Nagyon érdekes helyzetbe kerültem. Létezik két email cím,az egyik a vezeteknevkeresztnev.ev@gmail.com a másik a vezeteknev.keresztnev.ev@gmail.com.
Először elkezdtem leveleket kapni ismeretlen helyektől ahova nem regisztráltam, nem tulajdonítottam neki komolyabb jelentőséget a mai világban. Egyszer csak jött egy levél, melyben azt írták, hogy próbáltak hívni telefonon, de nem értek el. A malben látva a saját nevem és egy idegen telefonszámot, ekkor kezdett gyanús lenni a dolog.
Gondoltam teszek egy próbát, gmail, új levél, címzett vezeteknev.keresztnev.ev@gmail.com Tárgy: teszt, ->küldés. Ahogy elküldtem már landolt is a postafiókomban. Aztán bevillant, hogy párhónapja valaki próbált belépni a Facebook fiókomba,valamint pár napja kaptam egy Instagram jelszó reset SMS-t. Ekkor már kezdtem egészen pánikba esni, ha én megkapom az ő leveleit akkor ő is az enyémeket?
Gyorsan kikerestem a telefonszámot az előző e-mailből. Hívom, nem veszi fel, hívom nem veszi fel, harmadik próbálkozásra felveszi. Elkezdem mondani mi a helyzet, erre mondja, hogy ő semmit nem ért abból amit beszélek, mert nem is úgy hívják. Hát mondom ez szuper.
Jött az ötlet, hogy próbáljunk meg bejelentkezni a vezeteknev.keresztnev fiókba, beírom a címet, kattintok, hogy elfelejtett jelszó, és megjelenik a telefoszámom utolsó 2 számjegye , beütve a telefonszámom már jött is a jóváhagyó értesítés a telefonomra, hogy én próbáltam-e meg belépni.
Nem léptem be végül, de mondom ez így elég ijesztőnek tűnik. Gyorsan írtam a gmail supportnak, természetesen eltelt egy hét és semmi reakció.
Gondoltam valahogy csak meg kellene találni a másik tulajdonost. Elkezdtem keresni a google-ban vezetéknév keresztnév egyéni vállalkozó, találtam is valakit hasonló telefonszámmal (a Facebookomba is abból a megyéből próbáltak belépni). Felhívtam, mondta, hogy hát ez neki csak egy másodlagos e-mail cím, és semmit nem észlelt az egészből. Kérte, hogy továbbítsam neki az egyik levelet, de nem tudom mert én kapom meg folyamatosan.
Valakinek van valami ötlete?