alkalmazás Google Play-ben
https://app.simplelogin.io
A Proton saját email alias szolgáltatása, ingyenes
[alias név].[random string]@simplelogin.com,
[alias név].[random string]@slmail.com,
[alias név].[random string]@aleeas.com
és
[alias név].[random string]@simplelogin.fr jellegű alias-okat lehet ingyen csinálni vele

AnonAddy új néven addy.io
https://app.anonaddy.com/ helyett https://app.addy.io/
Szintén alapvetően ingyenes szolgáltatás,
[alias név]@[felhasználóneved].anonaddy.me,
[alias név]@[felhasználóneved].anonaddy.com
és
[alias név]@anonaddy.me jellegű alias-okat lehet ingyen csinálni vele

Android ActivityManager és memóriahasználat javítása* - kifejezetten haladóknak

SAJÁT FELELŐSSÉGRE

*Javítás alatt azt értem hogy az AOSP forrásban nevetségesen alacsonyan ("Froyo szinten") tartott empty process / cached process ürítési időt / darabszámot növeljük meg hogy a rendszer ne zárogassa be a folyamatainkat csak azért mert épp nem csinálunk velük semmit vagy mert épp nincs megjelenítve, esetleg nincs rajta valami amit aktívan lehetne nyomokodni pl. natív gombok, csúszkák, lejátszott videó, zene, etc.. (mert pl. csak egy betöltött weblap amin épp hozzászólást írsz.. ami elvész egy sima taszkváltással).

Igen, ez azzal fog járni hogy a mutatott free RAM kevesebb lesz, igen, azért mert végre valahára használni fogja a rendszer, igen, ha én nem akarok bezárni valamit akkor NE záródjon be, ha memóriában akarom hogy legyen akkor tartsa ott a rendszer nekem. A RAM-ot kifizettem, NEM akarom üresen tartani, ha van memory pressure (vagyis pl. egy új folyamat / alkalmazás indításához KELL a memória akkor fel fogja szabadítani a rendszer, nem kell emiatt aggódni, az empty folyamatokból fel lesz szabadítva a hely).

Android ADB, TWRP, ROM, GApps, MicroG, Shizuku, APK és egyéb segédeszközök

Android 10 és felette a készülékekben már a fejlesztői menüben van Wireless ADB (nem kell külön mókolni) vagyis akár géprol (vagy LADB-vel vagy pl. termux-al az android-tools csomaggal a telefonról..!) tudsz ADB kapcsolatot létesíteni a készülékkel Wifi-n.
Aztán USB-s ADB-re van egy webes API amit a Chrome vagy más de Chromium alapú böngészőkbol is el lehet érni, sőt, akár scrcpy (képernyőkép + egér + billentyűzet kezelés) is elérheto, adb parancsokat is ki lehet adni, etc.. USB-n kapcsolódsz a készülékhez és minden mást intéz a web USB API és a böngésző.

Idézet magamtól (innen) WebADB-vel kapcsolatban:
..az LADB vagy Termux (GitHub vagy F-Droid) alatt tedd fel az android-tools csomagot (pkg install android-tools) - mivel újabb a készülék így a fejlesztoi menüben van WebADB, kapcsold be, van benne párosítás. A párosítás menete az LADB Play Store leírásában vagy itt a GitHub oldalán is le van írva. Termux alól ha csinálod akkor felmész Wifi-re valamire (mindegy mire) aztán a WebADB beállításainál párosítás (dokumentáció itt), majd nézd meg az IP-t és a portot és ugyanúgy oszd ketté a képernyot / használd a Termux-ot lebegoben és add ki benne az adb pair ipcím:port parancsot, add meg a kódot, ha a párosítás megvan akkor adb connect ipcím:port (ez a port már a kapcsoldódás port nem a párosítás) és ha connected akkor mehet ugyanúgy az adb shell vagy a dexopt parancs vagy amit akarsz. Vagy használhatod Chrome vagy Chromium alapú böngészovel a WebADB weboldalas megoldást is.

Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése

Olvasd tovább, bőven volt, van és lett és lesz is régi és új "élet" is a Vanced után!
És a Youtube Premium mindig megoldás ;] Mondjuk nem mindenre..

Figyeljetek oda: a revanced(pont)io scam- és malware oldal.
Egyéb említésre méltó, szintén imposztor / scam / malware oldalak:
revanced(pont)net
youtubevanced(pont)com
youtubevanced(pont)cc
vancedmanager(pont)com

Mielőtt bármi random szart feltesztek legalább virustotal-on futtassátok meg....

Úgy látom sokan elvesztek a rengeteg info közt......
Ugorjatok a "Lustáknak" kifejezéshez lentebb,
ott lesznek az előre elkészített APK-kat tartalmazó források.

Youtube Vanced - 2022.03.13 - megszűnt a fejlesztése! - Vanced, vagyis (S)Ad(/S)Vanced de mivel ugye nincs benne Ad (reklám) így marad csak Vanced :D a Vanced Manager-el érdemes telepíteni (és frissíteni), ha be is akarsz lépni a fiókodba akkor MicroG is kell hozzá (a Manager-ből telepíthető az is). Alapvetően egy módosított eredeti Youtube app, összeakad(hat) a gyárilag feltelepített Youtube appal (pl. a Play Áruház azt fogja mondani hogy van újabb változat), van root-al (Magisk) és root nélkül is működő változata. Mivel a csomagnév ugyanaz mint az eredeti Youtube app-nak így frissíteni akarja/fogja a Google Play.. viszont.. TeMeFi-vel invalidálható a Play-ben az adatbázisban a Youtube "linkje" ("detach v4"): TeMeFi: Menü -> Application Info/Manage -> Detach App From Playstore -> DETACH: Select Package -> Youtube appot megkeresed: com.google.android.youtube -> Protection Level v4 -> kész.. [Vagy leírás a v3-hoz] magától a TeMeFi fejlesztőjétől, képekkel, csak már azóta van v4 method, de a leírás ugyanaz csak nem v3 kell hanem már v4. A Vanced csapat a Vanced Guide (FAQ) app-ban is ugyanezt a metódust javasolja (meg említi a Titanium Backup hasonló funkcióját is, de szerintem az Android 7 Nougat-ig működik csak) és én tenném még hozzá, hogy van két detach modul erre-arra, pl. a Magisk Repo-ból elérhető Detach modul és egy másik, XDA-n elérhető Detach3 nevű modul erre a célra (csak annyi, hogy megemlítem: volt olyan app, ami "látta hogy root-olt a készülék" de csak annyit látott, hogy pl. a Detach modulhoz tartozó Detach.txt-t látta a belső táron..).

Android alkalmazások amiket használok / ajánlok

____________________Android alkalmazások amiket használok / ajánlok:____________________

____________________Terminál emulátorok, shell-ek, SSH kliensek:____________________

ConnectBot - lokálisan a telefonon is ad terminált (egy shell-t) de kiváló SSH kliens is, bármelyik billentyűzet felső részéhez hozzátold egy sort, amiben Ctrl, Esc, Tab és kurzorgombok vannak (terminálban meg vi / nano szerkesztőnél elég hasznos)

Terminal Emulator: majd' minden Android terminal emulator ősatyja, rengeteg custom ROM-ban ezt (vagy valamelyik fork-ját) lehet bekapcsolni a fejlesztői menüben helyi terminál néven.

Termux - messze nem csak arra való hogy a Magisk-t és egyéb modulokat nyaggassa vele az ember, kvázi teljes linux környezetet tud adni Android-ra, akár apt-vel, csomagkezeléssel, etc..

Android doze mód és doze profilok

Az alvás- és mélyalvás funkció Marshmallow-n lett bevezetve, azóta Nougat-on, Oreo-n és Pie-on valamint Android 10/Q-n is reszelgettek rajta, tettek hozzá plusz faktorokat / változókat a működtetéshez. Lényegében arról van szó, hogy mikor, milyen körülmények között és milyen időközökkel kerüljön a készülék alvásba vagy mélyalvásba és ott mennyi időt töltsön. A doze kétféleképp működik, van egy light és egy deep doze állapot, ha lemegy doze-ba ott egyáltalán nincs wakelock mert nem figyeli, nincs jobschedule, nincs sync, nincs kb. semmi kb ami felébresztené (ezért nincs értesítés se általánan, csak ha olyan értesítés jönne ami urgent-nek van jelölve mert úgy írta meg az app fejlesztője) szóval a maintenance window eljöveteléig kb nincs semmi csak a tétlen állapot, viszont ébred majd ha eljön a maintenance window és szétnéz hogy mit kell sync-elni, satöbbi, van-e értesítés..

Android - csomagoptimalizálás kényszerítése

Android - csomagoptimalizálás kényszerítése - Ez nem gyártó vagy rendszerspecifikus, ez egy teljesen általános Android dolog. Én ezt már Android Marshmallow óta használom és mondom is sokmindenkinek, megelégedéssel. Igen, kevesebb energiát használ mert kevesebb lesz az interpretált futtatás - de mivel kellenek hozzá az optimalizált file-ok így több helyet foglal egy-egy app. Engem nem érdekel, nem zavar, bőven elfér (10..20% max. amivel egy app több helyet foglal így.. ennyi a con de nagyon sok a pro).

Nem reklámozzák a módszert mert alapvetően ezt a felhasználónak NEM KELL tudnia és ha átállítja az ember az alapértelmezettről (speed-profile) akkor az apptelepítés- és frissítés pl. lassabb lesz, a bg-dexopt amúgy is le kellene fusson egy normál rendszeren ha pl. éjjel felteszed töltőre és idle marad a készülék sokáig és lemegy deep doze-ba.. Csak ám sokmindenkinek nem megy le mert a rendszer szerintem nem túl jó vagy sok az app ami nem engedi elég ideig idle-ben a készüléket aztán a sok-sok instant messenger meg egyéb app is ébreszti a készüléket.. így lehet sose fut le.. egyre "lassabb" a készülék mert ugye előbb utóbb azért minden app frissül, de a dexopt nem fut le.. minden interpretált lesz.. aztán megunod, fact. reset vagy új ROM.. akkor belakod és egy-két napig / hétig megint "vigyázol rá", akkor lefut a dexopt.. egy ideig megint minden okay.. ördögi kör.. én ezt 2..4 hetente vagy ROM frissítéskor (vagy ROM telepítés után ha már belaktam a készüléket) mindig lefuttatom..

Android telefon merülésének kiderítése - roottal vagy root nélkül

Mindenkinek akinek nem alszik a telefonja / gyorsan merül ajánlom megtekintésre ezeket mielőtt vad akkucserébe kezdene:

Kis előkészítés - csak ha wakelock jellegű lehet a gond
(sok adatot generálhat, így 2..3 óránál hosszabb időnél több hasznos adat már rotálódhat):
PC-ről adb-vel:
adb shell dumpsys batterystats --enable full-wake-history
- vagy -
root-al telefonon terminálban
su
dumpsys batterystats --enable full-wake-history

- és -
su
dumpsys batterystats --enable full-history

Android Nougat (7.0) és felette:
Beállítások - Telefonról - CPU-ra bökj 8..10x - Bugreport-ot generálj - a kapott zip-et töltsd fel [ide] vagy [ide] vagy [ide] (vagy telepítsd fel magadnak a Battery Historian-t) és nézd meg hogy miért nem alszik a telefon, mi tartja ébren. Nem kell root meg semmi, csak egy bugreport.
MIUI alatt könnyen kinyerhető az alábbi módokon:
Tárcsázó -> *#*#BUG#*#*
- vagy -
Tárcsázó -> *#*#286#*#*
- vagy -
Beállítások -> Telefonról -> CPU -> nyomkodni kell 8..10x
- vagy -
kapcsold be a fejlesztői menüt, sok gyártó bennehagyja a bugreport generálást.
Mondja majd hogy hova tette (pl. MIUI esetén belső memória/MIUI/debug_log), onnan megosztható emailben, másolható bárhogyan..
Custom ROM-okban általában a fejlesztői menüben van rá külön gomb.
ADB-vel is kinyerhető a bugreport:
Android 7.0 és felette:
adb bugreport bugreport.zip
vagy
adb am bug-report --progress
vagy
adb shell
am bug-report --progress
Ez a telefonon majd mondja egy menüben hogy készül és ha kész van akkor szól hogy megosztható..
Root-al ezek a parancsok mennek su után, nyilván az adb shell vagy adb elhagyásával.
Android 6.0 és alatta:
adb bugreport > bugreport.txt
Ezeket át is húzza a telefonról oda ahonnan az adb-t futtatod.
Esetleg ha van root akkor terminálból:
su
bugreportz

Mondja majd hogy hova tette.

MIUI kanosszajárás

MIUI kanosszajárás - ha azt akarod hogy egy app automatikusan induljon ha kell, ne záródjon be (pl. zenelejátszó lejátszás közben lezárt képernyőnál..), menjenek mindig az értesítései, ésatöbbi.. Lakatold, akku: nincs korlátozás, autostart, ésatöbbi (háttérben futás már MIUI 12 menüben nincs benne):

Biztonság app -> Akku
- Akkukímélő módot kapcsold ki
- Alkalmazás akkukímélés listában állítsd át az appot "nincs korlátozásra"
- Jobb felső sarok fogaskerék menü -> cache törlés a készülék lezárásakor: kapcsold ki
(1-5-10-30 perccel lezárás után lehet ezt beállítani, ha erre illik hogy mikor lövi ki (10 perc?) akkor lehet meg is vagy a megoldással)

Az appot az appok listájában keresd meg, majd:
(Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazások kezelése -> keresd meg az appot):
- Automatikus indítás jog megadva?
- Háttérben futás engedve?
- Akkukímélés az appra kikapcsolva / "nincs korlátozás"?
- Előzőleg a Biztonság -> Akku menüben megvolt?
- Egyéb engedélyek: állandó értesítés + jelenítse meg a felugró ablakokat miközben a háttérben fut, banki (NFC) alkalmazás esetén NFC bekapcsolás engedélyezése jól jöhet.. meg ha keri az app akkor a rendszerbeallitasok valtoztatasa jogosultsag is kellhet!
- MIUI 11-ig: Egyéb engedélyek: háttérben futás