Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Sounder


Sounder
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen nasom, a problémám, hogy a firmfrissítés óta megállt a DLNA (server név, és a megosztásokat elfelejtette), még csak ma volt időm foglalkozni vele, viszont rossz mappát állítottam be véletlenül, és nem tudom átállítani. Hol tudom?!

ip:9000 webconfig / Shared foldernél a következő szöveget írja:" Please go to the page of Media Server to modify this setting."
Ha nem itt, akkor hol állíthatom át melyik mappából osszon?

Köszönöm előre is!

S.

(#902) Szabadh


Szabadh
tag

Hello,
Jövő héttől neklem is lesz egy ilyen Nasom. Egy NSA310 et vált le.
Meg tudnák írni, hogy mennyi a max letöltési sebesség Transmissionnal?
Nekem Digi1000 es netem van. a NSA310 Max 10-12 Mb/s al tud.

(#903) Imy válasza Szabadh (#902) üzenetére


Imy
veterán

Nekem 100/50-em van, és 10-11 Mb/s-el jön le probléma nélkül. Nagyobb nettel nem próbáltam.

(#904) Imy válasza Sounder (#901) üzenetére


Imy
veterán

Én nem mertem fw-t frissíteni, mivel itt pár embernek problémája volt frissítés után.

(#905) Sounder válasza Imy (#904) üzenetére


Sounder
csendes tag

Hát igen, én eddig nem tudtam, automatikus fw frissítésen volt a NAS:(

Így pont egy olyan funkció nem megy, amiért igazából vettem a NAS-t, valakinek ötlet hogyan módosíthatnám a DLNA könyvtárát?

(#906) Imy


Imy
veterán

Webes felületre csak az "admin" userrel enged bejelentkezni, de a többi userrel nem. Milyen jog kell, hogy engedjen bejelentkezni? (Adminnak adtam hozzá, de akkor sem engedte)

(#907) lcsaszar válasza Imy (#906) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Pár lappal előbb leírtam a megoldást.

https://prohardver.hu/tema/zyxel_nas326/hsz_677-677.html

[ Szerkesztve ]

(#908) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ha az asztali pc-n total commander -be vagy intézőbe másolok a nasson egyik mappából egy másikba ( download -ból a videó mappába ) megfelelő a sebesség.
Ugyan ez a művelet a laptopomon vagy tableten nagyon lassú. Ez mitől van ?? Normális ez így ? Ha a laptopot kábellel kötöm a routerre akkor is lassú.
Hogy van ez pontosan ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#909) kandban96 válasza rostiron (#908) üzenetére


kandban96
csendes tag

Kábellel 1Gb /s, azaz valamivel 100MB/s fölött van a max elméleti sebesség.
Nálam 80-85 MB/s körül megy a teteje.
Ennyit ír ki a total cmd is...az megfelel 600-700Mb/s-nak...
Tudod, hogy 1MB (MegaByte) =8 Mb (Megabit)... nem mindegy, melyikről beszélünk, ha azt mondjuk, hogy pl 40... :)

A wifi elérhető sebessége még az újabb készülékeken sem jobb 200-250Mb/s-nál, azaz 25-30MB/s-nál.
Mindez akkor, ha nagyon jó a router is és a laptop is, és közel is vannak, és nem csatlakozik más...
A gyakorlatban jellemzően jó, ha ennek a fele megvan.

Magyarul wifi-n ne akarjatok másolni, mert optimális esetben is többszörös idő kell, mint a kábelen...akár 10-20x annyi idő is kellhet, ha pl a wifi 56Mb/s-al csatlakozik...nálam pl a gyakorlati sebesség 5-6MB/s a wifivel, 15x annyi a kábellel.

Ha a kábel lassú, 10-12MB/s (pld total cmd-el mutatja is), akkor valószínűleg a kábel csatlakozási sebessége nem 1Gb/s, hanem 100 Mb/s.
Lehet, hogy a laptop régebbi (akkor ez volt a szabvány, 100 megabit/s), vagy a hálózati kábel, amivel összekötöd, az nem a gigabites csatlakozáshoz való (akkor is visszaveszi a sebességet és 100 megabittel engedi csak..)

(#910) rostiron válasza kandban96 (#909) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Értem amit mondasz, igen a laptop csak 100 megabit/s kapcsolódik mert régi. A laptopról a nas-ra kb 11MB másol az ok. De ha ugyan erről a laptopról kábelen csatlakozva, a nas-on másolok egyik mappából a másikba csak a fele a sebesség 5-6MB.
Ilyenkor a fájl a laptopon keresztül vándorol az egyik mappából a másikba ?????
Ha a nas fájlkezelőjét használom akkor pikk-pakk átmásolja, ott is gyors.

Laptopról nas-ra.

Nas-nas

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#911) Sounder


Sounder
csendes tag

Sziasztok!

A gyári adatok visszaállításával a HDD törlésre kerül?

S.

(#912) MaCS_70 válasza Sounder (#911) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem. Nálam legalábbis nem tette.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#913) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy könyvtárat vajon meg tudok osztani a ZyxelCloudon keresztül linkkel az internet felé?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#914) Imy


Imy
veterán

Valaki leírná, hogy ha nem fix, hanem dinamikus IP címem van, akkor hogyan, s mit kell beállítani, hogy a NAS-t elérjem távolról?

Illetve a távoli bekapcsolás ebben az esetben megy? És ha igen, akkor mivel tudom bekapcsolni?

(#915) Mr Dini válasza rostiron (#910) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Belebotlottál az SMB egyik nagy hátrányába. Mégpedig, hogy a megosztásokat ténylegesen külön, elszeparálva szolgálja ki, s köztük nincsen move parancs. Így az egyetlen megoldás, ha valamit mozgatni szeretnél két megoldás közt, hogy letölti a kliensre a fájlt, majd onnan tölti vissza a másik megosztásba a fájlod.

Egyedüli járható út a 3** szérián az, hogy van egy, a HDD nevével megegyező (Volume1 ált.) megosztás, amit csak az admin lát, de ebben elérhető az összes megosztás. Ha 326 alatt is van ilyen, akkor használd ezt. Egyéb esetben FFp alól kell belenyúlni a samba konfigba, vagy nem SMB-n kell nagy fájlokat mozgatni NASról NASra.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#916) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég én is gazdája lettem egy 326-osnak.
Kb hol találom a HDD-kről való beszélgetést?
Az érdekelne, hogy érdemes-e Western Digital Purple HDD-t venni?
Vagy esetleg toshiba is szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#917) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok, a Twonky-t le lehet kapcsolni? S, ha igen hogy?

"Find something boring, and make it funny!"

(#918) rostiron válasza Mr Dini (#915) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Nem sikerült ezt " a HDD nevével megegyező (Volume1 ált.) megosztás, amit csak az admin lát, de ebben elérhető az összes megosztás. " megcsinálni.
Ha valaki tudja hogy kell leírhatná.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#919) Imy


Imy
veterán

Ha 2 HDD vana NAS-ba, és ha az egyiket kiveszem, akkor honnan tudom, hogy melyik HDD-n milyen adat tárolódik? Azaz vegyesen menti a dolgokat, egyszer egyik HDD-ra, máskor a másikra?

(#920) hotkar válasza Imy (#919) üzenetére


hotkar
aktív tag

Milyen konfigban vannak? RAID0, RAID1, JBOD?

(#921) Imy válasza hotkar (#920) üzenetére


Imy
veterán

Még semmilyenben, csak tervben van a 2. HDD. Azért a kérdés, hogy későbbiekben mi legyen beállítva.
Jelenleg 1db 1Tb-os HDD van benne, de egy 3Tb-os a terv még. Ha a 1Tb-ost cserélem, akkor ne vesszenek el az adatok, elég legyen csak átmásolni. Illetve ha az egyik HDD tönkremegy, akkor tudni lehessen, hogy mi volt rajta.

(#922) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
A NAS-on futó WordPress honlapot legfőképpen mobil telefonról szoktam frissíteni, adatokat, fényképeket, stb.
Nemrégiben átváltottam androidról Iphonra. Az Iphon nem tölti be a galériában lévő képeket. Van valami speciális beállítás ami elkerülte a figyelmemet, vagy az Iphone ennyire ...?
Böngészőből használva működik, onnan csatolható médiafájl a bejegyzéshez.
Ami fénykép az Iphonnal készült, arról lett feltöltve, azt sem jeleníti meg egy esetleges szerkesztésnél.
Androidon minden tökéletesen működik.

Remélem érthető volt ahogyan leírtam!
Köszönöm!!

(#923) Mr Dini válasza gulyidosz (#916) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nem vagyok otthon annyira a HDD témában, de úgy rémlik, hogy a Purple a Redből származtatott, kameraszerverekre szabott kiadása.

Én NASba inkább a Red-et ajánlanám a WD-től.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#924) Mr Dini válasza rostiron (#918) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Elképzelhető, hogy a 326 alatt már nincs ilyen megosztás, ami alatt az összes megosztás, mint mappa látszik.

Ebben az esetben mindenképp más módon kell mozgatnod, vagy FFp-vel, terminálból lehet a samba konfigban egyedi megosztásokat létrehozni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#925) MaCS_70 válasza Mr Dini (#923) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kamerakép rögzítésére jól emlékszel.

Ennél fogva a Purple szigorúan véve nem is ajánlott NAS-ba, mivel a szoftvere arra van kihegyezve, hogy a felírással le ne maradjon az adatfolyamról -- akár adatvesztés árán se. Pár eldobott frame egy videónál jóval kisebb veszteség, mint ha elcsúszna a szinkron, és egyszer csak egy komolyabb kiesés következne be.
NAS-üzemben azonban nyilván megengedhetetlen az adatvesztés, az adatfolyamot viszont nem nyomják kívülről, a HDD tehát minden bithez ragaszkodik, és maga diktálja a tempót.

Vázlatosan kb. ennyi -- bár házi felhasználásnál kötve hiszem, hogy ebbe a korlátba futnánk bele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#926) gulyidosz válasza Mr Dini (#923) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Köszönöm!!

(#927) rostiron válasza Mr Dini (#924) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, de az nekem pontos leírás nélkül nem megy. Majd megoldom a nas saját fájlkezelőjével.
Nem tudom mi is az az ffp, de olvastam hogy galibát okozott, de már megoldódott. ( vagy valami ilyesmi )
Én telepíthetem már nyugodtan, vagy frissítenem kell valamit hozzá ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#928) dananaj


dananaj
csendes tag

Sziasztok, drága Plex frissült vagy is szeretne frissülni :)) . De istenért se tudom a letöltött file-t (.spk) feltelepíteni a NAS-ra. A central listában (http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/
) meg még a régi verzió szerepel. Ötlet vagy valami? Valakinek már sikerült? :W

(#929) Mr Dini válasza rostiron (#927) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Telepítheted nyugodt szívvel. Ez már a javított kiadás. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#930) Fagyi válasza Imy (#914) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Myzyxel cloud app telepítése, indítása. Regisztráció a my zyxel cloud oldalon. Megadni a ddns nevet és xxxx.zyxel.me név alatt eléred otthoni hálozaton kívülről.

WOL-t engedélyezni, keresni a megfelelő környezethez való szoftvert/app-ot és go. Értelme nem sok mert, folyamatos üzem van általában.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#931) Fagyi válasza chosa91 (#917) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Szolgáltatások->Média kiszolgáló, pipát kivenni. 1. kép

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#932) Fagyi válasza MaCS_70 (#913) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Meg: xxxx.zyxel.me:5000/mappanév. Kell egy felhasználó és csak neki engedélyezni a mappát.
3. kép

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#933) Imy válasza Fagyi (#930) üzenetére


Imy
veterán

Windows vagy OSx alá milyen program kell, hogy elérjem távolról?

(#934) Fagyi válasza Imy (#933) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Webbrowser.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#935) vizerg


vizerg
csendes tag

Segítsetek légyszi, mert tanácstalan vagyok.
A NAS326-omat a Sony Androidos TV-m egyik napról a másikra nem ismeri fel. Nem módosítottam semmit. Amikor megvettem, bekonfiguráltam a NAS-t és alapból látta, most pedig inaktív eszközként mutatja. Már reseteltem is a NAS-t. Hálózat rendben. Számítógépről elérem a NAS megosztásait.
Mit nézzek még meg?

(#936) vizerg válasza vizerg (#935) üzenetére


vizerg
csendes tag

Megoldódott. TV áramtalanítása segített...

(#937) Fagyi válasza vizerg (#935) üzenetére


Fagyi
aktív tag

TV-router-portok. Próbáld ki telefonról is. Ha onnan megy a dlna, akkor tv problem.
Mit értesz az alatt, hogy inaktív eszköz? Csak az elérhető eszközt mutatja, max nincs megosztva vele a tartalom, nálad.
Android alól ginko dlna vagy bubble upnp-al nézhetsz rá a dlna tartalomra.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#938) Imy válasza Fagyi (#934) üzenetére


Imy
veterán

Ott hol lehet a fileokat elérni? Mert nem jöttem rá, azért volt kérdés. ;)

(#939) MaCS_70 válasza Fagyi (#932) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, de sajnos nem erre gondoltam.

Konkrétan az egyik megosztásból szeretnék egy mappát megosztani , rá mutató linkkel, de nem látok erre lehetőséget.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#940) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A pc és a tv tökéletesen látja a dlna a twonky-t. Az androidos eszközök 2 telefon 1 tablet viszont nem. Akár milyen app-al próbálom. Hol keressem a hibát ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#941) rostiron válasza rostiron (#940) üzenetére


rostiron
őstag

Megoldódott. :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#942) Thome válasza rostiron (#941) üzenetére


Thome
addikt

Ne tartsd magadban a megoldást, másnak még jól jöhet. ;)

(#943) rostiron válasza Thome (#942) üzenetére


rostiron
őstag

Gőzöm sincs mi volt a rossz. Újraindítottam a nast meg a routert, azóta jónak tűnik. Még annyi változás történt, hogy a tv már nem wifi-n, hanem kábelen csatlakozik. De nem gondolom, hogy annak köze van a dologhoz.
Azért nem értem, mert már próbálkoztam a restart-al korábban is.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#944) rostiron válasza rostiron (#943) üzenetére


rostiron
őstag

Elkiabáltam, megint szarakodik. Lényeg hogy a tv látja. Sose fogok rájönni. :W :W :W

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#945) rostiron válasza rostiron (#944) üzenetére


rostiron
őstag

Valami a nas körül van, mert most csak azt indítottam újra, és hip-hop minden eszköz látja. Nagyon bosszantó.
Itt kell valamit állítani ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#946) ateszm


ateszm
senior tag

Segítsetek mert már fogytán a türelmem. Ugye adott volt egy 3Tb-os Red, kapott mellé egy ikertesót. Leformáztam látható másolható rá TC-ből ,a Nas filekezelője is látja,de a DLNA eszközök nem. Jól gondolom azt,hogy csak akkor fogom látni hogyha letúrok mindent róla és egyben egy kötetként kezelem a 2*3Tb-ot? Azaz admin-music-foto-video
Se android tv alól se a pana tv alól nem látom csak az első red tartalmát amin az alábbi (admin-music-foto-video) van.
A megosztás is rendben van úgy gondolom azért lehet itt a baj. Akkor most vennem kell egy még nagyobb vinyót hogy újra felépítsem a szerkezetet?... :(
Amúgy így néznek ki a dolgok:


[ Szerkesztve ]

(#947) maci74


maci74
tag

Sziasztok.

A segítségetek kérném: a trans beállításait akarnám elérni ssh-n,ám "root" ként sem "admin" ként nem érem el. ssh ill. telnet bekapcsolva a webes felületen,belépve rootként mindegy mit akarnék elérni mindig "hozzáférés megtagadva" üzit kapok.
Mit nem csinálhatok jól?

Kösz

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#948) Mr Dini válasza maci74 (#947) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Kell hozzá egy szövegszerkesztő, különben érthető a AD hiba. Mert ha simán "hívod meg", akkor le akarja futtatni, ami viszont execute (futtatás) jog nélkül nem lehetséges.

Használj nano-t:

nano /fájl/amit/szerkeszteni/szeretnél.kiterjesztés

Vagy vi-t:

vi /fájl/amit/szerkeszteni/szeretnél.kiterjesztés

Vagy telepítés után mcedit-et:

mcedit /fájl/amit/szerkeszteni/szeretnél.kiterjesztés

És roottal légy belépve!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#949) Thome válasza ateszm (#946) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem mennie kellene kellene így is, de mint tudjuk vannak bugok a rendszerben.
Én azt mondom hogy 1 kötetként kellene kezelni, de az gyakorlatilag megoldhatatlan, ideiglenesen ki kellene menteni valahova, de azért ez nem kevés cucc.

Próbálj a zyxel tech supporton érdeklődni hátha van megoldás rá.
Mehet magyarul, mert nekem is magyarul válaszoltak az angol levelemre.

(#950) rostiron


rostiron
őstag

Rányomtam a FW keresésre, de már vagy 5 perce csak pörög, Nálatok megy ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.