Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) pjen válasza garga01 (#7000) üzenetére


pjen
félisten

Lehet tényleg csoda, de egy kinai zuhany kabin 10+ évig ment a saját flexi csöveivel gond nélkül. Akkor se a cső halt.meg, épített kabin lett helyette. A konyhában is legalább 15 éves flexi csövek vannak.

(#7002) Audience válasza pjen (#6999) üzenetére


Audience
aktív tag

Sosem ment tönkre flexi cső eddig, vannak 25 évesek is. Nekem is az a tapasztalatom, hogy nagyon hosszú az élettartama.

(#7003) beers


beers
addikt

Akkor csak én vagyok szerencsétlen.... Már nem egy eldurrant!
Volt, hogy a bojler forró elmenője durrant el, érdekes volt, be se tudtunk menni, csak miután elzártuk a hideget az aknában.

M&N

(#7004) pjen válasza beers (#7003) üzenetére


pjen
félisten

Bekötőt lehet kapni rozsdamentes acélból is, az biztos nem durran el.

(#7005) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó topikba írok, hátha tud valaki segíteni. Vettünk egy 60nm-es ikerházat ahova a hétvégén költöztünk be. Egy (szerintem) Saunier Duval l Semia c 24 e típusú kazán van a házban, erről megy a nappali-konyha-fürdőszoba-wc padlófűtés illetve a 2x12nm-es szoba radiátora plusz a fürdő törölközőszárító. Ahogy nézem a gyári beállítása a víznek 76fok. Ami a gond, hogy a fürdéshez/kézmosáshoz brutál forró, annyira le kell venni a melegvizet (gyakorlatilag középállás a csapokon) , hogy olyankor meg van, hogy kikapcsol a kazán ha kisebb nyomáson van a víz, és hirtelen jéghideg víz jön. Mosogatógépet is raktunk be, ez maximálisan 60fokos vízzel köthető melegvízre, ami a villanyon sokat spórolna.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes ezeknél a turbós gázkazánoknál levenni maximum a vízhőfokot? Ilyen 65-70 fokokat olvasok. Illetve esetleg lehet-e külön hőfokot megadni a fűtőkörnek és a sima melegvíznek (gyanítom nem)? Sajnos a kazán nem kijelzős, a burkolatot levéve lehet valami kapcsoló plusz potméterrel állítani, gondolom ehhez ne kezdjek neki egyedül.. :)

(Ami még számíthat, hogy szigetelt a ház, padlás 20cm, padló 10cm, falak 4cm)

[ Szerkesztve ]

(#7006) 4D4M válasza falabu88 (#7005) üzenetére


4D4M
aktív tag

A kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes ezeknél a turbós gázkazánoknál levenni maximum a vízhőfokot?
~
Leveheted 45°C-ra is (38°C a minimum beállítható).

Illetve esetleg lehet-e külön hőfokot megadni a fűtőkörnek és a sima melegvíznek (gyanítom nem)?
~
Én azon lepődnék meg ha bármi köze lenne egymáshoz a két paraméternek (:

gondolom ehhez ne kezdjek neki egyedül..
~
Ha bizonytalan vagy bármivel kapcsolatban, akkor természetesen jobb, ha hívsz egy szerelőt, de egyébként ennyi a story:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7007) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok,

Két évvel ezelőtt cserélve lett a fürdőszobai mosdókagylónk csapteleppel együtt. Ekkor egy Kludi Pure & Solid 75 csap került fel. A napokban azt vettem észre, hogy nehezebben lehet állítani, mintha enyhén elkezdett volna szorulni. Ezzel tudok valamit kezdeni vagy forduljak a bolthoz/szerelőhöz? Csaptelep számlája megvan, mert otthonfelújítási támogatás keretein belül történt a csere.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7008) 4D4M válasza Crvsh3R (#7007) üzenetére


4D4M
aktív tag

Vannak szűrők beszerelve az ivóvízre? Milyen minőségű a víz? Nem jellemző a kludira, hogy 8-10 évet ne menjenek el a kerámiabetétek.
De ha szorul, akkor már kopik is, így érdemes lehet garanciaügyben kopogtatnod vele, de lehet, hogy csak csöpögésre mondanak valamit.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7009) Crvsh3R válasza 4D4M (#7008) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Nincs semmilyen extra szűrőbetét beszerelve, csak a szűz csaptelep van és ennyi. A víz eléggé kemény. Érdekes módon az előző Mofém mintha jobban bírta volna a strapát. Én tudom valamilyen karbantartás végezni rajta?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7010) 4D4M válasza Crvsh3R (#7009) üzenetére


4D4M
aktív tag

Van valamilyen tömítő és kenőanyag a lapok között, de nem hiszem, hogy hosszantarto hatást lehetne elerni a cseréjével, pótlásával. De ha ezt végigolvasod szerintem nem is lesz kedved ehhez: Kludi garancia
Nem tudok róla(garanciarol) személyes véleményt mondani pedig szerintem 20 éve csak Kludi emelőkaros csaptelepeket használok, eddig 1-ben cseréltem betétet. 7 vagy 8 példány közül.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7011) Crvsh3R válasza 4D4M (#7010) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én még azon gondolkoztam, hogy imbuszkulccsal leveszem a kart és az alatta lévő kis félgömb kupolát vízkőmentesítem, hátha az miatt szorul.
Esetleg a kerámia betétet nem lehet ugyanígy megtakarítani?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7012) 4D4M válasza Crvsh3R (#7011) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ott belül nem lehet vízköves, mert oda üzemszerűen nem jut víz, de ha mégis nem annyit, hogy problémát okozó mennyiségű vízkő keletkezzen. Kizárható, mint ok.

a kerámia betétet nem lehet ugyanígy megtakarítani?
~
Ha szétszedsz egyet, akkor hamar rájössz, hogy ez egy olyan technológia, amin házi körülmények mellett csak rontani tudsz.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7013) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Kád csaptelepben szerettem volna perlátort cserélni... de úgy begyógyult a régi, hogy ahogy a fogóval tekertem volna ki, inkább tőből kitört és becsavart része benne maradt a csaptelepben lévő menetben... van erre vmi trükk, hogy lehetne kioperálni? Próbáltam fotózni, de nem igazán vehető ki.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#7014) 4D4M válasza garga01 (#7013) üzenetére


4D4M
aktív tag

Mini gravírozó köszörűvel/csiszolóval egy vagy két keresztmetszetben elfogyasztanám a beletört darabot, majd egy csavarhúzóval kihajtogatnám, de ezzel nem lehet elkerülni, hogy a krómozás sérüljön.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7015) Ferike81 válasza Crvsh3R (#7011) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én vagy 3 hete csináltam meg a Kludi mosdócsaptelepet. Ugyanez a probléma volt, csak 15 éves. Nem csepegett,csak szorult. Leveszed a kart, van rajta egy félgömb alakú takaró műanyagkupak. Ha azt is leveszed látsz egy kitekerhető betétet. Azt hiszem 32-es kulcs kell hozzá, hogy kivedd. Én ezt megtakarítottam, és bekentem szilikonzsírral. Olyan mint új korában.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#7016) Crvsh3R válasza Ferike81 (#7015) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Feljebb 4D4M azt írta, hogy nem takarítható maga a kartus.

Egyébként írtam a KLUDI-nak ez miatt plusz megírtam a zuhanyváltót is, hogy nem áll vissza a kádnál. Mindkettő 2 éve van beszerelve (plusz egy konyhai KLUDI, de azzal nincs gond). Most hívott egy szerelő és autóban volt szerintem autópályán, a felét nem értettem annak amit mondott. Kérdezgetett, hogy mi a gond, neki is elmondtam. Kérdezte mivel szoktam takarítani, erre mondtam, hogy citromsav korábban, de már málnasavat használok. Azt mondta, hogy oké, de ugye nem fújom a csaptelepre, hanem csak szépen törölgetem vele, mert ha fújom akkor az okoz ilyen problémákat. Ez a KLUDI honlapján is le van írva. Állítólag megkeményszik a csaptelepben valami tömítés a vízkőoldó hatására és abból vannak ilyen gondok, mint amiket írtam.
Ezek után még annyira sem értettem mit mond, csak hogy kisgyereke van és Kecskemétről jönne Bajára ez miatt, meg majd keres a fő szervízes vagy ki a továbbiak miatt.
Szerintem ha megint hívnak, akkor vagy azt beszélem meg, hogy küldjenek csak alkatrészt és megoldom (bár a váltot még nem tudom hogyan tudom/lehet) a kartusra láttam már videót vagy hagyjuk az egészet. Nem szeretném, hogy még a végén valami mondvacsinált indokra még azt hozzák ki, hogy én rontottam el azzal, hogy használni mertem a csaptelepet (vagy mert víz érte...) és még a kiszállást is kiszámlázzák.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7017) Ferike81 válasza Crvsh3R (#7016) üzenetére


Ferike81
senior tag

Feljebb 4D4M azt írta, hogy nem takarítható maga a kartus.

Nem azt írta. Azt írta, hogy nem mehet közé vízkő. De a gyári szilikon zsírzás kiszáradhat. Egyébként, ha garanciás akkor ne foglalkozz vele, oldja meg a szerviz. Én csak leírtam, hogy lehet javítani, sőt, gumigyűrű cserével a csöpögés is orvosolható. Vedd úgy, hogy általánosságban írtam a karos csaptelep javításáról.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#7018) Crvsh3R válasza Ferike81 (#7017) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

a kerámia betétet nem lehet ugyanígy megtakarítani?
~
Ha szétszedsz egyet, akkor hamar rájössz, hogy ez egy olyan technológia, amin házi körülmények mellett csak rontani tudsz.

A fentieket írta 4D4M arra, ami fentebb is látszik kérdésemként.
Egyébként azt nem értem, hogy 2 év alatt mi a fene történhet egy csapteleppel? Konyhainak semmi baja, fürdőkádnál is csak a zuhanyváltóval van gond (bár ez a legkevésbé zavaró). Viszont a fürdőszobai mosdókagyló csaptelep már lassan fullra be van állva. Mindhárom egyszerre lett felszerelve és mind3 Kludi.
Szervízzel nem tudom meddig szórakozzak még. Nekem telefonban úgy tűnt (már amit értettem), hogy nagyon arrafele akarják terelni a dolgot, hogy én rontom el azzal, hogy kíméletes citrom/málnasavval megtakarítom, ne adj Isten rá is merem fújni. Nevetséges, de nem szeretném egy Kecskemét-Baja kiszállást oda-vissza kifizetni ez miatt, mert esetleg helyszínen ő úgy gondolja, hogy esetleg én vagyok a hibás.
Egyébként le tudnád majd írni, hogy pontosan mit csináltál hol és mivel (pl. szilikonszírt pontosan hova kell felvinni, stb.) ha nem itt, akkor akár privátban?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7019) 4D4M válasza Crvsh3R (#7018) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ha szétszeded a betétet, akkor két tükörre csiszolt kerámialapot találsz, amiket a betét rögzítésével nyomsz egymásnak. A szilikonzsír felelős a lapok közti vízszivárgás megakadályozásáért és a kenésért. Erre mondta a kolléga, hogy pótolható, amiben én nem feltétlen láttam tartós sikert.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7020) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok.

Vettünk egy házat, ahol delta vezetéknélküli termosztát van összekötve a gázkazánnal.
Ha a termosztáton kiválasztom a hűtési módot, az összes radiátor elkezd felmelegedni, hol lehet a hiba?

Köszi!

(#7021) 4D4M válasza rumos XIII (#7020) üzenetére


4D4M
aktív tag

Szerintem üzemszerű működést tapasztalsz (: Azt viszont elárulhatnád, hogy miért akarod hűtésre rávenni azt a szegény gázkazánt.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7022) rumos XIII válasza 4D4M (#7021) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Fogalmam sincs! :)
Nekem új ez a gázkazán, termosztát buli, és gondoltam ha klímázok, akkor benyomom a termosztáton is a hűtést, mibaj lehet..

(#7023) 4D4M válasza rumos XIII (#7022) üzenetére


4D4M
aktív tag

Hűtés üzemmódban akkor ad ki bekapcsolás parancsot a termosztát, ha a mért hőmérséklet a parancsolt felett van, ami azt eredményezi, hogy beindítja a kazánt. Amely hűtési képesség hiányában fűteni kénytelen a radiátorokat (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7024) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok. 3g/liter sótartalmú víz (medencevíz) keringetéséhez milyen szivattyú alkalmas? A HMV keringetők közül van, ami bírja?

(#7025) pjen válasza luciferc (#7024) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem bármelyik bírja. Volt "tenger vizes" akvám, azt is vitte sima keringető.

[ Szerkesztve ]

(#7026) 4D4M válasza luciferc (#7024) üzenetére


4D4M
aktív tag

Valamennyi időt mindegyik kibír, csak az a kérdés, hogy mennyi ideig szeretnéd, hogy elmenjen. A sima öntöttvasat és némely rozsdamentest is korrodálja.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7027) luciferc válasza 4D4M (#7026) üzenetére


luciferc
őstag

Értelemszerűen minél többet bírjon, meg főleg ne rozsdásítson. Bronz belsejű sima keringető szivattyú van? Vagy bármi, ami nem korrodál?

(#7028) luciferc válasza pjen (#7025) üzenetére


luciferc
őstag

És mennyire volt sós és meddig bírta? Típust esetleg tudod?

(#7029) pjen válasza luciferc (#7028) üzenetére


pjen
félisten

Egy Villő kazán keringető volt, kb fel évet ment igaz nem folyamatosan. felszamoltam.a.rendszert. Nem tudom mennyire volt sós. Készen vettem az adalékot. Én ha van olyan, tiszta műanyagot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#7030) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Immergas átfolyós gázkazán készíti a melegvizet a házunkban, de bruttós elszámolásban napelem rendszerem lett, így majd az lenne a célom, hogy az el nem használt napelemből származó termelést egy villanybojler fűtésére használjam el.

Gépészetileg mi szükséges a megvalósításhoz? Ha hideg a víz a villanybojlerben akkor csinálja a kazán, ha pl. van 40C-os, akkor pedig abból jöjjön? Valamilyen váltószelep ami szükséges ehhez?

Ha műszakilag ez összerakható, akkor az ütemezést azt már megoldom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7031) 4D4M válasza tomy_cz (#7030) üzenetére


4D4M
aktív tag

Immergas kazánok elvileg alkalmasak megújulók által termelt hoenergia előnyben reszesitesere, ami egy HMV tartályt jelent sorba kötve a kazán előtt. Ebbe a tartályba kell beletenni egy cekaszt és esetleg a kazán elé egy termosztatikus keveroszelepet, hogy fel lehessen küldeni a HMV hőmérsékletet 80°C-ra is.

Ha 3 fázisú az invertered, akkor érdemesebb 3F fűtőszálat beszerezni.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7032) tomy_cz válasza 4D4M (#7031) üzenetére


tomy_cz
senior tag

A vilanybojleres megoldástól ez jobb? Ahogy nézem drágábbak ezek a HMV tárolók, mint egy bojler.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7033) 4D4M válasza tomy_cz (#7032) üzenetére


4D4M
aktív tag

Azok mind 1 fázisúak, de amúgy nagyjából egyenértékű.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7034) tomy_cz válasza 4D4M (#7033) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Aszimetrikus az inverterem, elvileg nem feltétlenül szükséges a 3F.
A lényeg a termosztatikus szelep, ezzel oldható meg a víz "irányítása"?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7035) 4D4M válasza tomy_cz (#7034) üzenetére


4D4M
aktív tag

Azzal a leforrazasvédelem oldható meg. A kazán csak ráfűteni tud, ha nincs elég melegviz a tárolóban. Más nem kell hozzá.
Deye?
Ők is akkor boldogok, ha 3 fázison adhatjak le, de amúgy OK.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7036) tomy_cz válasza 4D4M (#7035) üzenetére


tomy_cz
senior tag

És ha mégis a villanybojlernél maradok, és nem a HMV-nél akkor ahhoz mit szükséges közbeiktatni a vizes rendszerbe? Vagy csak simán be kell kötni minden egyéb nélkül?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7037) pjen válasza tomy_cz (#7036) üzenetére


pjen
félisten

Igen, rakötöd a villanyt és a vizet.és passz.

(#7038) 4D4M válasza tomy_cz (#7036) üzenetére


4D4M
aktív tag

Értelemszerűen a biztonsági szerelvények szükségesek a bojlerhez ugyanúgy. Méretezett ivóvizes tágulási tartály biztonsági szeleppel vagy a béna csöpögős biztonsági szelep. Karbantartás idejére esetleg egy bypass ág a bojlert megkerulve.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#7039) tomy_cz válasza 4D4M (#7038) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#7040) pjen válasza tomy_cz (#7039) üzenetére


pjen
félisten

A biztonsági szerelvényeket adják a bojlerhez, nem kell semmi más. :)

(#7041) prannk


prannk
őstag

Üdv. Egy 3.2 x 4 méteres szobába mekkora radiátort érdemes rakni? 2.7 a belmagasság.
Sajnos ez a szoba elégge alacsonyan van ezért alulról jön a hideg.
600x1200 as van de az kevéske. Kétsoros,szelepes.
1600 as vagy 1800 ast rakjak fel?
Gázkazán fűti

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#7042) pjen válasza prannk (#7041) üzenetére


pjen
félisten

Hany fokos viz kering? A radiatoroknak meg van adva adott víz hőmerséklethez tartozó teljesítménye. Átlag 50W/légköbméterrel kell számolni.

(#7043) prannk válasza pjen (#7042) üzenetére


prannk
őstag

55

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#7044) pjen válasza prannk (#7043) üzenetére


pjen
félisten

És ha megemelnéd mondjuk 60-65 fokra és a többi radiátoron zárnál kicsit, lehet nem is kéne a csere.

(#7045) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok

Zuhanytálcát kihúzni körbe melyik a legjobb minőségű szaniter szilikon?
Vagy másfajta kinyomós amiről nem tudok?

Köszi

(#7046) Gézengúz válasza g.peter23 (#7045) üzenetére


Gézengúz
addikt

Aldiban jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.