Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Tengri válasza smc (#68848) üzenetére


Tengri
senior tag

A - volt a megoldás kulcsa.

Köszönöm a segítséget! :R

(#68849) Grawens

"Rendszegazdaként: powecfg -h off"

Hálás köszönet!!! :R :R :R

(#68850) Bogyó bá'

"nem /h hanem -h"

Köszönöm a segítséget!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#68852) adika4444 válasza Bogyó bá' (#68850) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor változhatott valami, nekem /h-val is jól megy...

üdv, adika4444

(#68853) Geth válasza Pityu. (#68841) üzenetére


Geth
addikt

Ez elég furcsa hiba, nekem akkor 4-5-ször kellene kattintania :DDD

(#68854) Geth válasza adika4444 (#68852) üzenetére


Geth
addikt

Persze, hogy jó úgy, maga a powercfg /? is per jellel listázza.

(#68855) Pityu. válasza Geth (#68853) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vissza jött a második egér amit töröltem de az egerem most normálisan működik,ki érti ezt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68856) Geth válasza Pityu. (#68855) üzenetére


Geth
addikt

Ha egy connected eszközt letörölsz, akkor rögtön visszarakja, ha nyomsz egy "Scan for hardware changes" gombot (számítógép nagyítóval), vagy ha például restartolsz.
Az unconnected eszközöket lehet törölni, ők ilyen szürkék. Persze ők is újra megjelennek, ha bedugod/aktívak lesznek, stb.

A duplakattodnak szerintem nem sok köze van a deviceok számához.

(#68857) tordaitibi válasza #86564352 (#68843) üzenetére


tordaitibi
veterán

14 hónapja le van tiltva nálam az update (1607) , és semmi baj az aktiválással.
Szerintem köze nincs hozzá.

(#68858) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

A segítségeteket kérném!

Definíciófrissítés a Windows Defender programhoz - KB2267602 (definíció: 1.257.733.0)

A fenti frissítés ma reggel óta nem akar letöltődni és a processzort is 20-25 %-ban terheli.

Mit tehetek?

Operációs rendszer buildszáma 16299.19

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#68859) raidx válasza tordaitibi (#68857) üzenetére


raidx
őstag

Home vagy Pro verzió?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#68860) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ilyen árakon ezek tényleg legális Windows-ok, főleg a Win10? (Vagy ez lehetetlen, és valami átverés lehet mögötte.)

(#68861) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,

az hogy van, hogy ha beállítottam x napja, hogy a Windows halassza el 90 nappal a funkciófrissítéseket (egyelőre nem akarok 1709-re lépni a 1703-ról), akkor bármelyik nap, amikor ránézek erre a beállításra, ezt a 90 napot látom? Nem úgy lenne a normális, hogy a beállítás másnapján már csak 89 napnyi halasztást mutasson, harmadnap 88 napot, és így tovább...?
Ha minden nap azt mutatja, hogy 90 nappal el van halasztva a frissítés, akkor logikusan sosem telik le ez a 90 nap. Másképp közelítve hozzá, honnan fogom tudni, hogy mikor telik le? Nem írtam fel sehova, hogy melyik nap állítottam be ezt az időtartamot... Vagy csak nálam nem számol vissza, és csökken naponta egy nappal az itt látható szám?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68862) tordaitibi válasza raidx (#68859) üzenetére


tordaitibi
veterán

Home.

[ Szerkesztve ]

(#68863) bob001 válasza lovi27 (#68818) üzenetére


bob001
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, nem megy... próbáltam már a win98 -al is.
Rendszergazdaként sem fut! ..sza meg ez a sz..!

(#68864) Sub-ZeRo válasza bob001 (#68863) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68865) szabonagyur válasza szjoci (#68827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Üdv a klubban, fentebb már írták nekem is, beépült a zseniális Pick Up Where I left of, aminek hatására minden onnan megy ahol abbahagyta, mintha hibernáltad volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#68866) Geth válasza bob001 (#68863) üzenetére


Geth
addikt

Rinya helyett rákerestél máshol?

https://sof1.megalag.org/windows7/

Vagy amit a kolléga linkelt (csinálni kell egy másolatot az indítófájlról mohaa.exe néven, gondolom az a játék benne van valami compat. adatbázisában, és úgy már megy).

(#68867) Stylerr válasza kezo0 (#68861) üzenetére


Stylerr
addikt

Hogyan tudod elhalasztani? Leírnád nekem, akár privátban? Köszönöm! :R

(#68868) Voice24 válasza Voice24 (#68815) üzenetére


Voice24
őstag

Biztos nem jól, vagy nem jó helyen kérdeztem :U

(#68869) King Unique válasza Stylerr (#68867) üzenetére


King Unique
titán

A gépházban a speciális frissítési beállításoknál eleve ott van a halasztási opció. Illetve pl. a 1709 esetében egy másik képen jól látszik, hogy 35 napig szüneteltetni is lehet a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#68870) Dolphine


Dolphine
addikt

Ez mi ez? :Y

Azóta vagy 5x újra lett már indítva. Bezzeg a fájlokat letöltötte, ami ott csücsül feleslegesen a gépen! :(((
Lemezkarbantartó szerint 35GB frissítési fájlt töltött már le! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#68871) Sub-ZeRo válasza Dolphine (#68870) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töröld. Majd innen intézd a többit. Nekem is így csinálta és nem bírt vele. :DDD
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68872) #42098752 válasza pc360 (#68404) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nem 7-est hasznalok es van a gepben 2 db ssd + 16 GB DDR4 ram.
(Nem is kell erdekelnie senkit, hogy egy ismeretlen figura mit gondol es en sem varom el.)

(#68873) Dolphine válasza Sub-ZeRo (#68871) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
A mondatod második fele nem teljesen világos (nézd el nekem, ez nem az én napom! :W ) Nem bírt vele... mármint nem telepítette Nálad sem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#68874) #42098752 válasza pc360 (#68404) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nem 7-est hasznalok es van a gepben 2 db ssd + 16 GB DDR4 ram.
(Nem is kell erdekelnie senkit, hogy egy ismeretlen figura mit gondol es en sem varom el.)

De azt latom a topicot olvasva, hogy van gond boven...

(#68875) Geth válasza Voice24 (#68868) üzenetére


Geth
addikt

Hát pedig ez legtöbbször BIOS és/vagy driver...

elvileg minden driver a legfrissebb
Elvileg. Valójában? :)

A képen usbport drivert jelöl (nem USB3), de ahhoz meg nincs driver, esetleg próbáld meg az USB vezérlők driverét frissíteni (update, search automatically...), vagy törölni hátha jót rak fel utána (arra azért ügyelj, hogy ha bill vagy egér USB-s).

(#68876) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy 2 monitort használok és bizonyos alkalmazások új ablakai a monitorokon kívül nyílnak meg. Továbbá, néha, amikor húzok odébb egy ablakot, akkor van, hogy kiugrik a monitorról. WIN+Shift+nyilakkal vissza tudom varázsolni, de attól még elég idegesítő a probléma. Van valakinek ötlete, hogy milyen beállítással lehetne orvosolni ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#68877) #42098752 válasza Geth (#68402) üzenetére


#42098752
törölt tag

Tessek:

AW 15 R2 (2015-os)

Intel core i5 6300HQ
Nvdia GTX 965M
16 Gb DDR4
256 GB SSD Sata 3
512 GB SSD NVMe

(#68878) Geth válasza #42098752 (#68877) üzenetére


Geth
addikt

És ez a gép, amiről a (#68399) betalokk kommentben azt írtad, hogy (informatikai leptekkel merve) viszonylag regi?
Nekem itthon csak DDR3 meg DDR2 van, NVMe-ről meg csak olvastam :DDD Nagyon eltévedtél :)

Már számtalanszor le lett írva, hogy a topik legtöbb látogatója azért ír, mert gondja van. A csendes(ebb :DDD) másik fél nem fogja arányaiban ugyanennyire megtölteni pozitív élménybeszámolókkal.
Ha beleolvasol gyakorlatilag bármilyen szoftver topikjába, biztosan lesznek negatív tapasztalatok, sőt, lesz ahol úgy tűnik majd, hogy azok vannak túlsúlyban, pedig lehet, hogy sokan panasz nélkül használják az adott szoftvert.

(#68879) #42098752 válasza Geth (#68878) üzenetére


#42098752
törölt tag

Igen, informatikai leptekkel merve regi, e tekintetben 2015 nagyon regen volt.
Ez elott egy erosebb, i7-es Haswell-es gepet hasznaltam; a frissites meg sem jott ra!

Az egyik kollegam az asztalijaba GTX 1050 TI-t vett es telepiteni fogja a 10-est. Majd megerdeklodom a tapasztalatait...

A hsz-od 2. reszevel teljesen egyetrtek, de ez az ami miatt nem hasznalom. Van 1-2 regi dolgom, ami fontos, de a fene tudja, hogy mi lesz az illesztoprogramokkal...

[ Szerkesztve ]

(#68880) Geth válasza #42098752 (#68879) üzenetére


Geth
addikt

2015 szoftver tekintetében volt régen, én a 2015-ös hardvert nem mondanám réginek, még céges környezetben sem.

a frissites meg sem jott ra!
Ezt pontosan nem tudom értelmezni.

NVIDIA-nál 400-as szériától felfele egységes driver van (jelenleg az a legrégebbi támogatott a legújabb verzión).

A fontos dolgaid Te tudod micsodák (arról nem tudok nyilatkozni), de a leírt hardverek maximálisan támogatottak, sőt, NVMe 8.1 óta natívan támogatott.
Amit leírtál, ahhoz elég egy Intel MEI, Intel AHCI, NVIDIA, plusz az SSD-hez is lehet van valami amit érdemes felrakni, de anélkül is mennie kell.

(#68881) #42098752 válasza Geth (#68880) üzenetére


#42098752
törölt tag

Frissites alatt azt ertem, amikor a MS elkezdte teriteni a 10-est. Ingyenesen lehetett frissiteni. Akkor en is vartam nagyon, de hiaba, en kimaradtam a szaknevsorbol: 24 GB ram, i7, SSD-ek, eros GTX videokari. Aztan rajodtem, hogy igy jartam a legjobban es ez az erzes azota is kisert...

(#68882) Geth válasza #42098752 (#68881) üzenetére


Geth
addikt

Értem. De az hogy Téged nem nyaggatott (sok embernek meg ez volt a baja!), nem azt jelenti, hogy nem támogatott a gép.
Még most is frissíthető amúgy ingyen... csak egy aktivált régebbi kell hozzá vagy a kulcsa.

Az utolsó mondat alapján visszajutottunk a kályhához, Te nem is akarsz váltani, akkor viszont még mindig kérdés, hogy mit szeretnél ebben a topikban?

[ Szerkesztve ]

(#68883) #42098752 válasza Geth (#68882) üzenetére


#42098752
törölt tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#68884) #42098752 válasza Geth (#68882) üzenetére


#42098752
törölt tag

Igy van, most nem is szeretnek valtani, ezt jeleztem korabban is, hiszen 8.1 Pro-val dolgozom es tokeletesen meg vagyok vele elegedve.
Anno egy hsz-ra reagaltam innen indultunk es eleg jol korbejartuk a tortenetet, ami nem olyan nagy gond, szerintem. :)

(#68885) Geth válasza #42098752 (#68884) üzenetére


Geth
addikt

Nem gond, csak felesleges volt...

(#68886) #42098752 válasza Geth (#68885) üzenetére


#42098752
törölt tag

Bocsass meg.

Tudom, hogy lehet frissiteni. Jovo honap vegen zarja be a gyarto az utolso kiskaput.

(#68887) quailstorm válasza Gyick (#68829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Malicious Software Removal tool, ez egy kártevőeltávolító eszköz, ami régebbi Windowsokon mindenképpen a frissítőkeddel együtt futott le, most W10 alatt nem rémlik mi van vele. Én registryben kinyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#68888) Geth válasza #42098752 (#68886) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem le tudod "foglalni" a W10 licencet, felrakod, aztán nem használod. Később, amikor újra felrakod, aktivált lesz, akkor is ha a határidő már lejárt.
Hogy ezt laptopon hogy oldod meg, Rád bízom.
Hacsak nem cserélsz gépet... De egy MS account hozzárendelés ezen is segít.

[ Szerkesztve ]

(#68889) Piku7007


Piku7007
csendes tag


Sziasztok!
Directx12,net keretrendszer4.7 friss,játék újra telepítve,mégis ezt a hibaüzenetet kapom... :W

[ Szerkesztve ]

(#68890) Shing válasza Piku7007 (#68889) üzenetére


Shing
őstag

Nem töltöttél le dll fájlt külön? Az szokott ilyet okozni. A DX frissítését ezzel végezted? [link]

A játékok is felszokták tenni a szükséges DX frissítéseket, így érdekes hogy az újratelepítéssel nem javult meg. Nyiss egy parancssort (CMD-re keresve és rendszergazdaként futtasd) ott pedig futtass le egy sfc /scannow parancsot. Az tuti kijavítja a hibás rendszerfájlokat, utána lehet hogy szükséged is lesz egy DX frissítésre, mert régebbit állít helyre.

(#68891) person válasza person (#68721) üzenetére


person
senior tag

Ötlet sincs? :O

(#68892) #71746560 válasza kezo0 (#68861) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nálam meg nem tudom elhalasztani sajnos. :W
Állandóan települni akar.
Win 10 Pro,erőszakos mocsok de nagyon. :(((

(#68893) King Unique válasza #71746560 (#68892) üzenetére


King Unique
titán

Pedig lehet halasztani, amiről épp nemrég volt szó. De mondjuk nyilván nem akkor kell nekiállni, amikor már letöltötte és elkezdte telepíteni... Az meg a másik, hogy a végtelenségig nyilván nem lehet a halogatni és az új frissítési modell új buildek telepítésével is jár. De ez mondjuk már a megjelenéskor ismert infó volt és nem tegnap találták ki...

(#68894) kezo0 válasza King Unique (#68893) üzenetére


kezo0
addikt

Ettől még én nem kaptam választ az eredeti kérdésemre: ha beállítottam x nappal ezelőtt, hogy 90 nappal halasztódjon el a főverzió frissítése, akkor miért látom azóta is minden nap ezt a 90-es számot? Miért nem csökken az itt látható szám naponta 1-gyel, automatikusan? Honnan fogom így tudni, hogy konkrétan meddig is halasztottam el a frissítést?

Megjegyzés: ez a halasztási lehetőség csak a Pro verzióban érhető el, a Home-ban nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68895) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Föltettem egy win10-et, aktiváltam egy win7 kulccsal. El is kezdte leszedni a frissítéseket az update (aztán itt kikapcsoltam).
Akkor ezek után törölhetem a win10-et, és használhatom tovább a win7-em? Szóval a jövőre nézve lesz egy beregisztrált win10em?
Mikor aktiválódik a win? Mikor netet kap, vagy amikor már frissít is, esetleg tovább is kellett volna várnom?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68896) Geth válasza ArthurShelby (#68895) üzenetére


Geth
addikt

Ha azt írja a Win10, hogy aktivált, akkor aktivált. Nem bonyolult.

(#68897) Sub-ZeRo válasza Dolphine (#68873) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, úgy volt mint nálad. Kiiírta, hogy indítsam újra, újraindítottam és semmi nem történt. Töröltem, felmentem netre, leszedtem amit linkeltem neked és az megcsinálta...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68898) Dolphine válasza Sub-ZeRo (#68897) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#68899) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Még soha nem volt dolgom a Windows 10-el, de szeretném feltelepíteni végre. A topic leírásában szereplő MCT-vel csináltam is egy bootolható USB-t, de amikor indulna a telepítő a gép újra indítása után, akkor ezt írja ki: A windows nem tudja olvasni a felügyelet nélküli telepítőfájl beállítását.. Mi tudok tenni? Google-ban nem találtam semmi használhatót, kerestem itt a keresőben sem, de egyelőre semmi. Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Zoli

(#68900) Bjørgersson válasza kezo0 (#68894) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt leírod azért, hogyan lehet halasztani?... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.