Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) tDr1v3r válasza RaZroX (#5750) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem nagyon bántja a perspektíva a szememet. Pl. a Lomtár vagy a Számítógép ikonja... hát nem tudom, de én általában a számítógéppel szemben ülök és azt várom el hogy az ikon is szemből nézzen rám.

De a mappák kifejezetten jók. Csak az a baj hogy ez összességében nagyon nem illik a rendszerhez...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5752) RaZroX válasza tDr1v3r (#5751) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen a lomtár és a sajátgép nem az igazi.

Illetve valoban nem passzolnak a "drotikonokhoz" és a csempékhez, de önmagában kifejezetten szépre sikerültek.

This is the way

(#5753) fuze válasza tDr1v3r (#5748) üzenetére


fuze
őstag

A mappák nagyon szépek, a többi viszont elég ócska. A kuka sem rossz, de a sajátgép ikon ordít, hogy szemből legyen megrajzolva. A múltkori képen már láttam ezt kicsiben, remélem olyanra rajzolják. Ráadásul a meghajtóikonokat is hasonlóan kéne. Szívem szerint megcsinálnám és elküldeném nekik. Életképes feedback lehetne?

adms.hu | UI Designer

(#5754) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Na Witcher 3 alatt minden rendben volt, GTA 5 alatt is egy ideig de aztán kaptam egy jó kis FPS dropot :(((

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5755) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

leaked a 10125 ! :C

persze kerdes megy-e benne a Network es a StartMenu ..?? ;]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5756) azopi74 válasza Dr.FantastiK (#5755) üzenetére


azopi74
addikt

melyik? winmain vagy fbl_impressive build?

(#5757) Dr.FantastiK válasza azopi74 (#5756) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a fbl_impressive.

ugylatom Network Bug javitva, StartMenu mukodese rendben. :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5758) lck válasza Dr.FantastiK (#5757) üzenetére


lck
senior tag

A startban lévő ronda, mosott csempék is kijavítva ?

[ Szerkesztve ]

(#5759) Dr.FantastiK válasza lck (#5758) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ilyen :
_

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5760) lck válasza Dr.FantastiK (#5759) üzenetére


lck
senior tag

Ez oké, de én egy rátelepített ( külső ) program Start-ra kitett csempéjére lennék kíváncsi.

(#5761) #85552128 válasza Dr.FantastiK (#5759) üzenetére


#85552128
törölt tag

Erre lehet 10122-ről frissíteni úgy, hogy később Update-ről is tudjak ha kiadnak egy újabb buildet ?

[ Szerkesztve ]

(#5762) Dr.FantastiK válasza lck (#5760) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

most csak virtualisba probaltam ki, mert nem erdemes feltenni valodi gepre ha a Network nem menne...
mindjart felrakom elesbe, oszt' referalok .!:)

Szaby59:

ezt nemtudom, mert en mindig csak tiszta telepites-t csinalok.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5763) azopi74 válasza #85552128 (#5761) üzenetére


azopi74
addikt

mivel fbl_impressive, elvileg igen, mert branchen belül működik az update.

(#5764) lck válasza Dr.FantastiK (#5762) üzenetére


lck
senior tag

Ez a leakelt iso tiszta telepítésnél automatikusan pro-t rak, vagy kiválasztható a feltelepítendő verzió és megadható kulcs ?
Csak azért kérdezem mert olvastam hogy ezt kapják meg az MS OEM-partnerei. Gondolom akkor ez már egészen hasonlít a véglegeshez.
Ezért Core-t ( home-ot ) tennék mert azzal működik a saját 8.1 kulcsom is.

(#5765) Dr.FantastiK válasza lck (#5764) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, automatikusan pro-t rak, nem kivalaszthato ..

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5766) lck válasza Dr.FantastiK (#5765) üzenetére


lck
senior tag

Köszi !
Akkor majd buherálgatunk az ISO-n ! :)

(#5767) westlake válasza lck (#5766) üzenetére


westlake
félisten

Ott vannak az ISO-ban a Core verziók is. Pattints egy ei.cfg-t a Sources mappába.

Play nice!

(#5768) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

na ugyanaz a mese : ;] :Y
_
10 perc utan, elojott megint....
_

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5769) miresz válasza westlake (#5767) üzenetére


miresz
veterán

A Core verzió az a verzió,amiben csak a "lényeg" van benn? Pl. Gyengébb gépekre?

(#5770) netpeti98 válasza miresz (#5769) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, tulajdonképpen ez a Home verzió a Win 8 esetében.

Szerk.: a win 10 esetében megint Home-nak fogják hívni

[ Szerkesztve ]

(#5771) westlake válasza miresz (#5769) üzenetére


westlake
félisten

Igen, nevezhetjük úgy is, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy ezt teszik fel az olcsóbb gépekre.

Play nice!

(#5772) miresz válasza westlake (#5771) üzenetére


miresz
veterán

Köszi! :)

(#5773) bzoley


bzoley
veterán

Sajnos a 10125 sem billentette helyre a Chrome-ot. Viszont néhány panel(setting, stb.) kis méretben nyílik meg a sarokban, hiába állítom át, és mozdítom el. Emellett - ez már a 10122-ben is így volt - ha otthagyom a gépet 5-10 percre, valamit nagyon elkezd szorgoskodni a háttérben.

(#5774) #85552128 válasza bzoley (#5773) üzenetére


#85552128
törölt tag

Karbantartás szerintem, W8-nál is így volt pár perc üresjárat után elindul.

[ Szerkesztve ]

(#5775) premete válasza bzoley (#5773) üzenetére


premete
veterán

Nálam a mobilnet modem nem megy vele, valamint rém lassú a 8.1 update 1-hez képest. Pedig 10 GB szabad ram van, és a cpu használat 0.7%.
Úgyhogy megy vissza a 8.1 mentés, és marad az, vagy jön a linux. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5776) bzoley válasza #85552128 (#5774) üzenetére


bzoley
veterán

Persze, nyilván valami ilyesmi, korábbi rendszereken is ment a meló üresjáratban. Igaz elég rég találkoztam már vele. Mivel a SE monitora mindig szem előtt van, nem nehéz nem észrevenni, ha valami tekeri a gépet.

premete:
Mint ahogy ezt már "megszokhattuk", nehéz megjósolni, hogy kinél mikor épp hogy fog teljesíteni. Sajnos mást tényleg nem csinálhatsz. Viszont ilyen körülmények között talán érdemes lenne mellőzni a frissítést, és tisztán telepíteni az új rendszert. Manapság a sosem lehet tudni időket éljük :)
Én most épp nem panaszkodom. Korábban nem így volt. Más meg épp panaszkodik.
Mondjuk van, ami nem tetszi, de az épp nem hiba, így van tervezve. Viszont a Quick access nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#5778) #85552128 válasza #32839680 (#5777) üzenetére


#85552128
törölt tag

A 8 (főleg a Metro részeken) bugosabb volt, de a 7/8.1 szerintem jobb állapotban volt a második nyilvános tesztbuildre. Ennél viszont ugye elég gyorsan jönnek a buildek és nem annyira kiteszteltek mint egy Béta/CP/RC, tehát simán lehet, hogy a final build "hibátlan" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5779) premete válasza bzoley (#5776) üzenetére


premete
veterán

Isoról telepítettem, semmi frissítés nem volt, most már a 8.1 alól írom, ennyi volt visszatenni a mentést. :)
Egyébként éppen fordítva van, frissítés esetén egy darabig megy a mobilnet, szűz telepítéskor el sem indul.
Nagyon nem értem, miafaxnak kellett ez a 10-es, mindenben xarabb, mint a 8.1 up1.
Nekem nagyon nem tűnik az a rendszer "működőképesnek", a 21. században, ahol internet kapcsolat nem megy. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5780) bzoley válasza #32839680 (#5777) üzenetére


bzoley
veterán

Össze sem hasonlítható a 7/8 megjelenés előtti időszakával. Ott ha valami nem volt jó, az nem volt, aztán kijavították. Itt teljesen spontán problémák jelentkeznek, szinte mindenkinél más. Már néhányan kifejeztük aggódásunkat a megjelenéssel kapcsolatban.
Akadnak, akik azzal hitegetnek, hogy a belsősök már előrébb járnak, de valószínűleg ugyanúgy fogalmuk sincs róla, hogy holt tarthatnak. Nem lehet sokkal jobb a helyzet. Számtalan hibát talán reprodukálni sem tudnak. Majd meglátjuk. Mondanám, hogy maga a rendszer működőképesnek látszik, csak a körítéssel van még gond, de másnak mg nem ez lenne a véleménye, és még annál is változhat, akinél éppen jó.

(#5781) vlevi válasza miresz (#5769) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Gyengébb gépekre?"
Nem tudom, mire gondoltál, de olyan már nincs. Windows7-ből volt egy starter edition, ami csak arra volt jó, hogy az egymagos atom netbokkra fel lehessen valamit telepíteni, miután a winxp forgalmazása megszűnt. Windows 8 óta nem volt ilyen kiherélt változat. Itt a "Core", vagy a sima Windows8 is tulajdonképpen teljesértékű windows. Azok a szolgáltatások hiányoznak belőle, amiket úgy általában otthoni átlagfelhasználó nem használna amúgy sem. Domain bejelentkezés, bitlocker, satöbbi. Utána kell nézni.
Vagy a WindowsRT-re gondolhattál, de azt nem hiszem. Amúgy az már kimúlt. Nem lesz már több ARM processzoros asztali gép, vagy laptop (sima surface), így az a windows változat értelmét vesztette. Egyedül a telefonokra készített Windows10-ben megy tovább az ARM vonal.

"Srácok ennyivel a megjelenés előtt win7/win8 mennyire volt bughalmaz?"
Hát, lehet, hogy az idő megszépíti a dolgokat, én a Win7-re emlékszem, és arra, hogy az első publikus bétája óta használom, és soha semmi nyűgöm nem volt vele.
A Win8 is üzemképesnek tűnt, így elsőre, azt csak azért nem használtam, mert nem tetszett meg a koncepció.
Win10-ről viszont kénytelen vagyok rendszeresen visszamászni win7-re, mert totál üzemképtelenné gyilkolja le magát.

Ebben persze tényleg benne lehet az is, hogy a win7/8-ból tényleg nem volt ennyi különböző teszt build. Azokat nagy valószínűség szerint biztosan stabilabb változatban adták ki a széles nagyközönségnek.
Játékokat kiadnak Early accessben (Assetto Corsa, Project cars 2-3 évig így volt elérhető), vagy amióta pl. az AMD-nél is divat a béla csataliszt driver kiadása, sokan azthiszik, hogy azt is lehet használni élesben. Hát, nemkéne. Mert, amíg megy, addig jó, de nincs rá garancia.

[ Szerkesztve ]

(#5782) #33253120 válasza #85552128 (#5774) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja... Nálam fel is nyomja mellé a laptopot 78 fokra. Linux, Win8 alatt sosem volt ilyen forró...

Popcornt lehetne az oldalánál pattogtatni... :D

(#5784) westlake válasza #32839680 (#5777) üzenetére


westlake
félisten

Ezt már más is írta, de semmi értelme nem lenne. Mi lenne az értelmes magyarázat arra, hogy egy olyan verziót kap a nagyközönség, ami nem a jelenlegi állapotot tükrözi? Én nem tudok mondani egyetlen ész érvet sem. Ez nem olyan, mint a hardvereknél, ahol valóban nem a legújabb technológiát árulják a nagyközönségnek.

Egyébként ezekben a IP verziókban valóban olyan hibák vannak, amiket egy alpha-ban tudnék csak elfogadni. A jelenlegi álapotból kiindulva én sem mondanám, hogy ezt nyáron ki tudnák adni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5785) tatararpad válasza miresz (#5769) üzenetére


tatararpad
őstag

A Windows 7 Embedded változatát is kiherélték úgy, hogy rá se ismernél hogy Windows ha megnyitod a feladatkezelőt és ránézel az erőforrásokra, habár a blogban leírt konfiguráció már kicsit túlherélt. Kár, hogy az embedded magánszemélynek nem elérhető, szal ki tudnának hozni egy gyökér verziót a régi gépekre, ha akarnának.

(#5786) Jani18


Jani18
aktív tag

Mennyire használható a 10125-ös Build?Holnap tervezem,hogy felrakom.Vannak ismert hibák?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#5787) King Unique válasza premete (#5775) üzenetére


King Unique
titán

Én meguntam ezt a build upgrade-elést, meg a mostani állapotot és kukáztam. :DDD Hidegen hagy az új build is, megvárom a véglegeset. A 7-es és 8.1-es maradt, azokkal elégedett vagyok, 8.1-hez képest nekem a 10-es eddig akkora többletet nem nyújtott. Kíváncsian várom a végét.
A felszabadult helyre helyre ment egy Linux Mint 17.1 Cinnamon. Hát mit mondjak, elég baba és gyors. ;]

(#5788) westlake válasza King Unique (#5787) üzenetére


westlake
félisten

Jól teszed. Én eddig háromszor telepítettem Windows 10-et, de mindig megbántam pár óra múlva. :D

Play nice!

(#5789) King Unique válasza westlake (#5788) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy elég gyors, leállás is azért ráver a Win10-ben mért értékre. Lekezel szinte minden hardvert, nem kell driverekkel bajlódni, bár a fényerőállításnál noti esetében kellett kicsit trükközni. Ha jobb lenne hardver és softver terén a támogatottsága, akkor nagyon jó rendszer és platform válhatna belőle.
Majd meglátjuk ezt a végelges 10-est, aztán hátha. :)

(#5790) #33253120 válasza tatararpad (#5785) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az volt annak idején a ThinPc vonal ugye?

(#5791) CharlieDrop válasza Jani18 (#5786) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem nem találta a WU a 125-öst, pedig fast ringen vagyok....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5792) Воланд válasza CharlieDrop (#5791) üzenetére


Воланд
titán

kiszivargott build.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5793) Воланд válasza CharlieDrop (#5791) üzenetére


Воланд
titán

.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5794) gyulank


gyulank
addikt

Ebben direkt látszanak a mögötte lévő ablakok? Még a YouTube is ilyen volt. Most meg az se megbízható.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#5795) CharlieDrop válasza Воланд (#5792) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, lemaradtam.

Arra van valami tippetek, hogy még a 122-es build sem akar csatlakozni win7 pro-hoz? Van megosztott nyomtató és megosztott könyvtár is.

Közli, hogy forduljak a rendszergazdához, de ohne hibaüzenet.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5796) premete válasza King Unique (#5787) üzenetére


premete
veterán

Kíváncsiságból feltettem és is a legtöbbet (ahogy a különböző linux dist.-eket is), de a w10 még erősen alfa állapotú, nem tudom, hogyan lesz ebből nyáron végleges termék (hacsak a gyártók nem teszik rendbe maguk).
Nekem mondjuk semmilyen többletet nem nyújtott a w10 a w8.1-hez képest, leszámítva a vérnyomásemelkedést és a káromkodás cifrázásában nyújtott hathatós segítséget. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5797) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#5795) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gyehhh, a netbiost be kellett kapcsolni, lááááma -> vagy nem, most megint off

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5798) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy miért kaptam a wim 8.1-es tabletemen egy olyan értesítést az előbb, hogy:
"A Windows 10 készen áll"? Rákattintottam, bedobott a frissítésekhez, de sehol sincs win 10. Ez azért elég furcsa volt :D Más is tapasztalt ilyet akinek 8.1 van a gépén?

(#5799) cattus válasza tomboy0013 (#5798) üzenetére


cattus
őstag

Ha jól tudom, az egyik Update-tel jött valami kis ellenőrző csomag, valószínűleg az jelzett. A végleges 10-et meg csak a megjelenés után lehet majd letölteni ofc.

Do the thing!

(#5800) pzstm


pzstm
titán

Your Windows 10 PC will love all the devices you own

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.