Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Balage76


Balage76
senior tag

Rendeltem egyet én is. USD+Revolut+Paypal kombóval 39483 Forintra jött ki most az ára. Ezt már írtam a múltkor is, hogy nem szabad forintban fizetni, mert drágább...
Ha nem szórakozik a magyar királyi posta, akkor ez aug 10 körül a kezünkben lesz!
Igen, ez így drágább mint a 99-109 USD ár az aliexpressen, de szórakozzanak ők a vám körüli hercehurcával meg a sok hetes szállítással...

(#152) Balage76


Balage76
senior tag

Aki használja a DDNS szolgáltatást+port forwardot, megtenné hogy megnéz nekem valamit?

A no-ip.org DDNS-ét használom (myddns.me volt a legszimpatikusabb) és van pár eszközöm, aminek a webes felületét szeretném kintről elérni. Beállítottam egy port-forwardot, ami a belső IP cím 80-as portjá teszi ki egy kinti, mondjuk 2076-os portra.
Innentől kezdve ugye az akarmi.myddns.me:2076 címet beírva a böngészőbe, szépen látom a megfelelő eszköz oldalát.
Igenám, de ha itthon vagyok és a belső hálóról írom be ugyanezt a címet, akkor semmi. Se kép, se hang... Eddig ez a TP-Link routerrel nagyon jól működött, pont ugyanilyen beállításokkal, csak más DDNS szolgálatatóval...
Nálatok is ugyanez a helyzet?

(#153) Rick4 válasza Balage76 (#152) üzenetére


Rick4
félisten

Megnéztem, másik routerem van még, nekem megy a másik portról is befelé.

Amúgy én rendelhettem meg a 114 eurós áron a 10.-et, mert utána rögtön 118 euróra ment fel az ár.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#154) konigjanos


konigjanos
senior tag

Na, az egyik router megoldódott, nem kell eladnom...

"Dear Banggood customer,

We would like to take this opportunity to thank you for shopping with us.

We regret to inform you that your order was returned due to some shipping regulations of the logistics company.

Would you mind receiving a refund or a replacement via another shipping method?"
Az aliexpress meg írt, hogy már az országban van. Nagyon várom.

[ Szerkesztve ]

(#155) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék hogy ti milyen sebességeket mértek wifin (AC) 5ghz-en ezzel a routerral egy légtérben? Jelenleg egy xiaomi rm2100 üzemel nálam azzal ilyen eredményeket kapok wifin

Digi 1000/300 (Mate 20 pro) 5 mérésből ez a legjobb :

Azért érdekelne a dolog mert rm2100-at AP-n ként szeretném használni és akkor fő router lenne ez. Bár az is megfordult a fejemben hogy még egy rm2100-at veszek azt csá mert igazából hátránya nem igen van a routernek kábelen mérve is hozza a 940/320-at.

[ Szerkesztve ]

(#156) dethroner válasza Pixx96 (#155) üzenetére


dethroner
veterán

És mit akarsz ennél jobbat wifin?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#157) Rick4 válasza dethroner (#156) üzenetére


Rick4
félisten

Akarni én is akarnék, az augusztus 10.-e körül kiderül, hogy mi lesz, nálam Oneplus 8 pro és egy Asus AC65P is tudja a 650 Mbit sebességet telekomos gbit-es kábelnettel... Ha a linksebesség gyorsabb, akkor a mérés is többet kellene mutasson, nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#158) Balage76 válasza Pixx96 (#155) üzenetére


Balage76
senior tag

Amíg 2x2 MIMO eszközzel mérsz/kapcsolódsz, addig ennél lényegesen jobbat nem fogsz kapni. Kb ez a fizikai határ, amit mértél.

Keress mondjuk egy új MB Pro-t az már 3x3 MIMO képességű wifin, azzal valószinűleg többet tudnál mérni. Telefonban, az Apple/Samsung vonal még mind 2x2...

[ Szerkesztve ]

(#159) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

07.16.-án rendeltem Banggood-on kinából.. A GLS jelezte, hogy holnap hozzák. :)

Vigyorka

(#160) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

...ma kaptam meg. (07.31.-n)
Rövid tapasztalataim:
- Magyarország nincs a beállítások közt. (A Mi Wifiben sincs) A németet fogadtam el...
- a WAN automatikusra állítva lassabb volt, mint ha fixen 1000M -re állítottam..
- a DHCP beállításnál nem ajánlja fel a csatlakozott eszköz MAC -jét
- a Wifi jónak tűnik.
- router-re lehet bízni, hogy az eszköz melyik wifi-hez csatlakozzon - ezt ki kell tapasztalni..

(((...nagyon rövid ideje "játszom" vele))) :K

Vigyorka

(#161) Vigyorka válasza Vigyorka (#160) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A végleges helyére raktam. Kiderült, hogy a fix bekötésű elektromos hálózati kábele rövid kb. 1 méter...

Vigyorka

(#162) konigjanos válasza Vigyorka (#161) üzenetére


konigjanos
senior tag

családi házban laksz? milyen a wifi hatótáv?

(#163) Vigyorka válasza konigjanos (#162) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Még nem nézegettem, de régi tégla épület (vastag födém) 4. emeletén lakok.
A kapunk előtt ránéztem a telefonomra és nem látta...
(((A belakásával játszom... A böngésző fordítása nagy segítség! (Magyarra és angolra fordítgatom.. - Nem probléma, hogy csak kínaiul tud.))))

Vigyorka

(#164) dethroner válasza Vigyorka (#163) üzenetére


dethroner
veterán

Wifi erőt maximalizáltad?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#165) Moki2


Moki2
aktív tag

Tegnap óta üzemel , mi home eszközök tényleg fürgébbek alatta . Nálam ugyan nem hideg inkább kb 35 fokos , de folyamatosan rajta lóg 12 eszköz wifin + hubon még ennyi komunikál , úgyhogy nem vészes .

(#166) Davebowman válasza Vigyorka (#160) üzenetére


Davebowman
senior tag

Szia, nekem van mi home app-om egyéb okos otthon cuccal, ami magyar régióra van állítva, így a mi wifi germany-val nem csatlakozott. A megoldás, hogy előbb a mi-home-ot kellett germany-ra állítani és így sikerült a mi wifi-is, bár a router még nem jött meg.

Vargalex 1.1.7

(#167) Moki2 válasza Davebowman (#166) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nálam china alatt van router , eszközök meg orosz appal magyar , de így is stabilabnak tűnik , de valóban nem jelenik meg mi home alatt a router.Arra figyeljetek mi wifivel milyen régió alatt veszitek fel , mert utána nem lehet váltani a routeren...

(#168) Davebowman válasza Moki2 (#167) üzenetére


Davebowman
senior tag

Ez most komoly? Reset se segít?

Vargalex 1.1.7

(#169) Moki2 válasza Davebowman (#168) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem , marad ott ahova miwifivel bejelentkeztél . AC2100-al próbálkoztam , nem lehetett más régióba rakni...

(#170) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Nem lehet régiót állítani. A Mi Wifiben szerintem csak a regisztrációhoz kell a régió.
(((Nem feltétlen kell a MI Wifi hozzá! - A régi routerről kábelen leszedi az internet beállítást. - aztán böngésző...)))
Tapasztalatom:
- A Wifi térereje kisebb lesz egy idő után... pl. újra indításkor rögtön mért és később mért.
Telefonokkal mérem - nem vagyok szakember.

Kérdés:
- Melyik titkosítással használjátok a wifiket?

Vigyorka

(#171) Davebowman


Davebowman
senior tag

Hopp és még egy kérdés, kínai dugós ugye?

Vargalex 1.1.7

(#172) Atish19 válasza Davebowman (#171) üzenetére


Atish19
őstag

Elvileg USA csatlakozós. Mediamarktban kapni [utazóadaptert] és nem is drága. Ha teheted azt ne kínából rendeld :DDD én már egyszer megjártam egy ilyennel nagy szerencsémre sérülés nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#173) Vigyorka válasza Davebowman (#171) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Küldtek vele EU adaptert.

Vigyorka

(#174) Goose-T válasza Davebowman (#171) üzenetére


Goose-T
veterán

Az enyém a BG-ről jött, kínai csatlakozója van és adtak hozzá egy kvázi használhatatlan EU adaptert.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#175) Freddycom


Freddycom
őstag

Beszállok én is eggyel a buliba (úton van), bár én csak egy 45 m²-es albérletet szórok vele, de célom h mindenhol menjen a Geforce NOW. :D

(#176) Moki2 válasza Atish19 (#172) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem jött ki még belőle global verzió , így az összes kínai dugaljal jön , mivel nem földelt alapból így nagyjából adapter megfelel amit küldenek , pillanatragasztóval fixálod , aztán érintésvédelem is megoldva..

(#177) Davebowman


Davebowman
senior tag

Majd még a dd-wrt re leszek kíváncsi, ha lesz hozzá rom. Remélem a raspberry-met is leváltja, vagy egy részét... Pi-hole, home assistant(ja, nincs usb), mqtt, transmission, stb.

Vargalex 1.1.7

(#178) konigjanos válasza Moki2 (#167) üzenetére


konigjanos
senior tag

Nekem a mi home chinese mainlandon van a kamerák miatt, akkor a routert is arra kell állítani? Ez mellé még a mi wifi app is kell? mindet állítsak kínára?

(#179) -FreaK- válasza Jozsó (#131) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem épp most érkezett meg. Átment a vámon is simán, nem kellett semmit fizetnem. Így csak 30-31e Ft volt, viszont két hónapot kellett várni rá.
Kipróbálás majd este, melóban vettem át.

Tracking:

Shipment at local distribution center
2020-08-03 06:58:00
Arrived at destination country
2020-08-01 00:54:00
Accepted by Last Mile Carrier
2020-08-01 00:54:00 [GMT+8]
Departed country of origin
2020-06-08 23:02:43
Shipment accepted by airline
2020-06-07 00:43:09 [GMT+8]
Shipment left country of origin warehouse
2020-06-07 00:42:36 [GMT+8]
Shipment at country of origin warehouse
2020-06-07 00:42:36 [GMT+8]
Shipment dispatched
2020-06-07 00:40:36 [GMT+8]
Waiting for pick up
2020-06-05 10:31:30 [GMT+8]

(#180) Black&White válasza -FreaK- (#179) üzenetére


Black&White
addikt

Na, akkor csak befutott.🙂

(#181) L4mie válasza konigjanos (#178) üzenetére


L4mie
veterán

Jól értelmezem?
Ha nekem /12 eszközzel, lámpák, kamera, porszívó etc./ mi homeban: region - hungary van belőve akkor a mi-home hoz nem tudom majd hozzácsapni a routert, esetleg problémáim lesznek az IoT eszközeimmel?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#182) konigjanos válasza L4mie (#181) üzenetére


konigjanos
senior tag

mennek a kamerák hungary régióban? még 3 éve, mikor a dafang-ot vettem, az csak kínaival ment...

(#183) L4mie válasza konigjanos (#182) üzenetére


L4mie
veterán

Itthon vettem a lurdyban a 360-as kamerát babaőrnek, szóval mennie is kell, párhuzamosan vettem a mop-prot, meg már volt egy csomó vackom, vízforralótól kezdve az hőmérőkig... /próbálok minél több cuccot itthonról beszerezni, ráadásul van, hogy olcsóbb mint mondjuk GB vagy BG-ről rendelve/
Itthonra majd aug. végére ígértek egy sok antennás, szuper, olcsó AC routert, de azt mondták, hogy mostanában nem is lesz AX....ezért érdekes lesz ez a régió kérdés.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#184) Moki2 válasza konigjanos (#178) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha szeretnéd azt is mi homeban látni akkor igen , de nekem jelenleg kínai cuccok is orosz appal magyar régión vannak , router meg china.Működik így is . Első lépésekhez amig net nincs beállítva mindenképp ajánlott mi wifi app , mert az tud angolul , a router saját böngészős felülete kínai . Miután lett net chromeal fordíttatva a kínait állítottam be a többit . Mi wifiben pl nem lehet átállítani a dns szervert és jópár beállítás is csak onnan lehet elérni.

(#185) Moki2 válasza L4mie (#181) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem lesz vele probléma csak mi homban nem fog látszani de tökéletes működik , sőt egyenlőre gördülékenyebb is mint volt . A FW frissítés miatt lehet én visszarakom a cuccokat china mainlanra aztán akkor meglátom akkor hogy viselkedeik . Nálam 12 wifis + 12 zigbis cucc megy , eddig nincs vele gond..

(#186) Moki2 válasza konigjanos (#182) üzenetére


Moki2
aktív tag

nagyobb részt trükkös orosz appal mennek , csak akkor FW frissítés felejtős..
Bocsi ez a hozzászólás L4mie-nak szólt

[ Szerkesztve ]

(#187) Jozsó válasza Davebowman (#177) üzenetére


Jozsó
tag

dd-wrt? Azt hittem inkább open-wrt-re várunk.

(#188) Jozsó válasza -FreaK- (#179) üzenetére


Jozsó
tag

Szuper, akkor van remény. Én pár napja írtam az Alinak, hogy mi van már, aztán reggel láttam, hogy megmozdult. Nekem a 08-01-es dátumhoz 18:55 tartozik, nem ez a hajnali időpont, ennyivel később rendeltem.

(#189) Moki2 válasza Jozsó (#187) üzenetére


Moki2
aktív tag

Gondolom ha azt megoldják onnantól mehet ddwrt is .Ahogy olvastam egyenlőre azon megy a harc , hogy hozzáférjenek a rendszerhez és legyenek hozzá driver . Sajna zárt a rendszer , trükközni kell...

(#190) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, aki banggood-ról rendelt, és preorderben cseh raktárból augusztus 4.-ei szállítással vett routert, annak szállították már?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#191) djelf válasza Rick4 (#190) üzenetére


djelf
tag

Az aug.4. a postára adás legkésőbbi becsült dátuma. Nem a kézhezvételé. A rendszer szerint nekem még nem adták fel a preorderes csomagomat.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#192) Rick4 válasza djelf (#191) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanarról beszélünk, konkrétan ott van, szállították már? Amiből következik, hogy a processed státusz is változhat, jöhet tracking, stb, nem pedig a kiszállítás, csomagbontást forszíroztam. Csak ennyi volt a lényeg, hogy nekem van e késésben, mert jelenleg is processing, vagy másé is ilyen? Köszi, akkor nem aggódom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#193) djelf válasza Rick4 (#192) üzenetére


djelf
tag

Megbeszéltük. Processed státusz van mindkettőnknek sajnos. :)

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#194) Rick4 válasza djelf (#193) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem processing, de akkor ezek szerint neked processed? A két fogalom nem ugyanaz..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#195) djelf válasza Rick4 (#194) üzenetére


djelf
tag

Figyelmetlen voltam és elírtam. Valóban processing nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#196) Moki2


Moki2
aktív tag

Még egy teszt : [link]

(#197) Rick4 válasza djelf (#195) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, akkor várunk türelemmel. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#198) Goose-T válasza Moki2 (#196) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem bírtam elolvasni, annyira tele volt helyesírási hibákkal. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#199) dethroner válasza Goose-T (#198) üzenetére


dethroner
veterán

Semmitmondó teszt. Ilyen képességű routert 500/25-ös nettel "teszteli" Vicc :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#200) Moki2 válasza dethroner (#199) üzenetére


Moki2
aktív tag

De jelerősség megerősítésre került :D. Azt nem volt még kedvem méregetni , nálam elvileg 1000-es net van de az előző AC 2100 -al is max 600 volt a letöltés , itt ennyit tud a rendszer , mondjuk a garantált 300.... Annyit meg feltöltésben is hoz :D . Aki meg még gondolkodik rajta , annak minden teszt jól jön , legalább is én így szoktam levonni a konzekvenciákat . Engem inkább az Aiot érdekelt , az meg inkább akkor fog kiderülni , ha erőt veszek magamon és visszapakolom a cuccokat kínára..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.