Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Demrad solaris 24kw kazán.
Tegnp csőszerelés után feltöltöttem a rendszert de sok levegő volt még bent, mivel teljesen üres volt.
Egy radiátort, ami a legkényesebb légtelenítés szempontjából, nyitva hagytam és elkezdtem füteni a rendszerben lévő vizet. Hatalmas bugyborékolás, digit kijelző ugrált, 40-60-50-80-70-95°C majd itt lekapcsoltam. Ez pár másodperc alatt történt ez az ugrálás.
Ezután néztem a visszatérő ág tűzforró, az elmenő langyos.
Ezután ha indítom a kazánt, szivattyú indul majd F1 hibával leáll.
Volna ötletetek? Lehet egy hőérzékelő ami leállította a gázszelepet a túlfűtés miatt, de nem engedélyezi ujra áramtalanítás után se? Esetleg lehet ezt reset-elni?
Köszönöm a válaszokat.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#252) Ferike81 válasza gordonfreemN (#251) üzenetére


Ferike81
senior tag

Legelőször a légtelenítést kellene megoldani. A feltöltést a visszatérőn keresztül célszerű, ha meglazítod a radiátor bemenő ágát akkor szinte teljesen légtelenre fel lehet tölteni. A szivattyút is érdemes légteleníteni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#253) gordonfreemN válasza Ferike81 (#252) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Rendben, fél négykor otthon leszek és feltöltöm újra. Ezzel az F1 hibakóddal mit tudok kezdeni?

Elvileg a túlfűtés miatt írja most ez. Van egy rövidebb leírásom a kazánról, ami azt mondja, van egy csőtermosztát az elmenő csövön, ami túlfűtés esetén lekapcsolja a gázszelepet és nem enged a továbbiakban gyújtani.

Ekkor le kell resetelni ezt a termosztátot. Leszedtem tegnap azt a kis gombelemszerű termosztátot, alatta hővezetőpaszta, de nem találtam az alján semmilyen kapcsolót.

Netán bimetálos lenne és vissza kell pattintani a fémlemezkét az alján?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#254) Ferike81 válasza gordonfreemN (#253) üzenetére


Ferike81
senior tag

Magáról a kazánról gőzöm nincs. De valószínűleg ha túlfűtés miatt állt le, akkor egy újraindítással menni fog. Hátha van valami szaki aki abban tud valamit segíteni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#255) gordonfreemN válasza Ferike81 (#254) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nos köszönöm a válaszokat tőled, kedvszegetten csak feltöltöttem ujra és sikerült lelégteleniteni.
A problémás radiátort egy hozzá futó csővezeték okozza.
A jobbra futó cső emelkedve kerül de süllyesztenem kellett volna. Sajna eleget kinlódtam egyedül az összeállitással es már nem volt türelmem. De elvileg ha csak ezt a radit tartom nyitva akkor nem marad bennt légbuborék.

Tanulságként ha valakinek F1 hibája lenne: a túlfűtés szenzor lockolta a készüléket. Burkolat alatt levesszük a hőcserélő burkolatát is majd jobb hátul egy csőtermosztát. Levesszük visszapattintjuk a gombját és kész. Alul az elektronika mögött is van egy (elmenő csőszakasz), a 3 utas szelep felett. Az egy bimetálos érzékelő, ha kihűl viszzaáll elvileg és jó állapotban zárlatot kell mérnünk, oldáskor szakadást.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#256) Ferike81 válasza gordonfreemN (#255) üzenetére


Ferike81
senior tag

:C A lényeg, hogy sikerült. Viszont a helyedben még míg javítható addig megoldanám a csövek helyes lejtését, mert ha le lesz burkolva akkor már így marad a dolog. Minden légbuborék ott fog megállni. Mindig ott lesz gubanc, és mindig ezen fogsz gondolkozni, hogy annak idején miért nem csináltam meg?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#257) gordonfreemN válasza Ferike81 (#256) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igazad van de sajna le lett burkolva és erre utánna derült fény. Sajnos sok volt a meló mindent egyedül... és figyelmetlen voltam. Cserébe annyi jó hogy legalább visszatérő ág.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#258) Ferike81 válasza gordonfreemN (#257) üzenetére


Ferike81
senior tag

Jahh tényleg. Ismerős is volt a kép a lakásfelujító topikból. Emlékszem mát tényleg, a betonozásról is volt akkor szó, meg locsolás, ilyesmi. Akkor ez már így maradt. Mindenesetre a magas pontokon lesz légzsák, de a radiátoron keresztül ki lehet engedni a levegőt apránként is. Ha kotyog a radiátor, és nincs rajta légtelenítő, akkor ha lelazítod úgy is kijön a luft. Sikeres és problémamentes üzemeltetést kívánok.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#259) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

az egyik ismerősöm kapott a tigáztól egy levelet, hogy mérőóra csere lesz, ami mellé meg kell rendelni egy gázbiztonsági-műszaki felülvizsgálatot is.
A lakásban minden rendben van, azonban a ház homlokzatán futó csöveket szellőztető korongokkal ugyan, de leburkolták.

Ezt most megszívta, vagy van lehetőség, hogy így is jó?

Másik, hogy október közepére kapott óracserére időpontot, viszont a gázbiztonsági megrendelésére meg 1-2 hónap átfutást írnak. Az most hogy van?

Üdv,
Attila

(#260) gordonfreemN válasza Ferike81 (#258) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi.
Még annyi nehogy én is felejtsem:
Egy NTC van szintén a hőcserélő térben barna két db vezetékkel. Ennek 10kR-t kell mutatnia 20fokon.
Hőre csökken az értéke.
Ami hibával még találkoztam, hogy felfűtéskor kikapcsolta az égést. Aztán ha lehűlt ujra ment felfűtésig. A hiba random jött elő, volt amikor jó volt. Fogtam az egész panelt és ólmos ónnal átforrasztottam. A hiba megszűnt.
HKA224 Demrad a tipus. Ezt csak azért irtam le mert manapság nem olcsó egy kazáncsere és ha lehet akkor érdemes megjavitani.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#261) gordonfreemN válasza KrAt (#259) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#262) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Pár béna kérdés még nem volt gázkazánom.
Egy régi ~14 éves Ferroli kazán van a lakásban. Eddig csak melegvizet produkált de ma bekapcosltam egy kicsit, hogy felmeledjen a lakás mert már csak 20 fok volt.
Eddig 1.5 Baron volt a nyomás most felment 2.5-ig. Ezt én normálisnak tartom de nem tudom, hogy tényleg az-e. Maradnia kellett volna ezen az értéken? 4-ig van bejelölve a mérő és nem látok rajta szelepet amivel engedni lehetne rajta.
Most ki is kapcsolt mert már 23 fok van reggel meglesem lejjebb ment-e.
A másik, hogy miután lekapcsolt még és már nem fűtött utána még kerregett jó ideig. Gondolom vmi szivattyú tette a dolgát de kérném megerősítést, hogy ez normális.
Jah és kb 1 hónapja volt karbantartva szóval látta szakember csak nem tudtam, hogy miket fog produkálni ha elkezdek fűteni.

(#263) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Budapesten megbízható gázkazán szerelőt?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#264) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Lehet benyaltam valamit, de azert megkerdezem. Vettem ma a Bauhausban egy torulkozo radiatort es hozza es egy elktromos termosztatot. Szepen osszeszereltem, feltoltottem, felfurtam a falra es jott a bekapcsolas.

A futoszal beindul es legmagasabb fokozaton 20 masodperc mulva kikapcsol, annyira forro lesz a futotest a kozvetlen kozelben. Kozepes fokozaton 30 masodperc mulva kapcsol ki. A viznek eselye sincs atadni a hot (1700 mm-es radiator). Utana olyan sokaig vissza sem kapcsol, h teljesen kihul a radiator, ebbol is soha nem lesz meleg.

Az elobb szetszedtem, de a futoszal szepen all a vizben, semmit nem latok. Beneztem egy hulyeseget, ami nem mukodokepes (hiszen nincs vizmozgas)? :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#265) gerisz23 válasza Geryson (#264) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet hülyeséget írok de felül vagy alul van a fűtőszál?Cirkuláció csak akkor indulhat meg ha alul van a fűtőszál.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#266) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Adott egy vaillant ecotec pro vuw int ii 226/3-3 kondenzációs gázkazán.

Hogy érdemes az előremenőt beállítani?

(#267) gordonfreemN válasza szabonagyur (#266) üzenetére


gordonfreemN
addikt

40-töl ha jól emlékszem 55 vagy 60 fokig működik konenzációsként egy átlag kondis kazán. Van kézikönyve? Abban benne kéne legyen. Ehhez megfelelő méretű radik is kellenek persze!!!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#268) szabonagyur válasza gordonfreemN (#267) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kezikonyve kb semmit nem er. Az ajtora ragasztott matrican van par beallitas de az sem er tul sokat.

(#269) gordonfreemN válasza szabonagyur (#268) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"A kondenzáció alapfeltétele, hogy az égéstermék a harmatpont alá hűljön le. Ha a kazánvíz hőmérséklete a harmatpontnál kisebb, a kondenzáció mértékét az égéstermék hőmérséklete határozza meg. Adott feltételek mellett lehet a kondenzáció teljes vagy részleges. Lehet a kazánvíz-hőmérséklet például 35 0C helyett 40 0C. Azonban leszabályozott égőteljesítménynél a kisebb hőmérsékletű égéstermékből (50 0C) több kondenzvíz keletkezik, mintha az égőteljesítmény és égéstermék-hőmérséklet (60 0C) nem változott volna. A kazánszabályozás ellensúlyozza a vízhőmérséklet kedvezőtlen változását."

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#270) Geryson válasza gerisz23 (#265) üzenetére


Geryson
addikt

Természetesen alulra tettem. Hívtam a BH ügyfélszolgálatát, ott mekegtek-makogtak (azt mondja az ürge, hogy valami hosszabbító hüvely kell a patronra, ami tovább viszi a hőt). Megkérdeztem más boltot, azt mondják semmi ilyesmi nincs. Bármekkora fűtőnek kellene langyosítani, nálam pedig mind legalul, mind a felső komplett rész hideg. :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#271) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Hiányos infóm van, de hátha tud valaki segíteni:

Adott egy 30 éves, régi radiátorokkal, bika vas csövekkel kiépített, nyitott tágulási tartályos gázfűtéses ház. 5cm hungarocell szigetelés, hagyományos dupla ablak

A kazán ilyen [Saunier Duval - KLOm] , jó pár éves , sajnos nem tudom, melyik altípus.

Elég magas a gázszámla úgy, hogy a kb. 120 nm-es házban csak az egyik részben (30nm) laknak, ott régi konvektorral fűtenek, a többi részen csak 15 fokot tart a kazán.

Most az amatőr kérdések:

Egyáltalán hatékonyan tud működni nyitott rendszerben ez a kazán?

Vagy nincs jelentősége?

Ha van, be lehet építeni egy zárt tágulási tartályt?

Kazáncserén és komplett új csővezeték rendszer kiépítésén kívül milyen kisebb beruházások pl. radiátorok, termosztát, keringető szivattyú, ablaküveg (nem komplett ablak) cseréje hozhatnak gázfogyasztás csökkenést?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#272) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

Rettenetesen buta kérdés, de normál üzemállapotban a radiátor szelepen melyik szelepnek mennyire kell szorosan meghúzva lennie?

Nemigazán értem melyiknek mi a funkciója. Az egyiket nyitom-zárom attól függően milyen hőmérsékletet szeretnék (de melyiket?), de akkor a másiknak mi a szerepe?

(#273) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Adott egy panelház, központi fűtés. Tavalyi szezonban semmi gond nem volt, idén viszont amikor megjött a fűtés a csövek melegek (legfelső emeleten lakunk), 2 fűtőtest viszont csont hideg. Nálunk állandóan légteleníteni kell, mert a radiátorok kontrában vannak felrakva (szakembörök csinálták), na de ez nem is gond, mert megcsinálom 5 perc alatt. Ugye külön légtelenítő szelep nincs rajta, mert régi szutyok, így a felső, szabályozó szelep melletti hollandert szoktam meglazítani, amíg kisziszegi magát. Viszont most más probléma van, mert 2 radiátornál a szabályozó szelep felől abszolút nem jön a víz, hiába van 5-ös állásban. Mi lehet a baj, beragadtak szelepek? Ugye amíg nem volt a fűtési szezon zárva voltak. Valamit lehet velük kezdeni, vagy le kell cserélni a szelepeket?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#274) Misi1980 válasza Bling95 (#272) üzenetére


Misi1980
senior tag

Erre a szelepre kell egy termosztátfej. ha azt feltekerted erre a szelepre akkor tudod a hőmérsékletet állítani a számoknak megfelelően.Ha vásárolsz ilyen fejet ahhoz jó ha tudod hogy milyen fajta szeleped van.Ha megvan a típusa akkor a boltban tudni fogják hogy melyik fajta termofej jó hozzá mert nem mindegyik szelepre jó mindegyik termofej.

Lackooo84.:Nézd meg azt a kis pöcköt ami a termofej alatt van(itt fentebb van egy kép amin látszik hogy miről van szó)van hogy beregad ha egész nyáron zárva van a szelep.Ha beragadt akkor mozgasd meg valamivel és szerintem utánna nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#275) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Most tervezzük beköttetni itthon a kombi gázkazánt, fatüzelés helyett. Tudnátok mondani kazánra pontos típust, amik igencsak ajánlottak?

A szerelő annyit mondott, hogy 20-24Kw körüli fog kelleni.

+1.: Egy 19 négyzetméteres szobába elég egy 160 as radiátor? Gipszkarton előtétfal, mögötte kőzetgyapot, kívül a falak szigetelve.

thx :R

(#276) Misi1980 válasza Mukucs (#275) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nekem csak az a véleményem hogy ne kombikazánt hanem egy fűtő kazánt melegvíz tárolóval vegyél.Drágább így de lesz normálisan melegvíz.A radiátor méret elég lehet ha jó a szoba fekvése.Én itthon cseréltem a régi kazánt újra nekem Ariston genus one van.Itt jól működik eddig.

(#277) gordonfreemN válasza Mukucs (#275) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem az immergas is tetszik. Itt rákeresve eleinte nem volt ajánlott de aztán bizonyitott néhány fórumtársnál. Vállalható szerintem. De ha van egy 100assal több akkor foundital esetleg sanier duval (utóbbinak a szervizellátasa ugy tudom kivonult MO-ról).
Nekem 20nm szobába 2.6m radiátor van. 40es téglafal két oldalt és ket belső fal. Nincs szigetelés. Vedd figyelembe h háló vagy nappali. Az elsőbe nem kell túlméretezni a másodikba igen. Ha kondenzátoros lesz a kazán akkor ajánlott a kellően alacsony (~50) elmenő hőmérséklet és ezáltal a hatékony működés miatt amúgy is a túlméretezés. De ezeket a szerelő biztos tudja és esetleg tájékoztatott is.
Üdv

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#278) Mukucs


Mukucs
senior tag

Köszi a válaszokat!

A szerelô azt mondta, hogy ~ 1millió ft lesz minden cakli-pakli.

Amit kicsit sokallunk, mivel a ház be van már csövezve, radiátorozva...

Kazánból egy Baxi Prime 28 as típust írt fel, nem túlzás egy ~75nm es házba véleményetek szerint?

Mit gondoltok?? :U

(#279) Misi1980 válasza Mukucs (#278) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nekem is 75nm-es alapterületű házam van 3 szintet fogok fűteni de 24KW-os kazán elég lesz.Nálam sima fűtő van tárolóval kötve.Lehet hogy a kombikazánoknál nagyobb teljesítmény kell.

[ Szerkesztve ]

(#280) Mukucs válasza Misi1980 (#279) üzenetére


Mukucs
senior tag

Az ár teljesen rendben van szerinted?

(#281) gordonfreemN válasza Mukucs (#280) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ehhez tudni kellene mit is fog csinálni pontosan.

28kW-os kazán 75nm-re enyhén túlzás. Ha átfolyósan azaz kombikazánnal akarsz melegvizet akkor is elég a 24-es.
De olyat keress ami le tud szabályozni 3-5kW-ig. Szvsz 75nm-re (bár ez sokminden függvénye) 10-15kW elég lenne csak fűtésre.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#282) VIPowER


VIPowER
senior tag

Valaki találkozott már olyan kondenzációs kazánnal amelyikkel 5 fűtési szezon alatt nem volt semmi gond?

(#283) Mukucs válasza gordonfreemN (#281) üzenetére


Mukucs
senior tag

Erről fog menni a melegvíz, sütőlap, fűtés (7radiátorral).

Eddig a terv az, ami megvan.

30m-t fognak ásni (ismerős csinálja), kell egy gázóra + kombikazán + 2 radiátor. Ha minden igaz..

5 van, ehhez jön 2.

Igazából 0 szakértelemmel sokallom ezt a 750-800 ezres anyagárat. Ez ennyi vagy valami nem kóser?!

Kösz, hogy segítetek! :R

(#284) VIPowER válasza Mukucs (#283) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem tudom milyen radiátoraid vannak jelenleg, de kondenzációs kazánhoz lehet csere érett lenne mind. Ezt azért majd kérdezd meg attól aki csinálja hogy mit gondol erről. Az ár még talán hellyel-közzel reális is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#285) Mukucs válasza VIPowER (#284) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, megnézetem őket mindenképp.

Mit értesz a "hellyel-közzel" alatt?

Sok ismerősöm mondja, hogy százezrekkel kevesebb volt úgy, hogy semmi nem volt a házban...:U

(#286) VIPowER válasza Mukucs (#285) üzenetére


VIPowER
senior tag

A hellyel-közzel alatt azt értem hogy lehetne ettől alacsonyabb, és akár magasabb is. De Nálad be kell vezetni a gázt, és azt írtad ismerősöd. Nálam nemrég cserélt gázkazánt az egyik ilyen ismerősöm, minden tanúsítvánnyal megáldott szerelő, 5 ezer forintot kért. De nem mindenkinek vannak ilyen ismerősei. Persze neki én is segítek ha kell más ügyben.
"Százezrekkel kevesebb volt" De mikor, 90-ben? Több szerelőt is kérdeztél, vagy csak őt?

(#287) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sütőlap alatt mit értesz és mi köze a fűtéshez?
Szóval itt gázbekötés is lesz.
Akkor jó volna ha erre tévedne egy szerelő is mert ezeket nem tudom

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#288) Misi1980 válasza Mukucs (#283) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szerintem ennyi munkával ez az anyagár reális lehet.A gázszerelés is elég jól megnyomja az árat.Nekem csak a kazán csere gázszerelés nélkül úgy hogy mindent magam csináltam meg volt is hozzá itthon egy két dolog 500.000ft volt. papírokkal együtt.

(#289) Mukucs


Mukucs
senior tag

Nagyon köszi Mindenkinek!

Hívtunk egy másik szerelőt, este jön, megmondja Ő mit gondol. :R

+ Nézegettem a kazánokat, az Immergas.-ra 5 év gari van, míg a többire csak 2, ez alapján nem érdemes dönteni?

[ Szerkesztve ]

(#290) gordonfreemN válasza Mukucs (#289) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ez alapján nem érdemes dönteni?
Így van, ezért is ajánlottam.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291) SZATA


SZATA
senior tag

Adott egy teljesen felújított WC.
Alföldi 4030-as (magas, hátsó) csésze és egy Geberit AP112 tartály van benne. A tartály magasra lett szerelve, a földtől kb. 170 cm-en van az alja és 50 mm-es öblítőcső indul ki belőle, ami alul leszűkül.

Mit lehet tenni azzal, hogy lehúzásnál nagyon fröcsköl? Mielőtt utoljára elment a szerelő, kipróbáltam mindent, és nem fröcskölt ennyire szerintem. A szereléssel lehet gond, vagy valamelyik alkatrésszel esetleg valami koszolódás?

Az első szerelés után ki kellett pucolni a tartályt, mert valószínűleg a festés-glettellés során por és törmelék kerülhetett bele ezért folyamatosan öblített, nem állt le.

(#292) Lackooo84 válasza Misi1980 (#274) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na leszedtem a termosztátfejet, a kis tüske be volt ragadva. Próbáltam megmozgatni, erre kiugrott az egész. Viszont most közel sem tudom annyira visszanyomni a tüskét, mint ahogyan volt. Ötlet?

The Truth is out there...

(#293) Misi1980 válasza Lackooo84 (#292) üzenetére


Misi1980
senior tag

Mozgasd meg valamivel.Mondjuk egy fogót lapjával és nyomogasd,járasd meg egy kicsit.Ha így sem lesz jó lehet hogy cserélni kell majd a szelepeket.

Mukucs:A Remeha kazánokra is 5 év garancia van meg az új fajta (Genus sorozat) Aristonokra is.

[ Szerkesztve ]

(#294) Lackooo84 válasza Misi1980 (#293) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom visszanyomni, már elkezdett görbülni a tüske. Nem értem, hisz olyan könnyen kijött...

The Truth is out there...

(#295) nemszabad


nemszabad
tag

Sziasztok!

Radiátor vásárlás előtt állok. Látom, a Vogelt és Purmót nagyon sztárolják. Ezek valóban többet nyújtanak annyival, amennyivel többe kerülnek?
Bementem a minap 2 debreceni üzletbe, egyikben sem volt normálisabb, csak török. Az egyikben a Termo Tekniket ajánlgatták, a másikban a Koradót. Mindkettő török.
Előbbire elég jó árat kaptam. Érdemes lehet beleugrani? Az eladó esküdözött, hogy 10 év alatt rengeteget eladtak, de alig jött vissza hibás.
Dunaferr radiátor? Szívem szerint ezt venném, de szar híreket olvasni róluk. Az egyik boltban azt mondták, le is húzták már a rolót. D-ÉG? Ez is a Dunaferr?

A háttér: zárt rendszer, egy öntvénykazánra kerülne 9-10 db lapradiátor, 40 literes tágtartállyal, henco-val kötve, biztonsági hőcserélővel.

A garancia sem segít, mindre 10 évet adnak.

Köszi szépen!

P

(#296) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

A főbérlőm rosszul kötötte be a mosogatógépet és áll benne a büdös víz. Na most ez nem tudom, hogy a csatornába vezető csőből szivárog-e vissza, vagy a vízbevezető csövön szivárog-e a víz, de gondolom utóbbi nem büdösödne így be.
Sajnos soha nem csináltam vízszerelői munkát, de szeretném magam megcsinálni.
Mivel nincs szükségem mosogatógépre, szeretném kikötni a fenébe. A konnektorból már kihúztam, tehát áramtalanítottam.

A kérdésem: Mire lesz ehhez szükségem és mit kell tennem? Ha van valami cikk és azt linkelitek, nekem az is jó, én nem találtam gyors guglizás után...

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#297) gordonfreemN válasza raven12 (#296) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az a baj, amíg nem szárad ki addig érezni fogod ha a gép büdös.
De nagyobb eséllyel a lefolyóból jön vissza a szag. Lekötöd az elfolyócsövet (gégecsőszerű) és lezacskózod a nyilását egy gumival.
Ezt csak le kell huzni, szerszámra nincs szükség.
Kép nélkül többet nem tudok.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#298) Ferike81 válasza gordonfreemN (#297) üzenetére


Ferike81
senior tag

A másik lehetőség pedig az, hogy azért büdösödik, mert nincs használva. Kb. 4-5 nap után büdösödik be. A lefolyó gégecsőben van visszacsapó, így a retya nem tud visszajönni, ha csak nincs kiakadva a szelep. Ha nincs eldugulva a szennyvízcső, akkor érdemes csinálni nála egy mosogatást legmagasabb hőfokon, és ha kész kinyitni, hogy száradjon ki. A gép teljes leürítéséhez ki kell venni a gépet a helyéről, és megbillenteni, míg az ürítőcsövön jön víz. Ha teljesen üres, nem fog büdösödni.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#299) raven12 válasza Ferike81 (#298) üzenetére


raven12
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Ferdén volt rácsavarva a szennyvízcső, jól szét is nyírta a műanyag külső menetet... Talán ezért volt kiakadva a visszacsapószelep akkor.

(#300) maglew


maglew
aktív tag

sziasztok!

Van egy Schell (hez hasonló de a Csornai cég terméke) nyomógombos WC lehúzó szelepem, ami valahogy eltömődhetett, mert a lakásban mindenhol maximális nyomás van de a wc-ből alig jön a víz.

Namármost felül letekertem de csak egy rugót meg egy parafát találtam egy pici tűvel.

A tűt mozgatom de sehogy nem tudom felülről szét szedni, tisztítani.
Hogy lehet ezt tisztítani, mi lehet a probléma vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.