Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

ide várok minden kedves víz-gáz és fűtésszerelésmániás tagot.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) GombócArtúr válasza Sanya (#1) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

''mániás''? létezik ilyen?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#3) misu


misu
aktív tag

Hy!

Nem mánia ugyan, de most fogok csapot cserélni a fürdőszobába ill. lekötést csinálni az autómata mosóteknőnek...

5leteket szívesen fogadok!

Pár héten belül pedig jövök a busás beszámolóval..:)


Bye!

Bűn az élet.

(#4) Varga Csaba válasza misu (#3) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

???
Van hozzá valami affinitásod?
Meg monnyuk azért szerszám se árt.

A csapcseréhez mondjuk elég 1 villáskulcs de a mosógéplekötés az már eszközigényesebb lehet..

Mit akarsz lekötni?
Vizet, vagy a szennyvizet nem akarod a kádba folyatni?

Üdv

Csaba

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#5) misu válasza Varga Csaba (#4) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Csak a vizet, mert a szutyok megy a lefolyóba....
eddig nem volt autómatám, a héten vettem, addig meg otthoni aut./keverőtárcsásba mostam...illetve a mamám+asszony...(mielőtt Valaik teknővel gyanusítgatna!!!):))

Szóval...minden be van csempézve...szerszámom van:DDD, de az obi is közel...
Nem tudom hol kellene megbontani...gyakorlat/ismeret persze nincs...:)
A legláthatóbb rész a boyler előtt van, remélem nem csinálok vele nagy bajt...

A másik szop*s a csaptelep...nem jön a melegvíz, remélem csak a látható rézcső hajol, tömődött el, mert falat nem szívesen ütnék...


Inkább a vízlekötés az ami az első és a gázosabb!
Vannak szerzámaim, teflonszalag, csaptelep, menetvágóm...T-osztó/vagy elág nemtom..:)...el tom zárni a vizet is....elvileg nem lehet baj....a gyakorlatba meg...

Ha van Vkinek ötlete, főleg a boyler előtti lekötésről, kérem ne tartsa magába....:)



Bye!




Bűn az élet.

(#6) Varga Csaba válasza misu (#5) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Szóval:

Az ótómatta mosógépet kellene hideg vízhez juttatni?

Első kérdés:
Annál a kiállásnál ahova kötni akarod van e már elzáró (milyen? tekerős, golyóscsap , és mennyi idős) eredetileg milyen fogyasztó és hogyan van rákötve... (fix kötés, flexicső, réz stb..)

Ha van a vízkiállásnál !!!jó állapotú, működőképes!!! elzáró és nem szükséges a fogyasztók kiszakaszolhatósága akkor egyszerűen egy T-idommal és közcsavarral meg lehet oldani a dolgot.

Vízhez a teflonszalagot úgy felejtsd el ahogy van! Gázhoz még csak csak, de a vízhez a jó öreg faggyú és kenderkócnál nemigen van jobb. (a kender ha nem passzos a menettömítés, még akkor is beledagadhat a szivárgásba és a kezdeti gyöngyözés később eláll)
Vizhez teflonszalagot esetleg nagypontosságú, vagy sérülékeny kötéseknél (fém-műanyag menetkötés a bojlereknél) használnék.
Ami még esetleg szóbajöhet a LOCTITE 55 tömítőzsinór ami jó vízhez-gázhoz, csak kb 3.000.- Ft egy doboz, ennél a kóc nagyságrendekkel olcsóbb.

Idomokból inkább rezet vegyé ha lehet, mert az öntvényidomok sokszor elég szar pontossággal vannak legyártva, én belefutottam már öntéshibás könyökbe is amin egy tűhegynyi lukon gyöngyözött kifelé a víz.

Ha nem lehet a mosógép vízbekötését hosszútávon kikötni akkor érdemes egy golyóscsapot betenni a mosógép ág elé, hogy pl ne kelljen a bojler vízellátását elzárni egy mosógéphiba esetén (ez amúgy is erősen javasolt, mert kényelmesebb), ha akarsz vegyél a csapból eleve tömlővégeset (ügyelj a slag méretére) és akkor csak egy awab-bilinccsel kell rákötni a mosógép tömlőjét.

Csaptelep:

Ha nem egykaros a régi csaptelep, akkor az is lehet, hogy a melegvíz csapbetétje ment tönkre.
Ellenőrizheted úgy, hogy először elzárod a melegvizet, majd megbontod a csaptelep melegvízbekötését a fali kiállásnál. Kicsit rányitsz, ha folyik a melegvíz akkor a csapteleppel van a hiba. Javítás (pl. betétcsere) vagy csaptelepcsere a megoldás. De esetleg a bekötőcső is eltömődhetett.

Így hirtelen ennyi...

Üdv

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#7) misu válasza Varga Csaba (#6) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Köszönöm előre is a segítséged, nagyon jól esett a gyors válaszod!


''Első kérdés:
Annál a kiállásnál ahova kötni akarod van e már elzáró (milyen? tekerős, golyóscsap , és mennyi idős) eredetileg milyen fogyasztó és hogyan van rákötve... (fix kötés, flexicső, réz stb..)''

Csap, kiállás nincs, egy 3/4'' os cső van, ez kellene kivágni, bele egy T-elágot, a végén csappal...a többi csempe alatt van...ez egy 20-25 cm-es szakasz...
öntvény szutyok...:)

Azt hittem, hogy a kender már ciki...komolyan mondom, hogy a legjobb anyag....(NEM ÚGY!!!:) ) csak nem értek hozzá és az ilyen barkácsboltokban erre beszéltek rá...nem vettem, mert volt még otthon egy kicsi...kender meg rogyásig...:)

Persze, hogy a T-végére golyós csap kerül!
Pont az ilyen el kell zárnom dolgok miatt...

illetve valahol van egy boylert lezáró csap is, de még nem kerestem mindent meg!
ez egy 70' években épült családi peco, kicsit érdekes ''megoldásokkal..''
Remélem sikerül rendbetenni!

7végén nem vagyok, de hétfőn megírom mire jutottam...addig a csapot pihentetem, mert ez lenne az első!!!

Csak mellette ereszcsatorna meg kerítésjavítás is van.....szóval 2005 a felújítás éve...:)



Bye


Bűn az élet.

(#8) Varga Csaba válasza misu (#7) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Milyen messze van a legközelebbi vízvételi hely (kiállás) a mosógép telepítési helyétől? Mert ha jól értem, te falat akarsz bontani, kivágni egy darabot az ott haladó vízvezetékből és egy T-idomot beleszerkeszteni a kivágott rész helyére...
És oda bekötni a mosógépet...

Amivel gondod lehet ha így van ahogy képzelem...:
meglehetőst nagy lukat kell bontanod, hogy elférjen a menetmetsző-fúró meg elférj a cső elvágásánál, továbbá a két felmenetezett csővég és a T-idom összeközelítésével is bőven adódhat problémád.
(gondolj utána és megérted mire gondolok)
Mindenféleképpen kenderrel tömítsd a meneteket, mert az nagyobb ''játéklehetőséget'' ad számodra mit a teflon vagy a loctite zsinór.

Ami alternatívaként felmerül, hogy egy hosszabb slagot kötsz a mosógép vizbekötésére és így megúszod a falbontást, ha el tudod vezetni a slagot (úgy, hogy az nem zavar téged) a vízvételi helyig.

Ennyi

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#9) misu válasza Varga Csaba (#8) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Rosszul írtam!
A falat nem akarom bontani..:)

Van a boyler előtt egy 20-25cm-es szakasz szabadon...
az viszonylag könnyen ki tom tekerni a helyéről...a két végén menetes, tehát kitekerhető..:)
kivágom a t-idom helyét, betekerem+rárakom a csapot...

ami érdekel még: a boylert nem tudom lezárni.
Ha kiveszem a boylerba bemenő részen a csövet, vissza fog engedni?

Amúgy meg ez lenne a legközelebb is a mosógéphez...
A kender oké, találtam otthon egy nagyszakálra valót...:DDD

A héten szerintem nekiesek, majd írok!...

Bye!

Bűn az élet.

(#10) Varga Csaba válasza misu (#9) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Üdv,

Tudnál esetleg egy fotót erről a boyler körüli szabad csőről csinálni?
Még egy rajz is megtenné...
Most amit én gondolok az az, hogy adva van az ominózus rövid csődarab szabadon, aminek az egyik vége a falba, a másik a boylerba csatlakozik?

A boylernél a hidegvízoldalt nyugodtan bonthatod, ha már elzártad a vizet, de a viszacsapószelepet hagyd a boyler bekötőcsonkján, ha így teszel a boyler nem fog leürülni...

Mivel van a boylerhez a vízbekötés megcsinálva?????
Mert itt lehetne mindenféle külön faxnizás nélkül elágazást csinálni.
A boylereket pedig mostanság flexibilis csővel kötik mert az a legegyszerűbb..

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#11) Tangerine válasza misu (#9) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nézd meg, hogy nem egyszerűbb-e a mosdókagyló alól venni vizet. Akkor nem kell menetet vágni.
Biztos, hogy 3/4-es a cső? Általában feles szokott lenni.
Nyugodtan lehet teflont vízhez, főleg hideghez. Csak nehéz eltalálni a rátekerendő mennyiséget. A tekerési irány is kritikus, bár az a kender esetén is az.
:DDD
Végülis használd azt amelyik jól esik. A kenderhez kell faggyú vagy gépzsír.
Vissza fog engedni a boiler, ha leveszed a csövet.
Lehet kapni direkt mosógép ''töltőszelepet''. Ez egy L alakú krómozott golyóscsap, az egyik fele a vízvezetékre megy, a másikra rátekerhető a mosógép csöve. A mosógépek töltőcsövén gyárilag van egy hollandi anya, sajna műanyagból van, de a mienk bírja. Szóval elvileg bilincs nem kell.

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#12) Tangerine válasza Varga Csaba (#10) üzenetére


Tangerine
senior tag

Na igen ha a visszacsapó rajta van és jól zár (ha nem túl öreg, vízköves) akkor nem kell leengedni.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#13) Varga Csaba válasza Tangerine (#12) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''Na igen ha a visszacsapó rajta van és jól zár (ha nem túl öreg, vízköves) akkor nem kell leengedni''

Hát általában aki nem akar meghalni annál rajta van, mert ugye az vezeti le a boilerből a határolóhiba esetén a túlnyomást. Ezt pedig csak a legbátrabbak szokták megkockáztatni, meg ugye aggyák a boilerhez.

Nálam a kb 15-éves hajdú boiler szelepe simán zárt és le kellett venni a boiler leürítéséhez. De még az öreg szelepek többsége is csak csepeg vagy picit ''pisil'' az meg egy gyors szerelésnél bőven kezelhető.

A menettömítőanyagot pedig mindíg menetemelkedéssel megegyezően szokták a menetre tekerni, mert ha nem így tennének akkor a menetről letolódna a tömítőanyag. Vízhez pedig a rendes emberek faggyút használnak gépzsír helyett.
Mégse kőolajszármazék kerüljön a vízrendszerbe...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#14) misu válasza Varga Csaba (#10) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Sajna nem tudok most fényképezni, mert dolgozom..:DDD..és sajna gépem sincs..:(

a rendszer ami falon kívül van ''L'' alakú, mindkét irányban 30-30cm.
A cső amiről lekötnék vízszintes, az egyik vége egy könyökbe, a másik egy 4-5centis toldóba megy...:)

a faltól 8-10 centire van, az a cső, amibe a ''T'' megy, azt ki tudom venni, úgyhogy a menetvágás, és az összerakás műhelyben, nyugodt körülmények között zajlik majd...:)
Úgy néztem egy egyszerű csőfogóval lejön...

Sajna a csapról lekötés nem mehet, mert egyrészt az van csempe alatt és nagyon messze van a mosógéptől....

Talán egyszerűbb lenne, ha rádudnám az egyik csapra osz jóvan..:DDD


Bye!

Bűn az élet.

(#15) misu válasza Varga Csaba (#13) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

...Rajta van, asszem!
Egy kis csapocska van az oldalán, és vastagabb, mint a 1/2 colos cső....

Mert 1/2'', már kiderítettem..:)



akkor előtte megbonthatom, ugye?

A boy(i)ler meg kb. 12 éves lehet....nem tom....

még nem tűnik csepegősnek...:DDD

faggyú gyanánt jó a sima gyertya is?...

Bye!

Bűn az élet.

(#16) Tangerine válasza Varga Csaba (#13) üzenetére


Tangerine
senior tag

A ''rajta van''-t úgy értettem, hogy rajta marad, szóval nem jön le a leszerelt csővel együtt.

Ja, ha van éppen otthon faggyú. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17) Tangerine válasza misu (#14) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én mindig úgy vagyok vele, hogy a legegyszerűbb m.o kell megtalálni, és menetet vágni csak a legvégső esetben. :DDD
Lehet azért, mert mindig úgy kell kölcsön kérnem. :DD
Szóval írod, hogy könyökbe megy. A könyök helyére nem lehetne T idomot tenni? :F
Így a plusz ''szárba'' mehetne a csap. :F

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#18) Tangerine válasza misu (#15) üzenetére


Tangerine
senior tag

Mondtam én, hogy 1/2''

Ha 12 éves akkor egy vízkőmentesítés is ráfér, ha még nem volt. :D
boiler: boil -> forralni, főzni vs. boy -> fiú :DDD

Elvileg a gyertya is jó, de azt elég nehéz ráapplikálni (kemény)
De jó pl. a disznózsír, vaj, étolaj, vagy bármi csúszós cucc, jobb híján, ha nem akarsz gépzsírt vinni a rendszerbe, bár egy boilernél szerintem nemigen számít.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#19) Varga Csaba válasza misu (#15) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Naszóval, itt van egy gyors skicc, hogy hogyan oldanám én meg a mosógép leágazást a boiler bekötésről.

[kép]

A BB-s flexicső az KK-s mert nem emlékeztem pontosan, hogy a betűvel a tömlővég menettípusát vagy a befogadó menettípust jelölik.

A visszacsapószelepben emlékeim szerint belső menet van így az ide csatlakozó flexicsővégnek külső menetesnek kell lennie.

Ha esetleg kapsz olyan T-idomot, aminek 1 külső menetes vége is van azzal spórolhatsz egy közcsavart a fali csatlakozásnál.

Mikor bevásárolsz a boltban akkor még ott rakd össze előzetesen a beilleszteni kívánt szerelvényeket és még a vásárlás előtt győződj meg a kezdő és a végpontok (falikiállás, visszacsapószelep, mosógép bekötőtömlő-hollander) menetméretéről és hogy külső vagy belső menetesek. Az összeszerelt kiegészítés végpontjai ebbe illeszkedjenek (a képzeletedben). Ha még a boltban összerakod a beépítendő szerelvényeket, akkor megvan a módod a kifelejtett dolgok pótlására és nem otthon derül ki, hogy pl. a T-idom és a golyóscsap közé kell még egy közcsavar is, mert BB-s a csap.
Az idomokból lehetőleg rezet vegyél mert pontosabbak és könnyebb lesz őket szerelni.

Ha már szerelgetsz a boiler körül el kellene gondolkozni azon, hogy ha elektromos a boilered akkor mikor volt utoljára aktív anód cserélve ill a vízkő kipucolva a boilerből... (egy füst alatt megcsinálhatnád azt is)

Üdv

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#20) misu válasza Tangerine (#17) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


''A könyök helyére nem lehetne T idomot tenni? ''

VAZZE, VAZZE, VAZZE!...:R:R:R:R:R:R
ISTEN vagy!
Ez eddig eszembe sem jutot!!!!!::R:C:C:C:R

Tényleg ez lesz!

Bye!

Bűn az élet.

(#21) Tangerine válasza misu (#20) üzenetére


Tangerine
senior tag

;)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#22) misu válasza Varga Csaba (#19) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Jó a rajz!
Csak nem flexicső van a T után, hanem könyök+cső, a végén egy hollandival....



Ezek után megérdemli a topic, hogy nyomjak egy before-after fotósort...:)



Ezt az aktív anód-vízkő dolgot pár hete próbáltam, de annyira elkezdte nyomni a vizet bontás közben, hogy hagytam...

Majd megbeszéljük ezt is !..:))


Bye!

Bűn az élet.

(#23) Tangerine válasza misu (#22) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hát ahhoz teljesen le kell engedni a vizet. Csak a hidegvíz (bemenő) csonknál tudod leengedni teljesen, mert a kijövő melegvíz csöve belül felmegy a boiler tetejéig.
Viszont ahhoz, hogy a hideg ágon kijöjjön a víz, a meleg ágon levegőt kell neki engedni. Ehhez vagy meg kell bontanod a melegvíz ágat is, vagy csak egyszerűen kinyitod a melegvíz csapját, és akkor onnan fogja szívni a levegőt.
Előtte nem árt egy nappal kikapcsolni a boilert és kihasználni a melegvizet, mer q*va forró tud lenni a boiler belseje szétszedés után.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#24) misu válasza Tangerine (#23) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Tangerine : nem csak a hegesztésben otthon?...:DDD


Én már próbáltam leengedni a vizet, ott, a hidegágnál..nehezende lejött pár 10 liter.....valszín ez lehetett a hiba, hogy nem adtam valahol levegőt a rendszernek...
És ha kiengedem a melegvizes csapot?
az is jó, nem?

Vagy simán beadagolok némi vízkőoldót...:))


Néztétek vasárnap a TV2-n a Napló c műsorban a barkács-klubbot?
Én olyan jókat röhögtem...néha magamon is!..:)


Bye!

Bűn az élet.

(#25) Tangerine válasza misu (#24) üzenetére


Tangerine
senior tag

Elég kinyitni a melegcsapot is. Kicsit nehezen szokott indulni, esetleg érdemes belefújni a csapba egy erőset, hogy meginduljon. Vigyázz ha a hidegágon ki is jött látszólag minden, még a boiler aljában marad 4-5 liter víz, szóval lavór legyen kéznél.
A vízkőoldó nudli, az az életbe nem fogja feloldani. Majd ha hazamegyek és megtalálom, mutatok képet, hogy mennyi vízkő van egy pár éves boilerban.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26) Tangerine


Tangerine
senior tag

Na ennyi vízkő volt egy akkor kb. 2-3 éves boilerban: Bővebben: link

És ilyen belülről egy zománcozott boiler (nem hajdú, hanem valami más típus):
Bővebben: link

A cső ami a teteje felé megy, a melegvíz csöve, azaz felülről jön a melegvíz, a hideg pedig alul megy be, így nem tud összekeveredni olyan könnyen a kettő.

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27) misu válasza Tangerine (#26) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Ehhhh..ez tényleg nagyon durva!!!!
Akkor egy 12 éves sem lehet semmi..:)

hálstennek miden le van csempézve és a boiler kb. a kád felett van....szóval ha vmi folyik, jó helyre megy...

Nemigazán akartam szétszedni...de ha muszály....

Az operációt nem tom, mikó csinálom, mert el vagyok havazva rendesen...mással is....
De szólok, jó?...

Meg ha kínom van, úgyis ide gyüvök...:)



Bye!

Bűn az élet.

(#28) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Nekem hétvégére Gárdonyba jól jönne egy vízvezetékszerelő, aki tud
5 rétegű csővel dolgozni. :D
Tud valaki ilyet?

(#29) Tangerine válasza AmunRa (#28) üzenetére


Tangerine
senior tag

5 rétegű? Én csak 3 rétegűt láttam (SP cső)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#30) AmunRa válasza Tangerine (#29) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Igen 5.

(#31) bbazsy válasza AmunRa (#30) üzenetére


bbazsy
őstag

Mit értesz azon, h ''tud valaki ilyet?'' ?

5rétegű, igen, ilyennel dolgoznak már

..

(#32) AmunRa válasza bbazsy (#31) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Vizvezetékszerelőt hétvégére, vagy kénytelen leszek saját magam megcsinálni...
:)

(#33) Tangerine válasza AmunRa (#32) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én ugyanígy voltam fürdőszoba-felújításkor. Már jött volna a burkoló, de nem találtam se égen, se földön vízvezetékszerelőt decemberben, aki ráért volna. Aztán megcsináltam magam, és jó sok pénzt megspóroltam. Igaz betartott vagy 2 napig.

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#34) Tangerine válasza Tangerine (#29) üzenetére


Tangerine
senior tag

Közben rájöttem, hogy amit ém 3 rétegnek néztem az 5.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#35) misu


misu
aktív tag

Hy!

Na, tegnap rászántam magam a bontásra...:)

Ehhh, nem kellett volna...
szerintetek mennyire volt össze-vissza rohadva a rendszer?...:Y

Szóval a hollandi még csakcsak...az legyütt 4-5 perc alatt...
a könyökkel már szívtam...mert nem fix, a falból jön és ahhogy mozgattam félő volt, hogy a falból is kitépem aztán verhetem le a csempét..:(((

na, de 1/2 óra alatt kibányásztam könyököstül, semmi gáz, irány a kis barkácsműhely, majd a satuban leadja...mármint a könyököt, mert ennek a helyére megy a ''T-idom''...:)

Csavargattam vagy 15-20 percig, meg sem moccant, már kezdtem kételkedni, hogy jó irnyba tekerem, mire megmozdult!!!
Na, király, mondom, de mosolyom egyből lehervadt, mikó láttam, hogy a cső szakadt szét!!!!!!!!:Y:O:O:O:O:(((:(((


ezután kiesett 5-10 perc, elfutott a méreg alkalmából...:)

ki is mentem a szabad levegőre, nehogy kárt tegyek vmiben...
lehiggadtam, ma reggel melóhelyemen a jó öreg szakikkal (névszerint Gyula és Zsigmond) megcsináltuk fainra.

mivel 3-4 ig dolgozom, és otthon nincs netem, csak holna tok beszámolni a végeredményről...
de bíztató, ha nem törtem el a csövet a falba, akkor 15-20 perc a meló + a boilert is vízkőtelenítem!

Illetve a hab a tortán, hogy a mosógép slagja is rövid, de ha csak ennyi lett baj lenne, nem is írtam volna...


Bye!
M.

Bűn az élet.

(#36) misu


misu
aktív tag

Hy!


Jeeeee Emberek!

Megcsináltam!!!
I made it!!!!

Yesss...:)

tegnap kb 20 perc alatt összeraktam, igaz vót egy kis csepegés, meg beszaratott a macsógép is...:)
de minden faxa, minden oke!

A vízkőtelenítést jelentem sörözésre cseréltem...:)
Majd legközelebb...:DDD


Bye!

Bűn az élet.

(#37) Tangerine válasza misu (#36) üzenetére


Tangerine
senior tag

Grat. :R:C

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Egy ismerős a segítségem kérte:
''Nem tudja vki, hogy Szabolcs megyében ill környékén hol lehet érettségi után

-Viz-, gáz-, központi fűtésszerelő

vagy

-Klímaszerelő

szakmát szerezni/tanulni?

DE érdekel országos szinten is!
''

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) misu válasza tildy (#38) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Passz...:(

Szerintem neten kell a szalmunkásképzőket kellene keresni városi szintre bontva és úgy megnézni....

Atyaisten, mi lesz, ha már senki nem akar tisztességes kétkezi munkát???:F:Y:Y:F:Y
Mert mindent nem lehet megbarkácsolni...lásd a gázt...:(


Bye!

Bűn az élet.

(#40) _az


_az
senior tag

Help!

Hátha ti tudjátok, hol találok ilyet...
Vascső kéne. Ugyan nem gázhoz, de az kéne. Fél colos, vagy fél méter hosszú és MENETES. Ha nincs, akkor marad a méhtelep+szomszéd lakatos, de hátha találok egyben valahol...

amúgy ehhez kéne:
Bővebben: link

Találok ilyen csövet valahol készen???

Thx

az

(#41) Varga Csaba válasza _az (#40) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Bemész bármelyik obiba és kapsz menetezve készen.

De vigyázz mert aranyárban adják.

Én előtte felhívnék egy szerelvényboltot és megkérdezném, hogy mennyibe kerül 1 méter horganyzott 1/2''-os vascső, annak az árához viszonyítanám az obi árait.

Mert akinek van menetvágója 2 üveg sörért simán feldarabolja és megmenetezi azokat a csöveket.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#42) _az válasza Varga Csaba (#41) üzenetére


_az
senior tag

thx, megnézem, helyben 6 méter feketevas 1600... ha ennyiér kapok 3 db fél méterest, már király... :)

az

(#43) Tangerine válasza _az (#42) üzenetére


Tangerine
senior tag

Szerintem a csavart (amit a gépedbe csavarsz) lesz a legnehezebb beszerezned. Sajnos nem normál M6-os menet van rajta, hanem valami collos menet (tán 3/8-os?) Én alig tudtam fúrót/metszőt szerezni, mikor ezt (Bővebben: link) csináltam a gépemhez.
Meg se próbálj sima M6-os csavart beletekerni, mert tönkreteszed a gépben a (gondolom műanyag) menetet.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#44) Tangerine válasza Tangerine (#43) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja most látom, hogy 1/4-es a menet. Szóval nálunk nem túl elterjedt egy ilyen csavar/anya.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#45) _az válasza Tangerine (#43) üzenetére


_az
senior tag

a gép csatlakozás télleg tré... de alapból a módosított nagyított géptartót kell ráraknom, mivel nagyobb kamera...

(nem az enyém a kamera ehe-eehe ;];];] bár ige, ha ki kéne fizetnem, hú...)

az

(#46) Sari


Sari
tag

Helo!

Lenne 1 kis probléma. Vázolom a helyzetet: van itthon 1 ''hydroforos'' rendszer a sima vízhálózat mellett. Ezt a rendszert kerti öntözésre használjuk. Van lent 1 kétlépcsős villanyszivattyú a kútban 6 méter mélyen , a szivattyútól megy le egy műanyag colos cső 6 méter mélyre. A cső végén rugos lábszelep van. A szivattyútól szintén colos cső megy fel a hydroforba. A probléma az, hogy valahol mindig lelevegősödik a rendszer. A nyomócső nem levegősödik le csak a szívócső. Cseréltünk lábszelepet, a szivattyúban szimeringet, felújítottuk a szivattyút és a motort is, a csövet is kicseréltük. És mindig elengedi a szivattyú a vizet tehát levegősödik a szívócső. Felhúztuk a csövet megnéztük de semmit nem találtunk ami a hibát okozhatja. A kútban van bőven víz megmértük tehát ez sem lehet baj. Szerintem a túl mélyen sincs a cső, hogy ne tudná felszívni a vizet a szivattyú. Sok évig működött a rendszer, de most valamiért nem jó. Mi lehet a baj? Ha valaki tud valami megoldást akkor legyen szives szóljon. Köszönöm.

(#47) misu


misu
aktív tag

Hy!

egyrészt UP, merrt nagyon lesüllyedtünk...:)

Másrészt vízkőtelenítettem otthon a boylert és nem melegít...:(
Visszatettem szépen mindent a helyíre oszt b@szik adni a melegviztet!

''Éjszakaira'' van kötve, de előtte kipróbáltam a sima hálózatról is, működött...
Az éjszakain szintén van áram:F:F:F

-Mi a hiba?
-Vagy mi a különbség?
-Rossz helyre kötöttem vón a fázist?
-Lehet, hogy cserés a fűtőtest?????


Bye!

u.i.: akit érdekel hegyekben szedtem ki a vízkövet .....kb 10 kilót!!!!!....:D

Bűn az élet.

(#48) misu


misu
aktív tag

Hy!


Senki?

Valaki aki villanyt szerel, vagy one valami 5lete!

Bye!

Bűn az élet.

(#49) Varga Csaba válasza misu (#48) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Hááát...

Igy elsőre nem igazán értelmezhető a dolog....

Először is megnézném az éjszakai áram vezérlését, mikor ad le áramot...
Amikor megkapja a jelet és áramot ad akkor ellenőrizném, hogy az áram eljut e a vezeték végéig...

Emellett a rendes hálózaton is kipróbálhatnád....
Ha rendes hálózaton sikerült működtetni, akkor ha ugyanúgy kötöd be az éjszakai (vezérelt) hálózatba akkor szintúgy működnie kell a boilernek..

Ha van áram a drót végén és mégse megy a boiler akkor ellenőrizd a bekötés helyességét (fázis, nulla , föld). Illetve gondolkozz el, hogy mikor kiszedted a fűtőbetétet nem kötötted e le véletlenül a két biztonsági hőkapcsoló egyikét (ez csak tipp)..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#50) misu válasza Varga Csaba (#49) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Kösz, hogy válaszoltál....:)
Na szóval...megpróbálom kicsit érthetőbben...mert elég zagyván írok.

Először is megnézném az éjszakai áram vezérlését, mikor ad le áramot...
Amikor megkapja a jelet és áramot ad akkor ellenőrizném, hogy az áram eljut e a vezeték végéig...


Ezt még nem néztem, de elvileg van!
Felteszek rá egy próbalámpát, holnapra mondom mi a helyzet...


Emellett a rendes hálózaton is kipróbálhatnád....
Ha rendes hálózaton sikerült működtetni, akkor ha ugyanúgy kötöd be az éjszakai (vezérelt) hálózatba akkor szintúgy működnie kell a boilernek..


Most úgy működik és működik....

Ha van áram a drót végén és mégse megy a boiler akkor ellenőrizd a bekötés helyességét (fázis, nulla , föld). Illetve gondolkozz el, hogy mikor kiszedted a fűtőbetétet nem kötötted e le véletlenül a két biztonsági hőkapcsoló egyikét (ez csak tipp)..

Hááát erre nem emléxem, melyik vót a fázis és melyik a főd...fontos ez?
Lehet ez a hiba?

''Két biztonsági hőkapcsoló''....ezekhez asszem nem nyúltam...de elmondanád melyikek ezek?

Ez egy 120 lityós 14 éves Hajdó boyler...ezt még nem írtam...minden f@sza vót, míg hozzá nem nyúltam...:((

Köszi előre is!

Bye!


Bűn az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.