Hirdetés

THL W200 – nagyra nőtt testvér

1. Bevezető, tartozékok

Mint ahogy sokan itt a lapon is, régóta nézegettem a 2 simkártyás megoldásokat, mivel már untam a kettő telefon cipelését és töltését. Pár hónappal ezelőttig lelkesen bújtam az MA-n megjelenő itthon kapható modellek tesztjeit, de valahogy nem találtam meg az igazit. Vagy a specifikációval volt gond, vagy az árral. (Volt hogy mindkettővel). Aztán a Logouton észrevettem egy kínai dualsimes tesztet (Jiayu G3), amit először kíváncsiságból olvastam el. Egyszer már szert tettem pár éve egy kínai mobilra, de akkor az elborzasztott hogy még az Android is csak külsőségekben volt jelen rajta. Ezután találtam rá a Milyen dualsimes telefont vegyek fórumra, melynek lelkes követője lettem. Több készüléket is kipróbáltam, végül az ár-érték miatt egy THL W100 maradt meg. Pár hete lettem figyelmes egy új modellre, melyet THL W200-nak neveztek el a gyárban. Amit megjelent egy akciós ár (kínai webshopnál erre nem kell sokat várni) már meg is rendeltem. Közben volt pár nap telefon nélkül, ugyanis kiderült hogy az előző telefonom audió kimenete sajnos hibás, amit nem vettem észre, mivel nem igazán használok fülest, ezért azt gyorsan vissza is küldtem szervizelésre. Ennek tapasztalataira kíváncsi leszek. Időközben szerencsére megérkezett a W200.


A masszív, fehér dobozon csak a típus felirata látható domborítva, hátoldalán a specifikációs matricával. Ez tényleg masszív, téglaként is funkcionálhat, amennyiben kellő mennyiséggel rendelkezünk belőle. Itt szerintem alkalmazták kínai barátaink az egy fa / doboz elvet. A tető eltávolítása után előbukkant a telefon egy buborékos és egy sima fóliába csomagolva. Kellemes meglepetés volt hogy már gyárilag rajta volt egy védőfólia, csak a felső réteget kellett lehúzni róla. A telefon alatt találhatók a mostanában extra mennyiségűnek számító tartozékok garmadája (hazai viszonylatban): egy átlagos minőségű agybadugós füles, 2 db akkumulátor, egy töltőfej, egy usb kábel, egy tartalék védőfólia, angol nyelvű gyorstalpaló, illetve előbukkant még egy plasztik hátlapvédő is.

2. Külső

Első ránézésre nagy. Másodikra még nagyobb. Főleg hogy a tartalék telefonom egy SE X10 mini pro. Hiába az 5” kijelzőnek kell a hely. Szemből teljesen uralja a fekete telefont, csak alul látszanak a kapacitív kijelző gombjai, illetve felül a hangszóró és az érzékelők. Az oldalsó keretet sikerült megfelelőlen keskenyre venni. A hátlap is fekete, csak a a THL logó, illetve ennek a hosszabb verziója található meg. A síkságot a 8 MP-es kamera és a led villanó töri meg a felső részen, illetve alul a kihangosító, ami érdekes módon nem a hagyományos téglalap, hanem körben van kivágva.

Amúgy egy teljesen hagyományos lekerekített sarkú téglalap, ilyenből tucatnyit találunk. Ami érdekessé teszi, hogy kicsit ráhajlik a hátlap a telefon oldalára és nem teljesen sík a hátlap, hanem kissé homorú, talán ettől is kelt masszív érzést a telefon, egyáltalán nem recseg, nincsenek illesztési hibák sem. Az előlap nagy részét a kijelző uralja, az alsó részen található a szokványos 3 kapacitív gomb, melyeknek a háttérvilágítása eléggé gyenge, de pár nap alatt meg lehet szokni. Felül van a közelség-fényérzékelő, valamint egy töltésjelző led, ami töltés közben pirosan világít, majd feltöltött állapotban elalszik. Más funkciója nincs sajnos, pedig ezt is jó lett volna továbbfejleszteni a W100-hoz képest, nem hinném hogy nagy befektetés lett volna értesítési funkciókkal ellátni. Középen csücsül a hangszóró, majd tőle jobbra az előlapi kamera, mely korrektül teszi a dolgát. A telefon tetején a 3,5 jack kimenet található, mellette a szabványos mikro USB. Ez nem igazán tetszik a THL gyár telefonjaiban hogy miért felülre kell az USB csatit tenni, bár lehet ez csak engem zavar, Kínában bejön. Jobb oldalon felül található a képernyő feloldó-lezáró gomb, mely egyúttal a be-kikapcsoló gombként is funkcionál. Az alsó rész a mikrofon nyílása kivételével teljesen üres, míg jobb oldalt felül található a hangerőszabályzó gomb, mely egy darabból áll két irányú nyomásponttal.

3. Hardver, szoftver

A telefonban a kínai készülékeknél megszokott MTK SOC található, annak is a négymagos, már emelt órajelű verziója, az MTK 6589T, melyek magonként maximum 1,5 Ghz-re képesek felpörögni. A grafikáért nem meglepően itt is egy Power VR SGX544 felel, szintén némileg emelt órajellel. A rendszer gyors és pörgős, szinte egy stock android 4.2.1-es, amely egyelőre még majdnem a legfrissebb, egyedül különböző témákkal lehet variálni a kinézetet, ezek megváltoztatják a gyári alkalmazások ikonjait. Ezek kellően meg tudják hajtani 1 GB RAM társaságában az 1280x720 felbontású IPS kijelzőt. Ez a technológiából adódóan kiváló betekintési szöget biztosít, a fényerő szerintem parádés, a színek is rendben vannak. Bizakodásra adhat okot a beállítások menüben levő "wireless update" pont, ami egyelőre kiírja a meglévő szoftver verzióját, majd a keresésre rámenve kiírja hogy nem talál semmit. Gondolom olyan 80% hogy nem is fog sosem, de ki tudja? A nyelv egyébként szinte 99,5%-ban magyar, bár van néhány angol rész, mint ahogy az előzőben leírt is. Tyúklábakkal nem találkoztam. Az AnTuTu teszt 15246 pontot írt, amit már teljesen belakott telefonnal futtattam.

4. Kamera, média, adatkommunikáció

Az előlapi kamera 5 MP-es, ha hihetünk a gyártónak, mindenesetre egy Skypehoz vagy Hangouthoz (lánykori nevén Gtalkhoz) teljesen megfelelő. A 8 MP-es hátsó kamerával készült fényképek számomra megfelelőek. Persze lehet ennél jobb és rosszabb képeket készítő telefonokat is találni. A médialejátszó a szokásos gyári android, rendesen teszi a dolgát.
Adatkommunikáció terén HSPA+, bluetooth és wifi b/g/n áll rendelkezésre, a 4G és NFC még általában nincs jelen a kínai termékekben. A két sim kártyás üzemmódot magabiztosan kezeli, ami mondjuk el is várható már egy ilyen készüléktől. Kiválasztható az alapértelmezett hang-, videóhívás, üzenetkezelés, illetve mindezt megtehetjük hívás előtt is. Megtehetjük hogy bizonyos számokat fixen az egyik kártyához rendelünk. A beszélgetéssel semmi gond nem volt tapasztalható, mindkét irányba jól hallható a hang. A készülék csak dual standby-t tud, ahogy a kétsimes készülékek zöme, de egymásra irányítva ez a probléma nálam áthidalható (ahogy gondolom a többségnél is). A wifi is kellően gyors, erőssége rendben van. Gyakorlatilag egy emeletes ház alsó szintjén elhelyezett router a felső szint legtávolabbi pontján is látható még, igaz már csak egy csíkkal. A GPS-nél kicsit félve kezdtem a tesztet, mert olvastam a fórumban gyengélkedő másfajta telefonokról, amit trükkökkel kell rávenni a működésre. Itt szerencsére ennél szó sem volt, mert az AGPS és az EPO engedélyezése után néhány másodperc alatt befogta a pozíciót a tetőtéri szobában. Autóban kipróbálva gond nélkül navigált.

Pár kép gyári alkalmazással, alapbeállításokkal. A zajszűrő algoritmus látszik hogy szépen mossa a részleteket, a sötét-világos tónusváltásokat sem kezeli szépen. Mondjuk HDR-t tud, de még nem próbáltam mennyit javítana.

6. Akkumulátor, összegzés

Magamat teljesen átlagos felhasználónak mondva, egész nap megy a wifi/3G szinkron. Néha szokott egy is navigáció és játék is, illetve az első napokban az újdonság miatti tapicskolás is belejátszik. Így nálam gond nélkül kibírt egy napot, igaz estére már enni kért. Persze kicsit nagyobb aksi elfért volna ekkora házban persze. Összességében előrelépésnek érzem a telefont, pár nap után egyáltalán nem bántam meg hogy megvásároltam, de pár hét tapasztalat után kiderül majd mennyire vált be.

Előnyök:
* szép, éles és világos kép
* gyors és pontos GPS
* elegáns formaterv
* bőséges gyári tartozékok

Hátrányok:
* akkumulátor lehetne nagyobb is
* a kapacitív gombok világítása inkább jelzésértékű
* gyári fólia kissé ferdén lett felhelyezve, ami korrigálásommal csak rosszabb lett

7. Specifikáció

THL W200 SmartPhone MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen
Frekvencia 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz
Sim Card Dual SIM Card Dual Standby
Kártyafüggetlen
Fekete, műanyag ház

Rendszer
OS Android 4.2
CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;
GPU: PowerVR SGX 544
ROM 8GB, bővíthető max. 32 GB micro SD-vel
RAM 1GB

Kijelzőméret 5.0 Inch, IPS kapacitív max. 5 pont
Felbontás 1280 x 720 pixels
Színek 16 millió szín

Egyéb
FM Radio fülhallgatóval
3,5 jack kimenet
Első fényképező 5.0MP, hátsó fényképező 8.0MP, LED villanóval és autofókusszal.
Nyelvek: többek között magyar is
GPS
WIFI 802.11 b/g/n
Bluetooth 4.0
Gravity Sensor
Méretek 141.5×71×9.3mm
Súly 155g

Hirdetés

Még van hozzászólás! Tovább