Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Van nálam egy NAS326 most kivételesen. Elvállaltam, hogy telepítem.
Metarepo felrakva ffp telepítés után amolyan bootlopba került és hiába van a főképernyő el van szürkülve és folyamatosan a töltés ikon forog, ha várok 1 órát akkor sem változik.
Mit tehetek?
Resetet próbáltam, de a telepített programokat meghagyja sajnos...
Zúzzak le mindent ftp-n keresztül és reset újra?

(#652) Istv@n válasza 8nemesis8 (#651) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Az ffp - t nem lehet rá feltenni, mert nem működik. Régebben itt a topikban is volt róla szó. Az általad leírt hibát produkálja.
Törölj minden telepített dolgot a merevlemezről, utána reseteld, és jó lesz.
Mért kellene amúgy az ffp?

(#653) 8nemesis8 válasza Istv@n (#652) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jó kérdés, NSA310-en az van és úgy van ssh meg hasonlók.
Bár enélkül is van ftp meg backup amire csak kell.
Köszi a válaszodat! :R

Akkor minden mappát lezúzok a "zy-pkgs" belül és utána reset?

(#654) Istv@n válasza 8nemesis8 (#653) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Igen.
A 326-on alapból van ssh, ha bekapcsolod a webes felületen.

(#655) 8nemesis8 válasza Istv@n (#654) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát letoltam minden a zy-pkgs-ből reset, majd után visszarakott mindent!
Hol tárolja el vajon, hogy mit telepítettem?
Már látom, hogy van egy /ffp mappa is. Ezt elég ha még lezúzom?

(#656) Istv@n válasza 8nemesis8 (#655) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Elvileg igen, az ffp-t egy script indítja, ami az elsődleges lemez gyökerében található. Azt hiszem egy kiterjesztés nélküli fájl, fun_plug néven. Ha azt törlöd és újraindítod a nast, akkor elvileg jónak kell lennie.

(#657) 8nemesis8 válasza Istv@n (#656) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát érdekes, letöröltem és azóta már elindulni sem indul :S
Gondolom keresi az útvonalban lévő indításhoz szükséges fájlokat. (/ffp/...) :S

(#658) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#657) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kiszedtem a winyókat leformáztam és újra vissza, így elindult.
Metarepo és ffp-t mellőzöm.
Letiltottam mindent, ami fölös médiamegosztás meg haosnlók.

Milyen Backupot érdemes használni?
Szinkronba lenne jó tartani a laptoppal, amin dolgozunk!

(#659) Belaa100


Belaa100
újonc

Sziasztok,

Az utolsó mentsváram vagytok, kezdem feladni a ZyXEL 326 NAS-om konfigurálását.

Router: Linksys E2000
NAS: ZyXEL 326 (Firmware verzió:V5.21(AAZF.1))
Software a pc-n: Transmission Remote GUI (5.0.1)
Mobil applikáció: Transmission Remote (android)

(A NAS és az okos tv direktbe van kötve a routerrel Ethernet kábellel)

A problémám az, hogy a Transmission (se a PC, se az android verzió) nem látja a NAS szervert, holott az elérhető a hálózaton (PC-n és tv-n keresztül meg is tudom nyitni a mappa struktúrát és filet- lejátszani). Ha megpóbálok csatlakozni a NAS szerverhez, akkor jön a hiba "Connection refused".

Az alábbiakkal próbálkoztam eddig:
1. A router-en beállítottam a fix ip címet a NAS-ra.
2. A routeren nyitottam portokat (bár ebben a részben nem vagyok biztos. Csak 4-5 random port-ot nyitottam. A NAS-on is állítani kellene esetleg valamit?)
3. A NAS-ra letöltöttem a Transmission támogatást.

Előre is köszönök bármiféle segítséget. Nem értek annyira hozzá sajnos, ha valami fontos infót lehagytam légszi szóljatok.

Köszönöm!!!
B.

(#660) Lacics25 válasza Belaa100 (#659) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Ne add fel a reményt!
Én most állok vissza alapra. Kb 2 hét próbálgatás után, (siker, kudarc váltakozva) talán már úgy fogok mindent beállítani ahogyan szeretném. Amint sikerül, megírom a lépéseket, hogyan fog torrentezni.
Ami engem kétségbe ejt és halvány gőzöm sincs a megoldásról, az az, hogy domain névvel csak hálózaton kívülröl hajlandó csatlakozni. Eddig egy TpLink routert használtam OpenWrt-vel, aminél ilyen gondom nem volt. Nem kicsit bosszant!

(#661) bexinho23 válasza Belaa100 (#659) üzenetére


bexinho23
őstag

Szia!

Sajnos a kezdeti lépéseknél nekem is volt olyan problémám, ami másnál rendeltetésszerűen működött. Hiába végeztem mindent a leírás szerint, hiába volt minden jól konfigurálva, egyszerűen nem működött. Csak egy teljes factory reset oldotta meg a problémámat, és utána minden beállítást elölről végigcsináltam. Ezután már működött, de hogy mi volt az oka, mai napig nem tudom. Én utolsó próbaként egy teljes gyári visszaállítást tanácsolnék, még ha ez plusz fél óra beállítgatással jár ismételten.

Ha már itt vagyok... szerintetek az normális, hogy ha a nappaliban valaki videót streamel (éppen családi VHS-t, avi formátumban), akkor én a másik szobában folyamatosan bufferelő videót tudok a Chromecast2-re kiküldeni? Amint megszűnik a másik felhasználó streamelése, azonnal helyreáll a rend. A Routerem egy ASUS R56U, 5GHz-cel (router és CC2 között alig 40 cm a távolság). Ennyit bírna csak a NAS, vagy a médialejátszóval lenne probléma?

[ Szerkesztve ]

(#662) ngyzslt


ngyzslt
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas segítségre lenne szükségem. Firmvare frissítés után azt írják ki a tv-k hogy nincs lejátszandó videófájl a hálózati meghajtón. Kb 2terra van rajta. Egyébként minden működik rajta rendesen. Transmission, ftp, stb.
HELP!

(#663) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

A Twonky szerverrel nyűglődök. A music könyvtárat üresnek látja. A video és photo könyvtárakat rendesen megjeleníti. A settings - shared folders alatt csak az i-data/xxxx/photo és még egy másik random folder jelenik meg (xxxx egy hosszabb hexa karaktersorozat). Már csináltam rescan-t, restart-ot, de semmi...
SSH-ról tudnám esetleg helyrelökni?

(#664) lcsaszar válasza lcsaszar (#663) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Tudtok ajánlani valami használható alternatívát a Twonky helyett? Olyasmit, amit ffp nélkül tudok telepíteni, mert nem akarnám az ffp-t feltenni, ha nem muszáj.

(#665) Istv@n válasza lcsaszar (#664) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Az ffp-t ne is tedd! Hibásan működik a nas-on. Nem fog betölteni a web gui.
Tedd fel a meta repo-t és ott esetleg nézd meg van e valami alternatív média szerver.
Én plexet használok, de többeknek gondja van vele itt a topikban is, úgyhogy ne azzal kezdj. (Bár nálam tényleg hiba nélkül megy....)

(#666) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

A venti méretét tudjátok? Hátha lehet bele rakni valami halkabbat. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#667) lcsaszar válasza PowerBuldog (#666) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Most vettem Noiseblocker XC-1-et, hamarosan berakom és beszámolok az eredményről. 80 x 80 x 20 mm, 3-pólusú (nem PWM-es). A többség 25 mm vastag, az állítólag nem megy be, 20 mm-est viszont nehéz találni, különösen kis zajút. Remélem ez a NB jó lesz.

(#668) windlord válasza lcsaszar (#667) üzenetére


windlord
őstag

Kivancsian varom az eredmenyt!

(#669) lcsaszar válasza windlord (#668) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Beszereltem, tényleg halk lett :)
A CPU hőmérséklet 38°C, a ventilátor fordulatszáma 1132 RPM.
Arra gondolok még, hogy a szellőzés csak a doboz alján elől levő kis lyukakon szív levegőt. Nem kellene pluszban lyukakat fúrni valahol? Mindenesetre a gumi lábak alá tettem néhány bótorcsúsztató filckorongot, ezzel kb. 1 cm-rel megemelve. Ez egyben a rezgés zaját is csökkenti.

(#670) PowerBuldog válasza lcsaszar (#669) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Csere ellőtt nem nézted, hogy hány fokos volt a CPU?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#671) lcsaszar válasza PowerBuldog (#670) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Nem néztem, de emlékeim szerint 40°C körül volt akkor is, és a venti fordulatszáma sem változott lényegesen, csak a zaja lett kisebb.

(#672) PowerBuldog válasza lcsaszar (#671) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Pont befért? Vagy lenne hely egy 25mm-esnek is? :))

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#673) windlord válasza PowerBuldog (#672) üzenetére


windlord
őstag

25osnek szerintem nincs.

(#674) lcsaszar válasza windlord (#673) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Valóban nincs hely 25-ösnek.

(#675) megema válasza ngyzslt (#662) üzenetére


megema
őstag

Én ma küzdöttem ilyen gonddal egy barátom NAS-án, bár nem volt mostanában firmware frissítve. Hogy pontosan mi oldotta meg, sajnos nem tudom, mert már SSH-n kezdtem el matatni a konfigurációs fájlokat, de megjavult és a módosításokat visszavonva is jó maradt. :U

Talán a webes felületen lenne érdemes ki-bekapcsolni az egész médiaszervert, illetve újraindítani a NAS-t.

-----

Más. Mi a legbiztonságosabb módja annak, hogy távolról el lehessen érni a fájlokat a NAS-on? Minél könnyebben használható megoldás kéne, lehetőleg webes. A saját felületének publikussá tétele nem túl szimpatikus... ownCloud? A myZyXELcloud egyéni hozzáférés, vagy lehet több felhasználóval operálni?

Ha magamnak csinálnám, tuti VPN-en keresztül menne...

[ Szerkesztve ]

(#676) MaCS_70 válasza megema (#675) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az OwnCloudot nagyon sokan használják és esküsznek rá, ugyanakkor akad kritikusa is, bár jóval kevesebb és nem is túl súlyos problémákra panaszkodnak. Szóval nagyonis jó megoldás lehet az OC.

De én is VPN-t használok... :)
(Amiben azért annak is akad némi szerepe, hogy az istennek sem tudom kibogozni az OC telepítését és konfigurálását...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#677) lcsaszar válasza lcsaszar (#664) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Twonky Media Server

Sikerült végre bekonfigurálni. Csak azt nem értem, hogy ezt miért nem lehet a kezelőfelületről egyszerűen megtenni. Ha Mari néni vagy Józsi bácsi vesz egy ilyet, akkor mit kezd vele :F

Szóval SSH-n beléptem, su root, majd módosítottam a /i-data/<hexa könyvtárnév>/.media/twonkymedia/twonkyserver.ini fájlt. Előtte chmod 666 twonkyserver.ini. Átírtam a következő bejegyzést:

contentdir=+M|i-data/sysvol/music,+P|i-data/sysvol/photo,+V|i-data/sysvol/video

A módosítás előtt csak a music szerepelt. Utána újra kellett indítani a Twonky szervert. Azóta úgy tűnik, szépen teszi a dolgát.

(#678) Fagyi válasza bexinho23 (#661) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Visszatértem!

Elvben 2 fhd video streaming is menne párhuzamosan!
Stream alatt nézz cpu-ram kihasználtságot. De lehet router és ethernet kábel is szűk keresztmetszet.
Bát azt írod wifi-n megy. Min és mivel játszódnak a filmek?

Twonky segítség! [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#679) Fagyi válasza megema (#675) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Androidra két app is van. A zyxel saját myzyxel fiókját meg tudod osztani másokkal is app alól is és a neten is. Sztem ez a legbiztonságosabb.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#680) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy ilyen nas-t készülök venni, de egy kis félelem van bennem a beállításával kapcsolatban. Nagy elvárásaim nincsenek, torrent menne rajta( nem sok, heti pár film ), illetve a benne lévő hdd tartalmát szeretném kívülről, és belső hálózatból elérni.
Most egy 1043nd router ( openwrt )és egy rádugott hdd látja el ezt a feladatot.
Olvasom hogy sokan kínlódnak a beállításával, és nem tudom merjek -e belevágni.
Merjem megvenni ? Ha elakadok segítetek ? ( bár az openwrt-t is beüzemeltem valahogy)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#681) MaCS_70 válasza rostiron (#680) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs ezzel az eszközzel semmi komoly gond.

Kérdés mondjuk, hogy hogyan szeretnéd megvalósítani a HDD-tartalom kívülről elérhetőségét. Több megoldás is létezik erre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#682) rostiron válasza MaCS_70 (#681) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

" Több megoldás is létezik erre." , De a végeredmény ugyan az ?
A lényeg ha nem otthon vagyok és kellene valami a hdd-ről ( film, dokumentum vagy akármi ) akkor elérjem.
Akár telóról, tabletről vagy laptop stb.
Valami felhasználóbarát megoldás. Nem vagyok nagy szaki. Most ftp-t használok.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#683) MaCS_70 válasza rostiron (#682) üzenetére


MaCS_70
félisten

Privát vagy publikus az IP-címed?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#684) rostiron válasza MaCS_70 (#683) üzenetére


rostiron
őstag

Azt hiszem publikus, amit a router ír megegyezik az itt lévővel. Thome vdsl net. (pppoe )
A routerban dinamikus dns van beállítva. Ha jól mondom.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#685) MaCS_70 válasza rostiron (#684) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor gond nélkül megy a Zyxel Cloud, OwnCloud, illetve egy VPN-t is felállíthatsz. Ez utóbbihoz persze nem csak a NAS kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#686) rostiron válasza MaCS_70 (#685) üzenetére


rostiron
őstag

Tehát akkor nyugodt szívvel megvehetem ?? :Y :Y

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#687) Fagyi válasza rostiron (#686) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Most ráadásul olcsó is, 30 K. Olvasd el a logout írásomat , abból kiderül, hogy jó-e neked.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#688) MaCS_70 válasza rostiron (#686) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én használom, nekem bevált. Nyilván nem tudom garantálni, hogy Neked is minden igényedet kielégíti, de a leírt elvárások alapján igen, ajánlom.
Mindemellett minden hasonlóan nagy értékű beszerzés esetén a netes vásárlás - elállási jog páros az ember barátja.

Érdemes benézni még ide is - NAS-választós topic!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#689) rostiron válasza MaCS_70 (#688) üzenetére


rostiron
őstag

Azt hiszem akkor benevezek egyre. :D A NAS választós topicba is ezt ajánlják belépő szintnek.
Elolvasom majd Fagyi Írását is.
Köszi nektek, ha valamivel nem tudok megbírkozni, majd jelentkezem. :R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#690) ngyzslt


ngyzslt
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Valamiért nem birok belépni a Twoky-ba a nason. Lap nem megjeleníthetőt ír vissza nekem. már csináltam gyári beállítást is de semmi válltozás. PLS! Help!

(#691) lcsaszar válasza ngyzslt (#690) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Szia!

Külön lapon kell, hogy megnyíljon, de a portot át kell írni 9000-re, legalábbis nálam a 9001-es port nem enged be.

Üdv

(#692) Fagyi válasza ngyzslt (#690) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A twonky:
Alap alkalmazás nem kell telepíteni.
Az UpNp menüben a portott ki kell nyitni 9001 alap esetben.
A csatlakozás ipcím:9001.
A szolgáltatás menü pontban engedélyezni kell a futtatását (pipa), ki kell jelölni, mit engedsz látni a nas tartalmából a twonkyn.

A kérdés inkább az mit szeretnél elérni!

Ezt írd le és a lehető legegyszerűbb megoldást elmondom.

NAS326 - Szolgáltatások I.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#693) ngyzslt válasza Fagyi (#692) üzenetére


ngyzslt
csendes tag

A twonkey működött nekem rendesen (be is volt paraméterezve) csak egy áramszünet után már nem engedett be és a tvn sem lehetett semmit megnyitni mert azt irta hogy nem fut a media server. A port átállítást még kipróbálom. Köszi az infókat. Jelentkezek ha megnéztem. Köszi.

(#694) TCr válasza ngyzslt (#693) üzenetére


TCr
veterán

Nálam egy áramszünet a dinamikus DNS lehetőségét vágta haza, véglegesen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#695) Fagyi válasza ngyzslt (#693) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Restart volt?
Ha nem segít, hard reset. Áram szünet nem avatkozik be a szoftveres környezetbe, max beragad valami.
Bár csoda dolgokra képes a GUI. Fuss végig rajta még egyszer, hátha elállítódott valami.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#696) ngyzslt válasza Fagyi (#695) üzenetére


ngyzslt
csendes tag

Megvolt minden már. Restart. Hard Reset. Én is meglepődtem hogy ezek sem segítettek. Még kipróbálom este a port átállítását hátha a 9000-es porton működik. Az az érdekes hogy egyébként minden funkció működik rajta tökéletesen. Egyedül a médiaszerver funkció nem.

(#697) Zolkick válasza Istv@n (#418) üzenetére


Zolkick
csendes tag

1000 HÁla soha nem jöttem volna rá már lassan másfél éve megvan és agyfaszt kaptam hogy nem tudok rá mc-t tenni köszönöm!

EZ - a véleményem

(#698) numera007


numera007
tag

Sziasztok! Vettem pár hete egy Zyxel NSA326s gépet. Leellenőrzött HDD-ket tettem be, a Sentinel szerint 100/100-asok (500GB-osak RAID 1-ban vannak). Amíg csak másoltam rájuk nem volt semmi gond. Mikor beindítottam a torrentet, másnapra a kötet állapota "leromlott" jelzőt kapott. A HDD-k a Sentinel szerint még mindig 100/100-ak.
Mi van ilyenkor? Kértem kötetjavítást, visszahozta hibátlanra, majd másnap megint leromlott és a HDD1 pirosan világít. Újraindítás után zöld, kötet állapot leromlott, HDD hibátlan.
Ez így műkszik, vagy a HDD-k valamelyike mégsem 100-as?
Köszi

(#699) windlord válasza numera007 (#698) üzenetére


windlord
őstag

Valoszinu, hogy a hdd - vel lesz valami.

(#700) numera007 válasza windlord (#699) üzenetére


numera007
tag

Ok. Akkor most új HDD-t veszek. Kérdés, a WD10EZEX 1TB-os mehet bele? Már csak az ára miatt, a RED most nem fér a keretbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.