Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) pweaver válasza emre (#384) üzenetére


pweaver
csendes tag

Nincs mit! :)
Most teszteljük! Teljesen jó a hőcserélő, kimenő ágon 60°C van beállítva (nem tudom sokáig markolni), visszatérő ág kéz meleg. :) Kondenzál is rendesen, nyomja szépen az átemelő szivattyú.

Más: valaki vásárolt Ariston kazánhoz külső hőmérséklet érzékelőt? Megéri megvenni? A beállítása miből áll? Eléggé aluldokumentált a neten. :F

[ Szerkesztve ]

(#402) Misi1980 válasza pweaver (#401) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ariston kazánom van nekem azt mondta a beüzemelő hogy felesleges megvenni a külső hőmérséklet érzékelőt.Nagyon függ attól hogy hova tudod kihelyezni és az átmeneti időszakok nagyon megtudják zavarni.Azt ajánlotta nekem hogy átmeneti időszakban 50 fokos előremenővel használjam a fűtést ha bejönnek a tartós mínuszok akkor állítsam 55 fokra.Így használom nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#403) LanyUs válasza pweaver (#401) üzenetére


LanyUs
senior tag

1 hete kérdeztem utána a kinti érzékelőnek. Úgy magyarázta el a szakember, hogy a nagyobb tehetetlenségű épületek esetében van jelentősége csak. Pl. egy nagyobb hangár vagy irodaház, aminek a felfűtése időigényesebb, mint egy rugalmas, gyors rendszernek ( pl. családi ház ). Az irodaház hőmérséklete optimális, tehát a kazán áll vagy minimum. Elkezd hűlni kint a levegő és ha pl. 2 fokot csökkent a hőmérséklet bent, akkor bekapcsol, de mire felfűt újra több idő, ahhoz képest, mintha érzékelte volna a külső hőmérsékletet is és ahhoz mérten előbb kapcsolja a kazánt újra be. Tehát nincs akkor görbe a hőmérsékleten. Remélem átjött a lényeg.

(#404) pweaver válasza LanyUs (#403) üzenetére


pweaver
csendes tag

(#402) Misi1980 és (#403) LanyUs köszönöm a válaszokat, akkor fölöslegesen nem veszem meg.

(#405) hubai38


hubai38
aktív tag

Mivel most fogok ismerkedni a gázfütéssel,edig vegyes tüzelésü kazánt használtam,segítsetek már légyszi egy olyan készüléket kiválasztani ami egyaránt jó a fütéshez és a melegvíz elátásához.

Ahogy írtam nincs nagy lakásom.

(#406) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősömnek elromlott a Beretta kazánja.
Ilyen

Le kellene cserélni, de nincs pénz újra ezért, érdeklődnék milyen lehetőségek vannak egy használt kazán megvételére? Gondolok itt olyanra, hogy forgalmaz valaki Mo.-on felújított kazánokat?

A másik megoldás, hogy mire kell figyelni egy ilyen kazán lecserélésekor?
Gondolom a teljesítmény az egyik, hogy megfeleljen a lakás méretéhez.
Továbbá bekötés esetén van még valami amire figyelni kell?

Köszönöm előre is.

(#407) hubai38


hubai38
aktív tag

Ezt a készüléket szeretném meg vásárolni,fütésre és melegvízre.Most 50-60négyzetméter a lakásom de kédőbb szeretnék még hozzátóldani 16-négyzetmétert.Beretta Ciao E 24 CAI,Mit szoltok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#408) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a WILO star rs 25/7 keringető szivattyúmat. Elég hangos, valaki azt mondta nekem, hogy akkor le kell cserélni, igaz ez?

Ha igen, akkor lesznek kérdéseim, mert szerintem nem fontos ilyen erős szivattyú, 3 métert kéne emelni, vagyis egy szintet.

(#409) imot


imot
újonc

Sziasztok!

Idén költöztünk távhős, felújított panellakásba. Tavasszal a felújítás során még egyszer-kétszer bekapcsolt és működött a fűtés rendesen. Ahogy tanácsolták, mindhárom helyiségben (konyha, kisszoba, nagyszoba) a maximumon hagytuk a termófejeket, hogy majd bekapcsolásnál ne legyen probléma.

Mégis lett.

Reggel és este a távhő bekapcsolja a fűtést, a csövek (és a fürdőszobai lapradiátor) melegek, azonban a fűtőtesteink hidegek maradtak. Levegőztetéssel próbálkoztunk. Azonban gyakorlatilag egyből a víz ömlött mindegyikből. Ezzel átmenetileg melegek lettek a radiátorok, de a víz leeresztése után perceken belől ugye újra kihűltek. Mármint háromból kettő, mert bár mindenhol ugyanazt csináltuk, a kisszobában mégis működik rendesen a fűtés azóta.

Kis guglizással, illetve egy másik fórumban tett felvetésemmel oda jutottam, hogy a termófejet le kellene venni és a szeleppel babrálni - de ha a "levegőztetés" közben tudott menni a meleg víz rögtön a radiátorba, akkor is lehet szelepleragadást gyanítani?

Bármilyen javaslatot szívesen vennék! Előre is köszönöm!

(#410) Ferike81 válasza jézusom (#408) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ha nem zavaró a hangja a házban, akkor nem cserélném ki. Igaz az újak energiatakarékosabbak, de egy jó Wilo vagy Grundfos szivattyú 40-60K. Egy húszezres nevesincs szivattyú már új korában hangosabb mint egy 20 éves Grundfos.Ha nem zavar a hangja akkor nem cserélném ki míg megy. Ha megáll akkor elmész veszel egyet és kicseréled. Ha neten rendeled is másnapra megjön, kb negyedóra kicserélni elektromos bekötéssel együtt. Vagy, ha az megnyugtat akkor vegyél egyet, és ha megáll azonnal ki tudod cserélni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#411) LanyUs válasza Ferike81 (#410) üzenetére


LanyUs
senior tag

De a szivattyú amit írt 40e Ft-os kategória. A kérdés éppen aktuális, mert a fűtésszerelő egy Wilo Yonos Pico 25/1-4 bekötését tervezi. Ha van halkabb és jobb, akkor én is azt venném, az sem gond ha 20-30e Ft-tal drágább. Az a lényeg, hogy csendes legyen.

Más: stevewonder írta [link], hogy hőcserélő helyett rendszer átmosás és egy jó féle iszapleválasztó talán megoldást jelenthet használt rendszereknél, hogy ne menjen tönkre az új kondenzációs kazán. Mik a tapasztalatok? Rendszermosás mellett esetleg dupla iszapleválasztó vagy valami más szűrő?

De ha a fenti módszerrel mellőzhető a hőcserélő, akkor mégis miért telepíti szinte az összes fűtésszerelő? :F :F

(#412) Ferike81 válasza LanyUs (#411) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szvsz a Wilo és a Grundfos szivattyúk csendesnek mondhatóak. Persze a használat során egyre hangosabb mindegyik. Én arra próbáltam rávilágítani, hogy az Ő használt Wilo-ja lehet halkabb mint egy új nevesincs bánat. Én tavasszal vettem egy Aquart típusú szivattyút, ami újonnan hangosabb mint a 10 éves Wilo-k.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#413) jézusom válasza Ferike81 (#410) üzenetére


jézusom
addikt

Olvasgattam utána azért máshol is, lehet, hogy egy rendes légtelenítés megoldja a problémát.

És igen jelenleg zavar a hangja, bár engem egy mechanikus fali óra is zavar :)

Ugyanakkor ez eszik 90 wattot, egy piko meg 4-40 watt között 30e forintért. És a régi is másra, esetleg felújítani. Van dilemma.

(#414) Ferike81 válasza jézusom (#413) üzenetére


Ferike81
senior tag

Azért ha levegős akkor teljesen más hangja van mint mikor csapágyhangja van. Légtelenítés az nem a hangja miatt fontos. Ha levegős a rendszer akkor hatékonysági és alapvető működési gondok is lehetnek.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#415) jézusom válasza Ferike81 (#414) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem veszek egy ilyen picot, vagy van valami alternativa?

Egy ilyen 3járatú szelep hogyan működik, csak annyi, hogy tekergetem a kívánt hőfokra? Mekkorára kell beállítani? katt

[ Szerkesztve ]

(#416) jézusom


jézusom
addikt

Van egy ilyenem is, tavaly vettem, de már nem tudom mire kell, most akarom beépíteni :D

Mi lehet ez? Vagyis mire kellene használnom?

[ Szerkesztve ]

(#417) LanyUs


LanyUs
senior tag

Használt fűtési rendszer átmosás tapasztalatok? Ki lehet kerülni a hőcserélőt egy ilyen eljárással?

(#418) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Lehetséges-e az alábbi képen pirossal keretezett ötrétegű cső idomot kiszedni valahogyan, valamivel a csőből?

Próbáltam fogóval, forogni forog, de nem jön ki.
Úgy meg nem akarnám megrángatni, hogy esetleg sérüljön a cső vagy kiszakadjon a falból.

(Radiátor sarokszelepet kell cserélnem és a két szelep mérete nyilván nem egyezik, így a csőből kellene vágnom egy fél centit kb.)

Köszi szépen.
Üdv.,
Balázs

(#419) LanyUs válasza Misi1980 (#402) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tegnap tanácsot kértem egy gépésztechnikustól. Ő viszont azt mondta, hogy a külső hőmérséklet érzékelő hatására tudja a kazán, hogy milyen hőmérsékletű vízzel fűtsön ( ez némileg ellent mond a viesmann tanácsadó véleményétől ). Én azt hittem, hogy a moduláció végett a kazán szabályozni tudja, hogy éppen 30-35-40-50 fokos vízzel fűtsön. A szobatermosztát valójában egy primitív on-off kapcsoló csak? Tehát a rendszer vagy 50 fokos vízzel megy vagy sehogy? Kicsit ködös még nekem ez. Akkor mire jó a mudolációs tartomány pl. 5kw-30kw :F

[ Szerkesztve ]

(#420) balaaa88 válasza LanyUs (#419) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hello.
Legjobb tudomásom szerint a lángmodulációval a gázégő teljesítményét tudja szabályozni bizonyos keretek között. Annak a kazánnak a hatásfoka jobb (hosszú időre nézve), amelyik minél kisebb teljesítmény leadására képes.

De csak a lángmodulációval nem változtat a kazán az előremenő fűtővíz hőmérsékletén.
Az annyi lesz, amennyi be van állítva neki. Azt fogja tartani.

Azt nem tudom biztosra, hogy ha pl. van külső hőmérő kapcsolva a kazánhoz, akkor azzal a plusz információval a kazán magának tudja-e állítani a fűtővíz hőmérsékletét (lángmoduláció mellett).

(#421) emre válasza LanyUs (#419) üzenetére


emre
veterán

A szobatermosztát: a kazán folyamatosan üzemel, amíg a szobatermosztát érzékelője azt nem jelzi, hogy a helyiségben a hőmérséklet elérte a beállított értéket. Ekkor a készülék lekapcsolja a kazánt.

A külső hőmérsékletfüggő szabályozó: a fűtési rendszert, ezen belül is a kazánhőmérsékletet és az egyes fűtési körök vízhőmérsékletét szabályozzák a külső és esetenként a mért belső hőmérséklet alapján, a megadott fűtési menetrendeknek és időprogramoknak megfelelően. A szabályzók működésük közben ki-be kapcsolják a kazánt, esetenként lángmodulációs jelet adnak, emellett mozgatják a fűtési keverőszelepeket és indítják a fűtési szivattyúkat, eközben számos biztonsági és kényelmi funkciót is ellátnak. (Ilyenkor a kazán saját szabályzó termosztátjának hatását kiiktatják.)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#422) Misi1980 válasza balaaa88 (#418) üzenetére


Misi1980
senior tag

Fogd meg vízpumpafogóval és mozgasd fel vagy jobbra balra úgy hogy közben húzod kifele.Jól látom hogy a roppantógyűrűt azt sikerült levenned?

LanyUs:Az előttem szólók szerintem megválaszolták a kérdésedet.

[ Szerkesztve ]

(#423) balaaa88 válasza Misi1980 (#422) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi. Este megpróbálom.
Igen, egy műanyag "gyűrű" volt mögötte, simán lejött.

(#424) LanyUs válasza Misi1980 (#422) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen és köszönöm is a válaszokat, de nekem, mint laikus értelmét vesztette a lángmoduláció fogalma. Nem látom az összefüggést, hogy mi értelme van a szabályozhatóságnak 5kw-30kw-ig ha folyamatosan pl. 50 fokosan tartja az előremenő vizet :F A fix 50 fokos vizet csak állandó kw teljesítménnyel képes csak előállítani. Ha csökkenti akkor hűl :F
Azt hittem az inverteres klímához hasonló elven megy a gázkazán is. Ha közelít a kívánt szoba hőmérséklethez, akkor a modulációval csökkenti a víz hőfokot is. Az inverter is visszamodulál akár 300w-ra és alapjáraton pörög. A baj az, hogy gépésztechnikusok sem tudják ezt pontosan. Viszont csak van a fórumon valakinek ilyen tapasztalata. :R

[ Szerkesztve ]

(#425) VIPowER válasza LanyUs (#424) üzenetére


VIPowER
senior tag

A külső hőmérséklet érzékelő azért van, hogy minél pontosabban tudja Neked tartani a belső hőmérsékletet, ennyi.

(#426) LanyUs


LanyUs
senior tag

Hőcserélő témakör

Egy hagyományos ÉTI gázkazán csere kondenzációsra meglévő fűtésrendszerre. Primer-szekunder közé.

A cél a lehető legkisebb hőveszteség lenne az átadás során ( 1-3 fok ). Ajánlás volt 80kw-os hőcserélő is, de egy jobb minőségű Alfa Laval hőcserélővel nem kell ennyire túlbiztosítani a rendszert. 50 fokos előremenő vízhőfokhoz.

Szakértői ajánlás pedig: Alfa Laval CB60-40H

(#427) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ilyen vezeték nélküli Computherm termosztátom van. Néha nem megy el a jele a kazánig így az nem kapcsol be vagy ki. Milyenre érdemes cserélni?

Dive ever, work never.

(#428) jézusom válasza F-ECT$ (#427) üzenetére


jézusom
addikt

Biztos, hogy a jellel van gond? Ismerősömnél a relé ment tönkre.

(#429) mdk01 válasza LanyUs (#424) üzenetére


mdk01
addikt

Én nem értek hozzá, csak józan paarszti ésszel azt gondolnám, hogy egy 50 fokos vizet nem mindegy milyen hőmérsékletű vízből kell előállítani és mennyi idő alatt. Már ez önmagában megmagyarázná hogy miért kell a tartomány.
Ha tovább gondolom az sem mindegy, hogy milyen levegő hőmérsékletű lakásban kell tartani a radiátorokban az 50 fokos vizet ezzel együtt a lakás beállított levegő hőmérsékletét.

Úgy gondolom egy nálunk kapható kazánt felszerelhetnek Görögországban és Észtorszgában(hogy ne menjek feljebb)
Tehát van tartaléka a kazánnak, de lehet Te itt Mo.-on ellennél bőven 10-15Kw-tal.

(#430) F-ECT$ válasza jézusom (#428) üzenetére


F-ECT$
titán

20-ból csak 1x nem jut el a kazánig. Van 1 emelet a kettő között egyébként.

Dive ever, work never.

(#431) Misi1980 válasza F-ECT$ (#427) üzenetére


Misi1980
senior tag

Cseréld ki az elemet ha lehet jó minőségűre akkor is ha nem mutatja hogy elemcsere szükséges.

(#432) F-ECT$ válasza Misi1980 (#431) üzenetére


F-ECT$
titán

Az megvan, segít is valamennyit, de akkor is idegesítő ha havi 1-2 ilyen alkalom van.

Nincs valami megbízhatóbb vezeték nélküli megoldás?

Dive ever, work never.

(#433) hubai38


hubai38
aktív tag

Egy fali gázkazánt akarunk beszereltetni,láttunk itt az interneten kondenzációst és nem kondenzációst.Van ennek valamilyen szabálya ,hogy melyik fajtát szereljük fel?Egyformán láttunk ebből is abból is jó készülékeket,ami nekünk megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#434) Misi1980 válasza hubai38 (#433) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én úgy tudom hogy csak kondenzációs kazánt lehet feltenni.Szerintem nem lehet mást forgalmazi a boltoknak sem.

F-ECT$:Sajnos nem tudom hogy külömböző típusoknak milyen a hatótávolsága.Próbálj keresgélni a neten hogy a mostaninál van e olyan ami erősebben küldi a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#435) hubai38 válasza Misi1980 (#434) üzenetére


hubai38
aktív tag

Jó köszi a választ.

(#436) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Tegnap beriasztott a szénmonoxid mérő a konyhában. Gáz cirkó van, gyorsan ki is kapcsoltuk (bár csak az őrláng égett), jól kiszellőztettünk. Ma teljesen ki volt kapcsolva a fűtés (még az őrláng sem égett), főztünk és megint beriasztott. Szerintetek mi miatt riaszthatott be, mikor csak a gázrózsa égett? Úgy tudtam az nem veszélyes vagy mégis? Egyébként a mérő hibát kizárnám, mert két különböző mérő is riasztott. Honeywell szénmonoxid mérőink vannak, 2020-ig hitelesítve.
Van ötletetek?

(#437) F-ECT$ válasza fausto (#436) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem akkor jeleztek be a semmire, amikor már "öregebbek" lettek. Ilyenkor kuka, és vettem újat.

Dive ever, work never.

(#438) fausto válasza F-ECT$ (#437) üzenetére


fausto
addikt

Az a furcsa, hogy mindkét alkalommal csak akkor riasztott, amikor főztünk, emiatt gondolom. De akkor a tűzhely nem tud úgy meghibásodni, hogy szénmonoxidot termeljen, ugye?
Egyébként most vettem egy újabb mérőt (CX70 volt, most egy CX100D - ezen már kijelző is van), majd kipróbálom így is. A fűtést meg visszakapcsoltam, azóta semmi.

(#439) Sethdobaloah válasza LanyUs (#424) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pedig elképzelheted úgy mint az on/off vs inverteres klíma analógiája lenne. Ha csak 30kW-al tud fűteni a kazán, de neked 300W az aktuális hőveszteséged, akkor állandóan ki/be kellene kapcsolgatnia. Ami egyrészt nem is egészséges a technikának, meg nem is kifejezetten jó hatásfokú
Szóval szeretnéd elérni, hogy a kazán lehetőleg ne kapcsolgasson ki/be (modulálnod kell a lángot minél közelebb az aktuális hőveszteséghez) és szeretnéd elérni hogy minél nagyobb hatásfokkal üzemeljen. Azaz az előremenő hőmérséklet a lehető legalacsonyabb legyen (ehhez kell a külső hőmérséklet érzékelő).

Azért nem ugyanaz mint egy split klíma, mert általános esetben nincs minden helyiségben helyi hőmérséklet mérés, így a kazán nem tudhatja, hogy az aktuális előremenővel minden helyiségben megvan -e a megfelelő komfort. Erre ad becslést a külső hőmérséklet mérése, egy jól megtervezett fűtésrendszer esetén.

...csak én vagyok helikopter?

(#440) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, dilemmában (meg idegállapotban :)) ) vagyok. A radiátoraim (alul és felül is) az alábbi típusú radiátorszeleppel vannak rákötve a fűrési rendszerre:

A problémám, hogy van egy teljes felújítás, és kissé zavar a tekerő, régi, nyomott, esetenként festékes. Szeretném csak a műanyag tekerőt lecserélni, mert a szelepek működése és a fém részek kifogástalan állapotban vannak. Tudja valaki, hogy lehet-e csak tekerőt kapni? A szelep csere eltérő méret, új kócolás, és darabonként 2e jmf költség miatt nem preferált...

Köszönöm, ha tudtok segíteni :R

Szerk: Benedek és Tsa boltban kérdeztem, ott biztosan nem lehetett külön kapni ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#441) Ferike81 válasza M43g (#440) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szerintem nem fogsz kapni sehol. :( Esetleg 3D nyomtatás, vagy esztergáltatsz, de árban majdnem ott leszel, mintha kicserélnéd.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#442) emre válasza M43g (#440) üzenetére


emre
veterán

Kézikerék

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#443) M43g válasza emre (#442) üzenetére


M43g
aktív tag

Kerestem erre, de siemens, gondolom termosztatikus fejhez van, és az én négyszög tengelyes.

@Ferike80: köszi... Én is arra gondoltam, hogy akkor már nyomtatok, ha nem találok külön ilyet. Nem kell kiszednem a szelep belsejét, hogy le tudjam a menetes csőről szedni (közel van a fal), loctite zsinór a fal mellett, és vissza csavar ugyanúgy...

(#444) Misi1980 válasza emre (#442) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ezek a kézikerekek termosztátos szelepekre valók.

[ Szerkesztve ]

(#445) Jim Tonic válasza M43g (#443) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Talán jó a tiedre is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#446) M43g válasza Jim Tonic (#445) üzenetére


M43g
aktív tag

Vettem 1db radiátor szelepet, hogy megnézzem, oda fér-e, azon van ilyen tekerő, ennek valószínűleg recés külselyű kúp/henger tengelye van. De akkor a kézikerék keresés jó lehet erre is.

Köszii a tippet!

Szerk: a szelep meg is van, a kézikereket még keresem...

[ Szerkesztve ]

(#447) thora


thora
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Saunier Duval Semia turbó kazán. Tegnap megtörtént az éves karbantartás, hozzáértő alapos volt a srác aki csinálta. Mikor a szekrényt ami a kazán alatt van visszaraktam vettem észre, hogy a panel környékéről ilyen alig hallható folyamatos ciripelés hallatszik alapállásban, azaz se fűtés se melegvíz nem megy. Felhívtam a karbantartót azt mondta, hogy az a kazán tápegysége ami (ha jól emlékszem) nagy frekvenciás és ezért van ez a jelenség, de ez normális nincs miért aggódnom. Én hiszek neki de azért kíváncsi lennék az itt hozzáértők véleményére is. Köszönöm előre is!

(#448) VIPowER válasza thora (#447) üzenetére


VIPowER
senior tag

Normális igen, nem kell aggódnod. A kapcsolóüzemű tápok sajnos sokszor "zenélnek", de ez gondot nem okoz.

[ Szerkesztve ]

(#449) thora válasza VIPowER (#448) üzenetére


thora
csendes tag

Köszönöm a megnyugtatást! Emellett kérdezném, hogy milyen wifis termosztátot érdemes venni, ami ár-érték arányban jó?

(#450) balaaa88 válasza thora (#449) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szeretnél zónázni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.