Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) takcslajos1 válasza pamer69 (#1850) üzenetére


takcslajos1
tag

Ha nem félsz egy kis mókolástól, Globalt vennék, jobban megbízom az eleve európai hálózati adapterben, mintha kínai-EU átalakítókkal kéne szórakoznom, amik ki tudja, mikor füstölnek el, gari feltételek is jobbak lehetnek, pláne ha magyar forgalmazótól veszed, viszont az EU verziónak sokkal gyengébb a wifi jelerőssége (amit egy fél-egyórás mókolással meg lehet csinálni, akkor "átáll" kínai régiósra a router, siemensfun csinált róla leírást, amely alapján én is írtam egyet, annyi, ha az enyémet használnád, hogy a legvégén ne felejtsd el az mtd erase crash majd reboot parancsot, azt elfelejtettem odaírni - ha pár hsz-t fellapozol, megtalálod mindkettőt).

(#1852) pamer69


pamer69
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :B

(#1853) anonym147


anonym147
csendes tag

Telekomos nettel hasznalja vki a global verziosat?
En egy telekomos Huawei router moge tettem, de vmiert szaggat a net rajta :(

Tapasztalt vki ilyet?

koszi

(#1854) Jozsó válasza takcslajos1 (#1851) üzenetére


Jozsó
tag

Mondjuk azt azért ne felejtsük el, hogy egy átlag usernek egy EU adapterátalakító használata sokkal kisebb nehézség, mint végig csinálni a tizensokpontos hekkelést azért, hogy meg legyen a megfelelő wifi hatótáv.

Én egyébként sem értem ezt a kifejezett parát a kínai adapterekkel kapcsolatban. A feladat az, hogy fémes kötést hozzunk létre két drótdarab között, amin át fog folyni mondjuk 0,1A. Tételezzük már fel, hogy ezt még egy kínai mérnök is meg tudja oldani.

[ Szerkesztve ]

(#1855) Lackooo84 válasza Jozsó (#1854) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

12V 2.4A-s a töltője a többi stimmt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1856) Silent77 válasza Jozsó (#1854) üzenetére


Silent77
veterán

Tényleg vannak gagyi adapterek, de ezt még azok is elbírják.
Megbízható és csak ezt használom ahol kell. Több darabos kiszerelés is van az eladónál.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1857) baani59 válasza Lackooo84 (#1855) üzenetére


baani59
aktív tag

Az a szekunder oldal, a 230-as oldalon alig több 0,1A-nál. :DDD

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#1858) tlala válasza Silent77 (#1856) üzenetére


tlala
addikt

Ez tényleg profi minőség, ilyet használok én is, és 3-as csomagban vettem.

(#1859) liptak.t


liptak.t
tag

Ahogy láttam youtube videókat kábellel is működik az AX3600-on a Mesh. Kérdésem viszont az, hogy ez esetben a többi LAN portja is használható?

Köszi

(#1860) mike13 válasza liptak.t (#1859) üzenetére


mike13
csendes tag

Igen. Nálam két gép megy a kábeles mesh 2. routerének LAN portjairól.

(#1861) cikasz válasza morpheus133 (#1841) üzenetére


cikasz
őstag

Nekem a MI Home Magyar régión van a porszívó miatt és ezért nem látja a routert mert az meg kínai.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1862) zacci válasza mike13 (#1860) üzenetére


zacci
aktív tag

Es ha jol ertem, az elsodleges router egyik lan portja van bedugva a masodlagos router wan portjaba ?
Nalam 2 AX6 fog mesh-ben mukodni es van egy meglevo router, ami a netet kezeli. Ilyenkor az elsodleges router egyik lan portjat kell bekotni a netet biztosito routerbe ? Elvben ha atrakom ap modba a ket ax6-ot, akkor is mukodhet a mesh ? De olyankor melyik portokat kell hasznalni ? Lan vagy wan ? :DDD

(#1863) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

AX6000 + AX201 + DIGI1000

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1864) tlala válasza qpakcovboy (#1842) üzenetére


tlala
addikt

Egy Xiaomi AX6-os router hozzáadása lenne az érdemi megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1865) #76519680 válasza Lackooo84 (#1863) üzenetére


#76519680
törölt tag

Ipv6-ot miért nem használod ???
Diginél elérhető..... :D

(#1866) qpakcovboy válasza tlala (#1864) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A másik topic-ba az AX1800-at ajánlották, de kezdek elbizonytalanodni a xiaomit illetően. Pár napja megy az AX3600, de előjöttek olyan problémák, amik eddig nem voltak meg az ASUS routernél.

Pl. a hálószobában a wifi jelerősége hol három egység, de néha csak egy, pedig egyhelyben vagyok. A nyomtatót rendszeresen ledobja, majd újból csatlakozik. Reggel a rádiót hallgattam, de annak ellenére elment az adás, hogy volt jel.
A gyerekek szobájában van 2 kamera, aminek a jelátviteli sebessége másodpercenként változik. Hol 1-2 kb/s, hol 60-70 kb/s. (pedig a kamera is xiaomik)

A legfrisebb firmware van most az AX3600-on. Pont az reméltem ettől a routertől, hogy stabil és erős lesz a hálózat, de ...

Így most azon meditálok, hogy visszaviszem és inkább veszek egy ASUS CD6-ot és ebból lesz a mesh hálózat.

(#1867) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

A milyen routert vegyek tipocban már feltettem a kérdést, de ide irányítottak, hogy a kérdésemre ebben a topicban jóeséllyel hamarabb kapok megfelelő választ :)
Kicsit eltanácstalanodtam és szeretném a segítségeteket kérni.
Új házba költüzünk, ahol UPC/Voda lesz a szolgáltató és várhatóan 300 vagy 500 megás net lesz bekötve (bár a környék leterheltségét és a kiépített hálózatot ismerve örülök, ha 300as...)

Az UPC connect boxot mindenképpen modem módban fogom használni, és utána lesz téve egy Xiaomi AX3600 (global, de lehet "kínaiasítom") mint fő router. Viszont a ház métere miatt (2 szint, szintenként kb 80m2, tégla falazat, vasbeton födém, az alsó rész majdcsaknem egy légtér), illetve szeretném kihasználni azt a lehetőséget, hogy jó időben az udvaron dolgozzak (kb 5m-re a háztól) gondolkodom, hogy egy MESH hálózatot összerakok. AX nem feltétlen lenne fontos, mert nincs olyan eszköz ami támogatná és jó ideig nem is terezek. AiOT sem lényeg, ahogy olvastam, azt képes egy ekkora területen az AX3600 ellátni, és nem is lesz rajta sok eszköz.
A hálózaton 2 telefon, 1 táblagép és 1 laptop fog egyszerre csatlakozni általában

A kérdésem az lenne, hogy milyen másodlagos eszközt javasolnátok erre a célra?
(Sajna a meglevő RT-AC57U v1 nem MESH képes :O )
Árban jó lenne, ha 15 körül megállhatna a dolog, és nem zárkózom el a kínai rendeléstől sem, de akkor jöhet még olcsóbban :D

Köszönöm a segítséget

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#1868) Lackooo84 válasza #76519680 (#1865) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Használnám, de nekem valamiért nem megy. Routerben van ip címem meg minden lófasz, de a routerre csatlakoztatott egyik eszközön sincs ipv6. Hogy miért, az rejtély.

The Truth is out there...

(#1869) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nem tudok rájönni miért nincs IPv6-om. Most a router szarakodik, vagy az ISP.
A routerben ezt látom:

A hálókártyánál meg ezt:

És telón is ugyanez, ott sem megy.

Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1870) Gyuresz


Gyuresz
tag

Sziasztok:) !
Szeretném a segítségeteket kérni... :R
Digi 1000-es kábelnet adott, de sehogy nem tudom belőni ezt a routert pedig próbáltam mobilról, laptopról kábellel, előtte TP-Link volt azzal simán müxik a wifi :F

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1871) qpakcovboy válasza Gyuresz (#1870) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Mac adress klónozás

(#1872) Gyuresz


Gyuresz
tag

Amúgy ez mit jelent részletesebben, mit és hol rontottam el 😇 ?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1873) qpakcovboy válasza Gyuresz (#1872) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Lépj be a webes felületen.
Beállítások menüben a hálózati beállításokat válaszd.
Ott van olyan hogy clone MAC adress. Nyomj a clone gombra

(#1874) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Aztán lehet, hogy nem ez a nyomora. Nekem is digi van és most elment a net, pedig rá se néztem a routerre.
Mérgemben vissza is raktam a jó öreg n18u-t. Hétfőn az aquaban kezdek. Kár hogy nekem nem vált be.

(#1875) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Belefutottam egy problémába. Lengyel raktárról beszerzett, kínai verziójú AX3600, 1.0.79-es rom. A 1847-es hszben morpheus133 által linkelt appal beüzemeltem, majd böngészőben átnéztem a beállításokat. Minden megvan, ami wifin lóg, de a lanon csatlakoztatott eszközöket nem látom sehol. Syno nas és kamerák. A mac címek alapján mindennek fix ip osztottam ki, mint az előző asus AC65p-ben, de a lanon kapcsolódó eszközök így sem látszanak. Min akadtam el?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1876) Gyuresz válasza qpakcovboy (#1873) üzenetére


Gyuresz
tag

Megpróbáltam a Mac Adress klónozást, de továbbra se jó, lassan kezdem feladni... :Y

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1877) Laza... válasza Gyuresz (#1876) üzenetére


Laza...
addikt

[link]

Never give up!

(#1878) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Ez sem kimondottan Xiaomi ax3600-as kérdés lesz, de majd meglátjuk. Egy Xiaomi miwifi routerem van, de a netem nem nagy eresztés 50mbit/sec. Ha lecserélem a routert egy ax3600-ra, akkor csökkenhet a wifi késleltetés? Leginkább a ps5 miatt kérdezem, az tud wifi6-ot is. Esetleg alacsonyabb ping? Ads netnél számít, hogy a ppoe bejelentkezést a gyári routermodem végzi, vagy mondjuk a vásárolt Xiaomi? Jelenleg a xiaomi miwifi-re állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#1879) Lackooo84 válasza syler123 (#1878) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

PS5höz ajánlott a kábel.

The Truth is out there...

(#1880) syler123 válasza Lackooo84 (#1879) üzenetére


syler123
veterán

Az lesz, csak még nem vettem kábelt, mert szerelt cat5e kábellel nem jó, olyan a hálócsati a ps5-ömön, mint ami ki van szopósodva :DD De cat6 gyári kábellel jónak tűnt, abból se lesz mindegy melyik valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#1881) pamer69


pamer69
csendes tag

Helló. Vettem egy ax3600 routert ,globál firmware van rajta. a wifi ható táv elég gyenge. Ha vennék mellé egy ax5 vagy ax6 router ami Kinai firmware van rajta . Mesh -be össze tudom kötni őket vagy egyezni kell a firmware nak?

(#1882) Lackooo84 válasza syler123 (#1880) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ehhez a routerhez felesleges a cat6, mivel műanyag a foglalata nem fém.

The Truth is out there...

(#1883) syler123 válasza Lackooo84 (#1882) üzenetére


syler123
veterán

Nem azért kell a Cat6, hanem azok picit feszesebbek, nem mozog annyira, mint a cat5e. Még holnap annyit megpróbálok, hogy van itthon egy cat5e 50m-es, abból szoktam szerelni, az egyik felén még megvan a gyári csati, a másik felére meg teszek, hátha a gyári csati megfelel a Ps5-nek... Olyan mintha túl nagy lenne ethernet csati a PS5-ön, mozog benne elég könnyen a szerelt rj45 csati...
Több 100 kábelt szereltem már, sosem jártam még így, mint a ps-el, hogyha megmozgatom magát az rj45-öt, megszakad a kapcsolat (idővel magától is(a hőtől?)), tesztelve a kábel jó, korábbi ps-el is ment, csak lecseréltem a gari miatt. Cat6 kábellel jónak tűnt, de az csak 2m-es volt itthon, az nem ér el a ps-hez.

[ Szerkesztve ]

(#1884) mike13 válasza zacci (#1862) üzenetére


mike13
csendes tag

Jól érted. Flipes Huawei ONT lan portja összekötve az első AX3600 WAN portjával, az ONT-ban DMZ-be tettem az első AX3600-at.
A második AX3600 WAN portja van CAT6-tal összekötve az első egy LAN portjával.

Nem vagyok nagy szakértője a témának, de tudtommal az AP mód és a mesh mód két különböző dolog, nem vegyíthető.
Egy ideig használtam a két AX3600 AP módban, mert csak így engedték át az IPTV-t (két kínai). Mondjuk arra már nem emlékszem, hogy akkor melyik portba kellett dugni az ONT-ot, de az app vagy a GUI szerintem megmondja, amikor konfigurálod.

(#1885) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a kínai verziós AX3600-am. China mainland prfilommal bejelentkezem Morpheus által belinkelt (1847) alkalmazásba, de azt írja ki az alkalmazás, hogy nem tud kapcsolódni a routerhez, majd második próbálkozásra pedig azt, hoyg ez nem mi/redmi router.
Próbáltam a hivatalos play áruházból is letölteni az alkalmazást, azzal sem sikerült. Mit rontok el?

(#1886) morpheus133 válasza Szomj4s (#1885) üzenetére


morpheus133
tag

A hivatalos nem fog kapcsolódni a Kinai routerhez, csak a kinai app. (Az amit linkeltem)
Azon a wifin vagy ami router szolgáltat?
Ha rámész a következő cimre be tudsz lépni: http://192.168.31.1/

(#1887) Szomj4s válasza morpheus133 (#1886) üzenetére


Szomj4s
tag

Igen, be tudok lépni erre, de ugye kínai.
Az applikáció nem kapcsolódik :S

(#1888) Laza...


Laza...
addikt

Hát nemtom, de nekem kínai van, playes miwifi és simán megy... Segíteni sajnos nem tudok :(

Never give up!

(#1889) tlala válasza Szomj4s (#1887) üzenetére


tlala
addikt

A frissen bekapcsolt router által kiadott, saját wifi jelére/hálózatára kapcsolódtál a legelején a telefonnal ill. a Mi Wifi appal?
Próbáltad Magyarországot beállítani a legelején?
Ha reseteled a routert, újra és újra eljátszhatod a legelső nyitó lépéseket, ha elszúrtad a kezdést.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Moki2 válasza morpheus133 (#1886) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nekem símán kapcsolódott playes miwifi china routerhez , csak china vagy hongkong régiót kell választani , attol még van angol nyelv . De ha már egyszer választottál régiót és sikeresen hozzáadtad azon marad , sehogyse tudtam kiütni..

(#1891) Szomj4s válasza tlala (#1889) üzenetére


Szomj4s
tag

Urak, köszönöm, megoldódott! A kulcsszó a "friss": mindent úgy csináltam, ahogy tlala írta, csak elmentem kávét főzni közben. Elolvastam a hozzászólást, újrakezdtem, és amint restartoltam a routert, utána egyből próbálkozva már engedett...
Ti mértétek valamivel a jelerősséget? Én a Wifi-analiser-t néztem, és ugyanakkora a jelerőssége, mint a meglévő Asus souteremnek. Lehet, hogy visszaállította magát a router EU szabványra? (Volt valami ilyen jelzés, hogy lekéri a helyi információkat, és a jogi körülményeknek megfelelően jár el.)

(#1892) zacci


zacci
aktív tag

Na megjott 1db AX6. Vegul 3-at rendeltem, de a tobbi meg uszik a nagy kinai tengeren :DDD

Mivel az AX200-as kartya is uton van meg igy sokat egyelore nem tudok mondani a wifi teljesitmenyrol. Analyzer viszont kiverte a plafont :D
AP modban egyelore nem mukodik a mesh ficsor. Elvben van ra igeret es az AX3600-ban mar a legutobbi frissites ota allitolag mukodik. De sebaj, mert AP modot lehet hagyomanyos modon is csinalni es akkor mesh ish van :DDD
A desgin nekem bejon. Szep feher cucz :C
Ha megjon a maradek AX6 es az AX200 kartya osszerakom a vezetekes mesh a halozatot oszt megosztom a tapasztalatokat.

(#1893) zacci


zacci
aktív tag

Erdekes, mert beszel a miwifi app guest halozatrol, de ennek lehetoseget nem talalom a routerben. Szerintem nincs benne guest halozat kezeles :F

(#1894) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok!

Mivel a CN átállítás ellenére sem volt elég erős a wifi jel mindenhol, szereztünk még egy AX3600-at, azt is kínaiasítottam, majd felment rá a global firmware, majd Mesh-ben összekötöttem őket, bár először nem akarta látni a másik routert, azután, hogy mindkettő kapott egy factory resetet és szingapúri régió beállítást, működött (angol fórumon találtam, hogy Szingapúrra állítás valakinek megoldotta). Kábellel össze vannak kötve, amúgy valaki kérdezte, hogy a mesh-ként használt routernek működnek-e a lan portjai, a válasz, hogy igen, mennek.

A probléma: hiába van high-ra állítva az 5GHz wifi, 250mW-nél erősebben nem sugároz egyik sem, a 2,4-nél megmaradt az 1W erősség. Átállítottam az 5GHz-t low-ra, ugyanúgy maradt a 250mW. Átállítottam a 2,4-et standardra, lement 800mW-ra (egyébként a mesh node-n is, tehát ezek a beállítások is "szinkronizálódnak"), majd vissza high-ra, felment 1W-ra, tehát valami más tényező az 5GHz-et negyedakkora teljesítményen tartja. A wifi-nél eddig gond nélkül ment a gigabit, most még akkor se akar 200mbit fölé menni, ha a telefont szinte "ráültetem" a routerre. Akármelyik routernél próbálkozom, nem olyan, mint kéne. :F Ami ugye azt is jelenti, hogy már sokkal kisebb távolságra, ha elmész a routerről, átdob a jóval lassabb 2,4G-re, ahol eddig még 5G-n ment.

A Szingapúrra állítás lehet ludas ebben? Vagy ha mesh-be vannak kötve, akkor van egy teljesítmény korlátozás? Ha ssh parancsokkal lehet megoldani, az sem gond, mindkettő routeren működik az ssh (meg a winscp elérés is). Először nem factory resetelnék és nem szüntetném meg a Mesh-t, mivel az első alkalmakkal nem látta, és igazából nem tudom, mi történt másképp (talán hogy mindkettő Szingapúr, de nem biztos, hogy ez volt a megoldás), amikor hirtelen az Add Mesh node nem a not found hibaüzenettel tért vissza, hanem a részemről elvárt kimenettel. :D

[ Szerkesztve ]

(#1895) zacci válasza takcslajos1 (#1894) üzenetére


zacci
aktív tag

Hanyas csatornan megy az 5G ? 64-es felett max. 80Mhz megy es nem minden uzemmodban erheto el a max. kimeneti jelszint. Probald csokkenteni a csatorna szamat es beallitani a 160Mhz-et.
Mindket routeren mennek a lan labak ?
Teljesitmenynek, savszelessegnek nem szabadna esni, sot! Elvben minnel tobb router van a mesh rendszerben, annal jobb a jel es a savszel. Ez a mesh lenyege.

[ Szerkesztve ]

(#1896) gaben88 válasza pamer69 (#1881) üzenetére


gaben88
őstag

Ez amúgy engem is érdekelne! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1897) DonJoee


DonJoee
tag

Azért a régió UI-ban való állítgatása, bár a teljesítményre nem igazán, de a csatorna kiosztásra (főleg 5GHz-en) hatással van ám. Szóval lehet, hogy nem mindegy, hogy Szingapúr, Kína vagy Magyarország...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1898) qpakcovboy válasza takcslajos1 (#1894) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nálam is hasonló a helyzet. A segítségeddel CN lett a router, de mivel így is maradtak lefedetlen területek ezért vettem mellé egy ax1800-at. UTP-n keresztül végül összejött MESH.

Én régiót nem váltottam. Először wifin keresztül jött létre a mesh kapcsolat, majd jött az utp és minden rendben. Látszólag.

Az.eszközöket (1kivételével) már nem.dobálja el. Viszont a speedtest szerint a router mellett hol 500-600 mbit a sebesség, hol 30-40.

Engem is bosszant ez a bizonytalan működés. Még van 2-3 napom hogy visszavigyem, de ami lenne helyette, 3x annyiba kerül.

(#1899) takcslajos1 válasza qpakcovboy (#1898) üzenetére


takcslajos1
tag

Ha eszerint eljársz, hány mW-t ír az egyes routereken 5GHz-nél? (7zip programot használok a tar.gz kezelésére)
A log fájlban a wl0 txpowerlist kifejezésre ha rákeresel, alatta kiadja, ami kell.
Köszi, ha megnézed :)

(#1900) takcslajos1 válasza zacci (#1895) üzenetére


takcslajos1
tag

48-as csatornára állt be magától, 160Hz engedélyezve, 52-140 közöttit (DFS) amúgy nem lehet választani, ha be van kapcsolva a Mesh.

A modemből megy egy utp a fő router wan portjába, a fő router lan1 portjából megy egy kábel a mesh router wan portjába, a mesh router lan1 lan2 portjaiból működő internet megy ki. Megnéztem, és ha a fő router egy másik lan portjával kötöm össze a laptopot, szintén működik az internet (bár meg is lepődtem volna, ha nem ment volna).

Igen, szerintem is ennek kéne lennie a mesh lényegének, viszont az 5GHz hatótávolsága mindkét router esetében rosszabb lett. Régebben a xiaoqiang.log fájl szerint 1000mW erősséggel sugárzott a wl0 (5GHz) modul, most ez stabil 250mW-n van, mindkettő routerem esetében. 2,4GHz-nél megmaradt az 1W.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.