Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) morpheus133 válasza tlala (#1937) üzenetére


morpheus133
tag

Azért mert a pluginbol is angol kell. Így néz ki angolul:

[ Szerkesztve ]

(#1952) carpediem007 válasza morpheus133 (#1951) üzenetére


carpediem007
tag

Ezt a plugin el tudnád küldeni? EU s a routerem, de se a gyári se a vevs appal nem működik. :Y

(#1953) XtremLor válasza takcslajos1 (#1776) üzenetére


XtremLor
őstag

Egy moderator nem tudna beiirni a 16. pont utan klassz lenne. :D

" újrainditás után ujra belépsz a konzolba majd írd be következőket:
mtd erase crash
reboot"

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1955) dvogabi válasza morpheus133 (#1954) üzenetére


dvogabi
tag

Szia! Sajna a link már nem működik.Nem raknád fel valahova?
THX!

(#1956) carpediem007 válasza morpheus133 (#1954) üzenetére


carpediem007
tag

Köszönöm! :R

(#1957) Balages74


Balages74
csendes tag

Sziasztok,
Ha megvan az SSH, valaki tud jó módszert a DHCP reservationok mentésére/visszatöltésére, hogy FR után ne kelljen a nem túl jó GUI-n egyesével begépelni őket?
Köszönöm szépen,
Balázs

Balage

(#1958) morpheus133 válasza dvogabi (#1955) üzenetére


morpheus133
tag

Ez az új jelszó:6471243398
Igazából:
https://www.kapiba.ru/ weboldalról lehet ide jutni.
Innen tölthető le a VEVS féle mihome is.

(#1959) dvogabi válasza morpheus133 (#1958) üzenetére


dvogabi
tag

Ez már müxik. THX! :R

(#1960) applause


applause
aktív tag

Ma rendeltem egy ax6000-t a Banggood-ról. Általában hány nap alatt érkezik meg. Tudja-e valaki. Amit írnak, hogy 10-15 munkanap, az szerintem nem valós.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#1961) Lackooo84 válasza applause (#1960) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

EU prio line? Az nekem ennyi volt:

The Truth is out there...

(#1962) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Van újabb fw az 1.0.227-nál? Nem követtem mostanában. Kínai routerem van.

(#1963) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

AX3600-on működik valakinek az ipv6?

The Truth is out there...

(#1964) XtremLor válasza Lackooo84 (#1963) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem mukodik digivel.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1965) Lackooo84 válasza XtremLor (#1964) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudok rájönni nálam miért nem megy az AX6000-el. Ma nyomok egy resetet, hátha...

The Truth is out there...

(#1966) Lackooo84 válasza XtremLor (#1964) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És melyik beállítással megy, natív?

The Truth is out there...

(#1967) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nah igazából tök mindegy, mert most megnéztem router nélkül, közvetlen az ont-eh csatlakozva, és így sincs ipv6-om (DIGI)... Itt más baj lesz.

The Truth is out there...

(#1968) XtremLor válasza Lackooo84 (#1967) üzenetére


XtremLor
őstag

Az ont Bridge modban van, a 3600-on pedig aktivalva az IPv6 native modban.
[kép]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1969) Lackooo84 válasza XtremLor (#1968) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ok már kiderült nem a router a baj, anélkül sem megy, mióta átkötöttek FTTH-ra azóta van ez. Már írtam nekik.

The Truth is out there...

(#1970) buek1967 válasza dosaa (#1933) üzenetére


buek1967
tag

Én visszaküldtem az AX3600-t. Nem volt erősebb, mint a Connectbox. Azt gondoltam, annál azért jobb lesz a lefedettsége alapból is. 100 négyzetméter, 3 téglafal, a gond csak az, hogy a lakás legszélén jön be a UPC500. Az AX1800 is ennyire le van korlátozva? Vagy mit vegyek helyette (tudom, ez már off).

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#1971) dchard válasza buek1967 (#1970) üzenetére


dchard
veterán

A megfelelő elhelyezést semmilyen routerrel nem fogod tudni elkerülni. Akármit raksz a 100nm egyik sarkába, az mindig szar lesz. Itt nem a router a gond.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1972) buek1967 válasza dchard (#1971) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm, akkor mesh lesz szvsz.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#1973) dchard válasza buek1967 (#1972) üzenetére


dchard
veterán

Nincs mit. Nem neked szánom, de általános jelenség, hogy sokan azt gondolják, hogy megspórolható a router megfelelő elhelyezése, és a hozzá kapcsolódó kábelezés, mert "vezeték nélküli", oda rakom ahova szeretném. Ebben az esetben több eszközre lesz szükség, és olyan a hálózat sebességét rontó megoldásokra kell hagyatkozni mint a jelismétlő vagy a mesh. Én mondjuk egy két szintes családi házban legalább két eszközzel számolnék (födémen az 5Ghz a legritkább esetben megy át), és a gerincet legalább vezetékelném. Minden más esetben lassabb lesz a hálózat (akár mesh, de különösen jelismétlés mellett). Ez a helyzet, a fizikát nem lehet megerőszakolni :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1974) Lackooo84 válasza buek1967 (#1970) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Gondolom globál verzió volt, azok gyengék mint a lófing. Át kellett volna mókolni kínaira, na úgy már fasza.

The Truth is out there...

(#1975) dchard válasza Lackooo84 (#1974) üzenetére


dchard
veterán

Egy kétirányú kapcsolat egyik irányát erősíteni önmagában semmit nem ér, dehát hányszor leírtuk már ezt...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1976) DonJoee válasza dchard (#1975) üzenetére


DonJoee
tag

Akkor még egyszer: a global kisebb teljesítményre képes, mint az EU/Magyarország által engedélyezett. Ezért gyengébb, mint a magyar boltokban kapható más (de EU/Magyarország-"erősségű") routerek.
Ezért kell kínaira mókolni a globált (ezzel túllőve a célon).
Senki sem akarja megerőszakolni a fizikát, nyugodjanak már le a "fizikusok" végre...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1977) dchard válasza DonJoee (#1976) üzenetére


dchard
veterán

Akkor még egyszer: attól hogy az adó oldalon növeled a teljesítményt, a routerhez csatlakozó egyik eszközöd sem fog nagyobb teljesítménnyel adni. Tehát hiába ad a routered 20 helyett 25 vagy 30dBm-mel, a klienseket hallani ettől még nem fogja jobban. Csak az e-pénisz fog nőni tőle, hogy 3 pucuka helyett 4 pucukát mutat a telefon vagy a laptop. És tekintve, hogy a laptopok, telefonok még 100mW-tal sem tudnak adni, a limitáció mindig ezen az oldalon lesz, nem pedig a router-nál. Ezt kéne már végre megérteni. 200wattos erősítőt is köthetsz a routerra, attól még uplinked nem lesz, ami a valódi limitáció a WIFI-nél. Az egyetlen eset ahol ennek van értelme, az ha két ilyen router néz egymással szembe mesh-ben. Minden más esetben szimpla önámítás az adásteljesítmény felpiszkálása.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1978) emzeperix válasza dchard (#1977) üzenetére


emzeperix
tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de nem lehet, hogy a vételi érzékenység is sokkal jobb a routeren?

Nálam az eddigi hatótáv dupláján is simán tudok netezni, mindenféle telefonnal, pedig azok nem lettek "megpiszkálva".

(#1979) dchard válasza emzeperix (#1978) üzenetére


dchard
veterán

Nem mondasz hülyeséget, az oksági összefüggésnél van a hiba: a vételi érzékenységet az LNA és az antenna ágak összessége adja. Ez routerek között adhat különbséget, de ugyanazon router CN és EU verziója között nem. Például az AX3000-nek ugyanúgy 4 antenna ága van mint az AX3600-nak, de utóbbiban picit jobb az LNA, ergó annak összességében jobb a vételi érzékenysége. De nem azért mert EU helyett CN régiós, hanem azért mert eleve jobb a frontend chip benne. A telefonokat, és laptopokat nem is tudod "megpiszkálni", mert abban az aksi kímélése miatt eleve csak 32mW-os erősítőket raknak, sehogy nem lehet őket feljebb piszkálni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1980) emzeperix válasza dchard (#1979) üzenetére


emzeperix
tag

Oké, ezt vágom, de nem erre gondoltam.

Te mondod, hogy hiába ad az AX3600 1W-tal, a telefon látja, de "visszabeszélni" már nem tud a 32mW-jával.

A gyakorlat (nálam) meg azt mutatja, hogy az AC65P-hez képest kb. dupla akkora hatótáv, ezek szerint az AX3600 csak "jobban hallja a klienseket".

(#1981) dchard válasza emzeperix (#1980) üzenetére


dchard
veterán

Hát persze, mert az AC65P-nek csak három antenna ága van, és az LNA is szarabb benne mint az AX3600-ban. Ez az összességében 2-3dB különbség simán kiadhatja az általad tapasztalt duplázódást. De nem azért, mert 1 wattal ad. Az alap kérdés az volt, hogy van-e különbség az AX3600 CN és EU (vagy global) verziói között. Mivel ugyanaz a HW, a vételi érzékenysége régiótól függetlenül ugyanaz, tehát a kimenő teljesítmény (egyoldalú) felpiszkálása nem fog segíteni senkinek (más router esetén sem fog).

Ha létezik olyan router, aminek az adott frekin 6 vagy 8 antenna ága lenne, annak még jobb lesz a vételi érzékenysége, ergó létezhet akár az AX3600-nál is jobb router, de ennek megint az antenna ágak számához és a frontend chiphez (főleg LNA) van köze, nem a kimenő teljesítményhez. A beamforming is tud nyereséget hozni uplink irányban is, bár ez nagyon környezet függő, míg a diversity combining sokkal kevésbé (máshogy megfogalmazva sokkal nagyobb eséllyel realizálható a diversity nyereség mint a BF nyereség).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1982) emzeperix válasza dchard (#1981) üzenetére


emzeperix
tag

Csak az antenna-LNA páros jósága miatt jobb a hatótáv?

Elfogadom.

De akkor miért van az, hogy a global verziós router az ő 29-32 mW-jával csak az "átlag" hatótávot tudja? Ezek szerint hiába jobb az érzékenység, az adáshoz csak kell a nagyobb teljesítmény, nem?

"a klienseket hallani ettől még nem fogja jobban"

Hallani hallja, csak nem éri el őket a 32mW-jával.

(#1983) gaben88


gaben88
őstag

Mivel nem merek belevágni a Global verzió CN verzióssá alakításában, pont azon agyalok, hogy eladnám a Globál verziós, hazai garis, Speedshop-os AX3600-om és rendelnék EU raktárból egy kínai AX3600-at, mert csak furdal a dolog, hogy csak erősebb jelet sugároz, de most dchard megint elbizonytalanítot, mert tök logikus amit mond... :U :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1984) dchard válasza emzeperix (#1982) üzenetére


dchard
veterán

"Csak az antenna-LNA páros jósága miatt jobb a hatótáv?"

Igen. Az antenna ágak száma nagyon lényeges: 1 antenna helyett kettő 3dB javulás (duplázás), 2 helyett 4 antenna megint duplázás, 4 heyett 8 megint duplázás és így tovább. De csak adott frekin, tehát nem azt kell énzni, hogy összesen hány antenna van a routeren, hanem hogy ebből mondjuk hány antenna tartozik az 5GHz-es rádióhoz. Régebii routereknél még az is elófordult, hogy volt rajta 3 antenna, de ebből adni csak kettő adott, a harmadik antenna "csak" diversity volt.

"De akkor miért van az, hogy a global verziós router az ő 29-32 mW-jával csak az "átlag" hatótávot tudja?"

EU/Global verziós routernek tudnia kellene a 100mW-ot (antenna nyereséggel együtt persze), ez a 32mW a router oldalán gyanúsan kevéske. Nálam AX3000-ből kijön az a 21dBm amit a frontend gyártója megad maximumnak, de egy grammal sem több, hiába ír az IW 30dBm-et. Az AX3600 sem tud 1 wattot áganként, ez is közkeletű tévedés, hanem összesen tud 4x250mW-ot a négy antenna ágon összesen (lásd: frontend specifikáció).

Korábban mintha felmerült volna már ez a 30mW körüli kimenő teljesítmény Global verziónál, de az iw list-en kívül nem mutatott még senki hihető mérést ezzel kapcsolatban. Gyorsan átnézve a régiós listákat, nem találtam egyetlen országot sem, ahol 5GHz-en 100mW alatti regulatory limit lenne. De persze miért ne: ha valaki felajánl egy AX3600-at, meg tudjuk mérni a különböző beállításokat spektrum analizátorral :) Az AX3000-et már megmértem, azért vagyok ennyire magabiztos :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1985) emzeperix válasza dchard (#1984) üzenetére


emzeperix
tag

Akkor vegyük alapnak, hogy a global verzió kisebb, a kínai nagyobb teljesítménnyel ad.

Vételi érzékenység ugyanakkora.

A global verzióra az a tapasztalat (pl. itt), hogy hatótávra az itthon kapható egyéb routerek átlag szintjét tudja.

A kínaival nagyjából mindenki meg van elégedve, hogy a házat kertestől/kutyaólastól lefedi.

Gyakorlatilag nálam a dupláját tudja az eddigi (mondhatni átlagos) hatótávnak.

Te erre azt mondod, hogy a nagyobb teljesítmény csak a "pucukák" számát növeli, a hatótávot nem, mert a megcélzott kliens nem tud nagyobb teljesítménnyel adni, ergo a router eléri, de vételi oldalon nem látja.

Tapasztalat szerint meg de.

Ha meg vételi oldalon az érzékenység okán látja a router a dupla távon levő klienseket, de elérni csak a kínai verziós 2-3X teljesítményével tudja, akkor nem csak az e-pénisz növelésére jó a nagyobb kraft.

Jól gondolom?

(#1986) dchard válasza emzeperix (#1985) üzenetére


dchard
veterán

Oké, tehát az az állítás, hogy ahol CN verzióval stabil jó kapcsolat van, ugyanott ugyanazokkal a kliensekkel, ugyanabban a környezetben ha átrakod global verzióra, akkor meg nincs semmi? Ha ilyen tényleg van, és ezt valaki normális A-B teszttel kimérte, akkor az egyetlen magyarázat, hogy global verzióval a router annyival sem ad, amennyivel adhatna (100mW), más műszaki magyarázatot én nem látok. Ez csak bug lehet a global verzióban, vagy a regdb-t szarul csinálta meg a Xiaomi. Tisztán szoftver probléma, mivel a HW ugyanaz. Ez azt jelentené, hogy a global verziót kis túlzással muszály áthekkelni, hogy legalább a 100mW meglegyen. Nehéz elhinni, hogy ez még senkinek nem tűnt fel a gyártó oldalán, mivel rengeteget eladtak az EU-ban is az AX3600-ból.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1987) tlala válasza dchard (#1986) üzenetére


tlala
addikt

Pedig kb. tucatjával ezt a végkövetkeztetést lehet olvasni a userektől.
Megveszik ezt a nagyon jó minőségű routert, de EU változatban mindenkinek csalódás még a hétköznapi wifi teljesítménye is.
Ez egy csúnya szoftveres alulméretezés.

(#1988) dchard válasza tlala (#1987) üzenetére


dchard
veterán

miui-n nem öntötte még el őket a panasz áradat? Ez azért így elég gáz.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1989) zacci


zacci
aktív tag

Megerkezett az AX200-as kartyam a laptopba. Sajnos egyelore csalodast kelto a wifi savszel.
A regi kartyaval sem tudta azt a mesh rendszer amit kellene, de akkor meg azt gondoltam majd az AX200-al tekrni fog ezerrel. Hat sajnos nem. A 2,4gbps kapcsolat ugyan megvan, de a savszel kb. 400/300Mbps-nel megall 1000/300 helyett. Meg akkoris ennyi ha ott vagyok az egyik ax6 mellett. Nem tudom, nincs meg tapasztalatm abban h utp- mesh halozatnal mekkora a valos teljsitmeny csokkenes, de azert ennel picit tobbet vartam tole. Termeszetesen nem idealisak a korulmenyek, rengeteg wifi eszkoz van a kozelben es tiszta vasbeton az egesz haz (ltp) de mint emlitettem akkor sem jobb a helyzet, ha 30cm-re vagyoik barmelyik routertol. Raadasul mintha megakadnanak neha a csomagoi. Betolt az oldal de pl. A kepek mar nem. Mondjuk az egyik router egy fa dobozban lakik (pozdorja) a masik meg egy fem hatso falas tv mogott, de ketlem h ez okozna a gyenge savszelt. Probalkoztam azzal, h csokkentem a teljesitmenyt max.-rol kozepes szintre, de nem hozott akkora teljesitmeny ugrast. Mintha 400Mbps lenne a savszel plafon. Ennyi meg kb. tudott a wrt3200 is.
Jo, termeszetesen nem doltem be a szokasos kampo marketing szovegnek, miveo nagyon jol tudom, h sok esetben az igert parameterek szinte mimdig jo ha a felet hozzak a valosagban.

Mondjuk azt a tenyt se felejtsuk el, h ez az elso olyan fw ami mar tudja ap modban a mesh-t szal egyelore ez lehet csak annyira eleg, h elmondhassa az ember, mukodik. Teljesitmeny? Az lofax.
Hamarosan megerkezik egy 3-ik AX6 is es azt kiprobalom tisztan ap modban.
Nincs kedvem "szetbontani" a jelenlegi mesh-t, mert ettol fuggetlenul a rendszer maga osszesegeben jobban teljesit (mint 4 eve :D ). A lefedettseg a korabbi wifi allapothoz kepest pazar es az eszkozok szepen kapcsolgatna egyik ruterrol a masikra.
Lehet aztan a dell laptop a xar. A dellt ismerve siman lehet. Ipari hulladek az a marka mar egy ideje. Mondhatnam azt is h draga, de legalabb xar :D
Elvben hamarosan beerkezii egy pcie AX200 is az egyik desktop gepembe, es akkor majd kiderul az igazsag.

(#1990) tlala válasza zacci (#1989) üzenetére


tlala
addikt

Biztos, hogy gépfüggő.
Nekem van egy passzív celeronos mini pc-m (Vorke V5), amivel kapcsolatban dilemmáztam, hogy érdemes-e egyáltalán cserélni a wifi kártyáját AX200-ra.
Most egy szobával odébb 500/750-et nyom a windowsos speedtest app szerint. (1000/1000 netem van.)

[ Szerkesztve ]

(#1991) Lackooo84 válasza zacci (#1989) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem AX6000 + AX201 kombóval:

Kiakad simán a gigás net. Kíváncsi lennék mennyit tud, csak hát arra még várni kell pár évet szerintem... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1992) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Egyre több sumákság/szarság derül ki erről a csóró AX6000 routerről, egyre biztosabb vagyok benne, hogy az AX3600-at kellett volna megvenni... :)

The Truth is out there...

(#1993) zacci válasza Lackooo84 (#1991) üzenetére


zacci
aktív tag

Mesh ?

(#1994) zacci válasza Lackooo84 (#1992) üzenetére


zacci
aktív tag

Ax6000-rol mar nehany hete megirtam h vannak benne rejtett korlatok, mert nem arra valo, amire sokan gondoljak h hasznalnak. Nem is hirdetik ugy h vezeteken ki tudod venni belole a 2,5Gbps-et, csak sokan belekepzelik ezt a ficsort. Termeszetesen valahol joggal. Es teny, h azt nem irjak a bs marketingben, h milyen egyeb korlatai vannak az eszkoznek. Sajnos egyik ceg sem irja le az igazat. Lehet akar sumaksagnak is hivni. Mint pl. Raqrnak egy usb3.0-as portot egy olyan eszkozre, ami max a 2.0-as sebessegen tudja kihajtani, mert annyira gagyi a hw. Ebbol csak annyit kapsz a bs marketingben h van rajta 3.0 usb. Ilyenkor mindenki azt hiszi h huuuu akkor az milyen gyors lesz, oszt joo bexopjak. Ugyanez ervenyes sok minden masra is. Pl. Van olyan eszkoz amin gigabites ethernet port van de hw limit miatt csak kb. 160mbitet tud kipreselni magabol. A budos eletben nem fog rajta gigabites sebesseggel haladni az adat.
Az osszes wfi szabvany kore is egy nagy budos bs marketing epult. Olyan adatokkal kabitjak az egysegsugaru usert, amit soha a budos eletbe nem fog elerni. Meg a felet sem, nemhogy kozeliteni a bs marketing szep szamait.
Sokan sokszor jonnek oda hozzam h huuu ilyen olyan hw parameterek es ez milyen joooo. Es tudja is a valosagban ? Majd akkor hiszem el ha latom...addig csak kampo duma az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#1995) zacci válasza tlala (#1990) üzenetére


zacci
aktív tag

i5-nek azert nem okozhat gondot a gigas adat lapatolas. Vagy valamit mar megint elbaxott a dell, vagy a mesh ennyit tud. Hamarosan kiderul...

(#1996) zacci


zacci
aktív tag

Csak h mindenkinek tiszta legyen, ismet leirom...
Az AX3600 es az AX6000 is egy WIFI-re kihegyezett router. Nincs benne usb port hegyek es nem iger olyat amit nem tud. Jo de megis. A bs marketing gepezett mindenkeppen hulyenek nez teged mint vegfelhasznalot! Ezt csinalja az osszes gyarto! A Xiaomimis! Szoval ne rohanj nagy duzzogva Asus wifi router venn, mert milyen szemet a Xiaomi, mert az Asus is pont annyira atwrja a fejedet. Tehat ax AX6000 soha nem tud 6Gbps-et ! Osszeadtak az osszes lehetseges elmeleti savszellessegeket amit kulon kulon tudsz csak kihasznalni es ennek az idiota mutatvanynak lett az eredmenye a 6000-res szam! A 2,5Gbps-es port CSAK ES KIZAROLAG azert van rajta, h nagyobb savszelesseget lehessen elerni wifin keresztul! Ehhez viszont az kell, hogy:

1. Legyen VALOS 2,5Gbps-es wan oldali neted
2. Legyen olyan wifi kartyad, ami kepes VALOS 2,5Gbps-es atvitelt elerni.
3. Ott ulj 5cm-re a routertol

Lathatjuk, h ezeknek a felteteleknek senki nem tud megfeleni. Nincs VALOS 2,5Gbp-es neted. Nincs olyan wifi kartyad ami tudna VALOS 2,5Gbps savszelesseget produkalni. Es nem ulsz a routereden.

A valosag ehhez kepest:

Van max. 1Gbps letoltesre kepes neted a szolgaltatod routereig. Hogy a valos netes letoltesi savszelesseged az esetek 90%-ban meg a felet sem eri el az hot tuti. Sok esetben a toredeke es egyebkent is csillio dologtol fugg. Upload ugye mar kozel sem ennyi, mert asszinkron netrol beszelunk.
Valoszinuleg nem ulsz 30 centire a routered mellett, mert az mondjuk a szoba masik sarkaban lakik, vagy eppen egy masik szobaban. Es maris eljutottunk a 3600 vagy 6000Mbps-rol a jo esetben 3-400Mbps VALOS sebessegig. Na ez inkabb az eletszagu, nem a bs marketing. A valosagban az esetek donto tobbsegeben inkabb a kamu szamok tizede az igaz. Wifnel mindenkepp. Tehat attol, hogy 6000 van irva az AX ele, az nem azt jelenti, h majd ketszer gyorsabb mint az AX3600! Sajnalom, de ha eddig ezt hitted, akkor halkan szolok, h sikeresen atbaxtak a fejedet :U

[ Szerkesztve ]

(#1997) zacci


zacci
aktív tag

Ja es kb. 2Gbps sebessegre lehet kihajtani a 2,5Gbps-es wan portot. 2,5Gbps-et a budos eletben nem fogsz rajta elerni. De ennek mar megint csak mas az oka.

(#1998) Lackooo84 válasza zacci (#1994) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én nem is hittem azt, de legalább azt gondoltam, ha van egy 2.5G WAN port, akkor minden LAN porton eloszlik az a sávszél, erre kiderül, hogy a 3 LAN port összesen tud 1Gbps-t... Mindegy, végülis wifin kitekeri a jelenlegi maxot, amúgy ott vannak a mérések 2Gbps megy wifin, az azért nem rossz... Igazából amire nekem kell azt tudja, csak mégis ezek olyan rejtett sumákságok, na meg persze ezt talán tudta volna az AX3600 kicsit olcsóbban... Ugye kezdjük ott, hogy amikor rendeltem, akkor azt hittem, hogy ez már tudja a 6GHz wifit, persze kiderült, hogy ez is csak sumákság. Most már mindegy. :D Nem ülök a router mellett, az a 944 a szoba másik sarkából jön, sőt a router a TV mögött van.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1999) Jozsó válasza zacci (#1989) üzenetére


Jozsó
tag

Hasonlót írtam én is kb. fél évvel ezelőtt. Két AX200-zal is kipróbáltam (akár a router mellett álva is) és kb. ennyi volt a plafon. Másnak viszont ugyanezzel a kombóval megvan a gigabit. Nem tudom mi lehet a különbség. Olyan, mintha lenne még vmi rejtett beállítás, ami rosszul van állítva, vagy vmi máshogy lenne bizonyos routereknél.

(#2000) zacci válasza Lackooo84 (#1998) üzenetére


zacci
aktív tag

Azt kell erteni az AX6000 eseteben, hogy mas a cpu, es az uj design-nak a sajatossaga a 2,5Gbps-es eth port. Az AX3600 is tudja a wifi 6-ot, de ha jol tudom az AX6000 Wifi6E (ebben nem vagyok biztos, de nem is nagyon erdekel most).
Tehat a 2,5Gbps-es port egy hozadek. Maguktol nem raktak volna bele csak azert, hogy legyen egy 2,5Gbps-es port is az eszkozon. Es az a qualcom cpu ilyen. Nem lehetett mereg draga cpu-t belerakni, meg komolyabb hw elemeket, mert akkor nem tudtak volna tartani az arat. Igy donthettek arrol, hogy inkabb butitanak, de a masik oldalon adnak nemi pluszt. Ezert is irtam, hogy az AX3600-at kifejezetten wifire gyurtak, az AX6000-et meg meg inkabb. Azert ha megnezzuk a hasonlo cpukal szerelt routerek 3x ennyibe kerulnek es azok is csak ennyit tudnak, hisz ua. a cpu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.