Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni:
A nas saját letöltőjét (Letöltés ikon) használva nem tudtam beállítani csak 10 aktív torrentet, hozzáadtam 30-at és nem kezdi el a következőt, ha elkészül egy letöltés, ugyanúgy 10 aktív torrent marad, csak seed-be rakja. Logikám szerint, majd csak akkor kezdi el, ha a torrent eléri a beállított arányt, vagy seed időt. De mi van ha korlátlanra van állítva? Soha nem kezdi el a következőt?

Asus routeremen használtam Transmission-t, ott hozzáadtam a torrenteket, majd beállítottam, hogy egyszerre csak 2-t töltsön le, majd ha végzett folyamatosan kezdte a következőket. Végül az összeset seed-elte.

Itt mit érdemes használni? Transmission-t telepítsem a vezérlőpultból?
Köszönöm a segítséget!

Levi

(#4002) TCr válasza Levi123 (#4001) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Igen, a Transmission-t telepítsd és azt használd.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4003) Levi123 válasza TCr (#4002) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
Köszi, most a Transmission-t próbálom.
Letöltés megy, de ennél meg nem látja a DVD lejátszóm a hálózati meghajtón lévő letöltött fájlokat (film, képek).
A fájlkezelőnél látom, hogy az "admin/download/transmission/download" mappában vannak a letöltött állományok.
Hogyan lehet módosítani, hogy a Transmission hová mentse a letöltött fájlokat?
Gondolok itt alapértelmezett mappára.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#4004) Tonyk válasza Levi123 (#4003) üzenetére


Tonyk
veterán

Pl használj transmission remote gui-t. Abban lehet. De a webes felületen is lehet (beállitások - torrents fül)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4005) Zleo


Zleo
csendes tag

[kép] [kép]
Sziasztok! Elnézést, ha nem a jó topicot használom, de nem találtam olyat amibe jobban beleillik a problémám, ami a következő:
Rendelkezem egy NSA326 Zyxel nassal amit költözés miatt 4napja máshol használunk. Nagy örömömre kaptam a Digitől publikus ip-t amivel végre az egész család tudja élvezni a plex-et. Viszont ma este már vállalhatatlanul lassú volt az egész, ezért ránéztem a nasra. A következő fogadott: Rajtam kívül volt még egy ip a Státuszközpont---Hálózat fül alatt aminek megnevezése nem volt viszont azt jelölte hogy WAN-on csatlakozik AFP protokollal a következő ipről "86.101.67.222" az ip UPC-s szóval ismerős kizárva (Békés megye) . Feltételezve,hogy ez valós támadás mihez férhetett hozzá(esetleges károkozás történhetett-e) Mi a véleményetek? Ez a protokoll kikapcsolható? Mert nekem nem mond semmit

[ Szerkesztve ]

(#4006) Zleo válasza Zleo (#4005) üzenetére


Zleo
csendes tag

Update: Jelenleg 84.236.2.149 erről az ipről próbálnak ftp(TLS) kapcsolódni a nashoz úgy hogy kértem a routerrel új IP-t.
Hogy talál meg engem egyátalán? :W

[ Szerkesztve ]

(#4007) Zleo


Zleo
csendes tag

Jelenleg ez történik. [kép]

(#4008) gyulazsolti válasza Zleo (#4007) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ha fut a Transmission, akkor a sedelt torrenteknél valószínű megtalálod azt az IP-t.
Hogy miért nem tudom, nálam is ez van.

(#4009) Zleo válasza gyulazsolti (#4008) üzenetére


Zleo
csendes tag

Igen erre én is gondoltam, de a logban látszik hogy sikertelen kapcsolódás van mióta tiltottam az ftp-t.

(#4010) Tonyk válasza Zleo (#4009) üzenetére


Tonyk
veterán

Cifs, az hálózati fájlmegosztás. Nézd át mit engedsz ki a netre + Upnp-t nem javasolnám használni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4011) Zleo válasza Tonyk (#4010) üzenetére


Zleo
csendes tag

Köszönöm! Csináltam új portokat. Azóta csend van. Upnp-t kilőttem.

(#4012) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

1. Ha a NAS-ba belerakok még 1 winyot, eddig 1 volt (520)as. akkor ugye nem fog automatikusan törölni mindent azon a winyon ami már bent van? (Nem akarom összekötni öket raid-be)

2.Hogy tudok csak bizonyos mappák backupolást csinálni 1-ik wnyóról másikra scheduled időrendben?

(#4013) Tonyk válasza Zleo (#4011) üzenetére


Tonyk
veterán

De a nfs, smb (cifs) meg ilyeneket ne engedj ki a netre!! Ezek csak belső hálón legyenek elérhetőek. Ha ezekre mindenképpen szükség van távolról, akkor ssh-n keresztülj használj win alatt pl winscp-t, esetleg sftp vagy ftps-t. Vagy VPN-t!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4014) TCr válasza denko (#4012) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Csak az elsőre tudok válaszolni: érintetlenül hagyja a már benne lévő HDD-t, csak az újat formázza.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4015) Zleo válasza Tonyk (#4013) üzenetére


Zleo
csendes tag

Ezeket,hogy tiltsam?) Mármint,hogy ne lehessen elérni kivülről?

(#4016) Levi123 válasza Tonyk (#4004) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi! :R

Levi

(#4017) sunny06 válasza MaCS_70 (#3996) üzenetére


sunny06
újonc

Szia!

Köszönöm a segítséget! Anno a routerben fix IP címet állítottam be amit látok is, de a routeren átállítottam az adott IP címhez tartozó portot. (valahol itt a fórumon olvastam és azt állítottam be. Így értem el a nast) Mivel most nem tudom ezt a portot, így nem érem el a nast és nem is tudok gyári visszaállítást csinálni a NAS-on.
Van esetleg olyan módszer, hogy direktbe összedugom valahogy a nast és gépet és visszaállítom valahogy?
VAgy a NAS hátán lévő RESET gomb visszaállítja gyári alapra a NAS-t?

Köszönöm a segítséget és a türelmet!

(#4018) yaksi


yaksi
aktív tag

Kérdés: nálatok a NAS bizonyos idő után leállítja a HDD-(ke)t?
Ha jól tudom a leállítás-felpörgetés jobban árt a HDD-nek, mintha folyamatosan menne, nem?

yaksi

(#4019) Tonyk válasza yaksi (#4018) üzenetére


Tonyk
veterán

Folyamatos működés jobb elméletileg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4020) TCr válasza sunny06 (#4017) üzenetére


TCr
veterán

https://findme.zyxel.com/ [link]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4021) MaCS_70 válasza sunny06 (#4017) üzenetére


MaCS_70
félisten

Te, én ezt nem értem.

Honnan akarod elérni a NAS-t, hogy portot kell címezni hozzá?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4022) Kyler92


Kyler92
újonc

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy ma reggel elkezdett a NAS kb 1.5 percenként csipogni egyt, illetve folyamatosan újraindul, el kezd betölteni, majd újraindul, folyamatosan villognak a státusz ledek, nem áll be folyamatos fényre. Valakinek van valami ötlete rá? Nagyon megköszönném.

(#4023) MaCS_70 válasza Kyler92 (#4022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én akkor láttam ilyet, amikor meghalt a NAS-ban levő egyetlen HDD.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4024) Kyler92 válasza MaCS_70 (#4023) üzenetére


Kyler92
újonc

Hát de nincs 1 éves, azért csak nem kéne meghalljon :/ illetve két hdd van benne, raid1-ben tükrözve.

(#4025) Tonyk


Tonyk
veterán

Miért ne halhatna meg? Nem láttál még vadonat új, el nem induló vagy 1 órás hdd-t meghalni? :)
Erre semmi garancia nincs. Van amelyik megy húsz évet, van amelyik 1 órát. A többi a két intervallum között valahol.
Tápegység esetleg még lehet ludas.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4026) Kyler92 válasza Tonyk (#4025) üzenetére


Kyler92
újonc

Oké persze meghalhat, de egyszerre mind a kettő? tápegységet inkább látnám valószínübbnek.

(#4027) Kyler92 válasza Kyler92 (#4022) üzenetére


Kyler92
újonc

Maga a táp kábel volt rossz, másik kábellal gond nélkül működik.

(#4028) yaksi válasza Tonyk (#4019) üzenetére


yaksi
aktív tag

És be lehet állítani valahol, hogy ne állítsa le a merevlemezeket?

yaksi

(#4029) Tonyk válasza yaksi (#4028) üzenetére


Tonyk
veterán

itt: [link] , Turn off hard disk(s): 0-ra állítod az értéket.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4030) yaksi


yaksi
aktív tag

Köszönöm szépen!

yaksi

(#4031) Levi123


Levi123
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a lemez infoknál a spin_up_time mit jelent a NAS-nál? Most 4441-en van az érték. Ez lenne a fejparkolások száma?

Csak a HD sentinel-re találtam leírást.

WD Red 4TB HD-ről van szó. Köszönöm!

Levi

(#4032) Beecy


Beecy
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
A rúterem meghalt, a nast rádugtam az upcs "rúterre", viszont nem látom a nast, mert más az ip.
A kérdés az lenne, hogy adatvesztés/formázás nélkül hogy tudok csatlakozni a nashoz?

(#4033) Tonyk válasza Levi123 (#4031) üzenetére


Tonyk
veterán

Felpörgési idő

Beecy

Sok megoldás szoba jöhet, de formázni semmiképpen nem kell.
Ha azonos ip tartományban van a két router, akkor nézd meg a routerben milyen ip van kiosztva a nasnak és azon csatlakozz.
Ha ez a router más ip tartományban van, akkor lépj be rá, és tedd át a régi tartományba (mert gondolom fix ip van a nason beállítva), majd minden eszközt indíts újra.
Vagy a nast közvetlenül a gépre dugod, a majd beállítasz kézzel egy olyan ip-t ami a nasal egy tartományban van, belépsz a nasra, átállítod az új router tartományára, visszarakod a routerre és restart. Majd a gépet is visszarakod dhcpre.
Esetleg van valami nas starter utility is a nashoz, azzal is lehet ip-t állítani, de ebben majd valaki más segít, mert életemben nem indítottam el ezt a programot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4034) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Port nyitással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Feltettem a Transmissiont, de a hozzárendelt port "closed". A gyári letöltő portja sincs nyitva. A torrentnél a letöltés megy, de egyik sem tölt vissza semmit.
A routerem egy TP-Link Archer C7. A Forwarding menüben az UPnP engedélyezve van. Itt látszik is a TM 9091 portja, meg egy másik 49567 port is hozzá. A gyári torrentnek van 3 portja is 9089, 9090, 47633.
A myzyxel cloud-on engedélyezem a TM-et, de ha kilépek és vissza akkor már nincs engedélyezve.
A router vezérlőpultjában, az UPnP Port Mapping menüben nem is találok ilyen portot.
Mit ronthatok el, mit hagyok ki?
[kép]
[kép]
[kép]

(#4035) MaCS_70 válasza dbala (#4034) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelek szerint szeretsz veszélyesen élni... Az uPnP ugyanis sajnos minden, csak nem biztonságos. Szóval jobb lenne mellőzni, és kézzel nyitni portot, ami a NAS-on futó Transmission esetén egy portot jelent, amit a Transmission ablakában a villáskulcs/hálózat panelben találsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4036) dbala válasza MaCS_70 (#4035) üzenetére


dbala
tag

Kikapcsoltam az uPnP-t, kézzel beálítottam a routerben a TM portját és a NAS IP címét, de így is closed. A NAS-nak adtam fix IP-t. Biztos valami apróságot nézek be...
Megpróbáltam a NAS gyári Letöltés menüjével, a routerban beállítottam a 9090 portot a forwarding-nál, de azzal sincs feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#4037) Levi123


Levi123
senior tag

Szia,
nézd meg a portot itt [link]
Ellenőrizd még, hogy a fix IP-hez (amit a NAS-nak adtál) legyen TCP/UDP módban.
Fontos még megnézni, hogy a szolgáltatódtól kapott modem bridge módban legyen és ne router módban. Ezzel én is megszívtam, mert van amikor visszaáll (UPC modem).
Szerk.: NAS vezérlőpult --> hálózat --> TCP IP --> általános beáll. DNS kiszolgáló automatikus legyen. Elég ha a routerben megadod a fix ip-t. Én így csináltam és jó lett.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#4038) #53667584 válasza dbala (#4036) üzenetére


#53667584
törölt tag

A router status oldalán milyen WAN IP-t látsz?

(#4039) dbala válasza #53667584 (#4038) üzenetére


dbala
tag

Egy 100.XX.XXX.XX formátumút, ez nem egyezik azzal amit a port checker weboldalon látok mint külső IP címem.
Digi netem van, nincs csak egy saját routerem (Archer C7).

@Levi123: A routernél a DHCP engedélyezve van. Kipróbáltam amit írtál a NAS vezérlőpultjában, de úgy sincs semmi.

(#4040) #53667584 válasza dbala (#4039) üzenetére


#53667584
törölt tag

NAT mögött vagy.

(#4041) dbala válasza #53667584 (#4040) üzenetére


dbala
tag

Köszi!
A Digi-vel kell kivetetni magam vagy van más megoldás?

(#4042) dbala válasza #53667584 (#4040) üzenetére


dbala
tag

Digi meg is oldotta. Forwarding-nál beállítottam a TM portját, port checker-el ellenőrizve is open. Bár a TM feltölteni még nem kezdett el.

(#4043) dbala válasza dbala (#4042) üzenetére


dbala
tag

Próbáltam több különböző torrenttel, de nem tölt felfelé semmit, se a TM se a gyári Letöltés menü.
Mind a kettőhöz nyitva vannak a portok, a TM is és külső weboldal is azt írja.
Mit rontok el?

(#4044) MaCS_70 válasza dbala (#4043) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem egyetlen portot kell kinyitni a routeren, mégpedig a Transmission adatportját, ami valami ötvenezer-valahány, amit a villáskulcsos panelból ismersz meg -- és mellesleg ugyanitt jelzi a Transmission, hogy az nyitva van-e.

Én egyébként, bár csak elvétve torrentezek, és olyankor is közkézen forgó, sok helyen megtalálható tartalmakat (pl. Linux-telepítők), sok éven át torrenteztem úgy, hogy nem nyitottam portot a routeren, tehát passzívban voltam. (Pont itt tudtam meg, hogy ez mit jelent.) Ennek ellenére sokszoros feltöltési rátám volt. Tehát a nem nyitott port csak passzív státuszt eredményez, az aktív státuszúak irányába zárt port mellett is mennie kell a feltöltésnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4045) dbala válasza MaCS_70 (#4044) üzenetére


dbala
tag

49567, ezt a router-nél be is állítottam, TM is és megg port check-er is open-t ír. De nem akarom elhinni, hogy nem tölt vissza semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4046) #53667584 válasza dbala (#4045) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha open-t ír, akkor a port rendben van. Tölts le egy linux iso-t és nézd, hogy tölt-e vissza.

(#4047) Tonyk válasza dbala (#4045) üzenetére


Tonyk
veterán

Routerben 49567 TCP portra elég nyitni (ha távolról nem akarod elérni). TM-ben a random port elől és a Use portforward from my router elől vedd ki a pipát.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4048) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!
Csendes olvasója vagyok a topiknak, kb. egy hónapja van meg a készülék és ma kijelezte, hogy nincs több hely a megosztott video mappában. 2TB HDD van benne és jelenleg 540GB körül foglal a video mappa. Gondolom, hogy az 1,82 TB 3 részre van osztva a 3 megosztott mappa között photo, music, video. Jól gondolom? Hogyan kivitelezhető, hogy a video mappa kapja a teljes 1,82TB helyet, vagy legalább a photo mappa által kezelt területet?

"So say we all"

(#4049) Tonyk válasza tucsok. (#4048) üzenetére


Tonyk
veterán

A megosztások egy partíción vannak, tehát nincs három részre osztva (mert ugye saját negosztásokat is létrehozhatsz, így ezeknek nem maradna hely...).
Amennyiben a lomtár engedélyezve van a nason, próbálj meg egy ürítést első körben.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4050) Beecy válasza Tonyk (#4033) üzenetére


Beecy
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Megoldódott a probléma.
Azonban itt a következő!
Windows 10-es oprendszer nem látja a hálózati meghajtót, csak a sima megosztásokat.
Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.