Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Francia91


Francia91
veterán

Szeretek 7.0-ban játszani.... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6102) BogyóBP válasza Francia91 (#6101) üzenetére


BogyóBP
addikt

Hol láttad hogy ott van valaki? Leírod a panaszaid mert a kép alapján nekem az ágyusüllyedésen kivül nem látszik más pontosabban nem értem a gondodat. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6103) Francia91 válasza BogyóBP (#6102) üzenetére


Francia91
veterán

Mozgásban volt, olyankor a fák között is észre lehet venni. Ezért kell fák között campelni, és nem mozdulni ha lehet. Az ágyú előtt meg is géppuskáztam, hogy biztos legyek benne, hogy mozgást látok
Konkrétan az, hogy full 8.0 és 7.7 ellen megyek minden meccsen... :(
Esélyem sincs a saját BR-emben menni a 7.0-ás tankkal, folyamatos uptier van

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6104) CHaooSS válasza Francia91 (#6103) üzenetére


CHaooSS
őstag

Nem értem a felháborodásod hisz tudod, hogy patch volt és mindenki az új gépeket akarja.

Erről jut eszembe mikor akarnak NATO vs Warsaw matchmakinget csinálni? már tier5-ben is zavart, de most már főleg..

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6105) Francia91 válasza CHaooSS (#6104) üzenetére


Francia91
veterán

A +/- 1.0 BR a felháborodásom. A kezdetek óta unfair

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6106) CHaooSS válasza Francia91 (#6105) üzenetére


CHaooSS
őstag

Ennél van idegesítőbb. az, hogy ninsc kurva motorhang ebben a retkes geci játékban.... :W :W :W ma kb 3x öltek meg 10-20 méterről....

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6107) Francia91 válasza CHaooSS (#6106) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem minden hang megvan

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6108) CHaooSS válasza Francia91 (#6107) üzenetére


CHaooSS
őstag

arra gondolok, hogy mocskosul unrealistic.. alig lehet hallani az ellenség motorhangják és amikor ezt boris modolta egyből tiltották.. rohadjanak meg
50-100 méterről ordítania kéne erre mintha suttogna csak.. egyedül csak a maus-nak hallható a hangja rendesen

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6109) BoB válasza CHaooSS (#6108) üzenetére


BoB
veterán

Mer' aztán a harckocsi belsejéből zárt nyílásokkal járó motorral olyan jól hallani a kinti hangokat :DDD

Ja azt kifelejtettem hogy olyan fejvédőben ami alapból tompítja a kinti hangokat hogy lehessen hallani ami a beépített fülesen szól :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6110) SP4C3 válasza BoB (#6109) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet, ha elfoglalod a poziciód és a motor alapjáraton dolgozik. T54-et simán 2km-ről lehet hallani...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6111) BoB válasza SP4C3 (#6110) üzenetére


BoB
veterán

Milyen idős vagy? Ez alapján a hozzászólás alapján minimum 50 :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6112) SP4C3 válasza BoB (#6111) üzenetére


SP4C3
veterán

csak az országom van annyira lemaradva. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6113) CHaooSS válasza BoB (#6109) üzenetére


CHaooSS
őstag

Na mert álló helyzetben lehetetlen a környezetet ellenőrizni mi? ugyanmár..
Amúgy meg ez a logika alapján az összes nyitott harckocsinál sokkal jobbnak kéne lennie a hallhatóságnak

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6114) BogyóBP válasza Francia91 (#6105) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sajnos tudom miről beszélsz..Ez a WOT ban is mindig jelen volt de mostanára szépen kiegyenlitették. Talán ezek is észbe kapnak és egyenlően elosztják majd a csapatokat. Azért van ez az uptier dolog mert néhány tank kisebb tierben is akkora ágyuval és átütő erővel rendelkezik ami mondjuk csak 1 el nagyobb tier re lenne jellemző. Nem a tankok klasszisa vagy szintje alapján sorsol a mm hanem az hogy mekkorát és mennyit tudsz sebezni, ekkor figyelembe veszi az átütőerőket is a tankoknál majd vont egy átlagot, mérlegel és összerakja az eredménynek legmegfelelőbb team et. Szerintem valahogy így zajlik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6115) BoB


BoB
veterán

Közben rájöttem hogy már megint csak én vagyok a hülye hogy leállok egy netes fórumon ilyenekről vitázni.... :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6116) CHaooSS válasza BoB (#6115) üzenetére


CHaooSS
őstag

Valósághű körülményeket nehéz egy játékban megoldani.. amúgy meg teljesen jogosan hoztam fel, mert pl itt egy kép
Messze van ráadásul domb mögött és minden egyes mozdulatát hallottam.. ugyan így van minden csapattársal viszont ellenség nyílt terepen konkrétan a seggembe tud mászni anélkül, hogy hallanám...
álló helyzetben simán ki lehetne hallgatni ezt

Csapattársat hallani, Maust akárhonnan hallani akkor egy ellenséges tankot miért nem lehet 10méterről meghallani?

Eleve a hangok borzalmasak a játékban.. nem képesek egyedi löveghangokat meg motorhangot csinálni.. alig várom már, hogy EpicThunder végre kiadja a bétát, de persze arra is várni kell mert hónapok óta nem képesek rohadt bugokat javítani

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6117) BoB válasza CHaooSS (#6116) üzenetére


BoB
veterán

Lehet ki van kapcsolva az ellenség hangja ha nincs meg a LOS.

De egyébként valósághűségnek amúgyis lőttek mert egyedül nem mászkál harckocsi, ott a szakasz (és egyéb alegységek az arcvonal szélességében) többi tagja közelebb-távolabb terep/feladat/stb függvényében, nem úgy össze-vissza mint itt a játékban.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6118) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Megmondom őszintén én sose figyeltem a hangokat a játékban. Én inkább a csapatmozgást figyelem, a torkolattüzet ha pl valaki valahova vagy valaki valahonnan lő. A gond tényleg az hogy a hangok lehetnének kicsit jobbak is. Mondjuk az tetszik hogyha valaki lő azért lehet látni ahogy jön a lövedék feléd nem úgy mint a wot ban hogy csak bumm..Úgy láttam néhány tank géppuskája képes a lánctalpat is leszakitani ha jó helyen lövik meg. Egyébként az az egyik legszemétládább találat mert csak forogni tudsz körbe de elmenni nem. Nem ugyanaz mintha a sofőrt kilövik mert pl ha jó szögbe vagy még helyettesiteni tudják mire ujra lövést kapsz de ha leszakad a track az nagyobb szivás. Sokszor volt hogy eltalálták nekem és csak forogni tudtam de ugyanúgy az oldalam látszott persze hogy szét is lőttek. Meg aztán ezt a one hit wondert azért kivehetnék. Lehetne mondjuk lőszer lerobbanási effekt.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6119) CHaooSS válasza BogyóBP (#6118) üzenetére


CHaooSS
őstag

Legalább forogni lehet mert való életben ezzel csak még nagyobb kárt tennél.
+ a játékban még nem is fordul lassabban pedig kéne mert fúrod bele a földbe

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6120) laskr99 válasza CHaooSS (#6119) üzenetére


laskr99
addikt

Nagyobb kárt?

(#6121) donmackó válasza laskr99 (#6120) üzenetére


donmackó
őstag

Ha leforgatod a láncot a vezetőgörgőkről, azt nem kis munka kijavítani. Itt egy egy T-34-en csinálják -> [link] Itt pedig egy Sherman lánc csere-> [link]

Release the cable hounds!

(#6122) laskr99 válasza donmackó (#6121) üzenetére


laskr99
addikt

Le kéne modellezni ezt a játékban. Tök jó lenne ha pl az ellen bemozdul és leforog a lánc.

(#6123) donmackó válasza laskr99 (#6122) üzenetére


donmackó
őstag

Azt nem valószínű hogy fogják. Egy szakadt/lefordult láncú tankot ki kellene menteni a csatatérről, ha életben akar maradni. Ehhez vagy segéd járművek, vagy olyan csapattársak kellenek akik elhúzzák (ami nem jellenző, még a felborultaknak sem nagyon szoktak segíteni) mondjuk a bázisig vagy a spawn pontig ahol megjavítható. Valós körülmények között szinte lehetetlen volt a harctérről kimenteni egy tankot is (max a csata után ha még használható/javítható volt), a könyvek szerint inkább felrobbantották. Ezen a képen például 9 Hanomag fél lánctalpas vontat egy Tiger I-et:

Release the cable hounds!

(#6124) laskr99 válasza donmackó (#6123) üzenetére


laskr99
addikt

Vagy kellene javító tankot bevinni a játékba. Tök jó lenne és ezzel szerezni az xp-t.

(#6125) donmackó válasza laskr99 (#6124) üzenetére


donmackó
őstag

Itt vannak például a német javító járművek (a képeket nézd meg) -> Bergepanzer

Release the cable hounds!

(#6126) CHaooSS válasza laskr99 (#6122) üzenetére


CHaooSS
őstag

Azt kéne megcsinálni, hogy növekedik a javítási idő illetve tereptől függően csökken a fordulási sebesség

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6127) milkabrams válasza CHaooSS (#6126) üzenetére


milkabrams
őstag

A probléma, hogy ez egy játék, gondolom te sem örülnél, a túlzott realitásnak, pl. beragadna a Vadásztigrised a sárba vagy lerohadna csata közben.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#6128) CHaooSS válasza milkabrams (#6127) üzenetére


CHaooSS
őstag

Azért egy lánctalp leesés meg mechanikai problémák, beragadások különböznek.
lánctalp elég egyszerű és logikus. beragadás, lerobbanás , acélminőség már nem..

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6129) milkabrams válasza CHaooSS (#6128) üzenetére


milkabrams
őstag

Elméletben jól hangzik, de gondolom sok Gaijin alkalmazott édesanyja csuklana, mikor kiírna a javításra valami 5 percet, magamból indulok ki.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#6130) CHaooSS válasza milkabrams (#6129) üzenetére


CHaooSS
őstag

+30-50% körül szerintem korrekt lenne. De ilyet úgysem lesz mert már akkor is kiakadtak amikor egyből elkezdett javítani és nem tudtak forogni.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6131) Francia91


Francia91
veterán

Ez aztán Realistic a javából....
37 mm-.es légvédelmi fostalicska hogy a fenébe szedi ki a Tigrist? Ruszki, és ennyire buffolni kell a csillagos egekig?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6132) SP4C3 válasza Francia91 (#6131) üzenetére


SP4C3
veterán

Na ja, de azért OPwind és wirbleOPwind sem semmik. Szóval soviet vs gurman : 1-1 :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6133) CHaooSS válasza Francia91 (#6131) üzenetére


CHaooSS
őstag

Konkrétan oldalt álltál neki, 62 milit lánctalp fölött simán belövi, de még az oldalát is

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6134) Malibutomi válasza CHaooSS (#6133) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Inkabb az a fasza mikor szembol szed ki egy AA ugy hogy te egy heavy tankban ulsz.

(#6135) SP4C3 válasza CHaooSS (#6133) üzenetére


SP4C3
veterán

Tegnap a Panther II-vel pilótafülkén lőttem egy IL-10-et talán, találjátok ki mi történt és minek kellett volna történnie.... :(((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6136) CHaooSS válasza SP4C3 (#6135) üzenetére


CHaooSS
őstag

Ismerős.. volt már, hogy 120mm-es solid shot-al küldtem telibe a motort, de nem akart meghalni
persze amikor fw190-el repültem egy szaros kis szovjet 37 milis 1 lövéssel szétküldte az egész repcsit

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6137) laskr99


laskr99
addikt

Ez a battle royal nagyon bejön. Folyton javulok benne ahogy a külön kerülő utakat ismerem ki.
[link] a lényeg,hogy közepes tankal kell menni és win lesz a vége.

(#6138) CHaooSS


CHaooSS
őstag

tier6 8 meccs -100k.. kösz b+.. rohadna meg aki ezt a javítási árat adta

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6139) CHaooSS válasza CHaooSS (#6138) üzenetére


CHaooSS
őstag

ok ennyi volt... obj 120 p2w warriorok teljeset szétbaszták a matchmakinget.. csak veszítek és már 200 ezret buktam

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6140) laskr99 válasza CHaooSS (#6139) üzenetére


laskr99
addikt

gyere velem battle royal.

(#6141) CHaooSS válasza laskr99 (#6140) üzenetére


CHaooSS
őstag

altf4 nem is játszom már ma.. sőt sztem holnap sem.. rakás fos az egész... nem elég, hogy javítás kurva drága még a lövegmozgatás is bugos.. akadozik sőt van amikor 1-2 másodpercre be is áll és baszhatom.. kapják be

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6142) laskr99 válasza CHaooSS (#6141) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem ezek a bugok nem voltak még. Lásd a vidit.

(#6143) Francia91


Francia91
veterán

WTF?

Előtte 90-es, utána 90-es ping, amíg az M24-est láttam, akkor meg 800-as, és ugrált, mint a bolha...
Akárki akármit mondhat, ez nem sima nethiba :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6144) BoB válasza Francia91 (#6143) üzenetére


BoB
veterán

Nem elég a rossz matchmaking, unbalance, OP tankok, P2W tankok, ghost shellek, killer AAA-k, papírpáncélos tigris, most már az adminok direktben is szopatnak téged. Igazad van ez biztos nem a net hibája volt :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6145) CHaooSS válasza Francia91 (#6143) üzenetére


CHaooSS
őstag

Kedvencem amikor eltűnik a tank... ház mögött megy látom ablakon becélzom a sarkot majd hopp sehol semmi erre kicsit jobbra nézek háát már átment :(((
tiszta wot

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#6146) SP4C3 válasza Francia91 (#6143) üzenetére


SP4C3
veterán

Valaki épp töltött fel fészbúkra, vagy rákosgramra nálatok :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6147) Francia91 válasza SP4C3 (#6146) üzenetére


Francia91
veterán

Nemtudom, én nem vagyok egy FB-os War Thunder csoportban sem benne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6148) SP4C3 válasza Francia91 (#6147) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgy értem, hogy akkor fordul elő ping, ha elfogy a sávszél, mert valaki tölt fel vagy le és ez neked bezavar.

Graphical Ping progival tudod monitorozni a hálózatod terheltségét. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6149) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Beneztem az uj patchbe, nekem is azt csinalja hogy csomoszor beakad a torony meccs elejen. bemegyek a beallitasokba, nem allitok semmit csak le OK-zom, vagy alt+tabolok parat es megjavul...tiszta szar

(#6150) laskr99


laskr99
addikt

Húú ez a Battle royal mód nagyon bejön. Bent kéne tartani örökre.[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.