Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17601) martonx válasza Formaster (#17600) üzenetére


martonx
veterán

Nem használsz css-t :)

Én kérek elnézést!

(#17602) inf3rno válasza Formaster (#17600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs valami nagyítás beállítva a böngésződön?

Buliban hasznos! =]

(#17603) Formaster válasza inf3rno (#17602) üzenetére


Formaster
addikt

Eredeti méretben nézem, illetve próbáltam több böngészőben is.

Érdekes, a windowsban be van kapcsolva a 125%-os méretezés. Eddig azonban más oldalakon ez nem adta ki ennyire, hogy pixelesedne. :U

[ Szerkesztve ]

(#17604) Formaster válasza Formaster (#17603) üzenetére


Formaster
addikt

illetve akkor miért nem pixelesedik a képnézegetőben is, vagy egyéb más weboldalak képei. :F

(#17605) inf3rno válasza Formaster (#17603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy az hatással van e rá, próbáld meg úgy, ha kikapcsolod.

Buliban hasznos! =]

(#17606) Formaster válasza inf3rno (#17605) üzenetére


Formaster
addikt

Megpróbáltam, úgy ok. De más weboldalakon miért nem esik szét?

(#17607) inf3rno válasza Formaster (#17606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy ott nagyobb felbontású képet méreteznek le kicsire és azért nem pixelesedik, ha ránagyítasz így 125%-al.

Buliban hasznos! =]

(#17608) Fecogame


Fecogame
veterán

A napokban találtam rá a Publii projektre, hátha másnak is hasznos lesz :)

Statikus oldalt lehet generálni felhasználóbarát felületen, Windows appból (vagy akár Linux / MacOS) alatt. WordPress-ből is lehet importálni. Az elkészült oldalt egyből fel lehet küldeni a szerverre. Teljesen ingyenes.

Részletes bemutató (angol)

Röviden a két fő szempont, hogy miért jobb statikus oldalt használni szerveren futó CMS helyett:
- Sebesség (sokkal gyorsabban betöltődő weboldal)
- Biztonság (nincs adatbázis, nincs PHP kód, nincs login oldal)

Nekem eddig nagyon bejött, ezért is merem ajánlani :K

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17609) CactuS válasza Fecogame (#17608) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ígéretesnek tűnik, én pont hasonló gondban vagyok, hogy CMSezek, de igazából egy csomó oldalon nincsen szükség rá, csak megszokásból van, a belső editort nem igazán használom, a kód, formázás döntő többsége kézzel jön - leszámítva a Gantry framework eredeti sablonját, bár azt se nagy dolog összerakni bootstrap alatt.

Ez egyébként mennyire időtálló, "gány" dolog? :D (Tudom a WP is az sokak szerint. :B)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17610) Fecogame válasza CactuS (#17609) üzenetére


Fecogame
veterán

Pont erről (is) van szó a linkelt cikkben :)

Additional benefit: there's no need to maintain any underlying code (like updating themes & plugins on WP). Static websites can be published cheaply to a wide range of platforms (Netlify, GitHub, Amazon S3,...) and don't require any specific CMS. I could even modify the clean HTML of my Publii site without the Publii app and if, for some reason, Publii stops updating their desktop platform, I'll still be fine.

Szóval az app akkor is a gépeden marad, ha már esetleg nem frissítenék tovább, és így az oldalad is tudod módosítani, ha szükséges :)

Részemről nagyon meggyőző, kevesebb erőforrásból több usert tudok kiszolgálni, ráadásul a biztonsági faktor is jelentősen nőtt. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17611) cattus válasza CactuS (#17609) üzenetére


cattus
őstag

Mostanában kezd elterjedni az ún. JAM-stack. Ez leegyszerűsítve annyit jelent, hogy egy headless CMS-ben a user megírja a tartalmat, majd a fejlesztő ír hozzá egy saját frontendet, és ezt statikusan kiszolgálja valahol. Ez egyrészt jó a usernek mert kényelmesen tudja a dolgait szerkeszteni kód írása nélkül és jó a fejlesztőnek, mert nem kell saját CMS-t fejleszteni / a CMS hülyeségeivel foglalkozni, hanem dolgozhat csak a frontenden.

Do the thing!

(#17612) T J


T J
tag

Van rá mód, hogy jelezzem a böngésző gyártójának (Chrome, Firefox) ha csaló weboldalt találtam?

(#17613) martonx válasza cattus (#17611) üzenetére


martonx
veterán

Viszont nem jó a SEO-nak, pagespeednek.

Én kérek elnézést!

(#17614) Fecogame válasza martonx (#17613) üzenetére


Fecogame
veterán

Legalább 10x gyorsabb a Publii-val készült weboldalam, mintha WP alapú lenne, szóval a pagespeed-nek biztosan nem árt :)

SEO-zni pedig gond nélkül lehet, nincs vele gond.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17615) radi8tor válasza T J (#17612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van: [link]

⭐ Stella

(#17616) martonx válasza Fecogame (#17614) üzenetére


martonx
veterán

Nem fogtad fel, hogy miről van szó, de nem baj. A Publii egy static site generator, még ha CMS-nek is reklámozzák :D
És tessék itt egy igazi headless CMS: Prismic CMS: The Headless Website Builder for Jamstack - Prismic

Én kérek elnézést!

(#17617) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv. Mennyire nehéz egy olyan weboldalt készíteni ahová a regisztrált tagoknak saját chat szobájuk van, és a webkamerájuk segítségével láthatjuk őket, és ha ő is átjön a mi szobánkba akkor ugyanúgy fordítva ő is lát minket?

(#17618) CactuS válasza martonx (#17616) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ettől függetlenül a publiira is áll amit mondtál? Vagy az az irány élhető?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17619) martonx válasza CactuS (#17618) üzenetére


martonx
veterán

Minden static site generator jó irány. Már ha elég arra, amire kell. Mert ezeknél az adatbázis, és a tökéletes dinamikus változtatás szokott lenni a szűk keresztmetszet. De amire jók, arra tökéletesen jók!

Én kérek elnézést!

(#17620) tovades


tovades
csendes újonc

Sziasztok! Remélem, jó helyre írok a problémával. :)

Szóval van egy weblap, aminek a gazdája vagyok, és az elmúlt héten az a probléma jött elő, hogy elfogyott a havi sávszélesség a tárhelyen, amin van. Ezzel nem is lenne baj, mert a tárhelygazdát elértem, felemelte, de ma megint elfogyott, megint emeltük a sávszélt. Most, hogy jobban figyelem, azt vettem észre, hogy folyamatosan van a weblapon "szokatlan" forgalom. (szokatlan=károsnak tűnő)

Megnéztem a látogatottságot CPanelen, két IP tartományból jön a forgalom, mindenféle a weblapon nem levő ***.htm oldalakat próbálnak elérni (folyamatosan). Valószínűsítem, ez generálja a forgalmat. Blokkoltam is a tartományt (CPaneles IP blokkolóval), de ugyanúgy küldik a kéréseket. Egyelőre nem tudom, ez generál-e forgalmat.

Tudna valaki segíteni, mivel állok szemben? A honlapot nem én fejlesztettem, csak tartalmakat rakok fel rá, és van elérésem a tárhelyre. Tehát viszonylag tapasztalan vagyok ebben a témában. :)

(#17621) Taci válasza tovades (#17620) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Ha cPanel, akkor feltételezem, WordPress. Esetleg itt is tedd fel a kérdésed, pörgős topik mostanában: [link]

(#17622) tovades válasza Taci (#17621) üzenetére


tovades
csendes újonc

Köszönöm! Megpróbálom ott is.

(#17623) T J válasza radi8tor (#17615) üzenetére


T J
tag

Köszönöm!

A Google-nak elküldtem.
Firefoxban ugyanaz az ablak jött be, de még egyszer elküldtem.
IE(11)-ben nem találtam rá lehetőséget.

szerk.
A csaló weboldal a képeket az én oldalamról linkeli <src=...>. Lehet ezt valahogy tiltani html, css, vagy js-el egyszerűen?
Nincs az oldalamon js-es betöltő, minden be van ágyazva egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#17624) pube111


pube111
senior tag

Van valami megoldás arra, hogy egy html-be címsort beépíteni?
Van egy böngésző, aminek nincs címsora. Így nem tudok beírni ip-t, vagy url-t. Egy index html-t nyit meg, amit tudok szerkeszteni. Ha beleteszek egy linket, azt megjeleníti, rákattintva meg is nyitja. Csak jobb lenne egy címsor.

(#17625) Taci válasza pube111 (#17624) üzenetére


Taci
addikt

Legrosszabb esetben tudsz egy beviteli mezőt csinálni, amibe beírod a címet, az meg generál (Javascripttel) egy linket hozzá, amire pedig tudsz kattintani.

(#17626) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk készíteni egy weboldalt.(kiadó nyaraló)

Olvastam, hogy a teljesen ingyenes "nem létezik"... Viszont szeretnénk viszonylag olcsó havidíjból megúszni. Tudnátok pár tanácsot adni, hogy melyik oldalon érdemes készíteni, mely csomagot válasszuk és mire figyeljünk? Köszi :R

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#17627) Taci válasza sanyi0627 (#17626) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem egy WordPress-weblappal jársz a legjobban, gyorsan, profin, kiváló minőségben elkészíthető. A megfelelő topikba írj ezzel a kérdéssel, és ott biztosan útba igazítanak. :)
WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)

(#17628) Fecogame válasza sanyi0627 (#17626) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha csak statikus oldal lesz, akkor egy statikus weboldal generátorral (Publii) és egy szintén ingyenes tárhelyen (Netlify) ingyen megoldható (leszámítva persze a domaint).

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17629) NemethNandor


NemethNandor
friss újonc

Találtam egy jó cikket, az aktuális hazai weboldal készítés árak-ról. Én éppen, hogy csak megütöm az alsó kategóriát, ideje lesz emelnem a tarifát :D

(#17630) inf3rno válasza NemethNandor (#17629) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hasznos, köszi! Én is az alja szoktam lenni.

Buliban hasznos! =]

(#17631) martonx válasza NemethNandor (#17629) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz emberünk tudatosan torzítja felfelé a konkurencia árait (vagy tudatosan külföldi konkurenciákat is belevesz a kalkulációjába). Ha megnézitek a portfólióját egy vicc az egész :D Mármint jól hangzó nagy neveket bárki ki tud írni :D
Miközben a saját munkái szimpla Wordpress + sablonok. Még arra se vette a fáradtságot, hogy pagespeedre optimalizáljon.
Ettől még persze nyugodtan lehet árat emelni, csak ne gazdag hülyegyerekekhez mérjétek magatokat.

Én kérek elnézést!

(#17632) inf3rno válasza martonx (#17631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem néztem nagyon bele, csak átpörgettem. Az feltűnt, hogy nekem ez irreálisan magas ár egy CMS-es megoldásért, amibe ráadásul valami sablont szór bele, tehát még csak nem is saját munka, de ha valaki hajlandó megfizetni, akkor miért ne?! Az árat az is emelheti, hogy milyen gyorsan kell megcsinálni valamit, amiről semmit nem tudunk. Én pl elég nehezen tartom a határidőket, és nem szeretem összecsapni, mert utána csak én fogok szívni vele, amikor bele kell fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17633) martonx válasza inf3rno (#17632) üzenetére


martonx
veterán

Na ja, örök igazság, hogy minden annyiba kerül, amennyit hajlandóak kifizetni érte :D
Ha van olyan hülye, aki beveszi ennek az embernek a marketing szövegét ("Az átlag Magyarországi árakhoz képest jóval magasabb árakon dolgozom, ugyanis én a tudásommal versenyzem nem az áraimmal." - ezen azóta is röhögök), miközben a munkái abszolút az ellenkezőjéről árulkodnak, mint amit mond.
No persze laikusként én se tudnám megállapítani, csak bíznék benne, hogy az irreális árért minőségi munkát kapok, pedig sajnos láthatjuk, hogy nagyon nem :(

Én kérek elnézést!

(#17634) inf3rno válasza martonx (#17633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez van, szerintem ilyenek teszik ki a piac nagy részét. Én is csinálnám, de van bennem valami zsigeri undor a CMS-ekkel kapcsolatban, és egyébként is az olyan projektek érdekelnek, amiknél egyedi kódot kell írni. Majd talán idén vagy jövőre újraindítom a vállalkozásom ezzel kapcsolatban, aztán meglátjuk mire jutok. Ha az egyedi szoftver nem megy, a hálózatos és a infobiztonsági munkákból remélhetőleg anélkül is megélek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17635) martonx válasza inf3rno (#17634) üzenetére


martonx
veterán

Én eleve csak másodállásban csinálom, és igen CMS-t bottal se piszkálnék. A bérelhető webáruházam szépen szalad, miközben beesett egy múzeumi megbízás is az audiovizuális anyagok webre költöztetéséhez.

Én kérek elnézést!

(#17636) CactuS válasza Fecogame (#17628) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amúgy Publiinál nincs hátrány abból, hogy nincs akkora közössége, támogatottsága, mint egy 11tynek vagy hugonak? Pl.: tempalte-ek esetében nem kevesebb a választék? Vagy úgyis csak egy váz van és kézzel igazítod? Nézegetem ezeket ha van egy kis szabadidőm, mert hosszabb távon én is elengedném a weblapjainknál a CMSt - mármint a publikus részén, a CRM marad ott -, de még nem sikerült dönteni, hogy melyik lenne a jó irány. A fő weboldal nálunk nem annyira kicsi, 100 feletti oldalszám van, de kézzel írva kicsit faramuci lenne minden oldalnál külön bemásolgatni a vázat (plusz ezt karbantartani, frissíteni minden oldalnál).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17637) inf3rno válasza martonx (#17635) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na én is valami ilyesmiben gondolkodok, hogy ecommerce REST API-t csinálok vagy bérelhető webshopot, azért is, mert folyamatos bevételt jelent, ha szolgáltatást nyújt valaki meg azért is, mert egyre kevésbé érdekel a kliens oldal, és pl REST-nél azt nem én fejlesztem.

Buliban hasznos! =]

(#17638) CactuS válasza inf3rno (#17634) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk a legtöbb undort szerintem az váltja ki, hogy sokan már advanced usernek hiszik magukat egy WP telepítés és egy ingyenes Template felrakása után - mint amikor a windows telepítés átment next next ok módba -. Plusz aztán feldobál rá 45 féle addont, amit utána sose frissít, majd évekkel később jönnek a beböfögések, hogy szar az adott CMS, mert feltörték az oldalát. Én igazából azért váltanék, mert a cikkek tartalmát külső editorral készítem, csak a keretet adja a CMS. Tartalom már annyira nem változik, nincs már webshop se.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17639) inf3rno válasza CactuS (#17638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem fejlesztőként van undorom tőlük. Nem láttam még egy tisztességes extension API-t, mindig találok valami hiányosságot, ami miatt gányolni kell, aztán a következő frissítésnél törik az egész, vagy egyszerűen csak nem volt szerencsém eddig. Általában akikről beszélsz akkor jönnek hozzánk, ha valamire nincs plugin, és rájönnek, hogy meghaladja a képességeiket a dolog. Persze szívesen fejlesztek egyedi extensiont rá, ha ez minden vágyuk, de nem szeretem. Biztonság terén meg a plugin hegyek miatt problémás az egész. Azokat legtöbbször nem ellenőrzik eléggé.

Buliban hasznos! =]

(#17640) CactuS válasza Fecogame (#17628) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom jársz-e erre, de publiinál van lehetőség úgy variálni a megjelenített elemekkel, mint pl.: Bootstrap esetén? A dokumentációban ilyesmit én nem találtam, de lehet rossz helyen keresem. Pl: azt szeretném, hogy asztali kijelzőn legyen egy táblázat 4x2, de mobilon már 2x4. BS esetén jól megoldható.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17641) Fecogame válasza CactuS (#17640) üzenetére


Fecogame
veterán

Járok, persze :)

Erre sajnos nem tudom a választ, de a Publii fórumon kérdezd meg, hamar válaszolnak :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17642) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Még mindig a süti-sáv témájában vagyok elveszve.
Sok (nagy) oldal sütikezelőjében látom ugyanazokat a partnereket felsorolva:
: Tappx
1020, Inc. dba Placecast and Ericsson Emodo
1Agency
1plusX AG
2KDirect, Inc. (dba iPromote)
33Across
360e-com Sp. z o.o.
stb.

Ez miért van? Ugyanazt a sütikezelőt használnák? Vagy beleírnak "minden" "partnert", és akkor nem kell módosítgatni?

Azért kérdezem, mert a sajátomat akarom megcsinálni, de fogalmam nincs, hogy kik ezek a partnerek, miért partnerek, mit csinálnak, mit szerepelnek pl. az Index.hu sütikezelőjében a partnerek között, miért van szinte bármelyik másik nagy oldal partnerei között, nekem kell-e ilyesmit feltüntetnem stb.

Tudom, valószínűleg ez szakjogásznak való kérdés (már keresem), de hátha tudtok egy kis támpontot adni. Vagy egy jó, részletes összefoglalót.

Nagyon nehéz, bonyolult téma (legalábbis számomra az), de egyszer kell csak jól megcsinálni. Aztán amikor változtatnak a jogszabályon. :D

Köszi.

(#17643) disy68 válasza Taci (#17642) üzenetére


disy68
aktív tag

Sanszosan azért szerepelnek ott, mert ezen partnerek sütijeit közvetíti az oldal, mert pl. ezen cégek által kezelt reklámok jelennek meg az oldalon és ezek a reklámok követhetik a látogatókat sütiken keresztül. Keress rájuk és könnyen kiderül.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#17644) phain


phain
tag

Üdv !
Lehet nem jó helyen járok, de valaki jártas webshop árukereső összeköttetésben ?

(#17645) martonx válasza phain (#17644) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Elég jó dokumentációjuk van, pontosabban egy xml-t kell legyártanod a specifikációjuk alapján. Náluk beregisztrálsz, és megadod, hogy milyen url-en érik el az xml-t.

Én kérek elnézést!

(#17646) Prog-Szerv


Prog-Szerv
csendes tag

Sziasztok!

egy kis segítséget kérnék, mert htaccess-ben nem vagyok túl jó....szóval van egy htaccess kódom ami majdnem jól működik:

RewriteCond %{HTTPS} off [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.*)$ [NC]
RewriteRule (.*) https://www.%1/$1 [R=301,L]

Ez a gyöngyszem ugye azt műveli, hogy ha a beírt url nem tartalmaz www.t akkor átirányít a https://www-re. A gond ott kezdődik, ha a http://www domainről irányít át akkor az eredmény: https://www.www.domain.hu lesz ami nem jó....valahogyan le kellene csekkolnia ezt is. A célom az lenne hogy bárhonnan ide irányítson: https://www.domain.hu és ezt ha lehet dinamikuson, nem szeretném megadni a domain címet ha lehet. :R

(#17647) inf3rno válasza Prog-Szerv (#17646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg muszáj lesz regexet ráeresztened a host-ra, ha ki akarod szedni a subdomain részét, mondjuk ilyen "([^\.]+\.[^\.]+)$" elég jól működne. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17648) Prog-Szerv válasza inf3rno (#17647) üzenetére


Prog-Szerv
csendes tag

Köszi! Szuper! Működik! :R

(#17649) inf3rno válasza Prog-Szerv (#17648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szívesen!

Buliban hasznos! =]

(#17650) Prog-Szerv


Prog-Szerv
csendes tag

sziasztok!

Ismét van egy kis gondom. Sikerült megcsinálnom, hogy a weboldalam PWA-ként is működjön, viszont a splashscreen ikonnal bajom van...túl kicsi...Először azzal próbálkoztam hogy:
{
"src": "/tools/img/logo_512.png",
"type": "image/png",
"sizes": "512x512"
}
ezt megadtam minden méretben: 72,92,120,128, ... 512 És természetesen mindhez volt külön képfile is a megfelelő méretben. De így nem csak a slpashscreen hanem az alkalmazás ikon is túl kicsi volt....töröltem a többit megmaradt egyedül az 512-es....így már jó az alkalmazásikon, elég nagy, kitölti a keretet és a slpashscreen is nőtt egy kicsit de még mindig kicsi....mit csinálok rosszul?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.