Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#60801) emre válasza kepzavar (#60797) üzenetére


emre
veterán

cseréld le az ikonokat

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60802) Simulacrum válasza kepzavar (#60800) üzenetére


Simulacrum
senior tag

A medium résznél kellene a {{nickname}} változót {{vehicle}}-re cserélni.

(#60803) jano_77 válasza emre (#60801) üzenetére


jano_77
nagyúr

vagy mondjuk egy ilyenre és akkor maradhatnak a nevek.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60804) emre válasza jano_77 (#60803) üzenetére


emre
veterán

Ja, van egy pár fajta, én a Betax félét szeretem, mert egyszerű, könnyen áttekinthető. ikonok

(#60793) Kean_Sorbo

Megnéztem. Röhej, hogy nincs normális zoom-ja, és ha már a hatodik érzék sem működik mégsincs olyan minimapja amin látható a sopotolási terület. Akkor ki tudta volna használni az M46 látótávját.
Egyébként meg én ilyen felszereltségű géppel nem megyek ilyen helyre, azt meg nem hiszem el hogy nem tudott volna a szakasztársával menni, mert itt még segíteni sem tudták. Nem véletlenüül hiányzik a replay eleje. Erősen user error jellege van.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60805) Kean_Sorbo válasza emre (#60804) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Úgy ahogyan mondod. Ez szerintem is "user error", és sokszor az ilyen helyzetekbe látják bele az emberek a gonosz RNG-t.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#60806) jano_77 válasza emre (#60804) üzenetére


jano_77
nagyúr

ahogy mondod, kinek mi jön be....én azért szeretem az általam linkelt ikonokat, mert minden látszódik rajta: tier, nemzet, típus(LT, HT, MT, TD, Spg), tank típusa(Tiger, ELC, stb) :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60807) KaLeun válasza dfsz34 (#60771) üzenetére


KaLeun
senior tag

Pont tegnap találkoztam egy Löwe zombival, amit már a csata elején kilőttek, végig mozdulatlan volt, de amikor vagy 5 perc múlva odaértem a közelébe, akkor arrébb teleportálódott vagy másfél hossznyit.

Ez megint egy tipikus WG javítás. Van egy bug, hogy ritkán mozognak/mocorognak a kilőtt tankok. Első javítás: gyakori esetté válik. Második javítás: teljesen általános lesz, random teleportálódó, több tíz méternyit mozgó zombi tankokkal.

Nálam pl. egyre gyakoribb, hogy élesen, majdnem derékszögbe elhúz a lövedékem jobbra/balra. Vagy a célkör random szétesései az artynál: teljesen leszűkült célkör, mozdulatlan arty, nem mozgatom az egerem se és senki nem is lök meg.

Cila

(#60808) Angel1981 válasza LobiDrg (#60726) üzenetére


Angel1981
veterán

E-25.
Nem mondom, hogy más nem jöhetne szóba, de ha csak egyet lehet választani, akkor az.
(Mondjuk nem árt bele egyből egy olyan legénység, ahol fullos a camo és van 6. érzék, úgy lesz csak igazán fun tank.)

(#60809) jano_77 válasza KaLeun (#60807) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegnap én is tapasztaltam ezt a mozgó kilőtt "zombi" tankot! Elég zavaró tud lenni. :U
Illetve pont emiatt bosszankodom mindig mikor 1-1,5 hónap után egy újabb patch jön, mert nem lehet tudni, hogy már megint mit csesznek el a drága jó WG-ek! :W
Illetve a 9.1 óta azt tapasztalom, hogy 99%-ban nem is oda lövök, ahová célzom! Ez másnál is jelen van vagy csak a sok meccs nézés miatt már rosszul látok és aludnom kellene!? :B Félre a tréfával, tényleg az van, hogy becélzok egy tankot és totál nem oda megy a lövés. Tegnap egyik csatában pl Komarinon becéloztam egy tankot és a mellette nem is spottolt tankot találtam el. :Y

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60810) mcwolf79 válasza jano_77 (#60809) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam is gyakrabban előfordul,hogy a kilőtt lövedék a célkerszet közelében sincs (30-40-es átlag ping-nél).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#60811) jano_77 válasza mcwolf79 (#60810) üzenetére


jano_77
nagyúr

miért kell ilyen FOS-t kiadniuk állandóan? és mire nagyjából helyre teszik, jön is a következő patch, ami szintén kritikán aluli!? :Y :W

patch óta a PING is ingadozik megint mint a háborgó tenger vihar idején! biztos az én gépemmel vagy netemmel van a probléma és nem náluk!?! :o

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60812) emre válasza jano_77 (#60811) üzenetére


emre
veterán

Tudomásul kell venni, hogy ez a game a béta verzió lezárásáig szólt a játékról, azután pedig a sikeres üzletről.
Aki ezzel nem tud megbarátkozni, az hagyja abba. Hidd el én is nehezen viselem a játékban történő változásokat, mert 2010 novembere óta többé kevésbé folyamatosan játszok vele és megéltem már 1-2 dolgot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60813) Mclovin válasza jano_77 (#60811) üzenetére


Mclovin
senior tag

A pingingadozás nálam is felütötte a fejét (UPC FP 120), elég vicces, hogy rendbe rakják nagyjából a játékot, majd elcseszik és a grafikai motorról nem is beszéltem.

(#60814) jano_77 válasza emre (#60812) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én el sem tudom képzelni, hogy Ti az igazi "öregek" ebben a játékban, akik a kezdetektől fogva benne vagytok, hogy a fenébe tudtok még mindig kitartani és megmaradni mellette!? Én csak közel 2 éve játszom, de a patch-ről patch-re folyamatosan vmi elromlik, rosszabb lesz mint volt, már nagyon elkeserít! :(((

(#60813) polarmaci: nem tudom a motorral mire céloztál, de én a 9.1 óta azt is érzékelem, hogy mintha a beállításokkal is vmit babráltak volna, mert játszom, nézem a monitort és vmi borzasztóan zavaró....nem tudom megmondani, hogy mi az, de állítgattam már a FOV-ot is, de maradt ugyan olyan zavaró amit látok. Esetleg más tapasztalt ilyet és meg tudja mondani, hogy min állítsak, mitől lehet ez? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60815) emre válasza jano_77 (#60814) üzenetére


emre
veterán

Úgy hogy félre tudom tenni néha. Nem érzem kihívásnak az akciókat és a eventeket, leszarom ha lejár közben a prémiumom, és akkor játszok ha élvezem azt. Ebben nagyon ügyes a WG, mert ezek az akciók is csak az utóbbi időben vannak, hogy rákényszerítsék az embereket a játékra. Régen volt hogy fél évet vártunk egy leárazásra, vagy többszörözős napokra. Először csak a karácsony, húsvétkor és wg szülinapkor volt akció, aztán jött a Golden Joy majd a többi marhaság.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60816) jano_77 válasza emre (#60815) üzenetére


jano_77
nagyúr

Igen emlékeszem, hogy mikor én kezdtem el, akkor is jól be kellett tárazni fogyócikkekből, mikor akciós volt, mert nem lehetett tudni, hogy mikor lesz újra. Most meg minden második hétvégén akciósak szinte. :((
Egyébként már engem sem zavarnak az akciók, sosem izgulok rá, mint mikor elkezdtem játszani, akkor mindig azt figyeltem csütörtökön, hogy hátha kitették már a 7végi akciót és úgy alakítottam a 7végét, hogy tudjak játszani. Most ha tudok, játszom, de nem figyelem, hogy épp mennyi kell még vmihez, hogy megkapjam. Ha megkapom és kapom róla az üzenetet, akkor örülök, de ennyi. Most pl kivételesen olyan top of the tree akció van, amit ki tudok/tudnék használni én is - eddig mindig olyan tankok voltak, amik vagy meg voltak már vagy még olyan távol voltam tőlük, mint ide Új-Zéland! Most a Proto meg van és már van is rajta némi XP, de kell még 100K a T30-hoz, amit nagyon szeretnék megszerezni akciósan, de ha nem lesz meg akkor sem fogok falnak rohanni és ezért pl a foci VB-n a meccseket kihagyni, hogy inkább játszani tudjak helyette.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60817) Mclovin válasza jano_77 (#60814) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen, lehet, hogy babráltak vele valamit, de még így is optimalizálatlan. Azért még lenne benne bőven, amit ki lehetne hozni, de azért fejlődött az évek alatt.

(#60818) 04ahgy válasza jano_77 (#60814) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem minden rosszabb, mint volt. Van ami jobb. Persze ott a félig levő üveg esete. Van akinek félig tele van, van akinek félig üres. Habár ezt a rohadt almás hasonlattal már más is alátámasztotta.

Játszom egy ideje, de szerintem látható a javulás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60819) Cseri0058


Cseri0058
őstag

mennyi kell az ászhoz még?
Jelzem, hogy még full alap a tank!
és meglepődve tapasztalom, hogy egyáltalán nem igényel goldot...persze azért így majdnem felesben jó ha van arany :D

(#60820) Simulacrum válasza Cseri0058 (#60819) üzenetére


Simulacrum
senior tag

6k sebzésre kaptam meg egy hete, kb. 0 spot mellett 1378 alap xp-re.

(#60821) TESCO-Zsömle válasza dfsz34 (#60794) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az imént buktunk egy csatát. Ketten maradtunk 3 ellen. 3 foglalt, egy JT88-as viakodott velük, én 400m-re T28 prottal.

Előtte 3 killshot ablakon át, akkor ott, mikor ezen múlik minden, 3 lepattanó, 2 fölé, 2 mellé. Full beszűkülve.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60822) lnk válasza TESCO-Zsömle (#60821) üzenetére


lnk
aktív tag

Repeszt tölteni már nem volt időd?Vagy pechedre pont azok a lövések mentek mellé?Én megnézném szivesen a végét ha van replay

[ Szerkesztve ]

(#60823) Patrick76496 válasza Jolet (#60719) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ha lenne 50 ezer aranyam, akkor talán költenék rá, de 250-ből nehezen. :)

(#60724) HáGé: Az a baj, hogy én már szinte az összes fölöst felhasználtam, főleg Oroszoknál. T-44 T-54 párost szeretném visszavenni, de végül úgy döntöttem, hogy a T-54 parancsnoka jön a T-62A sportból, a többit meg előgrindelem Matildával 90-esre.

Kösz mindenkinek, aki válaszolt! :R
- - - - - - - - - - - - - -
Más: Ki találja meg a 2 kép közötti különbségeket? :DDD

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#60824) Simulacrum válasza Patrick76496 (#60823) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ez ilyen önszívatás akar lenni? 80k free xp-t miért nem a lövegre költötted el? Motorra és láncra semmi szükség, motor nélkül is rendkívül jól megy a PTA, a lánc meg nem kell a löveghez. A torony se kellett volna, igaz anélkül kicsit lassan tölt, de az a löveg rettentő sokat dobott volna úgy is, ezek helyett.

(#60825) psycroptic válasza Simulacrum (#60824) üzenetére


psycroptic
őstag

Vagy lánc kell hozzá vagy fejlesztett felfüggesztés. Máskülönben nincsenek kiegészítők sem nemhogy löveg+torony.

PSNID: Tomy83PS

(#60826) csoki válasza psycroptic (#60825) üzenetére


csoki
senior tag

a 10es ágyú még könnyebb is mint a 8as szóval simán felmegy kapásból a legjobb ágyú és még marad is hely másnak pluszban (wotdb.info alapján...), szóval ez tényleg epic failnek tűnik, sorry :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60827) Patrick76496 válasza Simulacrum (#60824) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nem, már régóta elhatároztam, hogy így fogom használni. Akkor lett volna önszívatás, ha a tornyot, meg a motort nem fejlesztem ki. Motor nélkül lomha lett volna mint az Indien, szerettem volna, ha kompenzálja a páncél hiányát. Torony nélkül pedig ez is 5 évig célozna, plusz még az Indiennél is pontatlanabb lenne. És mivel a lánctalptól még mozgékonyabb (jobb talajellenállás, forgási sebesség), ezért azt is felraktam. Ennyire volt elég a free XP.

Szerintem az szívatja magát, aki felrakja a 105 milis löveget a kis toronyra 2,9-es célzásidővel és 12 másodperces újratöltéssel. :U A 90 milis cső is bőven jó, van átütése, DPM-je és pontos is. Mi kell még? Nincs ebben semmi fail.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#60828) Simulacrum válasza Patrick76496 (#60827) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Én löveggel kezdtem és nem volt gondom vele, toronnyal is lassan céloz, úgy is meg kell szokni. Nekem lánc és motor nélkül is brutál mozgékony volt.

(#60829) alldaybig


alldaybig
tag

Mit tudtok, pontosan melyik tank lesz berakva a tier 10-es brit med FV4202 helyett?

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#60830) psycroptic válasza csoki (#60826) üzenetére


psycroptic
őstag

Jéééé! Akkor ez változott valamikor, mert mikor még megvettem 2 pöccsel ezelőtt, akkor még kellett rá a fejlesztett gané... :B

PSNID: Tomy83PS

(#60831) Dryman


Dryman
aktív tag

Tegnap esti szösszenet:
csapattárs Rhm-je és ellenséges SP ütközött...az Rhm megsemmisült az ütközés során, de úgy hogy odaragadt az sp fronjához...az elleséges SP a csata végéig hurcolta magával a roncsot...
az SP-t a roncs miatt elölről és oldalról sem lehetett lőni, minden lövés a roncsba csapódott..ott kínlódtam vele egy darabig, aztán hagytam a francba mert sehol sem tudtam érdemlegesen meglőni...igaz, amikor szemből állt és ő próbálkozott rámlőni, valószínűleg ő is csak az előtte (rajta ragadt) roncsba lőhetett...
a durva az volt hogy a roncs miatt sokszor teljes egészében eltűnt, majd megjelent az SP sziluettje....
Vannak még hibák..igazi fantom tank volt az SP...nyertünk, de az ellenséges SP a dupla armornak köszönhetően :) túlélte a csatát.....

olyat már láttam youtube-on hogy valamelyik felrobbant tank elröppent tornya egy másik tankon landolt és azt a csata végéig hurcolta... :)

[ Szerkesztve ]

(#60832) 04ahgy válasza Dryman (#60831) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem ezek amolyan ritka, de aranyos dolgok, és az élvezeti + poénfaktort növelik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60833) TESCO-Zsömle válasza lnk (#60822) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem konkrétan a reset volt a gond, mert azt tolta a JT88. A baj az volt, hogy közben azok hárman kiherélték. A JT-t kellett volna életben tartani, mert Prottal nem értem volna még spot távolságra sem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60834) szbalogh válasza Dryman (#60831) üzenetére


szbalogh
őstag

Én pár napja egy H35-öt fordítottam az oldalára az FCM-el és magam előtt toltam. Pár lövést felfogott. Hogy hogy került oda? Ne kérdezzétek :D

Nick: HE_Storm

(#60835) szbalogh válasza Simulacrum (#60824) üzenetére


szbalogh
őstag

Eggyel nagyobb volt EU2-n a ping?

Nick: HE_Storm

(#60836) csapee válasza Dryman (#60831) üzenetére


csapee
senior tag

A toronyig felert az Rhm? Kep/replay nincs?

Csapee

(#60837) Diarmand válasza csapee (#60836) üzenetére


Diarmand
senior tag

Valóban jó lenne, ha az ilyen képtelen dolgokról születne más is, nem csak mondóka :DDD
Félreértés ne essék, elhiszem én, még azzal is megbarátkozok, hogy nincs replay, de egy print srceent igazán lehetne nyomni ilyenkor ;)

[ Szerkesztve ]

(#60838) Bad Pritt válasza Diarmand (#60837) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

No, no, nincs a hely képekhez sem. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#60839) vhw válasza Diarmand (#60837) üzenetére


vhw
addikt

Most a 12. Woras great european random vidóban van valami ilyemsi;
link

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#60840) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Komolyan mondom hányinger amit az obj.268-al műveltek. Most lőttem 563-at egy STB-1-be 750-es átlagsebzéssel. :W

ui. Megnéztem. Ez a full minimum sebzés volt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#60841) Bad Pritt válasza ddt500hu (#60840) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hagyjuk már, 563 a minimuma, volt egy meccsem, szerintem fel is raktam ide, hogy csapatból a Foch első lövése 563 lett, második 937 (az meg a maximum). Kis ágyúval nekem is volt már ilyen, de ekkorában ez nagyon látványos volt. :DD

Mondjuk egy olyat csinálhatnának, hogy AP-nál is számítson a lövedék sebessége, meg az eltalált páncél vastagsága sebzésnél, úgy egy fokkal jobb lenne az RNG, csak nehéz lenne anomáliák nélkül megalkotni, szóval inkább ne.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#60842) jano_77


jano_77
nagyúr

Ilyet tapasztalt már vki? Eddig csak ennél a MAP-nál volt ilyen!? :F

Nem tudom mi ez, de ahogy haladtam előre, úgy lett normális a terep, addig szürke nem voltak dombok, épületek!? Mi lehet ez?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60843) mcwolf79 válasza jano_77 (#60842) üzenetére


mcwolf79
veterán

:N

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#60844) slett27


slett27
addikt

T1 Heavy, T49, M4, Churchil I, KV-1 közül szeretnék valamit visszavenni "money maker" tanknak. De nem tudom eldönteni melyiket. T1 Heavy-vel állandóan Tier 7-hez rak, de vagy 5-6 is van a 15-ből, legutóbb 10 meccsből nem creditet csináltam hanem majd' mínuszba mentem. Churchil I még rosszabb. M4-el nem vagyok ügyes. KV1 vagy T49 maradt. Szerintetek ? T49-el talán nem kapok annyi ezüstöt. PZ IV H talán ? :B

9,5k csata után tanácstalan vagyok. :D

Szerk.: Hellcat-om van 2. skill. Azzal jó vagyok, nagyon is. legutóbb 2400 sebzés. Nekem ez a jó. :) De néha szétaprítanak és akkor marad 1-2e ezüst.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#60845) Szepi1979 válasza 04ahgy (#60832) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Amikor éles helyzetben leláncolnak és a melletted ammorackelt t34 tornya ráesik az is8-adra és kapsz 1000 sebzést egy másodperc alatt mert nem tudsz elmenekülni a pattogó torony alól az nem vicces. Visszanézve a videót már vicces volt. :)

“ nem kell mindig nyerni “

(#60846) dfsz34 válasza slett27 (#60844) üzenetére


dfsz34
őstag

A t49 jó tank, de papír és a tetejébe alig van hp-ja, farmolni vele nem nagyon lehet. Ha kijön a lépés, akkor szépen lehet vele aprítani, de már egy scout is elkapja. 0-2 lövést él túl egy komolyabb tank lövésétől. Sajnos így nem nagyon lehet vele farmolni, nem lehet megbízhatóan nagy sebzést elérni.

KV1 elméletileg jó választás, kemény, mint a vídia, van elég hp-ja és egy elég jó ágyúja, hogy sebzést osszon. Ez így együtt elméletben jó kredit hozamot kell biztosítson.

(#60847) skopy


skopy
tag

Sziasztok,
Hellcat -el mentem az eddigi legjobb csatám az 56. csatám volt vele.
Sajnos elcsesztem a végét, de így sem volt rossz kör.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#60848) slett27 válasza dfsz34 (#60846) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm Uram ! Én is így gondoltam. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#60849) jano_77 válasza jano_77 (#60842) üzenetére


jano_77
nagyúr

Erre vkinek ötlete?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60850) Mclovin


Mclovin
senior tag

Valaki esett már ilyen szerencsétlenül a textúrába? :DD :C :W

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.