Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) netpeti98 válasza premete (#5350) üzenetére


netpeti98
addikt

Közben találtam egy új módszert is: [link]
Legközelebb majd megér egy próbát. :)

(#5352) King Unique válasza netpeti98 (#5351) üzenetére


King Unique
titán

Sima lemezkarbantartó is törli, legalábbis nálam, meg néhány embernél is a fórumon működött?

(#5353) premete válasza netpeti98 (#5351) üzenetére


premete
veterán

Az ugye egyáltalán nem zavar, hogy ezt is próbáltam (plusz még pár dolgot), ha elolvastad volna, amit írok, láthattad volna. :)
A másik minek a youtube-os videó, egy parancs bemásolásához tényleg nem kell diploma: admin cmd:
RD /S /Q %SystemDrive%\windows.old
Mondom, linux live usb legyen mindig a kulcstartón, ha windows-zal foglalkozik az ember. :)

@ Az szóljon, akinek windows 10 10074 alatt működött a windows 7 old mappa törlése, az hogy windows 8.1 alatt ment, vagy dos 5.0 alatt, nem releváns. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5354) netpeti98 válasza premete (#5353) üzenetére


netpeti98
addikt

Igazad van, elnézést kérek, valamiért kimaradt a hozzászólás közepe és csak a végén lévő offot olvastam el, nem akartam okoskodni. :R Félszemmel fórumoztam, közben sok más dologok megvolt nyitva, rossz ma a multitaskom. ;]
Mindenesre eddig a legtöbb embernél működött mindkét módszer. De ha neked valami okból kifolyólag problémás volt, és sikerült megoldani más módszerre, akkor felesleges vitázni a különböző módszerekről. :)

[ Szerkesztve ]

(#5355) Taifa Díaz válasza premete (#5353) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem törölte...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5356) worxland válasza premete (#5353) üzenetére


worxland
addikt

Feladtad félúton. Jól kezdted, de kellett volna még: a windows.old mappára az örökölt jogok megszüntetése/átalakítása és utána a saját loginod kivételével az összes többi jogainak elvétele. Utána már megy a windows.old törlése.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5357) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most így a 10074 tájékán ha jön új verzió, akkor még mindig új instal kell vagy felmegy frissítéssel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5358) pzstm válasza V.Stryker (#5357) üzenetére


pzstm
titán

eddig sem kellett új telepítés

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5359) premete válasza worxland (#5356) üzenetére


premete
veterán

Nem volt más, csak a saját + admins, sajátnak is adtam full accesst. De mindegy, a mappa törlése linux-szal ment, de a mocsok letöltött megint egy frissítést, és megint nincs mobilnet, úgyhogy megy a w10 a levesbe, azon gondolkodok, hogy 7-est, vagy 8.1-est tegyek fel, mert azért a 7-es az tökéletes, a 8.1 még nem, a 10-es pedig talán majd az sp1-nél lesz használható, windows szokás szerint. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5360) moonguru válasza premete (#5353) üzenetére


moonguru
őstag

Szóltam: :)

Működött (több mint 10 GB volt, mappástól eltűnt! (diskclean up system files) :)

Igaz nekem elég friss volt a DiskOld mappám!

Monitor Guru!

(#5361) tatararpad válasza moonguru (#5360) üzenetére


tatararpad
őstag

Egyszer nekem is a CCleaner szedte le, mert a lemezkarbantartó nem tudta.

(#5362) V.Stryker válasza pzstm (#5358) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor hogy volt? "rákellett installálni" vagy updat-el jött?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5363) pzstm válasza V.Stryker (#5362) üzenetére


pzstm
titán

WU-n keresztül töltötte le és települt. A legelső publikus Insider build óta ez van

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5364) tatararpad válasza V.Stryker (#5362) üzenetére


tatararpad
őstag

Update-tel. Mondjuk clean install jobb szerintem, legalábbis update alatt nekem sokszor kifingott, aztán hagyott maga után egy rakás telepítőfájlt meg mentéseket amik a rollbackhez kellenek.

(#5365) azopi74


azopi74
addikt

10120 OSG ringben!
[link]
Ezt reméljük nem hívják vissza és továbbjut hétvégére az insider fast ringig.

(#5366) pzstm válasza azopi74 (#5365) üzenetére


pzstm
titán

Canary meg 10121 :-P :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5367) azopi74 válasza pzstm (#5366) üzenetére


azopi74
addikt

Jó, de az nem mond túl sokat, ott majdnem naponta van új build :) ami viszont OSG-be eljut, az jó eséllyel gyorsan tovább megy externalig, onnan meg egyenes az út az insider fast-ig. :)

(#5368) pzstm válasza azopi74 (#5367) üzenetére


pzstm
titán

ha nagy szerencsénk van a héten, de jövőhét reálisabb

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5369) pzstm


pzstm
titán

10061 & 10074

hátha valakinek még valami új van benne...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5370) V.Stryker válasza pzstm (#5369) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én most tettem fel a 10074-et, kezdem belakni. Csodálatos. :) Egy csomó eddigi bajomat alapból megoldotta. Bár épp az ESET nem akar felmenni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5371) pzstm válasza V.Stryker (#5370) üzenetére


pzstm
titán

Lehet ESET még nem írta meg megfelelően a programot.

amúgy ha semmit nem raksz fel sem lesz bajod ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5372) V.Stryker válasza pzstm (#5371) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Beszéltem velük... Hó végén jön a 10-hez a beta.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5373) pzstm válasza V.Stryker (#5372) üzenetére


pzstm
titán

;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5374) V.Stryker válasza pzstm (#5373) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van rá mód, hogy jelszókérés nélkül bejelentkezzen az asztalra? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5375) tatararpad válasza V.Stryker (#5374) üzenetére


tatararpad
őstag

netplwiz

(#5376) worxland válasza V.Stryker (#5374) üzenetére


worxland
addikt

Van, ugyanaz, mint a Win7, Win8 és Win8.1-ben. :W

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5377) pzstm válasza V.Stryker (#5374) üzenetére


pzstm
titán

netplwiz-t megnyitod és onnan már menni fog szerintem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5378) V.Stryker válasza worxland (#5376) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek.

Hiába a falba fejverés....ezt a netplwiz -t most látom először. :W :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5379) tatararpad válasza worxland (#5376) üzenetére


tatararpad
őstag

Igazából egy "Windows 8 autologin" keresésre az első találat lenne Googleben, dehát evvan néha.

(#5380) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Nálatok nem lassult be a "Downloads" mappa betöltése. Ha kitörlök belőle mindent akkor is néha 5-10 másodperc mire összekanalazza a tartalmat, addig dolgozik rajta.

(#5381) tatararpad válasza ArsenalF (#5380) üzenetére


tatararpad
őstag

Próbálj vmi registry karbantartót lefuttatni, hátha. Ez összwindowsi jelenség, nekem a hdd-s mappák gyorsabban betöltenek néha mint a windowsos mappák ssd-n.

(#5382) azopi74 válasza pzstm (#5368) üzenetére


azopi74
addikt

Externalba vagy Insider Fastba? Mert ahogy utóbbi időben néztem, az OSG nem szokott sokat ülni rajta, és egy, max két nap után megy is externalba. :)

BTW te External ringben vagy?

(#5383) pzstm válasza azopi74 (#5382) üzenetére


pzstm
titán

Insider fastba is mehet akár, elképzelhető hogy az externallal szinte egyidőben kerüljön oda.

Externalban nem vagyok :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5384) azopi74 válasza pzstm (#5383) üzenetére


azopi74
addikt

Hát akkor miben vagy? Csak mert elég jól informált szoktál lenni, gondoltam, közel a tűzhöz :)

(#5385) pzstm válasza azopi74 (#5384) üzenetére


pzstm
titán

Hivatalosan nem MSFT alkalmazott vagyok, de nagyon jó és szoros kapcsolatot ápolok Velük. ( Elite-hez van hozzáférésem)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5386) Воланд


Воланд
titán

Microsoft Announces the Windows 10 Product Editions

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5387) King Unique válasza Воланд (#5386) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...látom már elindult a topik is neki. :)
Education, IoT, vannak azért újdonságok.

(#5388) vlevi válasza vlevi (#5335) üzenetére


vlevi
nagyúr

NNaa. Jelentem, benyomtam a turbó gombot a gépemen bootolás ügyben. (Akinek volt 286-osa, tudja miről beszélek :) )
Annyi történt, hogy a Win10 által telepített AMD driver helyett felraktam a Win81-hez adott 15.4 béla drivert.
Kb 20 másodperc alatt megvan a login képernyő, és ebbe az is bele van számolva, hogy előbogarásztam a telefont, megnyomtam a PC-n a power gombot...
Fast startup továbbra is ki van kapcsolva. Mert abban talán látok valami igazságot, hogy felesleges minden leálláskor gigákat írni az SSD-re, mert egyrészt kopik, másrészt a leállás lesz lassabb.

[link]

Összehasonlításképpen, itt a korábbi állapot, ahol a karikák és a login screen között volt majdnem egy perc (nem mértem, de egy örökkévalóságnak tűnik ) fekete semmi.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5389) ntomtb válasza pzstm (#5369) üzenetére


ntomtb
tag

Most akkor a start menüben új "3d"-s animáció, de az iknonok meg a többi maradhat a minimál... :((( :F

(#5390) vlevi


vlevi
nagyúr

Levelező proginak ki, mit használ?
A Micosoft féle mail/naptár/contacts app nagyon nem nyeri el a tetszésemet. Alapvetően google függő vagyok, az androidos telefon miatt, és ez feladja a leckét a mail appnak. Amúgy is elég "fapad" érzésem van tőle, még a droidos gmail klienshez képest is, ráadásul több hibája is van.
- Állandóan hozzáadja az outlook accountot. Emiatt állandóan van egy töküres postafiókom a mailban. A naptárban viszont beszinkronizálja azokat a naptárakat, ami google naptárként egyszer be lett linkelve az aoutlokkuos naptárhoz. Emiatt minden duplán van. (Ezt megoldottam úgy, hogy egyesével kikapcsolom az outlook.com-os naptárakat, és így nem mutatja, de ott van).
- néha nem értelmezi a webcímeket, és natúr szövegként jeleníti meg, nem tudok rákattintani,
- csatolmányok letöltése is sokszor meghaladja a képességeit. Pedig a csatolmány (pl. kép) ott van, mert a droidos telefonon meg tudom nézni.
- címjegyzék integráció nem műküdik azonnal. pl. felveszek a gmail.com weboldalon egy új emailcímet, akkor oda nem tudok levelet küldeni a mail appból, mert még nem ment át.
- Egyszerűen nincs semmi értesítés, ha új levelet kapok, ráadásul a szinkonizáció nagyon lassú. Próbaképpen küldtem a régi, freemailes levélcímemről a webes felületről egy levelet magamnak. A telefon (droid) másodpercek múlva csipog, hogy levél jött, a mail appban nem jelenik meg semmi. Az accounts részben annyit ír, hogy "syncing", de azt állandóan írja.
A végszó pedig az, hogy a Microsoftnak 3-4 év alatt nem sikerült egy "rendes" levelező progit összedobnia a moderni felületre, ez azért érdekes kérdéseket vet fel bennem a modern felület használhatóságával kapcsolatban...

Más levelező progi, nem tudom, van-e.
Mozilla Thunderbirdet nem szeretem. Abban sincs címtár szinkron, csak pluginnel. Egy külsős pluginnek viszont nem szívesen adom ki a címjegyzékemet. (Éppen elég, ha a nagytestvér tudja, és figyeli :) ),
emClient. Win7-en ezt használom, ez jól integrálódik a gmailbe, de kipróbálnék valami mást.
Office nincs a gépen, így az outlook sem jöhet szóba. Amúgy is elég nekem a melóhelyen az outlookot bámulni, itthon másra vágyok :)
Store-ban nem találok normális levelezőprogit.

(#5391) bon válasza King Unique (#5387) üzenetére


bon
őstag

IoT nem újdonság, jó ideje (több hónap) bejelentették már, sőt le is tölthető a connect oldalról. (megfelelő hardver is kell hozzá)

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5392) azopi74 válasza vlevi (#5390) üzenetére


azopi74
addikt

"Office nincs a gépen, így az outlook sem jöhet szóba. Amúgy is elég nekem a melóhelyen az outlookot bámulni, itthon másra vágyok :)"

Ez aztán nyomós érv, kicsit úgy hangzik, mintha azt mondanád, hogy elég nekem, hogy a munkahelyi céges autóm egy Lexus RX, de ne kelljen már magáncélra is azt használnom, mert még azt hiszem, munkaügyben utazom, oda jó egy Dacia Logan is! :D

(#5393) ArsenalF válasza vlevi (#5390) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Én a Mailbirdöt használom ennek is vannak hibái de nekem nagyon megtetszett.

(#5394) vlevi válasza azopi74 (#5392) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amúgy sincs outlookom :P
Office 2007 Home&Student kiadásom van, abban nincs outlook.

Lexust se vennék hidd el :P

(#5395) vlevi válasza ArsenalF (#5393) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, ránézek. Egész tűrhetőnek néz ki.
Címjegyzéket, naptárat sajnos ez sem kezeli normálisan :(

(#5396) Воланд


Воланд
titán

anyatokat azt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5397) vlevi válasza Воланд (#5396) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez az, amire rákerestem, és rátaláltam?

:Y :Y :Y

[link]

Nem tudom, milyen debil emberek vannak a Microsoftnál, de a gyári Windows8 start menü hátterek között is volt néhány olyan, amit mintha az elmeosztályon rajzoltak volna :D

[link]

(#5398) azopi74 válasza Воланд (#5396) üzenetére


azopi74
addikt

Miért nem inkább a Tom Clancy's The Division vagy a No Man's Sky telepedik automatikusan? :)

(#5399) #58000384 válasza Воланд (#5396) üzenetére


#58000384
törölt tag

Na, így már értem, hogy miért lesz olyan sokáig ingyenes. Remélem Minecraft demó is lesz!
Nem baj, powershell-ből törlöm egyben az összes appot, aztán majd visszarakom azt ami kell is.

(#5400) netpeti98 válasza Воланд (#5396) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem teljesen felesleges előretelepíteni a játékokat, még az MS féléket is. Akinek kell majd letölti az áruházból.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.