Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) james008bond válasza Balage76 (#483) üzenetére


james008bond
őstag

Ez engem is érdekelne.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#502) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a noname adapter zúgott a hosszabbítóban az AX1800-as routerrel. A Hama 128210 adapterrel viszont nincs ilyen gondom, igaz nagy helyet foglal el, de cserébe lapos és biztonságos.

"nincs rá lezsóidő"

(#503) Atish19 válasza petipetya (#502) üzenetére


Atish19
őstag

[link] Ez is egy jó alternatíva lehet.

(#504) james008bond


james008bond
őstag

Tényleg senki se tudja, a középső antenna miért van a routeren illetve én nem vettem észre semmi változást MI eszköz MI Home rendszerhez adásakor. Semmivel se gyorsabb, viszont szívtam azzal, hogy wpa3 titkosítást állítottam be, az eszközök csatolásakor a telefon mindig erre a 2.4 -es wpa3-as wifire csatlakozott vissza- az eszközök viszont erre nem tudnak. Lényegében én Asus ac87-ről váltva mindössze azt vettem észre, hogy a hatótáv megnőtt, semmi egyebet. Illetve wifi 6 képes telefon nagyobb wifi sebességet jelez ugyanazon a távolságon. A 40+ kütyümet az Asus is kiszolgálta rendesen, csak most az alagsorba nem kell wifi "hosszabbító". Ja és itt szoftveresen lehetne vendég hálót létrehozni, de nem sikerült eddig.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#505) Davebowman


Davebowman
senior tag

Másnak se megy a port forwardind? Egyszer csak már nem érem el kívülről az eszközeimet. Újra indítottam, de semmi. Valakinek tapasztalat?

Vargalex 1.1.7

(#506) Davebowman válasza Davebowman (#505) üzenetére


Davebowman
senior tag

Már van us tapasztalat... Minden működik. Csak nem tudom miért... nem csináltam semmit. :W

Vargalex 1.1.7

(#507) Rick4 válasza Davebowman (#505) üzenetére


Rick4
félisten

Van tapasztalat. Beírom a portot, belső IP-t rányomok a mentésre, és 2 másodperc múlva működik minden. És ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#508) dethroner válasza james008bond (#504) üzenetére


dethroner
veterán

Ne basztasd már azt az antennát, olyan szépen világít, mi mást akarsz még tőle? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#509) kerlas válasza james008bond (#504) üzenetére


kerlas
tag

Nálam a Mi Home kínai szerverre van állítva, mert csak kínából rendelt Xiaomi kütyüim vannak. A routert hozzáadtam a Mi Home-hoz, ezután sokkal gyorsabban megtalálta az eszközöket, és ami a lényeg, sokkal gyorsabban kezeli őket. Eddig egy lámpa felkapcsolás applikációból 2-3 másodperc is volt, (már amikor összejött elsőre) miután a router is bekerült a képbe, szinte azonnali az eszközök reakciója.

(#510) dethroner válasza kerlas (#509) üzenetére


dethroner
veterán

Szóval lehet nyerni vele 2 másodpercet? Wow, ezért aztán érdemes volt a tervezőnek vért izzadnia ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#511) karicsek válasza kerlas (#509) üzenetére


karicsek
aktív tag

Nekem eu-s porszívó, van, amit nem tudok kínai szerverre állítani, így nem látja a mi home a routert, mert az meg kínai szerveren megy csak.

(#512) james008bond válasza kerlas (#509) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem vegyes dolgaim vannak, orosz MI Home appal német szerver, a router kínára lett állítva beüzemeléskor. Ha a MI Home-ot kínai régióra állítom, a kütyüim nagy része "eltűnik", a routert ekkor látja, de csupa kínai írásjelet látok....így viszont nem tudom használni.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#513) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

A port forwarding-al gondok vannak...
Mindennap 0 órakor újraindítom a routert. Voip telefon is van a hálózatban - ami időnként csak akkor csatlakozik a kiszolgálóhoz, ha a port forwardingot újra indítom a routerben...
(((a beállítása jó! - szerintem...))) :F

Vigyorka

(#514) Rick4 válasza Vigyorka (#513) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem itt van bedugva augusztus 15 óta, egyszer nem akadt meg semmi, nem lassult semmi. Mi értelme van restartolgatni? Az eszközök mac alapján fix ip-t kapnak a routertől?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#515) Vigyorka válasza Rick4 (#514) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Igen.DHCP-ben beállítva...

Vigyorka

(#516) JKJ420 válasza dethroner (#510) üzenetére


JKJ420
tag

Ezt nem gondoltad komolyan egy számítástechnikai eszköznél, ugye?

(#517) james008bond


james008bond
őstag

Tegnap elkezdtem dolgaimat kínai szerverre áttenni,az Aiot kb 2x villant fel és talán egy hangyaf@sznyit gyorsabban ment, de semmi egyéb. Kicsit azt érzem ez parasztvakítás, max jól néz ki az antenna tetején a lámpa. Ugyanezt tudta előző ac-s routerem is. Ott akadtam ki, hogy Imilab ec2 kültéri kamerát úgy hajlandó csatlakoztatni, hogy 1 GW-1 kamera, Eu szerveren 1 GW-4 kamera....úgyhogy vissza minden. :W

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#518) dethroner válasza JKJ420 (#516) üzenetére


dethroner
veterán

De, teljesen komolyan gondoltam. Ha naponta 200 alkalommal kellene csatlakoztatni, lecsekkolni valamilyen eszközt, akkor azt mondanám még talán megfontolandó, hogy hasznosnak gondoljam, de nem hiszem hogy van olyan felhasználó, aki ezzel a plusz antennával nyert másodperceket észreveszi a napi életvitele során.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#519) konigjanos válasza dethroner (#518) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ez csak egy plusz, senki nem ezért az antennáért vette ezt a routert.

(#520) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Aliexpresses rendelés (kuponokkal 84.86$ volt), a tracking: kép :C

(#521) petipetya válasza pn4hvq (#520) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem az AX1800 volt $69.99 mindennel együtt, úgyhogy piszok jó áron hoztad el az AX3600-at :C

"nincs rá lezsóidő"

(#522) -FreaK- válasza pn4hvq (#520) üzenetére


-FreaK-
veterán

:((( ;]

besza behu... nekem két hónap volt..

[ Szerkesztve ]

(#523) Black&White válasza -FreaK- (#522) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem majd 3... :DDD

(#524) dethroner válasza konigjanos (#519) üzenetére


dethroner
veterán

Persze tudom hogy nem ezért, én sem ezért vettem. Ezt csak úgy értettem hogy totál feleslegesnek tűnik a iot antenna.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#525) Rick4 válasza dethroner (#524) üzenetére


Rick4
félisten

Ha az 5GH-zen megy sávszél oda osztott, vagy adható része, és a 2.4GHz-en is megy az adás oda- vissza, akkor nem lehet, hogy mégiscsak jó az a külön antenna az IOT eszközöknek? Itt nem arról van szó, hogy van egy tapsolós lámpád, meg egy hőmérőd, hanem vagy 30-50-150 eszközöd.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#526) baani59 válasza Rick4 (#525) üzenetére


baani59
aktív tag

Tartozik egy SOC (AIoT Wi-Fi chip = QCA9889) is az antennához. :U

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#527) Rick4 válasza baani59 (#526) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván az antennát valamiről hajtani is kell, a lényeg az volt, hogy kell-e az az antenna oda, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#528) james008bond válasza Rick4 (#527) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem most kikapcsolva, semmi hiányát nem érzem...egyelőre

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#529) dethroner


dethroner
veterán

Kisebb a fogyasztása ezáltal ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#530) Rick4 válasza james008bond (#528) üzenetére


Rick4
félisten

De pont úgy, ahogy a router két fal meg 1 emelet eltéréssel rendben működik, ennek az antennának is ott lehet jelentősége, vagy nem, ki tudja. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#531) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a Routert, de csak ma volt/van időm tesztelni.
Nekem csak AP ként van rá szükségem, illetve a LAN kábeleket szeretném megszüntetni az asztali gépeknél (+ TV).
Még csak ismerkedem a beállításokkal, de az eddigi méréses tesztek jónak igérkeznek.

(#532) Rick4 válasza KRISSTUS (#531) üzenetére


Rick4
félisten

Na és mi lett a koreai adapterrel, (ami valójában az EU adapter) amivel együtt 27 ezerre jött ki a vége? :D
Tápdugó méreteit nézted?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#533) baani59


baani59
aktív tag

Van itt egy kis érdekesség:
Custom Firmware for the Xiaomi AX3600 Wireless Router

A cím egy kicsit becsapós, mert az írás arról szól, hogy a meglevő firmware-t manipulálja pl. vendég wifi hozzáférés létrehozására adott VLAN-ra korlátozásával. :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#534) KRISSTUS válasza Rick4 (#532) üzenetére


KRISSTUS
tag

Ez az Universal Travel Adapter amit itt már korábban is linkeltek.
Belül átvezetékeltem (fázis, nulla) így megszüntettem a kontakthibákat, bár ettől függetleün a fém érintkezők elég gyengék. A ruoterhez jó, de 230V 10A-rel biztos nem terhelném be.
Ha előkerül a tolómérőm lemérem a csatit.

(#535) Balage76


Balage76
senior tag


:))
Ami érdekes, hogy a másodikhoz hasonlóan fw update-tel kezdtem és erre a 10.0.227-est tette fel magától, míg a másik kettőnél ha leellenőriztetem vele, akkor az aktuális 10.0.67-nél nem talál újabbat.

(#536) konigjanos válasza Balage76 (#535) üzenetére


konigjanos
senior tag

Tetszetős kis hálózat, tuti hasít.

(#537) james008bond


james008bond
őstag

Nekem még mindig a 10067 jelzi legfrissebbnek.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#538) Black&White válasza james008bond (#537) üzenetére


Black&White
addikt

Mert az is a legújabb. 🙂
LINK

[ Szerkesztve ]

(#539) Balage76


Balage76
senior tag

Ahogy írtam, ma nekem a 1.0.227-re frissítette magát a 1.0.67-nél régebbi fw-ről:

Viszont az 1.0.67-ről nem akar frissíteni... :F

(#540) dethroner válasza Balage76 (#539) üzenetére


dethroner
veterán

Azért nem, mert ahogy a kolléga is írta, ez a legfrissebb.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#541) Davebowman


Davebowman
senior tag

Azt a padavan romot, vagy firmware-t, vagy csak felületet, valaki használja? Nagyon tetszetős a felülete.

Vargalex 1.1.7

(#542) baani59


baani59
aktív tag

VPN-t használ valamelyikőtök?
Melyiket célszerű használni és hogy kell működésre bírni?
Az Asus Wrt után erre elég bután nézek.... :W

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#543) Tonyk válasza baani59 (#542) üzenetére


Tonyk
veterán

VPN-re szeretnél csatlakozni, vagy VPN-szervert szeretnél elindítani rajta? Az utóbbi nem fog menni, mert nincs benne ilyen lehetőség. Csatlakozni PPTP vagy L2TP kiszolgálókhoz lehet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#544) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Vettem egy AX1800-as routert de nem tudom beállítani ugyanis nem értem a kínait.Olvastam már, hogy az app letöltése után be lehet állítani de nekem a netet és utána lefordítható a webes felület is de valamiért nekem nem sikerül a netet sem beüzemelni rajta.Valami olyan leírás kellene ami működik is mert amit találtam az sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#545) baani59 válasza Tonyk (#543) üzenetére


baani59
aktív tag

Regisztráltam egyelőre egy ingyenes VPN szolgáltatónál, de nem tudok csatlakozni. :W

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#546) kisapa válasza kisapa (#544) üzenetére


kisapa
senior tag

Akárhogy próbálom csak eddig jutok.

(#547) Tonyk válasza baani59 (#545) üzenetére


Tonyk
veterán

Mint ahogyan írtam, csak pptp vagy l2tp kapcsolatot tud. Ha nem ezeket nyújtja a szolgáltató, akkor nem fog menni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#548) Rick4 válasza kisapa (#544) üzenetére


Rick4
félisten

Vettél egy routert, dugsz bele netkábelt, tápkábelt, ha a routeren nincs még net, pl mobilnetről felteszed a telefonra az appot, ami angol nyelvű, regelsz egy xiaomi fiókot, majd megkeresed a routert, fellépsz a wifijére. Azon beállítod, hogy a routeren legyen net, majd asztali gépen belépsz a router konfig felületére, és ott már minden kép közepére kattintva jobbklikk, és fordítás legalább angol nyelvre, ha kell a magyar, akkor arra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#549) kisapa válasza Rick4 (#548) üzenetére


kisapa
senior tag

Pontosan ezt csináltam de az app nem találja a routert pedig a wifi-hez kapcsolódik. Egyébként közben találtam egy kínai videót ahol megmutatták hogy kell a netet beállítani rajta. Utána pedig már a chrom lefordította. Az app viszont továbbra sem működik.

(#550) petipetya válasza kisapa (#549) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha törlöd az app összes adatát (tehát lenullázod), akkor sem tudod beállítani?

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.