Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) thora válasza balaaa88 (#450) üzenetére


thora
csendes tag

Azt nem csak a távoli vezérlés lenne a lényeg.

(#452) balaaa88 válasza thora (#451) üzenetére


balaaa88
aktív tag

- ECOBEE4
- Nest Learning Thermostat v3 - illetve Nest-ből van több típus
- Honeywell Lyric

(#453) hubai38


hubai38
aktív tag

Körül belül mekkora radiátorokra lenne szükségem.a helység,4m×5méter,bel magaság 3-méter.A többi helységeim valamivel kisebbek.Meg mit szoltok a VOGEL & NOOT-radiátorokhoz?

(#454) emre válasza hubai38 (#453) üzenetére


emre
veterán

Általánosságban 50w légköbméterenként, de ez függ az alábbiaktól (elmehet 80W-ig is).

Szigetelés, tájolás (van-e északi oldal?), nyílászárók állapota? Milyen fűtés lesz, hány fokos előremenő vízhőmérséklettel lehet számolni. Én 2db 2-2,5kw-osat tennék.

Radiátor méretezés

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#455) hubai38 válasza emre (#454) üzenetére


hubai38
aktív tag

Nagyon sokat segítettél,köszönöm szépen :R :R .

(#456) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok, nem tudom tudtok-e segiteni, de hatha...:)

Adott egy Westen Boyler Condens 24+, ami papiron OpenTherm-es. Gyakorlatilag viszont rakotott termosztat (Tado) futest vezerel, viszont meleg vizet nem ad... A termosztat termeszetesen a kazan buszos labara van kotve (M2 sorkapocs, 1-2)

Mar beszeltem a Tado supportal is, raneztek, azt mondtak, az OpenTherm vezerles aktiv, minden jonak tunik.

Erdekesseg: Egy masik forumon egy BAXI Duo-tec Compact 24 + -al (Ugy tudom, nincs nagy kulonbseg a ket tipus kozott, elektronikai reszen) ugyanez volt a gondja egy illetonek (ott nem tado termostat volt, de OpenTherm-es) Nala a Gyari vezerlovel gond nelkul megy...

A fontiekbol kitunik, hogy a kazan nem akarja OpenTherm-en valamiert vezerelni a melegvizet... Esetleg talalkozott mar valaki ilyennel OpenThermes (nem gyari) termosztat eseteben?

[ Szerkesztve ]

(#457) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Adott egy Ariston turbó kazán, ami minden évben a fűtés szezon kezdetével/végével hibákat dobál. Eddig minden évben kihívtam rá garanciában a márkaszervizt, és átesett mindig tisztításon, panelcserén, után állításon, de újra és újra előjön továbbra is ez a hiba.

A hiba mindig ugyanaz: amikor a szoba elkezd hűlni, a kazán megpróbál gyújtani, be is lobban, de elveszi a gázt és kiírja, hogy ERR SP3. Itt egy végtelen ciklusba kezd, hosszú órákon át képes ezt csinálni, és idővel (órák alatt) gáz szag is lesz a helyiségben.
Azonban ha meleg vizet engedek rövid időre, az begyújtja rendesen a kazánt, és utána képes magától is fűteni, de ha megint eltelik pár óra, hogy a kazán begyulladt volna, akkor újra hibaüzenet következik.

Egy feltétele van a hibának: órák teljenek el az utolsó fűtés óta. Vagyis amikor itthon vagyunk, akkor ez a hiba nem szokott előfordulni, ugyanis gyakrabban van használva, viszont éjjel és munkaidő végére minden nap hibaüzenet jön, mivel a passzív időszakban hosszú idő telik el, hogy újra fűtenie kelljen.

Van valakinek ötlete, hogy miként lehetne a hibát végérvényesen megszüntetni, vagy hogy miként tudom én megoldani, hogy ne kelljen évente szerelőt hívni?

Jelenségről videó:[link]

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#458) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!
Az a gondom hogy van egy celsius 30 tipusu gázkazánom és nem tudom beinditani.
Ha a termoaztatot bekapcsolom kicsit zúg de hiaba nyomom a szikrazót és a gáz gombot a kazánon, nem indul be - nem lobban be. Amig tartom a gaz adagolo gombot a kazánon addig picit ég a gáz benne(de nem lobban be) de ahogy elengedem elalszik teljesen... Otlet? Tavaly is ez volt de a gazszerelo be tudta inditani..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#459) emre válasza flash- (#458) üzenetére


emre
veterán

Laikusként termoelem csere.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#460) vampire17 válasza vampire17 (#456) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok!

Gondoltam leirom, hatha valaki meg ilyen problemaval kuzdene:

A 67-es parametert (alapbol 00, ami plug and play-t jelent) 02-re allitva (Standard OpenTherm kenyszeritese) csinalja a melegvizet, mint a parancsolat!!! (szervizes cucc, szoval csak ovatosan, vagy szolni beuzemelonek!!)

[ Szerkesztve ]

(#461) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy új Shell nyomókaros wc öblítőszelepet. Kibontva észrevettem, hogy csak kb fél centit lehet a karon nyomni, tovább nem megy. A régi karomon ez a fél centi kb arra volt elég hogy elkezdjen sisteregni a víz, de új korában is jobban be lehetett nyomni. Kifogtam egy hibás darabot, vagy van valami retesz vagy védő valami ami nem engedi tovább menni? Nem akarok hozzányúlni, hogy ha nem okés akkor vissza tudjam vinni.

Üdv: Fishor

(#462) Spiru86


Spiru86
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, és ezt előre is köszönöm! Egy új Beretta Green Mynute Boiler 25kW-os kazánunk van. Egy olyan probléma van vele, ami számomra érthetetlen. A kazánon a nyomást beállítom a megfelelő értékre 1-1,5 bar közé, de nem tartja meg. A minap egyáltalán nem ment a fűtés, csak a használati melegvizet melegítette. A nap elején a nyomás a beállított értéken volt, de estére leesett 0,6 barra. Az az észrevételem, hogy minden alkalommal, miután használjuk a kazán által felfűtott melegvizet, a nyomás esik egy kicsit, és naponta kell újra utántölteni a rendszert a megfelelő nyomásértékre. Ugyanakkor a kazánhoz legközlebb eső radiátórból kuttyanó, kutyorgó hang hallatszik, amikor pl. valaki elindítja a zuhanyt, vagy mosogat. Az összes radiátort végignéztem, hogy egyenletesen melegek-e, nincs-e véletlenül levegő a rendszerben, de azokkal nincsen baj. Nem értem, miért esik a nyomás a fűtőkörből, ha meleg vizet használunk, és hová tűnik az a vízmennyiség, amit pótolni kell. Nem zárja el a fűtőkört, amikor a hőcserélőn megy át a hidegvíz, és a fűtőkörből folyik el a víz? Sajnos totálisan nem értek ehhez! :(

Ismételten előre is köszönöm a válaszokat és segítséget!

(#463) kisp113 válasza Spiru86 (#462) üzenetére


kisp113
tag

Ez egy tárolós típus? Akkor lukas lehet a tároló fűtő. Nem szép egy új cucctol, jelezd a beszerelonek!

(#464) Misi1980 válasza Spiru86 (#462) üzenetére


Misi1980
senior tag

Lehet hogy a kazánban a tágulási tartály megadta magát.

(#465) Spiru86


Spiru86
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Igen, új a kazán, 45 literes tárolóval, kvázi mint egy bojler. Igen, mindenképpen jelzem a szakemberek felé.

(#466) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ide is beírom. WC csészét kell cserélnem, megvan a konkrét típus is, az Alföldi 4037. Ebből két variáns létezik, a sima, meg az EasyPlus bevonatos. Van tapasztalat esetleg, hogy az utóbbi megéri-e a felárát?

(#467) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ha az 5 rétegű műanyag vízcső külső fehér rétegét vésés közben 1 mm-ert megsértettem, attól még nyugodtan maradhat ugye? Elvileg van még alatta egy sértetlen ragasztás, alu, ragsztás és még egy műanyag réteg. Nem ereszt 5 bar nyomáson most sem.

(#468) pweaver válasza Hauptmann (#466) üzenetére


pweaver
csendes tag

Mi mosdókagylót vettünk easyplusost, semmivel se jobb, mint a sima. Fogkrémet ugyanúgy le kell sikálni, amint lecsöppen, mert a sima víz nem viszi le. Gondolom a wc "végtermék" is hagy rajta fékcsíkot... nem éri meg.

(#469) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

PP-R csővel való munkával van valakinek tapasztalata? Garázs- és mosókonyha vezetékelést csinálnék vele, úgyhogy a "hangosabb a víz áramlása" nem mérvadó nekünk, illetve a jelenlegi KPE csővel behúzott vízóra gondolom ugyanez a kategória, és nem zavaró.

Ez és ez a gép mennyire használható? Túl olcsónak tűnnek, hogy bízzak benne, hogy jók, de egyébként meg egy melegítő idom az egész, ami vagy melegít, vagy nem... nem? :F Van valami buktatója a hegesztő gépeknek, amire oda kell figyelni?

Kb. 2000 HUF a kölcsönzése az ipari gépeknek egy napra, akkor már lehet, hogy vennék gépet, ha otthoni felhasználásra jó valamelyik linkelt darab.

:R

[ Szerkesztve ]

(#470) Misi1980 válasza M43g (#469) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az a helyzet hogy nem mindegy hogy milyen átmérőjű csövet meddig melegíted a sütőgépre nyomva.A jobb gépeken van egy táblázat.Pl. egy 20-as csövet+idomot ha összenyomtad a sütőpofára akkor azt x ideig melegíteni kell és van y időd összenyomni és végül van egy hülési idő hogy meddig nem szabad elengedni.A lényeg az hogy melegen összenyomás után tartani kell ameddig nem keményedik meg a műanyag.Az hogy ezek a gépek milyenek azt nem tudom mert mi ettől jobbat használunk.Amúgy van buktatója mert könnyen lehet nagy kárt okozni ha valaki nem úgy csinálja ahogy kell.

(#471) M43g válasza Misi1980 (#470) üzenetére


M43g
aktív tag

Egy ilyen táblázatról esetleg tudsz fotót küldeni? :R Nyilván a pofába nyomott anyag mennyisége által nyújtott hőkapacitás nem azonos, de viszonyítási alapnak nem rossz. 32 és 25ös csövet fogok használni, arra gondoltam, hogy kipróbálom egyszerűbb, olcsó idomokkal, hogy mi a technika... :K

(#472) Misi1980 válasza M43g (#471) üzenetére


Misi1980
senior tag

Most éppen nem tudok küldeni mert nem dolgozunk vele.Van a sütőgépen hőfokszabályozó.Az is megvan hogy hány fokon kell sütni.A lényeg az hogy az sem jó ha nem melegíted meg rendessen és ha túlmelegíted az sem jó.

(#473) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv. Tudja valaki, hogy mi okozhatja az alábbi problémát, házibarkáccsal tudok-e tenni ellene?
Padlófűtés van az egész lakásban. A nappaliban viszont most nem melegszik a padló. Az osztó-gyűjtő szelepsornál az indulónál még meleg a nappali csöve, a visszajövőnél viszont hideg. Ez nem változik hosszabb idő elteltével sem.
:F

(#474) M43g válasza Misi1980 (#472) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszi, egy extolhoz való táblázatot már találtam, 6-7 mp kell a 25-32eshez. Hajlok rá, hogy vegyek, bár ha valakinek BP környékén van hasonló (olcsóbb darab), akkor megpróbálok kölcsön kérni egyet. Profit tudok kölcsönözni, de az max viszonyítási alapnak jó.

Mindenesetre felteszem a kérdést a másik topik ban is.

Még egy kérdésem lenne. Azt olvastam, hogy a nem spéci pp-r cső kiveszi a levegőből a zoxigént, így korrodálja az arra hajlamos fémet (acélt) a rendszerben. Emiatt fűtéshez nem raknám, de azzal kapcsolatban tanácstalan vagyok, hogy HMV célra a bosch kombi kazánnak mennyire tesz jót. Ezzel kapcsolatban van valami meglátásod esetleg? :R köszi!

(#475) M43g válasza M43g (#474) üzenetére


M43g
aktív tag

Azt hiszem, hogy az utolsó kérdést sikerült magamnak megválaszolni némi olvasás és és józan paraszti alapján.

Az oxigéndiffúzió azért gázos (bocsi :DDD ), mert a zárt fűtés rendszerben szép lassan feldúsul a zoxigén a vízben. HMV célra, illetve használati hidegvíz célra gyorsabban ürül a csőből, minthogy a lassú oxigéndiffúzió problémát okozna. Javítson ki valaki, ha tévednék.

(#476) Misi1980 válasza jansky1 (#473) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ha van az osztón és a gyűjtőn ürítő csap akkor tegyél mind a kettőre slagot.Az egyiket tedd rá egy hidegvíz csapra a másikat a lefolyóba.Zárd el azoknak a köröknek a szelepeit amik jók csak a rossz kör maradjon nyitva.Nyisd meg a hidegvizet és mosasd át a padlófűtés kört.Lehet hogy csak levegős vagy valami dugulás van.

[ Szerkesztve ]

(#477) M43g válasza Misi1980 (#472) üzenetére


M43g
aktív tag

Mégis lenne még egy kérdésem. Ahol más rendszerre tértek át, gondolom menetes véget használtok hozzá. Loctite zsinórt, vagy teflont használtok hozzá (vagy esetleg szilot)? Most azt olvastam az egyik gyártó katalógusában, hogy kender kóc nem használható hozzá, mert agyon kell hozzá húzni, hogy tömítsen, és így kiszakadhat a menet a műanyagból. A loctite gondolom ugyanez a kategória. A teflont viszont itt a PH! fórumon senki nem dícsérte még. Úgyhogy ismét tanácstalan vagyok :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#478) jansky1 válasza Misi1980 (#476) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Szerintem nincs rajta ilyen. Mi a teendő akkor?
Mondtak olyat nekem, hogy a szeleptányér is le tud tapadni, zárjam el, nyissam vissza, hátha fellöki a meglévő nyomás. Lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#479) Misi1980 válasza jansky1 (#478) üzenetére


Misi1980
senior tag

Persze lehet több oka is hogy miért nem jó.Ha nem volt elzárva akkor nem tud letapadni a szeleptányér.Ha új rendszer és soha nem fűtött akkor is más a helyzet meg akkor is ha fűtött de valamiért most nem.Érdekes hogy nincs ürítő az osztókon mert úgy szokott lenni hogy az osztók végén van egy T végződés aminek a tetejébe automata légtelenítő van az alján ürítő.Esetleg csinálj egy képet az osztókról.

M43g:Az idomok amiket mi használunk azoknak a menete fém a külsőmenetsnek és a belsősnek is.A loctite is jó de a kender a legjobb annál még nem találtak ki jobbat.Kender és megkenve pasztával.Teflon szallag nem ajánlott nem való semmire.A kender azért jó mert ha nem tökéletes a tömítés akkor az tud dagadni és jó lesz.A loctite tömítés idővel megfolyósodik .Nagyon sok olyat láttam hogy idővel kirosdásodott vagy elkezdett szivárogni.Sürítettlevegőre és gázra viszont jó.Azért szetetik sokan mert kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#480) jansky1 válasza Misi1980 (#479) üzenetére


jansky1
senior tag

Csinálok képet. Eléggé nem értek hozzá, simán lehet, hogy van :)
Régi a rendszer, volt használva. Most a fűtési szezon elején vettük észre, hogy nem fűt 2 kör. Az egyik megoldódott elzárás majd újra nyitással. A másik még nem jó. Habár a konyha, ami megjavult, sem olyan hatásfokú, mint a fürdő, ami olyan mint előtte.

(#481) Misi1980 válasza jansky1 (#480) üzenetére


Misi1980
senior tag

Vagy a szelepeknél van gond vagy levegős vagy eliszaposodott.Egy mosatással nem csinálsz rosszat.Így én a helyedben az egészet átmosatnám szépen körönként.

(#482) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a megfelelo topic, abban az esetben legyetek szivesek atiranyitani :)
A lakasban levo nehany radiatoron le szeretnem cserelni a kezi allitas lehetoseget valamilyen okosabb rendszerre. Azt szeretnem elerni, hogy magatol kapcsoljon ki es delutan kapcsoljon be. Valami ilyesmire gondoltam: Danfoss

Koszi elore is :R

(#483) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Jelenleg egy jól működő, - de egyszerű - réz alapú fűtésrendszerünk van, egy vegyestüzelésű kazánnal.

Bekerült a képbe egy plusz ág, ami már az 5 rétegű műanyag csővel van szerelve. Semmi extra, 2 radiátorról van szó. Hogy elkerüljem a bajt, a műanyag csőhöz vezérelt hőmérsékletű vizet kellene csak adni, mondjuk maximum 60' C. Kérdés, hogy ezt egy sima keverőszelep megoldja, vagy kell valami spécibb cucc?

Köszi!
T

(#484) balaaa88 válasza ryger (#482) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szia!

Én nem ilyenre cseréltem, hanem Honeywell Evohome-ra, de néhány dolgot előtte érdemes meggondolni:
jelenlegi szelepek milyenek, menete jó lenne-e az "okos" szelepnek.
kell-e szelepet cserélni? pl., hogy ne álljon ki a radiátor síkjából a cucc, ne akad el benn.

Zaj kérdése. termosztát motorjának zaja lesz. hálószobában, kisgyereknél gondolni kell erre.
Fűtési víz zaja. Ha van 10 radiátorod, amiből csak egy van nyitva, az is minimálisan (a szelep által meghatározva), zajos lesz a víz áramlása.
Radiátorokat be kell szabályozni megfelelően. Talán ez segíthet.

Ami egy fokkal jobb lehet, hogy az az osztó-gyűjtő szerelvényre teszel szabályozó szelepeket és az egyes szobákban hőmérséklet érzékelő adja a hőfokot a központnak.

(#485) kisp113 válasza balaaa88 (#484) üzenetére


kisp113
tag

Meg amit érdemes meggondolni, hogy kell-e ennyire fancy cucc vagy elég egy computherm q8rf szett a töredékéért.
Egyébként milyen fűtési rendszer van a házban?

(#486) ryger válasza balaaa88 (#484) üzenetére


ryger
aktív tag

Szia,

A Honeywell-t is neztem, agazad van, jonak tunik az is :K A szelepek csatlakozasaval meg nem foglalkoztam de valahol mintha lattam volna, hogy vannak atalakito gyuruk amikkel ezt meg lehetne oldani, ha szukseges lenne. Elakadas benne nem hiszem, hogy gond lenne, most is kiall egy kicsit a sikjabol, de jo pont!
Megmondom oszinten meg egyaltalan nem jartam korbe a dolgot, azert is kedeztem itt, pont az ilyen hasznos meglatasok miatt :K
Mint zaj forrasa, nem hiszem, hogy gond lenne, egyebkent csak a nappaliban, etkezo reszen (ami egy legter) es a haloban gondolkoztam a cseren. A radiatorok beszabalyozasa nem tudom mit takar, en tudom es szoktam magamnak legteleniteni, minden szezon elott, egy kicsi csavarral a radiator testen, egyenkent az osszeset.
"Ami egy fokkal jobb lehet, hogy az az osztó-gyűjtő szerelvényre teszel szabályozó szelepeket és az egyes szobákban hőmérséklet érzékelő adja a hőfokot a központnak." Ezt nem nagyon tudom ertelmezni, azt hittem az okos termosztatban van erzekelo ami kuldi az infot a kozpont egysegnek, ha nem igy van akkor bocs :B
Szivesen veszem ha csak linkelsz valami olvasnivalot, nem kivanom toled, hogy leirj mindent az en kedvemert!

Koszonom egyebkent!

(#487) balaaa88 válasza kisp113 (#485) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát igen, nekem 8 db radiátorra (6 zónára - 70 m2) sarokszelep cserével együtt kb. 275.000 Ft-ba került.
Ezt valószínűleg soha nem fogja megtakarítani.
Viszont a rendszer maga jól működik, össze lehet kötni Google Home-al, megadott időre ténylegesen felfűt, "érzékeli", ha nyitva van vmelyik ablak és abban a szobában lekapcsolja a fűtést,
jóval kisebb a hőingás lakáson belül (nincs +- 0.5°C, mint a szabvány termosztátoknál), szóval jól össze van rakva.

Hátránya a magas beker. ktsg., nálam szubjektíven a zaj, illetve a TPI módszerből eredendően a viszonylag gyakori be-ki kapcsolgatása a kazánnak. Lehet OpenTherm-es kazán esetén jobban működne nem tudom.

(#488) balaaa88 válasza ryger (#486) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Talán a legjobb fórum [link]

A többi általános dolgot pedig Google megmondja.

---

Igen, a "központnak" is van hőm. érzékelője, de a radiátorszelep vezérlőkben is van.
Ezen kívül pedig lehet venni külön, csak hőm. érzékelőt, hogy pl. optimális helyen mérje a hőm.-t.

(#489) ryger válasza balaaa88 (#488) üzenetére


ryger
aktív tag

Rendben, koszi a linket es a tanacsokat :R

(#490) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Nekiálltam a kazán helységben a víz rendezésének. Mosógép, később szárító is lenne. Jelenleg 40es PVC hely van a falban a szennyvíznek, de ha jól láttam, a falon kívüli szifonok (ilyet szeretnék) 32esek. Tud valaki valami jó ötletet, hogy viszonylag kultúrált módon hogyan lehetne megoldani a lefolyását?

Illetve, ez a lefolyó kicsit messze van a géptől, hosszú mosógép cső, de a PVC meghosszabbítása is játszik (ezesetben gondolom nem nagyon lehet szifon tenni bele... Vagy tévedek?). Ki mit javasolna?

Köszönöm! :R

Cserébe holnap írok az első pp-r cső szerelős tapasztalatokról, azt nem nagyon olvastam itt még.

(#491) M43g


M43g
aktív tag

PP-R cső tapasztalatok:

Nekem nagyon tetszik, tényleg végtelenül egyszerű használni. Az extol prémium csőforrasztó prímán használható, egész gyorsan felmelegszik.Egyedül a hegesztő pofáról való lehúzás nehezebb kicsit, hogy kb. egyszerre jöjjenek le.

Gondolkodással nagyságrendekkel több időt töltöttem, mint magával a kivitelezéssel.

(#492) flash-


flash-
veterán

sziasztok

20-25 éves hagyományos álló celsius márkájú gázkazánhoz kellene szereznem-vennem új vagy használat gáz szelepet...
(az őrláng tipusút)
milyet pontosan és hol vegyek? bp és bp környékén?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#493) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Ez lett kinezve, korszerusites szempontjabol![link]
Nos, ez lenne a konyhaba es a radiator a szobaba, lehetne mindket helyiseet futeni vele ha a kazan a konyhaba a radiator pedig a szobava van?

(#494) Siriusb


Siriusb
veterán

Telepített már valaki Grundfos Conlift-1 kondenzátum átemelő berendezést?
Névleges emelőmagasságnak 1,7m van írva, ettől bírhat többet? És kanyarogni is kellene vele, mennyi kanyart bír el? Tegyük fel kb 10m hosszú kivezetőcsőre lenne szükség. de a második öt méteren már tud a gravitáció segítségével folyni a kondenzátum.
Illetve valami jótanács, amire figyelni kéne?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#495) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Gyerekszoba fűtésére keresnék kiegészítő fűtőtestet. A lényeg, hogy ne ventilátoros megoldás legyen és max. 20.000 körül aldoznék rá.

Ilyesmire gondoltam: [link]

Megfelelő szerintetek?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#496) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, új társasházban házközponti fűtés lesz, a lakásban csak padlófűtés. Ennek vezérlésére a Siemens REV24 szobatermosztátot néztem ki. Viszont nem találtam hivatalos adatot a kapcsolási érzékenységére, van ahol 0,2-0,5 C fok közötti állíthatóságot írnak, máshol csak 0,5 C fokot.
Ismeri valaki ezt a típust, van-e biztos infója a kapcsolási érzékenységéről?

Egyébként szerintetek ez a szobatermosztát jó választás, vagy tudnátok esetleg mást is javasolni?

(#497) pweaver válasza Siriusb (#494) üzenetére


pweaver
csendes tag

Nekünk ilyen van pincében, kb. 1,2 m-t emel, 3 m vízszintes szakasz és 1 m függőleges esés (2 kanyarral). Mikor ürít nem marad a csőben levegő, így a külső légköri nyomás ellentart a víznek és a függőleges csőből se folyik ki. Valószínűleg az 5 méteres szakaszon meg tud szakadni majd a vízoszlop és ki tud folyni valamennyi. Kérdés, hogy hova vezeted ki, ha szabad térbe akkor félő, hogy visszafagy.

zsole84: Olajradiátor 12e körül?

[ Szerkesztve ]

(#498) Siriusb válasza pweaver (#497) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi! Csatornába lenne belevezetve.

(#499) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Mi lehet akkor a probléma, ha a szoba termosztát az elért hőmérséklet után nem kapcsolja le a fűtést (gázkazán)? Csak én tudom manuálisan lekapcsolni, de akkor is csak nehezen. Olyan érzésre, mintha a hőmérséklet a beállított hőmérséklet alá érve, nem "kattanna" vagy csak kisebbet kattanna a termosztát és ezért nem kapcsol le. Párszor fel, le kell állítanom, ekkor egy nagyobb kattanás hallatszik a termosztátból (régebben csak ilyen volt) és akkor leáll a fűtés.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#500) draco31


draco31
veterán

Hello!

Fürdőszobába keresgélek valami kiegészítő fűtést.
Szomszéd helyiségben fa tüzelésű kályha van, az nagyjából befűti a fürdőt is, de nem mindig. Ilyenkor kellene valami. Van egy 1000 éves olajradiátor, de nem igazán bízok már benne.
Melyik adja a jobb teljesítményt, egy új olajradiátor, vagy pedig egy konvektor? Nagyjából 10-13e körül szánnék rá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.