Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) tlala válasza dchard (#1650) üzenetére


tlala
addikt

Van ötleted esetleg arra, hogy hogyan lehetne az AX3600-asban a Subnet Maskot 255.255.255.255-ről 255.255.255.0-ra átállítani?

(#1652) dchard válasza tlala (#1651) üzenetére


dchard
veterán

Alapból 255.255.255.0-n kéne lennie. Elállítottad, vagy hogy lett a maszk /32-es? :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1653) #76519680


#76519680
törölt tag

Esetleg érdekelhet-érinthet itt valakit.....
[link]

(#1654) tlala válasza dchard (#1652) üzenetére


tlala
addikt

Semmit nem állítottam, ezt látom (1.0.79-es fw):

(#1655) Silent77 válasza tlala (#1654) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is ennyi.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1656) addamka válasza tlala (#1654) üzenetére


addamka
őstag

Ez a wan kapcsolat lesz szerintem nem a lan. Ez így rendben van.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1657) dchard válasza tlala (#1654) üzenetére


dchard
veterán

addamka megadta a választ, ez a WAN kapcsolat, teljesen jó ahogy van, de nincs is lehetőséged ezt megváltoztatni, mivel a szolgáltató adja.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1658) Rick4 válasza tlala (#1654) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, telekom Gbites kábelnetnél meg ez van: Subnet mask:255.255.252.0
Lehet egyáltalán ezt bárhol állítani? Nem láttam rá sehol lehetőséget.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1659) Laza... válasza Rick4 (#1658) üzenetére


Laza...
addikt

Nincs lehetőség állítani, de miért is kellene :F

Never give up!

(#1660) tlala válasza dchard (#1657) üzenetére


tlala
addikt

Próbáltam összehozni egy olyan közös hálózatot, ahol az AX3600-ra kötött PC "visszalát" a PPOE passthrough módba állított optikai ONT-ra (amin nem tudom kikapcsolni a DHCP-t az IP TV, telefon miatt).
De hiába állítottam az ONT-ot és az AX-et is közös IP tartományra (persze "elosztva" közöttük a DHCP tartományokat), nem sikerült a mutatvány, az ONT-ban nem tudom átírni a subnet-et .255 végűre, mert akkor dudál, hogy invalid IP tartomány.
(Az AX-ben a DHCP tartomány 192.168.31.2-99-re volt állítva ennél a kísérletnél.)

[ Szerkesztve ]

(#1661) Rick4 válasza Laza... (#1659) üzenetére


Rick4
félisten

Miért lehet egyáltalán fontos, hogy több alhálózat lássa/ ne lássa egymást? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1662) dchard válasza tlala (#1660) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen rossz a megközelítés. Ha a telekom HGW PPPoE PT módban van, akkor azon már csak IPTV STB lehet, semmi más. Az pedig nem feltétlenül LAN címet kap, hanem DHCP option 82 alapján akár egyéb belső hálózati címet is kaphat. Az IP telefonnak végképp semmi köze a PPPoE PT-hez, mivel belső VLAN-on keresztül a szolgáltatótól kap címet, nem a LAN DHCP szervertől.

Ha jól értem, a cél az, hogy a PPPoE PT módban működő Telekom HGW-t elérd az AX3600 mögötti LAN szegmensből. Ehhez az kell, hogy a két eszköz NE legyen közös subnetben. Például a Telekom HGW 192.168.1.1/24-en, az AX3600 meg 192.168.2.1/24-en legyen. Miután ez sikerült, az AX3600-on a WAN interfészhez hozzá kell adni egy statikus IP-t a WAN intefészre, ami a telekom HGW tartományából van (a fenti példa alapján mondjuk 192.168.1.2, nincs GW, nincs DNS). Ezt az AX3600 webes felületén nem fogod tudni beállítani, SSH-n saját rc.local hekkeléssel és scripttel lehet ezt elérni. És miután ezt megcsináltad, az AX3600 fogja tudni, hogy a telekom HGW IP címe (pontosabban alhálózata) a WAN lábon, de nem a PPPoE interfészen érhető el. A WAN lábnak két cím lesz: egy ami a szolgáltatótól jön PPPoE-n, és egy, amit beállítottál.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1663) dchard válasza dchard (#1662) üzenetére


dchard
veterán

Jah igen, és DNAT is kell hozzá, hiszen ha csak simán routol az AX3600, akkor a Telekom HGW-nek tudnia kellene, hogy az AX3600 subnetje melyik GW címen át érhető el, ehhez pedig tudnod kéne statikus route-ot hozzáadni a Telekom HGW-vez, ami gondolom nem lehetséges.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1664) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ez a fehér fekvő ax1800 miben tér el a fekete állóhoz képest? Vagy egy eu piacra szánt, átcímkézett ax5 (vagy 6?) lenne? Pénteken meglesz az S21 telóm, szóval vennék wifi 6-os routert a 3G helyett, de nem tudom, hogy ezt vagy ax3600-at :U Meg még OFF-ként kicsit gondolkodom a TP-Link AX20-n is.

[ Szerkesztve ]

(#1665) tlala válasza dchard (#1663) üzenetére


tlala
addikt

Értem, köszönöm.

(#1666) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#1664) üzenetére


Gabesz87
veterán

Még annyi, hogy péntektől optikai 1000-es netem lesz.

(#1667) tlala válasza dchard (#1663) üzenetére


tlala
addikt

Azt szeretném még megkérdezni tőled, hogy az MTU beállítást érdemes a default 1480-ról 1492-re átállítani T-home optikainál?
Illetve gondolom ugyanez a kérdés érdekli a digis fórumtársakat is.

(#1668) dchard válasza tlala (#1667) üzenetére


dchard
veterán

Igen, érdemes, mindkét esetben.

Örömteli volna látni, hogy valamelyik szolgáltató elkezdi alkalmazni a "baby jumbo" technológiát (amire egyébként a GPON és a tranzit alapvetően alkalmas), és akkor mehetne rendes 1500 bájtos csomagmérettel a PPPoE is (valójában 1508 bájt lenne), ahogyan ezt jónéhány nyugati szolgáltató cisnálja már. De hát ez nem az az ország.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1669) tlala válasza dchard (#1668) üzenetére


tlala
addikt

Köszi!

(#1670) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#1664) üzenetére


Gabesz87
veterán

ERRE valaki?
Illetve meg tudnátok mondani, hogy az említett routerek közül (AX1800/3600) valamelyik vezetékes mesht tud (wired backhaul)?

(#1671) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok,
Nem születik esetleg magyar leírás kínásításhoz? :)

(#1672) sipig


sipig
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
Van sok okos eszközöm kínai és magyar eszközökkel is. Kínai szerverre van állítva a Mi Home. Volt egy kínai verziós Redmi AC2100 routerem. Itt is a Mi WiFi is kínaira állítva. Így működött is minden eszközöm.

Rendeltem egy AX3600 routert a bangoodról európai raktárról. Így valszeg európai verziót küldtek. A dugó is európai és nem is engedte configurálásnál kínai szervert kiválasztani... így a Hungary-t választottam.

Így az összes Yeelight Lightstrip Plus és Bulb eszközt offline-nak mutatja a Mi Home-ban :( És nem is engedi, hogy újra hozzáadjam az eszközt. Pedig ezek között van ami kínából lett rendeve, van ami mo-ról és egyik se akar menni :(

Ilyenkor mit tudok tenni?
Mi Home-ot nem szeretném nem kínai régióra rakni, mert sztem úgy eleve nem működni minden eszközöm...meg eleve nem akarok minden eszközt és automatizálást újra beállítani.

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#1673) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Én rendeltem BG-ről egy AX6000-et, 142 dolcsi kuponnal + EU priority line szállítással. Remélem b*szó lesz, bár AC56U-m van, ami még ma is nagyon jó routernek számít, csak hát ugye jött a wifi 6.... :D

The Truth is out there...

(#1674) Moki2 válasza sipig (#1672) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha mi home china maradt , akkor menniük kell , mi wifivel nincs összefüggésben .SID és jelszót beállítottad a régi routerére ?

(#1675) Laza... válasza sipig (#1672) üzenetére


Laza...
addikt

Át kell állítanod CN verzióra, másképp nem fog menni. Sok infót találsz visszaolvasva.

Never give up!

(#1676) Moki2 válasza Laza... (#1675) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nekem az az érzésem , hogy nem a régi router nevet (SSID) és jelszót állította be , így a cuccok nem tudnak csatlakozni...

[ Szerkesztve ]

(#1677) Laza... válasza Moki2 (#1676) üzenetére


Laza...
addikt

Nem, régi probléma ez a régiókkal sáomiéknál

Never give up!

(#1678) Moki2 válasza Laza... (#1677) üzenetére


Moki2
aktív tag

Na jó de router régió az más kérdés , mi homeom van vagy 30 cuccal és ilyen router , előtte ac 2100 volt az china mihome cuccok meg orosz appal hun régión... Most esett le még egy eshetőség ,estleg váltson wificsatornát ha SSID és jelszó ok

(#1679) orszagh válasza Lackooo84 (#1673) üzenetére


orszagh
csendes tag

milyen kóddal volt ennyi az ár, ha nem titok

(#1680) orszagh


orszagh
csendes tag

Esetleg valaki némi ellentételezés fejében vállalná a globál verziós AX3600 teljeskörű átállítását a kínai verzióra? Itthon azzal adtam el a routert karácsony előtt, hogy ezzel mindenhol szuper lesz a térerő (a tesztek alapján így tűnt), aztán sajnos a bérházban lévő lakásunkban a lakás közepén lévő router a fürdőszobában már akadozik :( Elvinném - elhoznám és megegyezés szerint néhány ezres vagy karton sör/bort (akár csokit) adok érte ajándékba. Esetleg van még két eladó 1,5TB-os HDD-m (94 és 99%-osak), azokat is szívesen beáldozom erre a célra. :)

(#1681) Silent77 válasza orszagh (#1679) üzenetére


Silent77
veterán

Kupon: BGAINANAS
AX6000
136.99$

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1682) Lackooo84 válasza orszagh (#1679) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezzel...^ Most nézem nekem insurance is ment rá, még jó, hogy nem is kértem... :DDD Na mindegy le van sz***va...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1683) sipig válasza Moki2 (#1678) üzenetére


sipig
csendes tag

Persze, hogy ugyanazzal az SSID-val vettem fel. Minden működött, csak a Lightstrip-ek nem.

El kis kezdtem visszaolvasgatni, hogy akkor hogy is kell SSH hozzáférést bekapcsolni és átállítani a particiót CN-re. Elég összetett és nem sok kedvem volt hozzá hackelni :)
Az hogy hatótávra gyengébb az nem érdekel, mert 60nm-es lakás közepén elhelyezve teljesen jó az EU-s gyengébb teljesítmény. Meg valszeg nem véletlenül van korlátozva az erősége... elég lesz az is, hogy be leszünk oltva 5G-vel :D :D
Aztán arra jutottam, hogy elég lesz ha felrakok egy sima CN fw-t. Reset után beállítom a kína régiót és vissza rakhatom a global fw-t, így kína marad a régió (ha jól értelmeztem ez egy járható út)

De ezt se kellett. Csodák csodájára órákkal később csak életre keltek maguktól :)
Pedig mivel töröltem a Mi Home-ból, meg reseteltem a Lightstrip-et, így nem az volt a gond, hogy esetleg ki-és bedugást igényeltek, hogy megtalálják a wifi-t.
Este egyszercsak azt vettem észre, hogy működik a mozgésérzékelős automatizáció és felkapcsolódott a Lightstrip. Nézem a Mi Home-ot és azok is visszakerültek default névvel, amiket korábban töröltem. :) Magic

Egyébként AX3600-al lényegesebben gyorsabban reagálnak az okos kütyük, mint a AC2100-el. Maga a Mi Home is sokkal gyorsabb.
Ennyi okos cuccnál, már csak kevésnek bizonyult a régi router. Egyébként a stabilitással nem volt gond...csak lassabban kezelt ennyi eszközt.

(#1684) sipig


sipig
csendes tag

Egyébként a 160MHz sávszélesség nem csak az AX6000-ben van benne?

Vagy rosszul értelmeztem a AX3600 vs AX6000 összehasonlító cikket?

(#1685) dchard válasza sipig (#1684) üzenetére


dchard
veterán

Biztosan nem. Nálam az AX3000-ben is van 160MHz, és mivel ez ugyanaz a HW mint az AX3600, ezért szinte biztos vagyok benne, hogy abban is van.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1686) Silent77 válasza dchard (#1685) üzenetére


Silent77
veterán

Van benne. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1687) morpheus133


morpheus133
tag

MiWifi 5.7.6 Angol
https://mega.nz/file/py4WAQIB#OkEtQVKMFTGrBXzN4Gi511Zwg7ExBatl2BWZjr6yerM
Feldob egy ablakot hogy szerezd be a hivatalos oldalról. Ott csak mellé kell nyomni és müködik

[ Szerkesztve ]

(#1688) Dot válasza morpheus133 (#1687) üzenetére


Dot
őstag

Hali,
Nekem ezt írja ki sajnos, tudtok segíteni?
Samsung teló 11-es android. A playstore-os appal simán megy.
router, global, Version 3.0.22, nincs semmi moddolás kínaira

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1689) oris válasza Dot (#1688) üzenetére


oris
aktív tag

Ugyanez van nálam is :(.

Más: a mi home app, kínai szerverrel észreveszi, de hasonló hibát ad amikor be szeretném regisztrálni. Német szerverrel nem veszi észre, a hozzáadható routerek listájában nem is jelenik meg az AX3600.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1690) tlala válasza oris (#1689) üzenetére


tlala
addikt

A routert semmi értelme a Mi Home-hoz hozzáadni. Ha kínain sikerült is, akkor is kínai lesz minden, és egyébként sem adható semmi automatizmushoz, semmire sem használható.

(#1691) tlala válasza Dot (#1688) üzenetére


tlala
addikt

Igen, a PlayStore-es app a "global" app, global és kínai routerekhez.
A linkelt 5.7.6-os a kínai app "angol nyelvűsített" verziója, és csak kínai routerhez/firmware-hez párosítható.
Nekem pl. azonnal megy kínai routeren.

[ Szerkesztve ]

(#1692) oris válasza tlala (#1690) üzenetére


oris
aktív tag

Egyrészt azért próbáltam hozzáadni, a mi home-hoz, mert úgy tudtam, hogy ez a feltétele annak, hogy az AIoT antenna működjön és külön kezelje az együttműködő eszközöket, másrészt amiatt, mert a magyar forgalmazó magyar nyelvű használati utasítása is erre bíztat.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1693) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Most olvasom, hogy az ax6000-be jóval gyengébb CPU került az ax3600-énál... mi a p*csa...:?!? Direkt megveszem az újabbat, drágábbat..... ez azért felcseszett....

The Truth is out there...

(#1694) Freddycom válasza Lackooo84 (#1693) üzenetére


Freddycom
őstag

Mik a különbségek amúgy köztük ezen kívül? Gigabites DIGI net mellett van érezhető előny?

(#1695) Lackooo84 válasza Freddycom (#1694) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

2,5G WAN és 160MHz 4x4 MIMO 1024 QAM

Csak az 5G chip jobb, a CPU gyengébb és a flash memória is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1696) Rick4 válasza Lackooo84 (#1693) üzenetére


Rick4
félisten

Le volt ide írva hetekkel ezelőtt, olvasgatni kellene néha a topicot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1697) Lackooo84 válasza Rick4 (#1696) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most találtam csak rá sry. :U

The Truth is out there...

(#1698) dchard válasza Rick4 (#1696) üzenetére


dchard
veterán

Ráadásul az AX6000-re aztán végképp beláthatatlan, mikor lesz OWRT, pontosan a jelentősen eltérő proci miatt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1699) Rick4 válasza Lackooo84 (#1697) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor meg is beszéltük, hogy első körben nincs értelme megvenni, ahogy dchard is írja. Mindössze azért jó, mert a 3600-as emiatt olcsóbb lett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1700) gaben88 válasza Kisbre (#1671) üzenetére


gaben88
őstag

Jó ötlet! Magyar és lépésről lépésre leírás "kezdőknek" is. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.