Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) Redneck válasza akaido (#53250) üzenetére


Redneck
veterán

Az megoldja ennek a két frissítésnek a problémáját? Mert most teljesen kikapcsoltam az updatet, meguntam a CPU használatot és a memória evést a semmiért.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#53252) efi99


efi99
senior tag

Engem ma ez fogadott:
http://kepfeltoltes.hu/151127/1384940849N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ezmiez? Nagyon titkos W10 frissítés ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#53253) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,
hogyan tudom normálisan eltávolítani a Debian Linuxot Windows 7 mellől? A notebook HDD-jén van egy Windows partició, egy adat-partíció, meg két Linux partíció (1. swap, illetve 2. minden más).
Nem szeretnék úgy járni, mint az asztali PC-mnél (amin Windows 8 futott/fut): Ez alapján kezdtem hozzá, de miután töröltem a Linuxos partíciókat, hiába akartam kiterjeszteni a Windows-os partíciót a "Kötet kiterjesztése" pont inaktív volt. Mondom csodás, ez mi a fene? Sebaj, majd a Windows újratelepítéssel megoldom. (Szerk: nem szarakodtam boot szektor javításal, mert úgysem engedte kiterjeszteni a Windows-os partíciót, illetve úgyis űjra akartam telepíteni a Windows-t.) Egy francokat, külön kezelte a Windows-os partíció törlése utáni szabad területet, illetve a korábban a Linux-os partíció törlésével keletkezett szabad területet. Nem tudott kezdeni a Windows telepítő semmit, azóta ott pang 20 GB szabad formázatlan hely a HDD-n, amivel nem tudok semmit csinálni. Hiába próbálnék új kötetet létrehozni, hibaüzenetet kapok a varázsló végén, hogy nincs elég hely a lemezen a művelet végrehajtásához, vagy vmi ilyesmi. Tehát ott a pathelyzet.

Na ezt akarom elkerülni, nem lenne jó, hogyha a PC után most a noti HDD-jének is egy része használhatatlanul pangjon. (Főleg, hogy a PC HDD-je 500 GB, a notié csak 160, ott ezt lehetetlen benyelnem). Szóval van vmi jól bevált módszer erre a feladatra? Illetve ha már megírtam ezt a hsz-t, bátorkodnám megkérdezni, hogy a Windows 8-as PC problémáját meg lehet-e esetleg oldani valahogy. Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#53254) akaido válasza Redneck (#53251) üzenetére


akaido
addikt

- A [GWX Control Panel] telepítése segíthet, amiben engedélyezed a frissítéseket.

- WSUS Update -tel a W7 frissítéseknek települniük kell.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53255) rétisün válasza vimes (#53253) üzenetére


rétisün
veterán

ne a windows telepítőjével, hanem valami particionáló programmal (ingyenes is van, pl. easeus partition master) buheráld a particiókat/üres helyet, az ilyen programok felismerik a linuxos particiókat is, a win nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#53256) vimes válasza rétisün (#53255) üzenetére


vimes
senior tag

Köszi, mindenféleképp kipróbálom!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#53257) Kiki7738


Kiki7738
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket kérném a következőben:
Windows 7-et használok. A rendszerindítást követően ha a laptop USB3.0 portjába csatlakoztatok pendrive-ot, külső HDD-t működik. Ha alvó módból ébresztés után teszem ezt, akkor jobb esetben működnek egy kis ideig, de van, hogy egyáltalán nem érzékeli a gép, hogy csatlakoztattam az USB 3.0-hoz valamit. Az USB 2.0 porttal semmi ilyen gondom nincs. Mi lehet a probléma?

(#53258) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
USB3.0-ás pendrive-ra lehet windows 7-es telepítőt rakni ha a laptopon csak 2-es csatlakozó van?Be fog tudni bootolni?

(#53259) alfiboy válasza mis69 (#53258) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Igen.
:K

...

(#53260) mis69 válasza alfiboy (#53259) üzenetére


mis69
tag

Köszi!

(#53261) Mauzes válasza Doky586 (#52655) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocsi, kicsit régi témára térek vissza, de csak most tudtam megnézni, mert szüleim gépéről van szó. Remélem valaki tud segíteni.

Szóval itt van, mit mutat a TreeSize. Nem értem pontosan, hogy mi az a System Volume Information, és miért vannak benne több gigás állományok (összesen 29 GB), amelyek brutál nagy helyet vesznek el a rendszertől.

(#53262) brd válasza Mauzes (#53261) üzenetére


brd
nagyúr

Az rendszer-visszaállítás, ill. előző fileverziók miatt lesz valószínűleg. Így tudod beállítani a méretét. Pontosabban a nyilak a törlését jelentik, de min. 2-3 GB-ot érdemes tartani belőle (Max Usage tolóka).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#53263) Balu0


Balu0
csendes tag

Sziasztok, olyan gondom van , hogy a dwm.exe (desktop windows manager, gyakorlatilag az aero felület) service egyszer csak nekiáll nagyon sokat, kb 20% cput enni, ilyenkor minden laggolni kezd a desktopon.

manuálisan is elő tudom idézni a problémát, ha leállítom majd újra elindítom a desktop window manager service-t ilynkor rögtön jelentkezi ka probléma.

Amit eddig próbáltam:
- mindenféle vírusirtó és malware eltávolító
- másik gépről ááthozott dll-ek és exe (dwm.exe és dwmcore.dll)
- többféle viedó kártya driver
- az ezt a filet utoljára módosító windows update leszedése (leszedve is rossz volt), úra rakása

Lehet valami egyéb progam bolondítja meg. Valami tipp ?

Config:
Win 7 64 bit
GTX970
I5-6600K
Asus Maximus Ranger III (Z170)
16Gb Ram

(#53264) brd válasza Balu0 (#53263) üzenetére


brd
nagyúr

Hát ez sajnos bármilyen program lehet, amelyben valamilyen megjelenítéssel kapcsolatos bug van. Első körben a VGA driver lehet a ludas, de olyasmik is jelenthetnek gondot, mint pl. egy vírusirtó értesítése, vagy az óra mellé beülő program ikonjával kapcsolatos bug. A Windows frissítések egyébként telepítve vannak? Azt lehet megpróbálni első körben, hogy minden külső szolgáltatást, programot kikapcsolsz az msconfig-ban, aztán egyenként, vagy néhányat visszakapcsolva nézed, hogy melyiktől ugrik meg a használat.

The only real valuable thing is intuition.

(#53265) Balu0 válasza brd (#53264) üzenetére


Balu0
csendes tag

bakker a hajam kitépem, igazad volt az egyik progi ami az óra mellé ikont rak. De nem volt ám elég megállítani, ha csak simán lelőttem nem szűnt meg a probléma, de ha bootolásnál se engedtem indulni akkor jó volt. Egész nap ezzel szenvedtem... lol

A progi neve Asus Sonic Suite Plugins (két része van a Sonic Studio és a Radar)

Mentek is az uninstallba...

KÖSZI :R

(#53266) hfrankee


hfrankee
senior tag

Erre valaki tudna mondani okosat?

Köszi

(#53267) hfrankee


hfrankee
senior tag

lejárt az idő szerkesztésre.
Azóta volt pluszban vagy három blue screen! :(((
Üdv

(#53268) Jarod1 válasza hfrankee (#53266) üzenetére


Jarod1
addikt

cseréld az alaplapi elemet!

(#53269) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy SSD-re telepítek Windows 7-et és további programokat az én hardveremmel, de maga az SSD egy másik számítógéppel lenne használva, akkor működne az OS és rajta a programok?

(#53270) Jarod1 válasza KüLÖNc (#53269) üzenetére


Jarod1
addikt

nem, csak ha tök ugyanolyan a gép, de még akkor se biztos.

(#53271) hfrankee válasza Jarod1 (#53268) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a választ.
De ez magyarázat lehet a blue screenre? És a képernyő felbontás fixálásának lehetetlenségére?

Üdv

(#53272) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Van valahol esetleg valami lista arról, hogy mely C:\Windows mappán belüli mappák törölhetőek veszély nélkül?

A rendszeremet nem szeretném újratelepíteni, viszont az alábbi mappák mérete az idők folyamán vészesen megnőtt:

Installer: 9GB
Winsxs: 14GB

Főként az utóbbi érdekel, ha jól tudom, Windows Update Temp-ként szolgál.

Köszi! :R

(#53273) Jarod1 válasza Atos23 (#53272) üzenetére


Jarod1
addikt

használj rendszertisztító progit:ccleaner, v Advanced sys care, ezek kitakarítják ami ki lehet törölni...

(#53274) brd válasza Atos23 (#53272) üzenetére


brd
nagyúr

Az Installer átDirectoryJunctionálható máshová, a WinSxS-he ne nyúlj, mert akkor kell csak igazán újratelepíteni. ;) Az Installerből törölhetőek (egyes) telepítők, de vigyázz, mert néhány program Installerben lévő telepítőit nehezen lehet előállítani a telepítőkészletből, így majd problémás lesz, ha hozzá kell nyúlni a telepített programhoz. Az adott telepítőn jobbgomb, Tulajdonságok, ott Részletek fül, ezen a fülön nagyjából kiderül, melyik programhoz tartozik (sajnos csak nagyjából, mert ide a programozók írhatnak be adatokat, azok egy része meg furán tud hülye lenni - nagy tisztelet ezen a halmazba nem tartozóaknak).

The only real valuable thing is intuition.

(#53275) psg5


psg5
veterán

Valaki erre?

F.K.T.

(#53276) akaido válasza psg5 (#53275) üzenetére


akaido
addikt

Gondolom az alábbiak szerint állítottad be:

"Incoming Mail (POP) Server

Server - pop.mail.yahoo.com
Port - 995
Requires SSL - Yes

Outgoing Mail (SMTP) Server

Server - smtp.mail.yahoo.com
Port - 465 or 587
Requires SSL - Yes
Requires TLS - Yes (if available)
Requires authentication - Yes

Your login info

Email address - Your full email address (name@domain.com.)
Password - Your account's password.
Requires authentication - Yes"

A szerveren lévő tanúsítvány nincs jól beállítva(ergo le kell szedni), vagy rossz néven csatlakozik a szerverhez. A pop3/smtp-s kapcsolódás esetén próbáld meg kikapcsolni az ssl-t.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53277) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Valami borzasztó egyszerűt kérdeznék, hogyan lehet / érdemes-e kikapcsolni a win Defendert?
Amióta (megjelenésétől) win7 van, EsetSmartSecurity a felügyelőm. Nemrég frissítettem EsetSmartSecurity 9-re és azóta megmagyarázhatatlan ideiglenes akadásokat, lassulásokat tapasztalok.
Meg "Műveletközpontban" látom ezt a figyelmeztetést:

Tehát a fenti esetben érdemes kikapcsolni a Defendert, mert hát ha most (Eset9-re frissítve) az ideiglenes, megmagyarázhatatlan lassulásaimat ez okozza?
Ha érdemes kikapcsolni a Defendert, azt hogy a francba kell? Esküszöm próbálkoztam, de nem jövök rá :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53278) VGYke válasza psg5 (#53275) üzenetére


VGYke
addikt

Outlook topic hátha ott... bár eléggé inaktív az is....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53279) S-IW válasza VGYke (#53277) üzenetére


S-IW
tag

(#53280) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Olyan problémába ütköztem, amit sajnos nem tudok megoldani, már keresgéltem egy csomót, próbáltam az alapbeállításokkal, de nem megy.
Van egy laptop-om Windows 7 Ultimate 64 -el. És a Touchpad-nek a Drivere: Synaptics.
Ez a program tud egy csomó "trükköt" az érintőpaddal. És én bekapcsoltam azt a lehetőséget, hogy hogyha hosszan kattintok valamire és utána elengedem akkor azt az objektumot tovább viszi arra amerre az egeret viszem. És csak akkor engedi el, hogyha kattintok még 1-et. Ez engem nagyon zavar, de nem tudom hogy hogyan kell kikapcsolni. Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm, a segítséget, vagy ötletet.

Üdv:
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#53281) Doky586 válasza Atlantisz48 (#53280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos hogy ott lehet kikapcsolni ahol bekapcsoltad ezt.. :K

Control panel egér vagy Touchpad alatt..
Ha nem találod akkor alapértelmezések visszaállítása rajta..?

(#53282) Atlantisz48 válasza Doky586 (#53281) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Valóban :D Két helyen lehetett ezt ki, és bekapcsolni. Én kikapcsoltam az egyik helyen, a másiknál természetesen nem..... :DD
Kösz a segítséget.

(#53283) chungee


chungee
addikt

Napot!

60GB-os a drive és nincs helyem a win7-nek. Semmi extra, csak felhasználói progik (Office, Nero, vírus- és wormírtók, film- zenelejátszók, chat kliensek). Hol tudok még lecsípni:F Sokalom a hiber és a lapozófájl méretét. De sehogy sem tudom OFF-olni a lapozót :(

[link]

(#53284) vlevi válasza chungee (#53283) üzenetére


vlevi
nagyúr

Command prompt admin módban
Powercfg -h off
Ezzel kikapcsolod a hibernalást, ezzel törlődik a hiberfile.

Másik a lemezkezelő, azon belül is remdszerfileom törlése, és ott az esetleges window frissitesek sokgigájának a törlése.

Pagefiléből is ok a 12 giga. Ha 8g a memoriad, akkor állits be kisebbet. Ne kapcsold ki teljesen, de elég belőle egy kicsi is.

[ Szerkesztve ]

(#53285) brd válasza chungee (#53283) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem kell a hibernáció, admin módú parancssorba:

powercfg -h off

A lapozófile méretét pedig így tudod átállítani; fél-1GB-ot érdemes megtartani akkor is, ha amúgy nem kellene, mert bizonyos programok hibásan működhetnek, ha egyáltalán nincsen (a Set/Beállítás gombot ne felejtsd el megnyomni, különben nem történik meg a beállítás!). Ezenkívül a rendszervisszaállítás méretét érdemes korlátozni, de kb. 3 GB-ot érdemes meghagyni, mert alatta nem sokat ér. Ill. még a Lemezkarbantartót érdemes admin módban elindítani, és az Update után hátrahagyott régebbi fileverziókat töröltetni (ezt csak újraindítás után csinálja meg, addig még akár nőhet is a foglalt terület :) ).

Azért az a sok fül az kicsit beteg a TC-ben, ismerd el. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#53286) psg5 válasza akaido (#53276) üzenetére


psg5
veterán

Igen így van beállítva.
A tanúsítványt kerestem a yahoo-n d enem találtam, mondjuk azt sem tudom hova kellene csatolni az outlookban ha meglenne.
SSL-t kikacsolni úgy tudom, hogy "A kiszolgáló titkosított kapcsolatot (SSL) igényel" szöveg elől kiveszem a pipát?
Ha igen azt már próbáltam de nem segített. Jobban mondva attól az történt, hogy az ablak nem jött fel, de az üzenetek fogadásakor yahoo fióknál hibát jelez az outlook...

(#53278) VGYke: Áh, pont ezért jöttem ide.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#53287) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott ez a konfig:
Asrock 939Dual-SATA2
Ati HD4550 512MB DDR3 Hdmi
AMD Athlon 64 X2 3800+
Wd 1600 aajb
4db 1Gb 400MHz ram

Frissen telepített Windows 7 64 bit.
Ha elindítom a számítógépet akkor egy idő után szépen lassan megtelik a 4Gb memória anélkül hogy bármit is futtattam volna és teljesen belassul a gép.
Ez mi miatt lehet?
Az egész winyó teljesen formázva lett. Ez a windows másik gépen teljesen jól működik csak itt nem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53288) Diabo6


Diabo6
senior tag

Sziasztok!
Tidnátok segíteni, hogy hogy tudnám letiltani ezt az undormány win10 frissítést a gépen? Egyszer már ráment egy hétvégém, mert kipróbáltam a win10et. Nehezen sikerült visszaállítqnom a win7et adatveszteség nélkül. Azóta folyamatosan jelzi, hogy frissítsem. Rányomtam higy frissítés később, erre elkezdte letölteni. Gyorsan bezártam, majd újraindítás után kék képernyő és újraindult. Azóta Indítási javítás folyik. Ha sikeül visszaállítanom, akkor le szeretném tiltani ezt a rakást. Ha nem sikerül, akkor b.szom le az erkélyről úgy ahogy van :W

(#53290) chungee válasza vlevi (#53284) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm, fellégegeztem :R

brd: Köszi neked is. Miért lenne beteges:F :B

[ Szerkesztve ]

(#53291) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali
Van egy ssd(rendszernek) és van egy hdd a gépemben.
A kérdésem az hogy ha a hdd-n vannak a játékok és az ssd-n újratelepítem a windows7-et akkor a játékok gond nélkül mennek továbbra is?

(#53292) brd válasza chungee (#53290) üzenetére


brd
nagyúr

Csak vicc volt, de egyébként tényleg nem igazán látom értelmét, hiszem még a neveit sem látod a taboknak. Mi értelme így? (Tényleg nem piszkálódásból kérdezem.)

The only real valuable thing is intuition.

(#53293) chungee válasza brd (#53292) üzenetére


chungee
addikt

A káoszban látom a rendet. ;] Nem, amúgy örökre ez a sorrendjuk a taboknak, ezért elég csak a kezdőbetűt tudnom.

(#53294) bobalazs válasza nindzsavagyo (#53291) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Többnyire. A dokumentumok mappából és körülötte, a mentett állásokat mentsd le majd másold vissza a megfelelő helyre az újratelepítést követően.

(#53295) krealon válasza Directors (#53287) üzenetére


krealon
veterán

"Ha elindítom a számítógépet akkor egy idő után szépen lassan megtelik a 4Gb memória anélkül hogy bármit is futtattam volna és teljesen belassul a gép."

Ugye a utorrent friss (es mindenfele kartevovel telepakolt) verzioja nincs telepitve?

Egyebkent a Resource Monitorral tudod nezegetni, hogy mi terheli a kulonbozo eroforrasokat.
Adminisztrativ parancssorbol:
perfmon.exe /res

(#53296) Directors válasza krealon (#53295) üzenetére


Directors
senior tag

Természetesen nincs utorrent.
Ez egy teljesen alap oprendszer.Mindenféle "csicsától" mentes.
Rendben, megnézem az erőforrásokat.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53297) Diabo6 válasza bobalazs (#53289) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszönöm. Remélem sikerült megcsinálnom. Folyamatosan hibát észlelt, visszaállított és újraindult a gép. A chrome folyamatosan leállt. Elkezdtem illesztőprogikat frissíteni, hibakeresést futtatni, de már késő este volt, így a frissítések után kikapcsoltam. Remélem ma már jól fog működni és akkor ezzel letiltom a win10-et.

(#53298) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Érdekes problémába szaladtam bele a minap.
Windows 7 telepítve, több forrásból is próbáltam, a helyzet ugyanaz. A windows a frissítések keresése közben merevre fagy, de csak akkor, amúgy teljesen stabil a rendszer. Szűzen felrakott érintetlen rendszernél vagy csak keres, vagy megfagy. KB3102810-et raktam fel, hogy legalább találjon valamit, így 5 frissítésből 4 sikeres 1 sikertelen.

Régen használtam win7-et változott valami, lemaradtam dolgokról vagy nálam van valami hiba?

A vas egy régebbi G31-es csipszetes asus lap egy core2duo procival.

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#53299) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv a topiknak. Érdemes megtartani?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#53300) zoo8800 válasza Pyrandus (#53299) üzenetére


zoo8800
veterán

A topikot? :DDD
Azt igen.

A Win7-et is.

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.