Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Moki2 válasza Rick4 (#1350) üzenetére


Moki2
aktív tag

Pure smarthome , asszony kapcsold mán le a pilácsot 😆 . Amúgy nem minden eszköz érhető el eu régióban , hacsak nem barkácsolt orosz appot használ az ember .

(#1352) karicsek válasza Rick4 (#1350) üzenetére


karicsek
aktív tag

A porszívó meg európai régió gyárilag, nem fogadta el a kínait. Próbáltam áttenni, de nem engedte.

(#1353) bnj válasza siemensfun (#1341) üzenetére


bnj
csendes tag

A cikkben ennek a pythonosított verziója szerepelt, ugyanazt a jelszavat adta amivel nem engedett be :(

(#1354) bnj válasza tlala (#1342) üzenetére


bnj
csendes tag

Igen, bdata-ban minden stimmelt, kétszer ellenőriztem le.

ssh-val hogy rakom fel? gondolom scp-vel átpakolom a bin-t, de aztán melyik paranccsal, hogyan tovább? (bocs a lamer kérdésért)

Illetve resetelésre elég a hardveres reset gomb?

Csirkeláb ügyben részben adok igazat, lehet h nem kínai volt, mert a Google Translate se akarta felismerni, de határozottan csirkeláb :) Próbálkoztam mindkét Chinese, Japanese, Korean választásával is, de egyiknek se ismerte fel. A státusz sorban viszont határozottan 3.0.22-nek mondta magát, szóval határozottan meg vagyok zavarodva, ezt a részt ezennel elengedném, csak működjön :)

[ Szerkesztve ]

(#1355) tlala válasza bnj (#1354) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos én sem értek hozzá, csak letöltöttem a moddolt fw-t a 4pda.ru topikból, hogy meglegyen a gyűjteményben.

A reset után el fognak tűnni a csirkelábak.
Első körben próbálj MIWIFI-vel csatlakozni a router által kiadott induló "wifi"-hez, és elvégezni a nyelvi/régió beállításokat.
Ha a MIWIFI nem látja, akkor böngészőbe írd be a 192.168.31.1-et, és az induló menü ott lesz.

(#1356) Rick4 válasza karicsek (#1352) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy már érthető a bibi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1357) Dot


Dot
őstag

Hello!

A MiWiFi Release 3.0.22 eu-s verzióban már javítva van a port forwarding?
Mintha pár portot nem engedne ki. (van ami működik van ami nem) :((

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1358) bnj válasza tlala (#1342) üzenetére


bnj
csendes tag

próbáltam sysupgrade-del az általad javasolt herélt verziót (miwifi_r3600_all_6510e_3.0.22_INT+SSH+MI.zip), de a sysupgrade nem szerette a .bin fájlt:

root@XiaoQiang:/tmp# sysupgrade -v r3600-raw-img.bin
Image metadata not found
/tmp/r3600-raw-img.bin is not a valid FIT image
Image check 'platform_check_image' failed.

Valakinek valami tippje esetleg? Azért szeretnék egy ssh képes verziót felrakni, mert nem működik a default jelszó, amit generál nekem az oded.dev oldalon lévő python script. Így mg gőzöm nincs hogy tudnék fw frissítés után belépni hogy újra engedélyezzem az ssh-t...

(#1359) tarajosgote


tarajosgote
lelkes újonc

Sziasztok!
Sikerült bridge módra állítani a telekomos sagemcom fast3686-ot azóta se kép se hang.
Az AX3600 menüjét elérem, de nem tud kapcsolódni az internethez.
Esetleg tud valaki segíteni, nagyon megköszönném!

(#1360) djelf válasza tarajosgote (#1359) üzenetére


djelf
tag

Szia!
Gondolom a router wan portjába bedugtad a sagemcomból kijövő utp-t.
Elvileg az előfizetői szerződésen vagy a szolgáltatói eszköz telepítésekor a szerelők által otthagyott papírok egyikén kellene szerepelnie a A PPPOE kapcsolathoz szükséges felhasználónév/jelszó párosnak. Ha nem, akkor a magenta üfsz-t hívd az adatokért. Ezt kellene a router megfelelő menüpontjában megadni a PPPOE kapcsolat felépítéséhez. Nálam ez a common settings => internet settings menüpontban van. Lentebb az internet setting résznél átállítod manual settings-re.
Internet access => PPPOE
account number => usernév
password => password :DDD
Javasolt a DNS1 és DNS2 módosítása is. Nálam 8.8.8.8 és 8.8.4.4 (a google DNS-ek) vannak beállítva.
Remélem így már menni fog. :)

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1361) tarajosgote válasza djelf (#1360) üzenetére


tarajosgote
lelkes újonc

Szia!
Köszönöm a választ! Hát sajnos nincs siker. A 1422-vel se tudta megmondani hol a gond. PPPOE név+jelszó megvan, próbáltam azzal is. Bár a telekom azt mondta hogy kábelnetnél nem kell felhnev+jelszo a PPPOE-nel. Most vissza lett állítva bridge-ről router üzemmódra... hogy egyáltalán legyen net. Ők ugy látták bridge módban a hgw fel volt jelentkezve a netre... Rohadtul el vagyok keseredve.....

(#1362) Dluinet válasza tarajosgote (#1361) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem mindegy milyen kábellel kötöd össze, sajnos a xiaomi wan portjába nem mindegy hogy LAN vagy Patch kábelt dugsz.
Próbáld meg másik kábellel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1363) djelf válasza tarajosgote (#1361) üzenetére


djelf
tag

Ezt esetleg láttad/próbáltad már?

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1364) tarajosgote válasza Dluinet (#1362) üzenetére


tarajosgote
lelkes újonc

Szia! A routerhez kapott kábellel kötöttem össze a két eszközt.

(#1365) Dluinet válasza djelf (#1363) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hihetetlen, hogy a modemen a DHCP-t bekapcsolva hagyja, és a szakértő nem tud hozzászólni.
Modemen a DHCP-t is ki kell kapcsolni, ha Bridge módba tesszük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1366) Dluinet válasza tarajosgote (#1364) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én a modemhez adott kábelt használtam, mert ami volt nekem azzal nem működött.
A Router csomagjában levőt még ki sem csomagoltam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1367) tlala válasza tarajosgote (#1361) üzenetére


tlala
addikt

"Ők ugy látták bridge módban a hgw fel volt jelentkezve a netre..."

Az a tapasztalatom (bár nálam optikai ONT van), hogy ha a szolgáltatói eszköz már fel feljelentkezik a netre, akkor a router már nem tud "másodikként" PPOE bejelentkezni. Gyakori megoldás, hogy a szolgáltatói eszközben "el kell rontani" a jelszót, hogy ne tudjon feljelentkezni, lehetőséget hagyva ezzel a routernek.

(#1368) DonJoee válasza bnj (#1358) üzenetére


DonJoee
tag

Nekem sem jó a generált jelszó. Sem a python scriptes, sem a kínai weboldalas (a kettő egyébként egyforma jelszavakat generál, csak ugye a scriptet helyben futtatod, a kínai weboldal meg ki tudja, mit mást csinál a megadott serial numberekkel?)
Én most éppen nem azon aggódom, hogy nem tudok SSH-zni, hanem inkább azon, hogy most így van egy nyitott telnet portom is, ami ugye nem túl egészséges. Bár nincs kirakva internetre, de akkor is...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1369) Rick4 válasza Dluinet (#1365) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, milyen modem az, ami bridge módban még dhcp-t oszt, hiszen a bridge mód lényege, hogy a router kapja meg a publikus ip-t.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1370) Norby-007


Norby-007
tag

Ez a 1.0.79 fw jól működik, nem vágja haza az egész routert?
Köszi.

(#1371) Rick4 válasza Dluinet (#1362) üzenetére


Rick4
félisten

A lan és a patch kábel ugyanaz, szerintem a crosslink kábellel kevered, amivel pl két asztali gépet lehet közvetlenül összekötni, és ahol a szál bekötés keresztbe van fordítva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1372) Rick4 válasza Dot (#1357) üzenetére


Rick4
félisten

Amikor beállítasz egy belső ip-t, és egy portot, akkor utána rányomsz a lap alján a "save and applied" gombra is? Nálam a gombra nyomás után fél másodperccel már megy az egyik eszköz helyett a másikpon a portforward, tökéletes, hibátlan módon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1373) Dluinet válasza Rick4 (#1369) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GateWay-nek hívják, aminek szar a szoftvere

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1374) Laza... válasza Norby-007 (#1370) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem az van fent, semmi bajom vele

Never give up!

(#1375) Norby-007 válasza Laza... (#1374) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, kipróbálom.

(#1376) Rick4 válasza Dluinet (#1373) üzenetére


Rick4
félisten

Én már a sokadik HGW-en vagyok túl, a cisco EP3925-től kezdve a Technicolor TC7200-asokg, most Sagemcom 3890 van, tejesen rendben van mind, na jó a tecnicolorok 5 másodpercenként ping hibával mentek, így volt, amit egy órán belül cseréltek ugyanarra, majd a cserét másnap vissza egy ciscora, de tizenév alatt nem igazán volt szoftveres gond érezhető, bridge módban csak annyi a baj a jelenlegivel, hogy áramszünet után elfelejti a bridge-et.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1377) Dluinet válasza Rick4 (#1376) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az a helyzet, hogy nem az eredeti szoftver szokott rajtuk lenni, hanem a szolgáltató mókolt szarja. Így lehet az is, hogy egy áramszünet után elfelejti, hogy modemként kéne üzemelnie.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1378) Rick4 válasza Dluinet (#1377) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, de viszont azzal is stabil. Akár hónapokon keresztül is. Nekem egy 1KW-os szünetmentes, meg egy 55Ah-s autós akksi mögött van minden ilyen, úgyhogy ez már nem felejt el semmit. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1379) tutinincs válasza Norby-007 (#1370) üzenetére


tutinincs
csendes tag

Hi

Én felraktam az 1.0.79est. Haza nem vágja a routert, de a laptopom pl random eldobálta a wifi-t. igy visszapakoltam szépen a 67-est. ezzel nincs semmi probléma.

Aki egy hirdetésre ir/kér vmit és én megteszem hogy felelek, Te is tedd meg hogy legalább visszaböfögsz, ha már te voltál aki kérdeztél. Ellenkező esetben le foglak tiltani mert nincs időm az ilyenekre!

(#1380) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Honnan érdemes most olcsón kínai verziót beszerezni akár hosszabb szállítási idővel is? Február közepén lesz digi 1000-es netünk addigra kellene. :)

Az 1800-as miben gyengébb a sebességen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1381) Norby-007 válasza tutinincs (#1379) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, akkor hagyom. Nem merem feltenni én sem. Nagyjából beállt már nálam is, így semmi szükség valami gikszerre.

(#1382) Rick4 válasza INGJOKE (#1380) üzenetére


Rick4
félisten

ali, gearbest, banggood, körül kell nézni, minden nap változik, hol teszik fel olcsóbban. Az 1800-as annyival nem olcsóbb, amennyivel gyengébb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1383) siemensfun válasza tlala (#1367) üzenetére


siemensfun
tag

Ami nálam bevált T-s routerhez.
Ha IPTV-d van akkor csak a 227-es firmwareval müködik jelenleg, ha nincsen akkor bármelyik jó.

Elsőnek a telekomos cuccon állitsd a következőket:
1, kapcsold ki a DHCP-t
2, rontsd el a PPPOE felhasználónevet ( pl töröld ki a ".hu"-t, így már a telekom nem tud kapcsolatot létesíteni)
3, kapcsold be a PPPOEPassthrough opciót (általában ugyanott van ahol a PPPOE beállítások)

Ezeket pedig a AX3600-on: (döltek csak IPTV esetén kellenek)
1, kösd össze sima LAN kábellel a T router LAN1-es és a AX3600 WAN portját
2, kösd össze a AX3600 LAN1 portját a hálózat többi részével
3, CSAK HA IPTV VAN: kösd össze a AX3600 LAN2 portját a hálózattal
4, Lépj be az AX3600-ba, majd Common settings->Internet settings-> Internet settings:
5, PPPOE-t kiválasztani, majd a felhasználónevet és a jelszót beírni (telekomnál a felhasználó neved a @t-online.hu -ra végződik), Automatic configuration kipipálva majd mentés gomb
6, CSAK IPTV ESETÉN: ugyanezen az oldalon lejjebb IPTV network switch-et kapcsold be
7, Válaszd ki a LAN2 portot és mentés gomb

Jelenleg ezekkel a beállításokkal müködik nálam. A két kábel azért kell, mert az IPTV álltal használt porton semmi mást nem enged. Valószinüleg a késöbb javítva lesz és elég lesz egy kábel is.

[ Szerkesztve ]

(#1384) tlala válasza siemensfun (#1383) üzenetére


tlala
addikt

Igen, alapvetően én is így használtam korábban (1000/1000 optika), és az is jó, hogy te is ismét kihangsúlyoztad, hogy IP TV szűrés/támogatás csak a 227-es fw-ben van.
Nálam annyi különbség volt, hogy szerintem az ONT-ban a DHCP-t sem kell kikapcsolni, mert annak tartománya a 192.168.1.X-ben van, a routeré pedig a 192.168.31.X-ben, szóval nem zavarják egymást.

Most annyit egyszerűsítettem, hogy kíváncsiságból feltettem a 3.0.22-es nemzetközi fw-t, mert az az oroszok szerint újabb és fejlettebb, és az IP TV set top boxot egyszerűen az ONT-ba dugom és kész, remekül elmegy onnan, külön - és az internet forgalmat sem zavarja.

Nagyon hasznos a leírt összefoglalód az ONT PPOE Passtrought kikapcsolásáról és a router PPOE használatáról, később mehetne majd a jövőbeni összefoglalóba.
De szerintem a második blokkod néhány ponton nem tiszta - de kérlek javíts ki, ha én tévedek.

Az 1. pontban azt írod, hogy "kösd össze sima LAN kábellel a T router LAN1-es és a AX3600 WAN portját" - és ez OK, de az AX3600-as LAN1-es portja egyben a WAN portja is.
És ennek fényében nehéz értelmeznem a 2. pontodat, hogy "kösd össze a AX3600 LAN1 portját a hálózat többi részével".
Mit jelent itt a "hálózat többi része"? És hogy kapcsolódik ez az 1. ponthoz, ahol már összekötöttük a router WAN (LAN1-es) portját az ONT-tal? Vagy a te routereden van külön WAN csatlakozó a 4 LAN aljzaton kívül?

És mit jelent a végén a "A két kábel azért kell" mondat?
Esküszöm, tényleg nem értem, nem értetlenkedni akarok, csak tisztázni!

(#1385) Dluinet válasza tlala (#1384) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak kellemetlen amikor ONT oszt IP a hálózatban a 192.168.1.X tartományban, a többi eszköz meg nem látja ami 192.168.31.X tartományban van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1386) siemensfun válasza tlala (#1384) üzenetére


siemensfun
tag

Akkor leírom nálam hogy van a hálózat:

DHCP-t és mindent az AX3600 intézz a hálózaton. Így müködik tovább is a helyi hálózatom, ha az ONT nem jó. Az IPTV-t nem tudom közvetlen az ONT-be dugni, mert messze van és még plusz kábelt oda nem szeretnék kiépíteni. Két IPTV boxom van, ezért nem elegendő egy csatlakozás. Ezért kötöttem össze még egy kábellel a AX3600-on az IPTV-t engedélyező portot és a switch-et, ami azért jó így bárhol ráköthetem a helyi hálózatra a boxokat lesz adás.

Az AX3600-on 1 wan port és 3 LAN port van. Így is vannak számozva: WAN, LAN1, LAN2, LAN3
WAN: ide kötöm a ONT-t, csak wan port, semmi másra nem jó
LAN1: itt kötöm össze a helyi hálózattal
LAN2: ezen keresztül meg engedélyezve van az IPTV 8sajnos az AX3660 jelenleg csak az egyik portján engedi)
LAN3: jelenleg nem használom

Későbiekben ha lesz rá Openwrt akkor nem kell külön kábel az IPTV-nek hanem mehet ugyanazon porton. :D :DD :D

Eddig ADSL és UPC 500-as netem volt egy Tplink AC900-as routerrel. De ahogy nemrég hozzánk is elérkezett az optika 1000/1000, akkor kicsinek bizonyult a hálózat ezért fejlesztenem kellett. Kicseréltem minden kábelt CAT6-ra és AX3600-ra. Minden helységbe húztam egy CAT6-os kábelt és helységenként van elosztva switch-kel ahova kell. Ez kevesebb kábel így és jobban bövíthető. Ezt a felállást kicsit jövőállónak találom. :DD

Az AX3600 simán erölködés nélkül kihajtja a 1000-es netet.

[ Szerkesztve ]

(#1387) Rick4 válasza tlala (#1384) üzenetére


Rick4
félisten

és az IP TV set top boxot egyszerűen az ONT-ba dugom és kész, remekül elmegy onnan, külön - és az internet forgalmat sem zavarja.

Ezt én már leírtam vagy 2-3 hónapja is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1388) tlala válasza siemensfun (#1386) üzenetére


tlala
addikt

Teljesen igazad van, én emlékeztem rosszul a LAN portok számozására, bocsánat!
Valóban így van minden jól.

(#1389) bnj válasza DonJoee (#1368) üzenetére


bnj
csendes tag

Én közben némi heurisztikával (értsd ideges ide-oda kapkodással) asszem megoldottam. Végigcsináltam megint a siemensfun kollega által megosztott linket mindent ugyanúgy, downgraded 017 verzióról indulva, és most működik minden...
Amit másképp csináltam az első körhöz képest:
(0. figyelmesebben olvastam :) )
1. kimaradt az első körben egy extra reset, azt is beiktattam (valamelyik posztban valaki figyelmeztetett is rá, csak elkerülte akkor a figyelmemet)
2. a Miwifi setup-jánál a root jelszót a wifi access jelszavával azonosra állítottam, és ezzel beenged az upgrade után telneten.

(#1390) siemensfun


siemensfun
tag

Lassan aktuális lenne már egy összefoglaló.

(#1391) tlala válasza siemensfun (#1386) üzenetére


tlala
addikt

Megcsináltam mindent, pontosan így.
De amikor bedugom a set top boxot a LAN2-be, kap IP-t, de aztán csonttá fagy a színes háromszögeknél.
Mi lehet az oka?

(Ráadásul kikapcsoltam a DHCP-t az ONT-ban, azóta nem megy arról sem az IP TV, mert a set top box nem kap IP-t, és az ONT is elérhetetlen a hálózaton...)

[ Szerkesztve ]

(#1392) ozono


ozono
csendes tag

bovult a telekomos netunk, ha kozvetlenul a telekom modemre kapcsoldom kabelesen, akkor 500Mbps a sebesseg, ha ax3600-on keresztul merem, akkor 93Mbps. Mi okozhatja a lassulast?

(#1393) pn4hvq válasza ozono (#1392) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A 93Mbps 100Mbites kapcsolatra utal -> kábel, csatlakozóhiba.

(#1394) tlala válasza tlala (#1391) üzenetére


tlala
addikt

Kijött a szerelő, és nagy tanulsága a dolognak, hogy LEHET a Fast 5655-ös ONT-ot házilag kézzel resetelni, minden veszély nélkül! :K

Így már működik a LAN2-esen az IP TV, de az ONT DHCP servert nem merem kikapcsolni, nehogy újra előálljon az elérhetetlen helyzet. :)

(#1395) tarajosgote


tarajosgote
lelkes újonc

Dluinet;tlala;djelf
Sziasztok! Jó lett! Bridge módra átrakták, 10 percig áramtalanitva volt hgw+router.
Utána alapból jó lett, mindenféle állítás nélkül..szóval nem értem mi volt a baj.
Azért köszönöm!

(#1396) djelf válasza tarajosgote (#1395) üzenetére


djelf
tag

:C

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1397) ozono válasza pn4hvq (#1393) üzenetére


ozono
csendes tag

koszonom, valoban a switch es gep kozotti kabel volt a gyenge lancszem

(#1398) tlala válasza siemensfun (#1386) üzenetére


tlala
addikt

Lenne az ábrához 2 kérdésem.

1.) Az ONT-ban kikapcsoltad a DHCP szervert? Vagy hogy oldottad meg, hogy ne akarjon mindkét eszköz DHCP-t osztani?
2.) Az AX-ben a LAN menüpontban mettől meddig állítottad be a DHCP tartományt?

Köszi előre is.

(#1399) siemensfun válasza tlala (#1398) üzenetére


siemensfun
tag

1, igen, kikapcsoltam a dhcp-t az ont-ben
2, 2-100-ig

(#1400) Rick4


Rick4
félisten

Azt tudtátok, hogy van olyan mihome app, amiben a globál és a kínai szerveres eszközök is tudnak egyszerre menni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.