Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy itthon az egyik gép folyton elfelejti hálózatban egy másik gépre a név/jelszót?
Pedig mikor kitöltöm adatok bepipálom, hogy jegyezze meg az adatokat, de csak ujraindításig jegyzi....

Másik gép is van hálózatba szintén win7, ott nem jelentkezik ez a hiba

(#53952) Pyrandus válasza netpeti98 (#53944) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm, vagy sikerül, vagy nem. (Új év, új kudarcok?)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53953) DS39 válasza #22237440 (#53949) üzenetére


DS39
nagyúr

mintha kihagytál volna vmit a hsz-ből.. :D

a hiba leírását vagy egy képet.

(#53954) Pyrandus válasza netpeti98 (#53944) üzenetére


Pyrandus
tag

Még valamit a 32-ről 64-re átállításról. Ha követem adott módszeredet, akkor letörlődik a most (W32-n) fent levő jogszerűen feltelepített Kaspersky?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53955) Lenry válasza Pyrandus (#53954) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudod átállítani - ilyen nincs. újratelepíteni tudod, az egy másik Windows lesz, és minden törlődik, ami az előző Windowsban volt.

ezt a kollega is leírta: Mindegyik esetben tiszta telepítéssel jutsz el a 64 bites rendszerig.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53956) netpeti98 válasza Pyrandus (#53954) üzenetére


netpeti98
addikt

Annyira nem ismerem a Kapsersky licencelését, de biztos van valami mód az aktiválás átvitelére. A legtöbb szoftvernél elég a kulcs újrabeírása, vagy a licenc fájl átvitele.

Kérdezz rá a topikjában: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53957) Laraxior


Laraxior
titán

Nálam is megjelent a csrss.exe probléma :W
Visszaolvastam.... (látom pár hsz-el előrébb pont ilyen probléma akadt :D )
Engedélyezni kellene a frissítéseket? Mert nálam le van tiltva már telepítés után, bár mindig is így csináltam, nem értem, hogy most miért jött ki ez az exe probléma.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#53958) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Win 7-et használok Office 2007-vel. Szeretném az újabb office-t használni. Nem tudom amúgy win 7 alatt elfut-e az Office 2016 vagy maradjak az Office 2013.-nál? A másik, hogy Outlook-ot használom és hogy tudom megoldani, hogy ne veszítsek el semmit az Outlook 2007-ből és ne kelljen mindent újra állítgatni? Valahogy exportálni érdemes vagy van egy mappa ahol mentődik minden?

F.K.T.

(#53960) kispx válasza psg5 (#53958) üzenetére


kispx
addikt

Eszerint megy a Win7 SP1-en.

(#53961) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Mivel nem tudok angolul egy kis segítségre lenne szükségem. :B
Szerintetek jól van beállítva a GWX ? (Google fordító segítségével próbáltam beállítani)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53962) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Újrahúztam a rendszert, és azt tapasztaltam, hogy a Router UPnP Forwarding-nál egy eddig számomra ismeretlen app (Teredo) nyitott magának UDP portot.
Ez mi ez? :F

#53961) sz.j: Nem értek hozzá, de nem elegendő a KB3035583 frissítést törölni?

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#53963) sz.j válasza Pancsermeste (#53962) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eddig én is csak az öt vagy hat nemkívánatos frissítést (KB....) töröltem, illetve rejtettem el, de ahogy a #53959 hsz-ben lévő link cikkét olvastam lehet, hogy ez egymagában kevés lesz, ezért inkább felraktam a GWX-et.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53964) Pancsermeste válasza sz.j (#53963) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem. Mondjuk, ha egyszer már telepítve volt a gépre, akkor szerintem nem olyan könnyű kiirtani. Sajnos én sem figyeltem eléggé, és frissítéskor beengedtem, majd utólag távolítottam el. Ezzel az értesítési ikontól megszabadultam, de ki tudja mi dolgozik még a háttérben. Az újabb frissítésekről nem is beszélve. Lehet kénytelen leszek minden frissítést letiltani? :(

-= Pancsermeste® =-

(#53965) psg5 válasza kispx (#53960) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Outlookot hogyan lehet legegyszerűbben menteni?

F.K.T.

(#53966) Werkly válasza sz.j (#53963) üzenetére


Werkly
őstag

[link]

Én már telepítéskor kilőttem a nem ajánlott telepítendő KB updateket.
Rejtett frissítéseknél meg ezeket jeleníti meg.

(#53967) netpeti98


netpeti98
addikt

Ismerős gépén kellene megnövelni a C: particíiót és lecsípni a D:-ből, adatvesztés nélkül. Az EaseUS Partition Master ingyenes verziója megbízható erre a feladatra?
Ha a D:-re van helyezve a lapozófájl akkor érdemes a művelet előtt visszahelyezni.

(#53968) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!

Pár hete letiltottam az automatikus frissítést. Ma próbáltam elindítani, de nem megy, 80070422 hibakódot ír. Erre rákerestem, mindent végigcsináltam, amit a Microsoft oldalán találtam, eredmény nulla.
Adjatok ötletet, mit tegyek!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53969) Werkly válasza Lenry (#53939) üzenetére


Werkly
őstag

Egy órás .scr tettem csak be. Amúgy kíváncsiságból. De működik!

(#53970) kispx válasza psg5 (#53965) üzenetére


kispx
addikt

Nincs Outlookom, de leírásként ezt találtam vagy az oldal alján lévő programokat is lehet használni.

(#53971) atirag


atirag
őstag

Tud valaki egy rendszer ellenörző programot ajánlani ami megmondaná mitől rossz a rendszerem vagy a pc-m?
Sikerült újra telepítenem ,de nem működik jól. Kétszer is telepítettem,de néha random belassul nagyon. Legnkább lefagy és csak pörög az egér. Mikor indul akkor is percekig áll a windows logo és csak utána indul el.
Vagy mitől lehet esetleg ez?

(#53972) kraftxld válasza psg5 (#53965) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Az ingyenes Macrium Reflect-el lemented az egész gépet, ez a legegyszerűbb.
Ha meg mondjuk Exchange fiókod van akkor nem is kell menteni, mivel a szerveren tárolódik minden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53973) kraftxld válasza netpeti98 (#53967) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, meg lehet csinálni, sokáig fog tartani, nem érdemes b*sztatni a lapozófile-t, úgyis offline fog a dolog történni.
Erősen ajánlott menteni előtte.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53974) Pancsermeste válasza Werkly (#53966) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A KB2999226 az mi is pontosan? Nem igazán találtam róla olyan infót, amiért le kellene tiltani.
A KB3112343 az pedig nem maga a frissítő szolgáltatás frissítése? Ezt is érdemes eltávolítani? Ha jól emlékszem, friss rendszer telepítés után, a frissítések keresésekor egyből az Update-elő frissítését követelte, anélkül semmit nem volt hajlandó keresni. :U

-= Pancsermeste® =-

(#53975) netpeti98 válasza kraftxld (#53973) üzenetére


netpeti98
addikt

Látom rám akarja tukmálni az OpenCandy adwaret. Nincs olyan alternatíva ami megbízható és nem akar adwaret felrakni a háttérben?

(#53976) kraftxld válasza netpeti98 (#53975) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ki kell szedni a pipát, vannak még fizetős alternatívák.
Vagy beépített windows cuccokkal is meg lehet csinálni, lemented a D meghajtót, legyalulod, megnöveled a C-t, majd újra létrehozod a D-t, és visszarakod az adatokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53977) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Tegnap kék halállal elszállt a win7 64 bit rendszerem. ezt a hibaüzenetet kaptam valaki tudna segíteni,hogy mi volt a probléma,

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53978) #10234880 válasza SirKero (#53977) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali. Vagy valami WU frissítés volt nemjó,és azér lett kékhalálod, vagy valami programot nemkamál. vagy valamilyen illesztőprogi is lehet (de sztem annak kicsi az esélye,hogy kékhalált okozzon). Hamarább inkább a WU update is csinal ilyet, ha olyat tol ki a Microsoft., vagy pedig valamilyen program. Megkéne nézned települt e az utóbbi napokban valamilyen, WU frissítés. ha igen,akkor lehet azlesz a ludas, ha addig nemvolt ilyen. ha ott nincs semmi,akkor valamilyen progi kavarhatott be.

[ Szerkesztve ]

(#53979) kraftxld válasza SirKero (#53977) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg ezzel, hogy melyik dll file okozta a hibát: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53980) SP4C3 válasza SirKero (#53977) üzenetére


SP4C3
veterán

MemTest86

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53981) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Hp 620-as laptopomon szeretném lecserléni a 32 bites Windows 7-et 64 bitesre. Azt nem tudom ez fogja-e lassítani a rendszert? Most 4GB DDR3 memória van benne, valamint Intel T3500-as processzor Intel GL40 chipset-tel szerelt alaplapon. Hamarosan azonban a processzor is lecserélődik Intel T9500-ra. Processzorból mindkettő bírja a 64 bitet, néztem az adatlapjukat.

[ Szerkesztve ]

(#53982) kraftxld válasza Chrystall (#53981) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fog lassulni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53983) SP4C3 válasza kraftxld (#53982) üzenetére


SP4C3
veterán

Sőőőt. Így még több memóriát is fog felismerni. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53984) Chrystall válasza SP4C3 (#53983) üzenetére


Chrystall
senior tag

Csak ha rakok még bele, nem?

(#53985) kraftxld válasza Chrystall (#53984) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, most max 3GB-ot tudsz használni a 4-ből, 64bitesítés után meg mindet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53986) Ivan15 válasza Chrystall (#53981) üzenetére


Ivan15
senior tag

Nem lesz lassabb, es gyorsabb is csak azert, mert a 64 bit uj telepites lesz. Gyorsabban fog betölteni inditaskor az uj telepites, egyebkent nem lesz gyorsabb normal hasznalat közben. A T3500 utan a T9500 egy nagy ugras lesz, egyebkent a 32 bit -es semmivel sem lassabb mint a 64. A 64 biten latja az összes ramot, 3GB felett, de többet is foglal le, aztan ha szük lesz kipakolja... kwa-bumm

[ Szerkesztve ]

(#53987) SirKero válasza SirKero (#53977) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#53980) SP4C3 a Mem Test 86 lefutott nem talált hibát :N
(#53979) kraftxld letöltöttem de elindítom de mit nézzek rajta :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53988) BBéci


BBéci
titán

Megismétlem a kérdésemet, hátha most reagál valaki!

Sziasztok!
Pár hete letiltottam az automatikus frissítést. Ma próbáltam elindítani, de nem megy, 80070422 hibakódot ír. Erre rákerestem, mindent végigcsináltam, amit a Microsoft oldalán találtam, eredmény nulla.
Adjatok ötletet, mit tegyek!

Windows 10-re sem tudok frissíteni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53989) Ivan15 válasza BBéci (#53988) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ez normalis, legyel egy kicsit türelmesebb, miutan atallitod a windows Update-t a vezerlöpultban, nehany nap es nehany/több ujrainditas -nem hibernalas, hanem több leallitas es ujrainditas!- szükseges sajat tapasztalat szerint, mire a frissites "magatol" megint hibakod nelkül egyszercsak müködni kezd. Csak hagyd az adott beallitast ugy az update-ban, ahogy mar beallitottad mert minden atallitassal ujrekezdödik ez a varakozasi idö

[ Szerkesztve ]

(#53990) lev258 válasza SirKero (#53987) üzenetére


lev258
veterán

Merevlemez volt tesztelve?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53991) SirKero válasza lev258 (#53990) üzenetére


SirKero
őstag

Most hogy mondod megnéztem. a kondició csak 28% :W + 80 hibás szektor.
Köszi erre gondolhattam volna :B

Mindettől függetlenül érdekelne hogy a BlueScreen View-et hogy kell használni.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53992) lev258 válasza SirKero (#53991) üzenetére


lev258
veterán

Igen, akkor a lapozófájl okozta a kékhalált, mert hibás területre ért. A hibaüzenet alapján találgattam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53993) BBéci válasza Ivan15 (#53989) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, köszi!
Soha nem hibernálom, mindig teljesen leállítom és áramtalanítom a laptopot, illetve a tápegységét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53994) Chrystall válasza Ivan15 (#53986) üzenetére


Chrystall
senior tag

Na, ez így egész ígéretes köszönöm a segítséget!

(#53995) Werkly


Werkly
őstag

A Live Mail kinézete módosítható? Vagy sem?

(#53996) kraftxld válasza SirKero (#53987) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nyisd meg, és nézd meg, hogy melyik dll file okozta a kékhalált, ha ide feltöltöd a képet az mondjuk sokat segítene... :)
De valszeg vinyógond lesz ahogy korábban írták.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53997) coco2 válasza SirKero (#53977) üzenetére


coco2
őstag

A PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA driver hiba miatt tud előfordulni. Hogy valamelyik alkalmazásnak volt driver része is (konkrétan kernel-szintű driver), amit valami okostóni fejlesztett, vagy valami windows frissítésben veszett össze az egyik driver a hardverrel, vagy egy hideg szobában a gépeden kontakthibás lett egy csatlakozó kábel, és végül is hardver hiba okozta, azt ennyiből nem lehet megállapítani. Valami nem volt kóser. Ha nem sokadszorra fordul elő, nem kell neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani. Már a windowsokat is kóklerek fejlesztik, előfordulnak kékhalálok.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#53998) #22237440


#22237440
törölt tag

Információkban gazdag, sikeres új évet! Valaki árulja el nekem, hogy Windows 7 op. rendszer alatt, hogy tudom megnézni egy USB flash meghajtó tartalmát, amin iOS op. rendszer telepítő van? :F

(#53999) kraftxld válasza #22237440 (#53998) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54000) #22237440 válasza kraftxld (#53999) üzenetére


#22237440
törölt tag

Kösz a választ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.