Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) V_Zoli válasza Obendi (#5991) üzenetére


V_Zoli
tag

Elvileg nem fog eltörni ha 18as a bilincs, bele fog pattanni :)

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#6002) Veron válasza Veron (#5962) üzenetére


Veron
őstag

Az A5 paramétert 0-ra állítottam, a szivattyú max. sebességét 6-ra (A3), min. sebességét 3-ra (A4). Eredmény ugyanúgy sípolnak a radiátorok, sőt jobban, mint a 4-3 sebességértékeknél.
Mi a következő, amit kipróbálhatok? Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6003) 4D4M válasza Veron (#6002) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ezeket ha kiolvasnád néhány üzemállapotban, azt megköszönném:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6004) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg valakinek eladó Computherm Q7 RF?

(#6005) Obendi válasza V_Zoli (#6001) üzenetére


Obendi
csendes tag

Köszi, gyakorlatilag sem tört el.
Viszont azzal a lendülettel mindjárt ki is pattant belőle :O
20 évvel ezelőtti szerelési hiba most jött elő. Belenyomtam, megkötöttem rézdróttal, addig jó lesz, míg kitalálok valamit.
De ez már egy másik történet.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#6006) Khaosz55 válasza 4D4M (#5999) üzenetére


Khaosz55
addikt

Beállítottam a kazánt 38 fokra. Közvetlen a kilépő víz és a keverőszelep után is mértem a hőmérsékletet csőhőmérővel. 30 fok. Azt is néztem hogya 40W-ról visszaveszem a keringető szivattyú teljesítményét 25W-ra akkor a kazán is vissza vesz a teljesítményből. Ha visszarakom 40W-ra akkor megemeli a kazán a teljesítményt egy kis időre mivel nagyobb a hőigény.
Padló előremenő 30 fok visszatérő 22 fok.
Szerintem egyszerűen ez a kazán 8 fokot téved. Hőmérő is tévedhet 1-2 fokot.

(#6007) modflow


modflow
veterán

Ment a gázkazán 18 fokon, mert nem volt otthon senki.
Hazaérve befűtöttem a vegyes tüzelésű kazánt. Az elérve a hőfokát, bekapcsolta a saját szivattyúját.

A gázkazán kikapcsolt, de a keringető szivattyúja (a radiátor körön) nem kapcsolt ki, ment az is. Nem voltam végig ott mellette, ami biztos, hogy 60 perc múlva már nem ment. Gondolom amíg a hőcserélő előtti kis kör le nem hűl 30 fok alá, addig járatja a szivattyút.

A kérdésem:
Mennyire jó az, ha a radiátor kört egy ideig (kb. 60 perc) két szivattyú keringeti? Jó ez a szivattyúknak?

(#6008) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Sziasztok! Egy megvélő Ariston Genus ONE fali kondenzációs gázkazánhoz (átfolyós) szeretnék olyan termosztátot ami lángmodulációs, vezeték nélküli és nem Ariston márkájú. Eddig a Tadóról tudok. Milyen ajánlanátok? Okos funkció nem szükséges, de legyen programozható.

(#6009) 4D4M válasza Khaosz55 (#6006) üzenetére


4D4M
aktív tag

Köszönöm. Ezúton megkövetlek (:

Akár érdemes is lehetne utána járni, hogy hogyan van beépítve. Nincs-e valami rendellenesség a hüvellyel vagy bármivel. Valószínűleg cserélni se lenne olyan nehéz. Nem emlékszem, hogy mondtad volna, hogy garival hogy áll.

#6007 modflow:
Más munkaponton üzemelnek. Valamivel nagyobb lesz a rendszerben az össztömegáram, valamivel kevesebb az egyes szivattyúkon. Attól függően, hogy mekkora az eltérés a két szivattyú emelőmagassága között valahol kialakul egy új munkapont. Nem nagyon tudsz kárt tenni ezzel, főleg ha okosabbak egy kicsit.

#6008 V.Zoltán112:
OpenTherm a kereséshez használandó kulcsszavad. Okos otthon topikban is érdemes rákeresni.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6010) Veron válasza 4D4M (#6003) üzenetére


Veron
őstag

Természetesen.
Milyen állapotban nézzem meg?
Most, hogy nem fűt a kazán, az első kettő 28 fok, a második kettő 0.
Egyébként a fürdőkben és konyhában fel van tekerve a visszatérő ág a padlóban, ha ez számít.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6011) modflow válasza 4D4M (#6009) üzenetére


modflow
veterán

Ez jó hír, viszont az miért lehet, hogy max. 60 percig ment együtt a kettő, és utána, amikor már csak a vegyestüzelésű kazán szivattyúja ment, olyan fura hangja volt. Nem a szokásos, zajosabb volt.

(#6012) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Sziasztok!
3 uj gazkonvektor vasarlasa elott vagyok, milyen konvektort erdemes venni 250 ezer forint/db arig?
Melyik marka?
Lakas az 90nm

(#6013) 4D4M válasza Veron (#6010) üzenetére


4D4M
aktív tag

Pl indulásnál, majd mikor beállt valami egyensúlyi állapotba.

#6011 modflow:
Hát ezt így távolról nem fogom tudni megmondani neked (: Milyen jellegű a zaj, honnan jön stb.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6014) modflow válasza 4D4M (#6013) üzenetére


modflow
veterán

Magából a szivattyúból jön, ill. nyilván a fémcső/víz is vezeti tovább.
Megpróbálom telefonnal felvenni a hangját.

Ez a szivattyú.

[ Szerkesztve ]

(#6015) modflow válasza modflow (#6014) üzenetére


modflow
veterán

És ez lenne a hang.
Itt kicsit ha változik a hang az azért van, mert mozgattam a telefont és volt hogy alul, volt hogy felül vettem (holott a mikrofon nyilván alul van 😂)
Egyszer pedig hozzákoccant.

(#6016) 4D4M válasza modflow (#6015) üzenetére


4D4M
aktív tag

Hát nem hangzik jól. Ez amúgy egy régivágású butaszivattyú, aka. energiatemető. Tehát nem tud lereagálni semmit, ha változik valami a rendszerben. A többi fordulaton változik valamit?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6017) modflow válasza 4D4M (#6016) üzenetére


modflow
veterán

Ez a legalacsonyabb, a másik kettőn ugyan ez, picit hangosabb.
De mielőtt a másikkal (ami új szivattyú, grundfos alpha 1 l 25-60 180) együtt nem ment, halkabb volt.

Amikor beszerelték az újat, utána is ezt vettem észre az első használatkor, majd szép lassan elcsendesedett, de volt jó pár nap.

Mivel vegyes tűzelésű, nem lenne jó ha behalna az égő tűz közben....

Én arra gyanakszom, hogy mivel a gáz szivattyúja előtt van egy visszacsapó szelep, hogy ha csak gáz megy, ne fűtse a kazánban lévő vizet, és az a szelep kattan is egyet, ha egyik se megy és a gáz elindul, hogy picit úgymond visszanyom a másik szivattyún.

[ Szerkesztve ]

(#6018) 4D4M válasza modflow (#6017) üzenetére


4D4M
aktív tag

Akkor valószínűleg már kopott volt eddig is a csapágya, és a megváltozott nyomásviszonyok a másik munkapont miatt máshogy terhelték. Meggyógyulni nem fog már értelemszerűen, csak bekopik egy másik állapotra. Érdemes lehet egy cseredarabot kéznél tartani már szükség esetére.

Azért remélem van valami B terv is a szivattyú kiesése esetén. Pl beépített hűtőkör, vagy termikus elfolyószelep.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6019) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 2. éves vizes padlófűtéses rendszer, 9 körrel, áramlásszabályozós osztóval, új Immergas kazánnal és egy egyszerű rádiós on/off Computherm termosztáttal. Semmi egyéb. A legtávolabbi kör, azonos körön van egy előtérrel és egy kis méretű dolgozószobával. Az osztógyűjtő állítgatásával próbálkozom már egy ideje, hogy ebben a legtávolabbi szobában is megfelelő hőmérséklet legyen, mert itt kb 1,5fokkal van hűvösebb, mint a ház egyéb helyein. A termosztátot most ide raktam és az áramlásszabályzóval próbálkozok. Ezt a kort teljesen megnyitottam, a többit már szinte teljesen levettem, de nincs nagyon érdemi változás. Az előremenő 37-38 fokra van allitva, a visszatero most kb. 34 fokos.Most így többet van bekapcsolva a kazán, gondolom oda dolgozik keményen …
Az előremenő áramlásszabályzókat érdemes tekerni, vagy a visszatérő ágakon lévő kupakokat?
Mi az ideális visszatérő hőmérséklet, a kondenzáció szempontjából?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6020) modflow válasza 4D4M (#6018) üzenetére


modflow
veterán

Azt nem tudom milyen szelepet szereltek rá kb. 13 éve, de valami van, ahol ha megnő a nyomás, kiengedi/kinyomatja a vizet.

(#6021) 4D4M válasza tomy_cz (#6019) üzenetére


4D4M
aktív tag

Milyen padlóburkolat van a jelzett helyen? Hány külső térrel határos fala van a helyiségnek? Ezek a falak mennyire szigeteltek?

Ezt a kort teljesen megnyitottam, a többit már szinte teljesen levettem, de nincs nagyon érdemi változás.
~
A tekergetés eredményeképpen változott a tömegáram a leghosszabb körben, vagy nem?

Az előremenő áramlásszabályzókat érdemes tekerni, vagy a visszatérő ágakon lévő kupakokat?
~
Általában a beszabályozásra az áramlásmérők tekergetése való, a szabályozásra/elzárásra a szelepek, pl motorral ellátva.

Mi az ideális visszatérő hőmérséklet, a kondenzáció szempontjából?
~
Minél kevesebb, annál jobb, de 40°C alatt kezdődik a kondenzáció.

#6020 modflow:
Az a biztonsági szelep. Az a nyomást elengedi, de visszahűteni nem tudja.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6022) modflow válasza 4D4M (#6021) üzenetére


modflow
veterán

Remélem ezt a telet kibírja, tavasszal kicseréltetem a szivattyút.
(Ugye nem csak ez megy, hanem a gáz is. A vegyes csak este.)

[ Szerkesztve ]

(#6023) tomy_cz válasza 4D4M (#6021) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Milyen padlóburkolat van a jelzett helyen? Hány külső térrel határos fala van a helyiségnek? Ezek a falak mennyire szigeteltek?

Laminált padló van, ahogyan a többi szobában is, 2 külső fal van, méretéhez képest nagy ablakkal (kétrétegű, műanyag), az épületre 5cm EPS szigetelés került anno. Az ablakra alumínium redőny került.

A tekergetés eredményeképpen változott a tömegáram a leghosszabb körben, vagy nem?

Igen, az említett körnél nagyon megnőtt, most fejből nem tudom mennyire, de ha hazaérek készítek fényképet. A többi kört kb az 1-1,5 osztásig “folytottam” vissza.

Minél kevesebb, annál jobb, de 40°C alatt kezdődik a kondenzáció.

Tehát a 34 az jó, tehát mindig kondenzáción belül leszek, mivel az előremenő is max 38-39?!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6024) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

Hazkozponti futeses tarsashazi lakas az alabbit produkalja.

Csovek a falakban vannak igy nem tudom oket megfogni, homerseklet csekkolas miatt.

A furdoszobai (gondolom itt jon be a futes). Ha fullra allitom a danfoss termosztatfejejet (talan RAE5054), 5os fokozt a radiatorba bemeno cso meleg, de a radiator csak langyos lesz a radiatorbol kimeno is alig langyos. Ilyenkor a szobai radiatorok tok hidedekek.

Ha 3as vagy az alatti fokozotra kapcsolom a furdoszobait akkor a furdoszobai hideg lesz a radiatorba bemeno cso meg mindig meleg. a Szobai radiatorok teteje ilyenkor langyos lesz, alul viszont hidegek.

A lakasban 20 fok van jelenleg.

A termosztatfejeket leszedtem, a pockok szepen mozognak, nincsnenek beszorulva.

A furdoben danfoss ra-n radiatorszelep van. A szobakban danfoss ra-dv-k. Minden a default N allasban.

A probafutes idejen nem volt gond, minden meleg volt. A tarsashazban oktober vegen kazan csere volt, utana mar volt szarakodas, de most teljesen leallt a rendszer. Nem a tarsashazzal van gond valami a lakason belul van.

Felek valahogy eldugult a rendszer. Barmi otlet mi lehet ez, illetve mit tudnek csinalni szerelo nelkul? :R

Holnap szerelelot hivok.

(#6025) tomy_cz válasza 4D4M (#6021) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Így néz ki jelenleg az osztó:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6026) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Computherm RF rendszerben tud egyszerre két termosztát egy vevőre csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#6027) elessar válasza Gézengúz (#6026) üzenetére


elessar
tag

Q8 RF a leírás szerint négyet kezel.

(#6028) Gézengúz válasza elessar (#6027) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mondjuk a 3 és 7 érdekelne.
Pl. Egy 3-as és 7-es tud-e egy vevőt egyszerre kezelni.

(#6029) mobal


mobal
MODERÁTOR

Lenn padló, fenn radiátor fűtés van. A kazán egy Bosch Condens 2000. Jelenleg 38 fokon van az előremenő.

Ilyen felállás mellett is él a "38 fokos szabály"? Vagy tehetem feljebb? 21 fok van, de ha jönnek a hidegek gondoltam egy pár extra fokon. Ne tegyem? Illetve nekem a víz 50 fokon nagyon meleg, lejjebb vettem 45-re. Oda is van egy ajánlás és ha igen miért?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6030) B_I_G válasza Gézengúz (#6028) üzenetére


B_I_G
tag

két vevőt párhuzamosan rá tudod kötni a kazánra nem?
akkor mind a kettő tudja kapcsolni

(#6031) Bondix


Bondix
tag

Van egy Ariston kazánom sose volt vele semmi bajom de most kb 15 perce elkezdett csepegni a képen bekarikazott helyen. Nem tudom ki az egy piros csövön egy fekete műanyag valami.
Lehet az egy szelep és tömítés elment... Pasz mert igazából nem is tudom mi az nem értek hozzá.
Nem tudom mi lehet az egyáltalán de most biztos ami biztos kikpacsoltam a kazánt.

Mi lehet a gond?

Köszönöm előre is a segítséget.


[ Szerkesztve ]

(#6032) 4D4M válasza tomy_cz (#6023) üzenetére


4D4M
aktív tag

Laminált padló van, ahogyan a többi szobában is, 2 külső fal van, méretéhez képest nagy ablakkal (kétrétegű, műanyag), az épületre 5cm EPS szigetelés került anno.
~
Valószínűleg arról van szó, hogy ennek a helyiségnek a többihez képest annyival nagyobb a hővesztesége, hogy meghaladja a padlófűtés leadható teljesítményét ezen előremenő mellett ilyen rétegrendnél. A 3°C-os dT(előremenő-visszatérő) arra utal, hogy a többi helyiségen még szabad fojtani, gyakorlatilag, amíg el nem érik a kritikus helyiség hőmérsékletét addig fojthatod őket. Ha elérték, akkor emelni lehet az előremenőt, de sajnos már ez is a határon kell, hogy legyen. A padló felülete, amivel érintkeztek fiziológiás okok miatt nem szabad, hogy 28/30°C felett legyen. Azt jól tetted, hogy oda tetted a termosztátot. Ezen kívül már csak a hőmérséklet emelése és a beszabályozás adódik lehetőségként, ha a kiegészítő fűtés kiépítését elkerülnéd.

Tehát a 34 az jó, tehát mindig kondenzáción belül leszek, mivel az előremenő is max 38-39?!
~
Igen, de mint mondtam ez, nem digitális, hogy csak a van és nincs kondenzáció állapotokat veszi fel, hanem ahogy csökkented a visszatérő hőmérsékletét úgy folyamatosan nő a maximum lekondenzált vízig a mennyiség és a hatékonyság.

#6024 Nerd:
Nem kapsz elég térfogatáramot. Bár nyilván a te lakásod beszabályozása sem lett elvégezve a minden szelep "N"-re állítva módban, de ez nem okoz ilyesmit. Ismerni kellene a strangok felépítését, ahhoz, hogy lehessen rá mondani A-t vagy B-t, amit majd a szerelőre gondolom majd megtesz.

#6029 mobal:
Ilyen felállás mellett is él a "38 fokos szabály"? Vagy tehetem feljebb?
~
Hát szerintem nem visz el a rendőr, ha nem kondenzálsz eleget (: Vagy mire gondolsz? Ha fázol, feljebb kell tenni, csodák nincsenek. Az a kazán vígan elfűtöget 80°C-on is.
A visszatérő számít abban, hogy mennyi lesz a kondenzált mennyiség. Adott esetben úgy is tud lenni 30°C-os visszatérő, ha 50°C az előremenő.

Illetve nekem a víz 50 fokon nagyon meleg, lejjebb vettem 45-re. Oda is van egy ajánlás és ha igen miért?
~
Bár az nem derült ki, hogy kombi vagy fűtő kazánról van szó, de mindenesetre az alacsony HMV-nek csak annyi a kockázata, hogy 38°C-on maximális a baktériumok szaporodási rátája. Ez olykor okozhat problémát, ezért a probléma megjelenésétől függően adott időközönként érdemes 60°C fölé emelni a hőmérsékletet néhány órára.

#6031 Bondix:
Mi lehet a gond?
~
Kilyukadt a membrán vagy elment a gáz a tágulási tartályból, ezért felfűtéskor megnő a nyomás a rendszerben, amit a biztonsági szelep elenged. Lehűléskor pedig a vákuum levegőt szív be.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6033) Bondix válasza 4D4M (#6032) üzenetére


Bondix
tag

Köszi!

S mit tudok tenni?
Azaz ha "elment a gáz a tágulási tartályból"?

Hívjak szerelőt vagy bármi megoldás amit én most tudok tenni és esetleg jó lehet?

(#6034) Bondix válasza Bondix (#6033) üzenetére


Bondix
tag

Most néztem:
Kikpacsoltam a kazánt kb fél órája most néztem nem csöpög. (Ha ez számít vagy jelent valami jót)

(#6035) tomy_cz válasza 4D4M (#6032) üzenetére


tomy_cz
senior tag

amíg el nem érik a kritikus helyiség hőmérsékletét addig fojthatod őket.
Itt egyes helyiségek túlfűtésére érted?

Igen, kiegészítő fűtést nem szeretnék, viszont ahogy jelenleg kinéz a helyzet, nem lesz más megoldás. Még próbálkozom lejebb tekerni egyéb körök áramlását. Ha valamelyiknél közel elzárt állapotba hozom, akkor ezt követően az adott kör visszatérőjén is zárhatok? Pl. A nappali így is elég meleg, túl meleg…
A kazán fogyasztása és terhelése szempontjából ez az út jó lehet? Úgy veszem észre, hogy mióta arra a szobára összpontosítok, sokkal többet megy a kazán.

Köszönöm a hozzáértő segítséget! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6036) 4D4M válasza Bondix (#6033) üzenetére


4D4M
aktív tag

Amíg nem áll ki alacsony nyomás hibára, használhatod, de nyilván szükség lesz a szerelő hivására.
A csöpögés megszűnte megerősíti a diagnózist.

#6035 tomy_cz:
Ha valamelyiknél közel elzárt állapotba hozom, akkor ezt követően az adott kör visszatérőjén is zárhatok?
~
Ennek nem sok értelme lenne, hiszen akár el is zárhatnád az áramlásszabályozóval és a szeleppel is. Az eredmény nem különbözik.

A nappali így is elég meleg, túl meleg…
~
Ez sajnos azt jelenti, hogy ha nem lenne a kedvezőtlen helyiség, akkor sokkal alacsonyabb hőmérséklettel is működhetne a kazán. Abba a körbe úgy kellene beavatkozni, hogy csökkented az előremenőt, de mivel kiegyensúlyozatlan a rendszer ezért a másik vágányra került a történet.

A kazán fogyasztása és terhelése szempontjából ez az út jó lehet? Úgy veszem észre, hogy mióta arra a szobára összpontosítok, sokkal többet megy a kazán.
~
A termosztát többször kér hőt, de ez nem jelenti azt, hogy a kazán is többet megy. (Ilyen kis dT-nél biztos, hogy ki van kapcsolva az égő, csak a keringtetője megy)
A kazánnak nagyjából mindegy hogyan megy, a pénztárcádnak a minél alacsonyabb előremenő lenne jó.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6037) mobal válasza 4D4M (#6032) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A 38 fokos előremenővel kapcsolatban arra gondoltam, ha feljebb rakom akkor nem károsítja a padlófűtést? Ha jól tudom ez a megkötés, hogy 38 de max 40-et szabad engedni. Egyelőre hideg érzet nincs :)

A kazán egy Bosch Condens 2000 ami ha jól tudom kombi.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6038) Veron


Veron
őstag

Tudja valaki miért dobja ezt a hibát az Immergas Victrix Zeus 25. Korábban sosem láttam, ma 2 óra alatt kétszer is kiírta, és abban az állapotban nem fűt.

Hibakód: 01
Jelzett meghibásodás: Gyújtáshiba miatti teljesítmény
Ok: A kazán nem kapcsolódik be az előre meghatározott idő alatt afűtés beindításakor vagy használati melegvíz-előállításakor. Az első bekapcsoláskor vagy hosszabb üzemen kívüli időszakot követően a leállás miatt beavatkozásra lehet szükség.
A kazán állapota / megoldás: Nyomja meg a Reset (1) (visszaállítás)
gombot

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6039) Veron válasza Veron (#6038) üzenetére


Veron
őstag

edit: folyamatosan ezt írja, olyan mintha nem tudna begyújtani

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6040) 4D4M válasza Veron (#6038) üzenetére


4D4M
aktív tag

A hiba magáért beszél. Nem sokmindent lehet hozzátenni, ha van gáz megfelelő mennyiségben és minőségben, akkor a gyújtással van probléma.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6041) 4D4M válasza mobal (#6037) üzenetére


4D4M
aktív tag

A padló felületi hőmérséklete az ami számít (ennek nem szabadna átlépni a 28-30°C-ot), ami nyilván korrelál az átlagos fűtővízhőmérséklettel. 40°C-ig el lehet menni a fűtővízzel általában, de ha nem akarsz kiegészítő fűtést és fáztok, akkor ennyi a mozgástér – ha szigeteléshez se szeretnél nyúlni. A födémről nem mondtál amúgy semmit és általában ahhoz a legkönnyebb és legolcsóbb hozzányúlni, akár SK.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6042) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Padlófűtésnél a szelepmozgatóknál a 24V vagy a 230V a célszerű?
A 230V verziók gondolom jobban bírják a túlfeszt nem? Csak cserébe elvileg/jogilag csak villanyszerelő piszkálhatná nem?

24V-nál plusz egy hibaforrás a tápegység...

(#6043) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Van egy Mika6 kazánom...vagy 5 éve
Már a beüzemelés után gond volt hogy csobog 2 álló radiátor. A csavargatós módszerrel próbálgattam, végül de kb hasztalan, egy idő után csak víz jött ki levegő helyett.
A harmadikban ami egy hosszú ablak alatti (tehát alacsonyabban van mint az álló teteje) semmi hangot nem ad vagy nagyon minimális egy két csendes buggy teljesen hidegen.
Ezt idén meguntam... került egy-egy Flamco Flexvent H Sarok automata légtelenítő (ez már csak jó) mindegyikre.
Feltöltéskor még reménykedtem, jött is ki a levegő.. de felfűtéskor már megint csobogot,
A csobogás a bemenő oldalon hallatszik főleg.
A rendszer legtetején (plafon szintjén is van 2 légtelenítő)

Miért nem jön ki a levegő? :( Radiátorok vízszintben, sőt az egyik álló talán 2-3 fokban a vége felé..tehát a légtelenítő felé menne légbuborék.
Hidegen ~1,1bar felfűtve 62fok 1,9bar. Ekkor már halkul a csobogás hang, ..összenyomódik a levegő?
Játszadoztam azzal is, hogy elzártam egyik másik radiátort, ekkor a nyitott radiátoron a csobogás felerősödött. Levegő nem jött ki.
Próbáltam alul felül (kimenő bejövő) ágon is nem tapasztaltam különbséget.

Miért nem jön ki a levegő? :( és milyen egyéb trükk van? vákumot csináljak a légtelenítőnek? :P Betoljak valamit vékony hajlékony csövet a bejövő ágig?
Bármi ötlet?
Csináljak rajzot, hátha valaki megszakérti mi van elcseszve?

[ Szerkesztve ]

(#6044) Gézengúz válasza angyalpc2 (#6043) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szivattyú fordulatot tudsz állítani?
Maxra ha igen és egyszerre csak egy radiátort nyiss ki.
Hátha.

(#6045) 4D4M válasza angyalpc2 (#6043) üzenetére


4D4M
aktív tag

Csináljak rajzot, hátha valaki megszakérti mi van elcseszve?
~
Ennek volna igazán haszna.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6046) Moherr


Moherr
újonc

Sziasztok!

A furdobe akarok elektromos torulkozo szaritot rakni, ezt neztem ki:
https://nordart.hu/termek/torolkozoszaritok/atlantic-theola-500-w-feher

Mi errol a velemenyetek, milyen elektromos torulkozo szaritot tudnatok ajanlani amit jol lehet programozni?

(#6047) gyulank


gyulank
addikt

Üdv! Valaki leírná, vagy megmutatná, hogy a gáztűzhely gázrózsájából hogy kell kivenni a hőelemet?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#6048) somnia válasza gyulank (#6047) üzenetére


somnia
őstag

A 117 fajta tűzhely közül melyikre gondolsz?...várj, kitalálom!

(#6049) gyulank válasza somnia (#6048) üzenetére


gyulank
addikt

117 fajta rögzítés is van? ZCG 558 GW

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#6050) somnia válasza gyulank (#6049) üzenetére


somnia
őstag

nem, az csak 54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.