Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18051) TomMusic válasza arcoskönyv (#18050) üzenetére


TomMusic
őstag

Jaah, így már értem.
Igen erre gondoltam, de hirtelen nem találtam megoldást, hogyan lehetne egy botot így utánozni. Van a [Selenium], de állítólag azt is átengedi. Meg az már kissé lehet ágyúval verébre.
De lehet kíváncsiságból összedobok egy valamit, ami megnyitja az oldalam, és szimulál egy kattintást.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18053) TomMusic válasza arcoskönyv (#18052) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha azt is átengedi, akkor mit nem? :U
Na igen, ezért kicsit nem bízok ebben a cuccban. Rengeteg olyan külföldi fórumot találtam, ahol panaszkodtak, hogy 0.9 ponttal tér vissza a recaptcha v3, úgy hogy programot használtak...
De az meg elég hihetetlen hogy a világ legnagyobb IT cége ekkora malőrt csinálna. Ráadásul annak eléggé híre ment volna.
Vagy nem. És bejelentem nekik ezt bugként, és fizetnek érte csilliókat nekem hogy ezt észrevettem :DD (Csak vicceltem, nem lóg biliben a kezem :DDD )
De megfogadom először [#18047 martonx] tanácsát. PHP-ba rakok még egy tonna validálást, aztán nagy baj nem lehet. Saját fejlesztés az egész rendszer, szóval végülis bármin tudok módosítani, ha kell. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18054) TomMusic


TomMusic
őstag

Úh milyen CSS buttont találtam. Nekem nagyon bejön!
[link]
Bár lehet csak nekem új. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18055) Taci válasza TomMusic (#18054) üzenetére


Taci
addikt

Nekem is tetszik, bár rémálom lehet egy egész weblapot erre a stílusra felhúzni. :D

(#18056) TomMusic válasza Taci (#18055) üzenetére


TomMusic
őstag

Naja, ráadásul mivel nagyon attraktív a kinézete, lehet a user valami díszítő elemnek nézi mintsem rendes gombnak. :DDD
Kerestem valami letisztult, hooveres, onclickes minimal gombot, és közben akadtam rá. Hát amúgy megfordult a fejemben hogy berakjam. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18057) TomMusic


TomMusic
őstag

Más téma, inkább elméleti kérdés.
Szóval van egy formunk, amin rendeléskor a user megadja az adatait. Név, telefonszám.. stb.
Tegyük fel ezt egy nyilvános helyen (iskola, munkahely, stb) teszi. Ha később valaki odaül és megnyitja ezt az oldalt, akkor láthatóvá válnak a korábban megadott megrendelési adatok.
Ezt ugyebár meg lehet akadályozni az autocomplete="off" megadásával.
Viszont ha az ember otthon van, akkor meg jól jön, hogy nem kell mindig begépelni az adatokat.
Hogyan szokták ezt profin kezelni? Illetve Ti hogy szoktátok?

Szerk.: most nézem, a böngésző ugyanúgy elmenti a bevitt adatokat. Tehát ha az autocomplete nem off, akkor felajánlja azokat is, amik akkor lettek megadva, amikor az autocomplete off volt.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18058) martonx válasza TomMusic (#18057) üzenetére


martonx
veterán

sehogy
pontosítok, ha megköveteled a bejelentkezést, akkor bejelentkezett usernek előre ki tudod tölteni az adatait.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#18059) TomMusic válasza TomMusic (#18057) üzenetére


TomMusic
őstag

Na az előbb valamit szerintem benéztem, autocomplete="off" esetén mégse menti az űrlapadatokat a böngésző. :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18060) Taci válasza TomMusic (#18057) üzenetére


Taci
addikt

"Tegyük fel ezt egy nyilvános helyen (iskola, munkahely, stb) teszi."
Azért ez a user felelőssége, hogy egy nyilvános számítógépen vagy ne adjon meg személyes adatokat (és így onnan ne is rendeljen), vagy ha már megteszi, legalább privát böngészőből tegye.
Szerintem neked ezzel nem kell foglalkoznod, ez legyen a felhasználó dolga. Az autocomplete pedig jó dolog, engem kifejezetten idegesítene, ha más nemtörődömsége miatt a normálisan odafigyelő usereket szívatná a webshop üzemeltetője/fejlesztője (az autocomplete elvételével).

(#18061) TomMusic válasza Taci (#18060) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyébként teljesen egyetértek veled.
Na még alszok rá egyet. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18062) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Megkerestek egy olyan problémával, hogy az email kiküldés hol működik, hol nem. Azt tudni érdemes rólam, hogy programozó vagyok (beágyazott rendszerek, Linux, cloud), de a weblaphoz és webhosting-hoz egyáltalán nem értek.

A kérdésem pedig az lenne, hogy a webhosting esetén hogyan működik az email kiküldés? Van egy gmail-es fiók, amin keresztül küldi(ené) az email-eket. Az oldal kő egyszerű és ezt használja: [php - mail]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18063) martonx válasza buherton (#18062) üzenetére


martonx
veterán

Hát, ezzel nem szűkítetted le a lehetséges probléma körét :)
Pl. tényleg nem megy ki néha az email, vagy csak spam-be megy?
Kérdés, hogy ilyenkor egyáltalán a PHP-s cucc működik-e? Google-t eléri-e? Hidd el, nekünk sincs varázsgömbünk, csak ugyanazokat a nyomozásokat tudnánk meglépni, amiket a magadról leírtak alapján te is meg tudsz lépni.

Én kérek elnézést!

(#18064) buherton válasza martonx (#18063) üzenetére


buherton
őstag

Mea culpa, valóban nem voltam pontos a kérdésemmel kapcsolatban. Azt szeretném kérdezni, hogy van erre valahol tutorial vagy leírás hogy ez a fajta email küldés hogyan működik és hogyan kell beállítani?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18065) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
egy fiatal gyerkőcnek tudtok ajánlani valami jó induló helyet ahol felszedheti a browser addon írásának az alapjait? ha magyarul van, az külön előny. ha rossz topic, akkor sry...
köszi

(#18066) Taci válasza zsolt008 (#18065) üzenetére


Taci
addikt

Én így elsőre a YouTube-ot javasolnám, ott be lehet kapcsolni a magyar feliratozást. Videóval (én) sokkal jobban tudok tanulni.

(#18067) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Már több éve működő oldallal kapcsolatban egy értesítés érkezett a guglitól: your site is affected by 1 Page indexing issue, Top issues Soft 404. A honlap egy oldalas, görgethető, kb. 3-4 oldalnyit lehet görgetni, az oldal működik, eddig nem volt értesítés vele kapcsoaltban, tartalom van rajta, vannak rajta képek, kb. egy oldalas szöveg, linkekkel együtt és minden link arra mutat, amiről szólnak a képek is, a tartalom is arról szól ami maga a honlap, semmi a témához nem illő szöveg, kép, link, tartalom nnincs benne, ezért nem értem, hogy mi a probléma. Valakinek van valami ötlete, hogyan lehet ezt megoldani, mi lehet a gond? Ez azt jelenti, hogy egyszerűen kiveszi a keresőből végleg a semmiért az oldalt?
Előre is köszi a segítséget!
ui: igazából nem tudtam hova írjam a hozzászólást, ezért írtam ide.

[ Szerkesztve ]

(#18068) nevemfel válasza Ice&Lime (#18067) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hirtelen ennyit találtam, nem igazán értek SEO témákhoz:

Causes Of Soft 404s

Several situations can create soft 404s for Google. Some of the most notable causes of this error include:

The Page Has Little To No Content

This is one of the primary causes of a soft 404 error. If the page has thin content or no content at all, Google expects results pointing to a status code of "404 Not Found."

...

Redirect Target Is Not Relevant Enough

If you are redirecting your URL to another URL, it must be relevant, or Google will display a "404 Not Found" message. This issue primarily occurs when developers try to redirect users from one webpage to another that is not relevant. This issue is prominent on eCommerce websites, which redirect a user to another product or category not relevant to Google’s algorithms.

You Have Accidentally Blocked Google From Rendering

Sometimes a soft 404 error can occur when you have blocked Google from accessing your JavaScript or CSS files. These files are used to render pages. If Google cannot access them it may lead to a soft 404 error.

This issue can be resolved by debugging and verifying your webpage via Google’s inspection tool. After fixing this issue, Google will be able to render your files and the 404 should be resolved.

Page Content Has 404-like Phrases

If your page has phrases that are primarily found on a 404 page, it can cause a soft 404 error.

Avoid phrases you would find on a 404 error page, such as “not in stock,” “does not exist” and “no longer available.” These phrases can be mistaken for a 404 page by Google. Removing them from your site can fix the error.

What Are Soft 404 Errors and How To Fix Them (5 Easy Ways)

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18069) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Ha rossz helyen kérdezem, előre is bocsi. Van egy weboldal, ahol van egy beágyazott openstreetmaps-es térkép, viszont nem méretezhető, és nincs olyan opció sem, mint pl. egy beágyazott google maps térkénél, hogy 'megnyitás nagyobb térképen' (vagy vmi hasonló). Szeretném kinyerni csak azt a linket, amivel magát a térképen tudom megnyitni úgy, hogy a funciói megmaradjanak, tehát ne csak az alap openstreetmaps jöjjön be.

Köszi előre is a segítségeteket.

(#18070) disy68 válasza NYPD (#18069) üzenetére


disy68
aktív tag

Ez nem úgy megy, hogy egy szimpla link és be tudod ágyazni ugyanezt. A térkép leaflet.js-el készült.

A térképet ugyan az openstreetmap adja (maga térkép képe), de az extra infó, ami a határokat és az irányítószámokat, méreteket adja azt maga az oldal adja egy saját apin (https://xn--irnytszmok-t4af6mnd.cybo.com/getbounds). Ezek a kérések pedig ahogy nézem strict cors policy-t használnak, szóval nem lehet akárhonnan/akárki által meghívni még ha magad ugyanígy összeraknád egy másik weboldalon.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18071) NYPD válasza disy68 (#18070) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszi, akkor használom úgy ahogy van, csak kényelmesebb lett volna nagyobb ablakméretben látni, de akkor ez off.

(#18072) Taci válasza NYPD (#18071) üzenetére


Taci
addikt

A Developer menüben (F12) pár érték módosításával könnyen kb. teljes képernyősre állíthatod. (Már ha az a cél, hogy egyszer-egyszer teljes képernyőn vagy nagyobb méretben nézhetsd a térképet.)

(#18073) NYPD válasza Taci (#18072) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen, ez lenne a cél. Nem szeretném sehol felhasználni a tartalmat. Ezt hogy tudom előcsalni?

(#18074) Taci válasza NYPD (#18073) üzenetére


Taci
addikt

Megnyomod az F12-t, feljön a Developer menü.

1. Rákeresel erre: "p-sidebar", és kitörlöd a hozzá tartozó szakaszt. Ezzel máris szélesebb lett.
2. Rákeresel erre: "content". A hozzá tartozó értékeknél rákeresel arra, hogy "max-width", és kiszeded előle a pipát, deaktiválod (vagy kitörlöd az értékét). Ezzel teljes oldalszélességűvé válik.
3. Rákeresel erre: "mapid". A hozzá tartozó értékeknél rákeresel arra, hogy "height", és átállítod mondjuk "1500px"-re.
4. Bezárod a Developer menüt (F12), és amint mozgatod a térképet, zoomolsz a +/- gombokkal (vagy az egér görgőjével), máris kvázi teljes képernyős lesz. Plusz az F11-gyel teljes képernyős módba is rakhatod a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#18075) disy68 válasza NYPD (#18073) üzenetére


disy68
aktív tag

vagy tampermonkey böngészőkiegészítő, amikor ott vagy az oldalon akkor csinálsz egy új scriptet,

aminek a bele ez:
document.querySelector('#mapid').style = 'position: absolute; width: 100%; height: 600px; left: 0;'

vagy ugyanezt f12 console-ban futtatod

szerk:
vagy fullscreen:
document.querySelector('#mapid').style = 'position: fixed; top:0; left:0; width: 100%; height: 100%;'

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18076) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Nem tudom jó helyen kérdezem-e, van egy web oldalam, aminek a végére szeretnék egy olyan kommentelési részt, mint pl. ennek az oldalnak a végén van. Természetesen reklámmentesen :-). Megoldható ez egyszerű módszerekkel, és ha igen hogyan ? Köszi.

(#18077) martonx válasza JozsBiker (#18076) üzenetére


martonx
veterán

Húzd be magadhoz a #1 in audience engagement and community growth | Disqus -t vagy valami más ehhez hasonló rendszert.

Én kérek elnézést!

(#18078) nevemfel válasza JozsBiker (#18076) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az általad linkelt példaoldal a kommentelési lehetőséggel egy Wordpress site. Lehet, érdemes neked is lenne megfontolnod az átállást Wordpressre, vagy valami más CMS jellegű motorra a statikus html-ek szerkesztéséről. Nekem legalábbis úgy tűnik, hogy a jelenlegi oldalad sima html-ből áll.

Wordpresshez, meg a többihez is bőven van mindenféle opció kommenteléshez.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18080) Bzozoo válasza nevemfel (#18078) üzenetére


Bzozoo
tag

Jó lenne megmenteni egy embert a WordPress - től :))

(#18081) JozsBiker válasza Bzozoo (#18080) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszi mindenkinek, azt hiszem lényegileg megkaptam a választ a kérdésemre: egyszerűen nem fogom tudni megoldani. Valóban a jelenlegi oldalam sima html szerkesztéssel készült ... egy WordPress mintaoldal alapján :-). Próbáltam annakidején belemélyedni a WordPress -be de sehogysem akart úgy működni ahogy szerettem volna és nem voltam elég kitartó hogy jobban megismerjem. Mivel hobbi oldalról van szó fizetni nem szeretnék érte.
A WordPress -ben egyébként ez a kommentelési megoldás ingyenes ?

(#18082) Bzozoo válasza JozsBiker (#18081) üzenetére


Bzozoo
tag

A WordPress-ben ingyenes a kommentelési lehetőség. De ha szeretnéd ingyenesen megoldani ezt és átültetni az oldalt WordPress - be, akkor valamilyen szinten kénytelen leszel megtanulni a használatát,illetve nagyobb mennyiségű időt ezzel eltölteni.
Talán a legeszerűbb mód a fent javasolt Disqus vagy valamilyen hasonló plugin betétele, de ezt is úgy mond meg kell értened bizonyos szinten
Szóval fizetni így is úgy is fogsz, csak ebben az esetben nem pénzzel, hanem idővel és energiával

[ Szerkesztve ]

(#18083) Janos250 válasza buherton (#18062) üzenetére


Janos250
őstag

Azt ugye rudod, hogy a gmail megváltoztatta az elérést, és ilyen esetben "alkalmazásjelszó" kell, nem jó a sima jelszó?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#18084) Gardaai válasza Janos250 (#18083) üzenetére


Gardaai
senior tag

Viszont ez nem eredményezné azt, hogy hol működik hol nem.
Azonnal reject-eli a Google a kérést.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#18085) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Weboldalon egy naptárban 4 dolgot szeretnék bejelölni:
Fizetett szabadság, munkanap, ünnep, beteg szabadság.
Az adatbázist mivel kezeljem?
Nem tudok semmit adatbázis kezelésről.

[ Szerkesztve ]

(#18086) lanszelot


lanszelot
addikt

Szerintem nem jól írtam le amit kérdezni szerettem volna.

Azt tudom hogy sql az adatbázis.
Azt nem tudom weboldalnál hogyan kezeljem.
Html, js, php?
Vagy hogy?
Mert a tutorial -okban c++ vagy általános kezelés van.
Mysql -ben írják. De sehol sincs, hogy mi kezeli.
Hogy érem el?
Hogy töltöm fel a szerverre?
Nem találtam konkrét példát kezdőknek mikor egy weboldalon bekérnek adatot, majd kiolvassa.
Kimondottan weboldal része érdekelne.

(#18087) Gardaai válasza lanszelot (#18085) üzenetére


Gardaai
senior tag

Milyen CMS-t használsz vagy statikus oldalad van?
Milyen adatbázisod van most (ha van CMS, akkor kell lennie)?
Naptár hogy van megcsinálva? Saját fejlesztés, plugin, esetleg külsős CDN-ről húzod be? Miket tud? Hol tárolja jelenleg ha beleírsz valamit?

Szerk.:
Látom közben jött új infó (lehet nem frissítettem az oldalra).
Külsős naptár vagy egyedi fejlesztés?
Meg kéne nézni jelenleg hogy működik. Miket tud? Tárol jelenleg infókat? Általában szokott lenni hozzá dokumentáció. Azt kell kideríteni ez milyen naptárat használsz.

Gondolom nem egy hatalmas projekt, MySQL szokott általában az adatbázisért felelni, amit PHP nyelvvel szoktak lekezelni.

Elérni a webszolgáltatódnál kapott cPanel, Plex... kezelőfelületen az adatbázisok alatt érsz el, a generált adatokkal amit a webtárhelyed megrendelésekor minden esetben megküldenek e-mailben. FTP, adatbázis, cPanel, e-mail stb. stb. minden benne van.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#18088) lanszelot válasza Gardaai (#18087) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ :R

Nincs semmi.
Csak tanulás, hogy minimális rálátásom legyen, hogy hogyan működik. Csak hobbi szinten tanulgatok :)

Írhattam volna azt is példának, hogy
Név, születési dátum, munkahely
Adatokat bevinni.
Saját minden, semmi külsős.
De válaszoltál, hogy php-val kezelik.
Ez volt a kérdésem, mert így tudok keresni tutorial-okat.
Mysql website erre semmi hasznos se jött :B
Mysql php ez már jobbakat dob :)

(#18089) Bzozoo válasza lanszelot (#18086) üzenetére


Bzozoo
tag

Meg akarod érten a dolgot vagy csak szeretnél egy ilyen rendszert? Mert az utóbbi esetében egyszerűbb egy fejlesztőt megbízni ezzel.

(#18090) lanszelot válasza Bzozoo (#18089) üzenetére


lanszelot
addikt

Mivel tanulás így csak meg szeretném érteni.
Fentebb írtam is :)

(#18091) Gardaai válasza lanszelot (#18088) üzenetére


Gardaai
senior tag

Erre nézz rá: [link] (tizennyolcadig leckénél kezdi összemosni a PHP-t a MySQL és phpMyAdmin-nal, de szerintem kezd a nulláról, ha nem vagy képben)

Egyébként ez egy szög egyszerű alapozó "tanfolyam", de szerintem pont ezért jó, mert még akár a laikus is megérti. Biztos van jobb is, de szerintem indulásnak pont elég. :D
Jó tanulást! :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#18092) Bzozoo válasza lanszelot (#18090) üzenetére


Bzozoo
tag

Igen azt már pont nem olvastam, mert körülbelül akkor fogalmaztam meg az üzenetem.
Ebben az esetben viszont azt mondom, hogy először legyél tisztában az alapokkal, mint bármilyen dolog feltöltése a szerverre. (SSH, SFTP, FTP stb...). Utána olyan dolgok, hogy HTML, CSS, JavaScript, PHP, Node.js . Ha már ezek mennek, akkor keress rá, hogy tudnak ezek a scriptek kapcsolódni egy DB hez. Ami nem csak SQL pehet.

[ Szerkesztve ]

(#18093) lanszelot válasza Gardaai (#18091) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Html, css, js meg van. Minimális php is /18 ik leckéig meg van/. :)
Sok honlapot készítettem is. Csak egyiknél se használtam adatkezelést, mert nem kellett.
Ez mind csak hobbi szinten.
Viszont kis rálátást szeretnék, hogy hogy működik.
Azért érdekel.

(#18094) e.vit


e.vit
csendes tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne...
- ha csak egy sima statikus bemutatkozó oldalt készítek, ami a vállalkozó szolgáltatásait ismerteti, muszáj hogy legyen rajta Cookie figyelmeztetés, ÁSZF, impresszum, meg ilyenek?
- a tárhelyre (pl. hostinger vagy sybell vagy ilyesmi) hogyan tudom feltölteni a kódot? Szinte csak html+css lenne, a css-t be kell ágyazni a html-be vagy írhatom külön fájlként?

(#18095) nevemfel válasza e.vit (#18094) üzenetére


nevemfel
senior tag

ha csak egy sima statikus bemutatkozó oldalt készítek, ami a vállalkozó szolgáltatásait ismerteti, muszáj hogy legyen rajta Cookie figyelmeztetés, ÁSZF, impresszum, meg ilyenek?

ÁSZF kell.

Az ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek) minden kereskedelemmel foglalkozó weboldalnak törvényileg előírt eleme.

[link]

Cookie figyelmeztetés akkor kell, ha a weboldalad használ cookiekat. Ez sok esetben a weboldalba beágyazott látogatásszámláló google analitycs kódra vonatkozik, és igen, ezesetben is kell cookie consent.

[link]

Impresszumhoz nem értek, de elképzelhető, hogy az is kell.

a tárhelyre (pl. hostinger vagy sybell vagy ilyesmi) hogyan tudom feltölteni a kódot?

Tárhelyszolgáltatótól függ. A leggyakoribb az SFTP fájlátvitel, régebben a sima FTP, illetve cPanel, hPanel esetében a böngészőből is tudsz feltölteni fájlokat, illetve megadott formátumú, zippelt, gzippelt packaget.

Szinte csak html+css lenne, a css-t be kell ágyazni a html-be vagy írhatom külön fájlként?

CSS lehet külön fájlban is, és beágyazva is. Ha egyetlen lapból áll az oldalad, beágyazhatod a stílus infót a html-be. Ha több lapból áll, akkor érdemes külön fájlba tenni a CSS-t, hogy ne kelljen minden html oldalba egyenként belemásolni ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18096) Gardaai válasza e.vit (#18094) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha sima bemutató oldal lesz, se kapcsolat felvételi form, se analitika stb. akkor nem kell ilyesmivel foglalkozni. Impresszumot ha biztosra szeretnél menni tehetsz, de ha bármi gond is lenne az oldallal, először mindig figyelmeztetnek.
Az hogy ÁSZF mindig kell, ez téves állítás. Kereskedelemmel foglalkozó oldalak esetében kötelező pl. webshop. Esetedben nincs “szerződés” ami létrejönne.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#18097) e.vit válasza Gardaai (#18096) üzenetére


e.vit
csendes tag

Köszönöm szépen! És azt lehet tudni, hogy a figyelmeztetést ilyenkor honnan, kitől kapja az ember? És egyáltalán, hová küldik?
Ezt csak kíváncsiságból kérdem.

(#18098) e.vit válasza nevemfel (#18095) üzenetére


e.vit
csendes tag

Köszi a helpet!
Tehát az általam készített weboldalam akkor is tartalmaz google látogatószámlálót, ha én semmi ilyesmit nem szándékoztam belepakolni?

(#18099) Gardaai válasza e.vit (#18097) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ez az esetek többségében bejelentés után történik. Általában a konkurencia szokta felnyomni a másikat, hogy valami nem stimmel a webshop jogi dolgaival.
Ilyenkor e-mailben vagy az oldalon található elérhetőségek egyikén keresik fel a kapcsolattartót. Nem aggódnám túl, főleg egy ilyen volumenű oldalnál mint amit te is tervezel.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#18100) Gardaai válasza e.vit (#18098) üzenetére


Gardaai
senior tag

Semmi ilyesmit nem tartalmaz alapból a weboldalad, ha nem építed be. Maguktól nem működnek a dolgok. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.