hamarosan...................
Hirdetés
DELL INSPIRON Duo
Külsőség:
Bevezető:
Emlékszem, hogy tavaly tavasszal, április magasságában láttam egy prezentációt, ahol is a Dell megmutatta az elképzelését arról, hogy az elkövetkező 1 évben milyen új netbook és okostelefont fog kiadni. Majd elérkezett az őszi Intel Developer Forum, ahol bemutatták a „Sparta” kóddal jegyzett fejlesztést, netbook / tábla pc hibridet. Ez lett hivatalosan az Inspiron Duo, vagy Inspiron 1090 széria.
Lenovo Z560
Bevezető:
Szerintem még mindenki emlékszik azokra az időkre, mikor a Lenovo neve az otthoni/consumer felhasználóknak egyet jelentett a N200 (V200) típussal, amit később a N500 széria váltott. Egyszerű, szögletes, tucat termék volt átlagos felhasználásra. Ismerősöm szokta rá mondani balta dizájn, - ennek ellenére, elégedetten használja jelenleg is.
Ezeket a sztereotípiákat szeretné most eloszlatni a következő modellel a Lenovo. Az IdeaPad „Z” széria igazi multimédiás, mindennapi felhasználásra készült eszköz, amit bátran lehet javasolni mindenkinek. A megnyerő belső, végre külsőségekben is felveszi a versenyt más gyártók hasonló termékeivel.
TimelineX felturbózva
Acer AS5745G
Legnagyobb tajvani gyártónál megtörtént notebook fronton a dizájn csere. Az első fecskék már jelentkeztek az Intel új i3 és I5 év eleji bemutatójánál, pld. ilyen modell az AS5741G is. Igazi sikert azonban véleményem szerint, a TimelineX széria (11,6", 13,3", 14,1", 15,6" méretekben) kialakítása hozta meg számukra. A Gemstone elenyészett a múltban.
++Acer AS5745G++
Ez a modell és a TimelineX 5820T szinte egy tőről fakad. Azonos vázra épül, de más belső tartalommal ruházták fel a most bemutatásra kerülő notit. Sikerült egy külsőre nagyon kellemes megjelenésű, vékony, letisztult vonalvezetésű notebookot készíteni. Súlyra pedig még a vállalható, hordozhatót célozták meg. Ellenben egy Intel i7 processzort préseltek a vázba.
USB 3.0 megoldás - Verbatim módra
USB 3.0
A '90 évek közepén jelenet meg a mostani tesztben szereplő vezérlő első verziója. Az akkor még 12 Mbit/sec adatátvitelre képes USB 1.0, ekkor kezdte meg hódító körútját. A következő verzió már 480 Mbit/sec sebességet ígért, plusz 5 V/500 mA feszültséget volt képes leadni tartósan. A tavalyi évben bejelentett új 3.0 verzió pedig maga a Kánaán, 5 Gbit/sec adatátviteli sebességet, és 5 V/900 mA feszültséget biztosít.
Kezembe került a Verbatim egyik újdonsága, egy 2,5" külső merevlemez, ami már fel van készítve, erre az új szabványra. A használatba vétellel nem volt probléma, hisz az USB 3.0 szabvány, visszafelé kompatibilis, így vígan tudtam használni a régebbi verzión is. Na de, a bizonyos kisördög. Tényleg tízszeres gyorsulás lenne, ha az új technológiát használnám.
Airlive Air3G router
AirLive, megint egy olyan márka, ami kis hazánkban nem ismerős mindenkinek. Ellenben az OvisLink-kel, mint gyártóval többen találkoztak. Itt vidéken a mikrohullámú internetelérésnek volt köszönhető, hogy sokan használtak megelégedéssel WL-5460Ap acces point-ot.
Jelenleg az AirLive, az Ovislink márkája, otthoni felhasználok számára gyárt hálózati (vezetékes/vezeték nélküli) termékeket. Cég alapítás a 90-es évek elejére tehető Taiwanon, az új évezredben pedig Európában is megjelentek párhuzamosan az anyacéggel. Kelet-Európában pedig pár éve érhető el, a honlap szerint 2009-ben Magyarországon is felállította az értékesítést segítő csapatot.
Butterfly xs netbook
Bevezető:
Határeset, a szó nemesebbik értelmében, - ez jut eszembe a most bemutatásra kerülő gépről. A miértre lentebb próbálok választ adni.
Lassan, de biztosan kezd összemosódni a netbook és notebook közötti határ, nagyon nehéz megmondani egyes modelleknél, hogy melyik csoportba is tartozik. Packard Bell ezen modellje, úgy néz ki mint egy 11,6” netbook, de tudásban inkább egy subnotebooknak felel meg.
Netbook, használható netezni, e-mailek küldésére fogadására, szövegszerkesztésre. Súlyra könnyű, hordozható, és legyen tisztességes árban, - magyarul, olcsó. Igaz használata időnként kompromisszumra készteti a felhasználót, mert se dvd-író, se normális méretű kijelző, vagy a billentyűzet „kicsit” összement.
Ezeket a kompromisszumokat akarja feloldani a következő modell, Butterfly xs.
ASUS K52JR - Az új csapásirány
Bevezetés:
Mostanság nagy keletje van, a mindent szeretnék megoldani egy notebookban, irodai munka, játék, filmnézés, zenehallgatás, - viszonylag elviselhető áron. A most bemutatásra kerülő készülék nem „gamer” gép, csak tényleg egy átlagos mindenes, amit felvesz az ember, és használja.
Szerintem, mindenki emlékszik még az előző Asus szériára, ami tetszik s vagy nem, tömegeknek készült, - Asus K50 – és rengeteget is adtak el belőle, mindenki nagy megelégedésére (bízom benne). Ez a modell lenne a megelőző sikersorozat folytatása. Egy, a család alsó-közép részében elhelyezkedő típust választottam ki. Mit sikerült kihozni, egy i3 processzorból, és diszkrét videokártyából az Asusnak, a hétköznapokra.
Külsőség:
Kékes dobozban érkezik a készülék. Nagyon csalóka az élére helyezett, tulajdonságait felsoroló matrica szövege, ahol is, mint X52J szerepel típusként. Ellenben megtalálható kisméretű betűvel a valós K52JR elnevezés is.