Hirdetés

LG G4 hardveres bootloop esetén az adatok mentése

Leírás a hibáról:
2015 szeptemberéig gyártott G4-ek többsége (talán az összes) súlyos illesztési hibával kerültek forgalomba amelyet az LG is elismert. A hiba az 501-től 509-ig terjedő S\N számú készülékeket érinti. Ezt a számot könnyen megtalálhatod, ha kiveszed az akkumulátort.
Ennek a hibának a következménye, hogy egy nem várt pillanatban a telefon (túlmelegszik) újraindul és többet nem képes az LG logónál tovább jutni. Úgynevezett bootloopot kap. Amíg nem megfelelő neki az indítási környezet addig próbál újraindulni azonban ebben az esetben soha nem lesz neki azaz így soha nem fog elindulni. A megoldás az alaplap cseréje.
Azonban a legtöbben szeretnénk lementeni az adatainkat, de így nem tudjuk hiszen nem tölt be a készülék.
Erre lehet megoldás, hogy a hibát okozó 2 "nagy" CPU magot kikapcsoljuk.

Hirdetés

Az adatok lementése bootloopos készülékből:

CSAKIS SAJÁT FELELŐSSÉGRE KEZDJ NEKI!!!

Megjegyezném hogy gyári és nem főzött romok esetében működik ez a megoldás.
A következő néhány dologra lesz szükségünk:
1. LGUP
2. LGUP-hoz szükséges DLL
3. Valamint egy a készüléken lévő operációs rendszerhez megfelelő szoftverre (.tot fájlra) (Lollipop vagy Marshmallow)
Ez a szoftver azon kívül hogy kikapcsolja a 2 nagy CPU magot nem módosít semmit a meglévő operációs rendszeren.
Magyarországon a H815-ös készülék van forgalomban, ezért az ehhez szükséges szoftver módosítás található a linkekben.
A készülékhez legyen meg az összes szükséges driver (ez általában az újabb operációs rendszereken automatikus települ, de ha mégsem a linken megtalálod)
Miután a driver sikeresen feltelepült, telepítsük fel az LGUP-ot, utána pedig a szükséges DLL-t.
A készüléket kapcsold ki (vedd ki az akksit, persze majd tedd vissza mielőtt folytatnád :D), ha még nem tetted volna meg.
Most pedig a kikapcsolt készüléken tartsd benyomva a FEL hangerő gombot miközben rádugod USB-vel a gépre. Ekkor meg kell jelennie a download mode-nak, mely ezután átvált Firmware Update-re.
Ha mindezzel megvolnánk indítsuk el az LGUP-ot. Ez automatikus megkeresi a telefonunkat, ilyenkor nem célszerű más LG által gyártott készüléket csatlakoztatni a géphez.
Itt tallózzuk be a lenti "BIN File"-nak a korábban letöltött .tot fájlunkat.
FONTOS!! A Process-nél az UPGRADE-nél legyen a kis kör.
Ezután kattinthatunk a Start gombra, ekkor a program automatikusan megcsinálja a "szoftverfrissítést" majd újra is indítja a készüléket, mely ezután úgy üzemel mintha baja se lenne.

Egyéb:
Sok esetben az LGUP a szoftver frissítésekor hibát dobhat (Error: Error Code = 0x2000, Secure device, But Unsecure image.), ebben az esetben sem kell megijedni erre is van 2 lehetséges megoldás.
A legegyszerűbb ha lecseréljük az LGUP főkönyvtárában található MegaLock.dll fájlt, mely után működnie kell.
Azonban ha még ez sem oldaná meg a problémát megpróbálhatjuk a H815P-hez való Lollipop vagy Marshmallow "frissítést" használni, DE csakis akkor ha a H815-ös nem működik.

Ha bármelyik link nem működne vagy bármi kérdésed van keress nyugodtan. Igyekszem segíteni.

Utoljára módosítva: 2017.05.10.

Még van hozzászólás! Tovább