Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Alice90 válasza gerisz23 (#700) üzenetére


Alice90
aktív tag

Nem volt takarítva a kazán soha.

(kivétel ha a sepregetést nem nevezzük annak amikor csak a lángtérnél sepregetett)

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#702) gerisz23 válasza Alice90 (#701) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor eljött az ideje.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#703) jansky1


jansky1
senior tag

Ez a kazántakarítás mit jelent, mit csinálnak a szakik? kb mennyibe kerül?

(#704) gerisz23 válasza jansky1 (#703) üzenetére


gerisz23
őstag

Kipucolják a hőcserélőt jobb esetbe amennyire tudják,meg az égésteret.25k körül indul de szervizes majd megmondja.Keress a környékeden fég szervizest.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#705) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Egy regi kb 20 éves Fég kazán egy 180m2 csaladi haz futeset latja el egy grundfos keringtetovel. Regen hagyomanyos kozponti termosztattal radiator termofejekkel ment. Most "okositva" lett a futes Evohome-al. 10 radiator kapott evohome fejet es van egy kozponti vezerlo. A kazánon van egy homero ami grafikont rajzol. ami változást látok ez az uj rendszer kb 15 percenként kapcsolja ki be a kazánt amikor fut. sose megy a viz 35-40 fok fölé regen meg bekapcsolt napi 4-5-6 x es felment 60 fokra is. ami meg erdekes hogy mivel sokszor csak 2 harom radiator van nyitva vagy van hogy csak egy igy jobban halljuk ahogy aramlik a viz a rendszerbe. A wécébe es fürdőbe regi fej van igy sosincs lezarva mind. Ez a gyakori kapcsolgatás es a gyorsabban aramlo viz nem art a rendszernek?

Eladó: GTS450

(#706) gerisz23 válasza qqzs (#705) üzenetére


gerisz23
őstag

A kazánnak nem tesz jót,azt az újak se szeretik.Miért kellett okosítani?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#707) qqzs válasza gerisz23 (#706) üzenetére


qqzs
őstag

Mar minden okos es butan szarul erezhette magat :) meg a kenyelem , tavoli kontrol, ha elmegyunk leveszi ha megjovunk felveszi, stb. Meg 10-15 % megtakaritast is remeltem de az masodlagos. most olyan erzesem van hoyg 2x annyit eszik igy mint regen plusz minden kazan bekapcsolas utan a rendszerbol susog a viz ami a legzavarobb, raadasul a radiatotermosztatok is nyikorognak allitaskor bennuk a motoros fogaskerek mechanika.

Lehet allitani hogy orankent csak 3x kapcsoljon be max, de 6 volt az alapbeallitas, de azt hittem ez ilyen biztonsagi dolog hoyg ha tul gyakran kene kapcsolni akkor sem fogja de a fene gondolta hoyg ez ugy fut alapbol hogy kapcsolgatja

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#708) qqzs


qqzs
őstag

Már annyira piszkálta csoromet hogy elobanyasztam a tavaly teli adatokat az elso a tavalyi a masodik a mostani kazan homerseklet . Nem ertem hogy az az okosabb rendszer miért kapcsolgatja igy akazant. Hiaba van "10 zonam" tulajdonkeppen az lakas úgy van programozva hogy az alvo resz este 21 nappal 18 a nappali resz forditva es van par helyiseg amit nem hasznlaunk mindig az 18 es ott kezzel vesszuk fel ha hasznalni kezdjuk. ami meg erdekes hogy ha elutazunk vagy egesz nap kirandulunk akkor ha elfelejtem a hazat levenni megtehetem mobilrol. Viszont a regi naponta 6x kapcsolt az uj meg naponta 100x es sokaig 5-10 percenkent. MI ENNEK AZ ÉRTELME? Honelweynel csak van fogalmuk a futesrol....Regen majdnem állandóan az egesz hazban egyforma 20.5 fok volt es 180m2 haz + 100m2 pince 150eFt ideny gaz koltseg szerintem nem rossz. Es nem nyikorgott meg susorgott semmi. Hat nagyon ugy nez ki hogy ennek semmi értelme nem volt :(

Eladó: GTS450

(#709) gerisz23 válasza qqzs (#708) üzenetére


gerisz23
őstag

150?Kár volt hozzányúlni.Kazánt csak 1 termosztát kapcsolja nem?Nem a kazán modlál le mikor a visszatérő eléri az előremenő hőfokát?Nekem az immergas azt csinálja,ha elérte a 40 fokot elveszi a lángot,csak a keringető szivattyú megy.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#710) qqzs válasza gerisz23 (#709) üzenetére


qqzs
őstag

Nem hanem 10. Akkor mar tavaly is ez tortent volna, vagy ott az egesz rendszer lehutotte a vizet itt meg a keves radiator nem? Na de mindig? Akkor tekerjem lejjebb a kazan vizhofokat? Meg ha ez tortenne akkor a szivattyu miert all le?

Eladó: GTS450

(#711) gerisz23 válasza qqzs (#710) üzenetére


gerisz23
őstag

Az én olvasatomban a régebbi -nem kondenzációs-kazánoknál nem szabad nagyon levenni a vízhőfokot.
A 10.termofej szabályozza a fűtést?Nem lehetséges hogy odaér a meleg és akkor kapcsolja ki a kazánt?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#712) qqzs válasza gerisz23 (#711) üzenetére


qqzs
őstag

Ma kicsit jobban megvizsgaltam. Most ugy nez ki hogy az biztonsagi automata kapcsolgatja a kazant le mert a viz tul hamar felmelegszik. A kazanvezerlo be van kapcsolva a lang kikapcsol. Azt nem ertem ilyenkor a szivattyunak tovabb kene forogni, nem? Lehet az okos vezerles miatt keves radiator van nyitva ezert hamar felmelegszik a keves keringő viz. Egyebkent c24 es kazan. probaltam a langot kisebbre venni de ahogy magyaraztak a bekapcsolo gomb tekeresevel nem valtozott semmi, vagy nem tekertem semmit hiaba forgattam :) . Elektromos vezerles aljan lehet meg tekerni valamit gondolom az a vizhofok. Alang meg a melegites gyorsasagat allitja. Lehet megnezetem szerelovel miert nem tudom a langot allitani.

Eladó: GTS450

(#713) Zozzant válasza qqzs (#712) üzenetére


Zozzant
addikt

Van egy hollandi a fehér gomb (szemből a bal oldali) mögött belül, azzal lehet a lángot állítani. Esetleg a gomb finom nyomkodásával is de az esetleges.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#714) gery2123 válasza gery2123 (#696) üzenetére


gery2123
őstag

Itt lesznek a képek, nem tudom mennyire lehet majd látni. Piros színnel jelöltem a külön álló keringető bejövő vezetékeit, zöld színnel a kazán beépített keringető vezetékeit.

[link]

-- PSN_ID: GerY2123

(#715) gerisz23 válasza gery2123 (#714) üzenetére


gerisz23
őstag

Kazán típust tudnál írni?Megpróbálok kapcsolási rajzot keresni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#716) gery2123 válasza gerisz23 (#715) üzenetére


gery2123
őstag

[Itt van a kazán szerelési útmutatója]

Típus: junkers zr 18-3 ke 23

Nagyon szépen köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#717) gerisz23 válasza gery2123 (#716) üzenetére


gerisz23
őstag

Indirekt tároló van a kazánra kötve?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#718) gery2123 válasza gerisz23 (#717) üzenetére


gery2123
őstag

Igen, van egy melegvíz tárólónk ha erre gondolsz.

-- PSN_ID: GerY2123

(#719) gerisz23 válasza gery2123 (#718) üzenetére


gerisz23
őstag

A leírás alapján a kazánban levő szivattyúnak kellene 3.állasban lennie ha tároló is csatlakoztatva van a kazánhoz.Az az állandó üzem.Lehetséges hogy a külső szivattyúval váltották ki a kazán keringetőjének ezt a funkcióját (de az is lehet hogy hülyeséget írok).A képek alapján a külső keringető a kazán 230V-os csatlakozója alá van bekötve,gondolom direktben kapja a villanyt,ergo folyamatosan üzemelhet amennyiben közben nincs valami termosztát bekötve a szivattyú elé.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#720) gerisz23 válasza gery2123 (#718) üzenetére


gerisz23
őstag

a karikázott a kazán keringetőjének kapcsolója.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#721) gery2123 válasza gerisz23 (#720) üzenetére


gery2123
őstag

Tehát ha jól értem akkor így van jól? Mármint hogy folyamatosan megy? !
Nem gond csak egy kicsit zavaró néha az a morajlás amit hallani lehet, főleg a lenti fürdőben...

-- PSN_ID: GerY2123

(#722) gerisz23 válasza gery2123 (#721) üzenetére


gerisz23
őstag

A képen nem látom milyen állásba van a kazáné,de valószínűleg folyamatos üzemre kötötték azt a keringetőt.Biztos ami biztos azért én keresnék egy helyi vízszerelőt,aki rátud nézni,később ha hiba van se baj ha van ismerettség.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#723) Chal válasza gery2123 (#721) üzenetére


Chal
addikt

Nem okoz gondot ha folyamatosan megy, viszont fogyaszt. Lusta vagyok visszapörgetni, de ha jól rémlik akkor nekem is ugyanilyen grundfosom a paldóhoz, és kb. 70W-ot kajál. Persze nem egy nagy dolog anyagilag nézve, de környezettudatossági szempontok, meg a szépérzékem miatt azért én tettem rá vezérlést (ha nem megy a kazán, akkor kis útókeringetés után megáll, ezt a saját építésű home automation rendszerem figyeli/kezeli). Nálam viszont csak kiegészítés jelleggel van padlófűtés a járólapos helyeken, ami nagyon kevés és kicsi terület, szóval feleslegesnek éreztem visszacsatoltan vezérelni (azaz nem hőfok alapján kapcsolgatom, hanem ha amúgy is hőt termel a kazán, akkor küldöm a padlóba is).

Ráadásul ha jól értem, akkor a HMV-t is ez a kazán csinálja nálad, szóval ha nem fogod tavasszal áramtalanítani, akkor a következő szezonig fizetnél a semmire 10-15eFt-t. Már ha nem csavargatod ki a vezetékeit minden tavasszal a csatlakozóból, ősz végén meg vissza.... Szóval szerintem megéri rá tenni valamit, ha mást nem, egy dugvillát biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#724) gery2123 válasza Chal (#723) üzenetére


gery2123
őstag

Szeretnék valami én is, ha más bemegy dugó vagy kapcsoló.

Van itthon egy sonoff wifi relém, már csak az lenne a kérdés, hogy hogyan olvasom ki azt, hogy mikor fűt a kazán. Onnan már könnyű lenne kapcsolni a sonoff akar home assisst vagy openhab...

gerisz23: Ma még megnézem az állását ha tudom.

-- PSN_ID: GerY2123

(#725) hungromit


hungromit
csendes tag

Sziasztok,
tudja esetleg valaki, hogy ez milyen szobatermosztát lehet? Esetleg valahol leírás fellelhető hozzá? Előre is köszönök minden segítséget!

(#726) Chal válasza gery2123 (#724) üzenetére


Chal
addikt

Összetett kérdés, nincs időm belemélyedni a kazánod és a termosztátod doksijába sajna, de első körben azt kellene megtudnod, hogy tud e lángmodulációt, és ha igen, akkor a termosztát is ilyen módon vezérli e, vagy sima on/off.

Ha sima on/off rendszerű jelenlegi a vezérlés, akkor egyszerű a helyzet, a kapcsolójelet valahol leveszed, és azt felhasználva HA-ból vagy OpenHAB-ból vezérled a Sonoffot.

"Buszos" vezérlés esetén sajna a legjárhatóbb út a termosztát cseréje valami olyanra, amiből ki lehet nyerni ezeket az adatokat. Én a Tado mellett tettem le a voksom végül, az API-jukon keresztül látom a hőigényt illetve egyéb adatokat, ezeket tudom használni automatizáláshoz (nálam Home Assistant üzemel amúgy).

[ Szerkesztve ]

(#727) gery2123 válasza Chal (#726) üzenetére


gery2123
őstag

Jó hogy ezt írod, mert nekem is Tado rendszer van :) így akkor már csak home assisst kell az rpi -re és szoftveres beállítás ( +a sonoff relé beiktatása)

Ha esetleg tudnál erről válni segítséget adni azt megköszönném. Nem igazán mélyültem el a HA -ban még.

-- PSN_ID: GerY2123

(#728) Chal válasza gery2123 (#727) üzenetére


Chal
addikt

Ha felviszed majd a Tado-t a Home Assistant-ba, akkor látni fogsz ilyen szenzorokat hogy:

sensor.szobaneve_heating (pl: sensor.nappali_heating)

A név úgy jön, ahogy az app-ban elnevezted. Ezeket a szenzorokat kell figyelni (nálam több van, mert van pár helyiségben a radiátorokon is Tado). Ha 0%-nál magasabb értéken van bármelyik, akkor fűt a kazán.

Sajnos nekem ennél részletesebb adatok nem jönnek (előremenő hőfoka, moduláció állapota, stb..), de nálam elég speciális eset van, mert 24V-os analóg termosztát helyére ment a Tado. Ők az egyetlen gyártók a világon akik képesek ezt a fajta régi Vaillant protokollt emulálni, ezért is vettem meg. Cserébe sajna nem is kapok belőle annyi infót mint ami mondjuk egy OpenTherm vagy E-Bus protokollos kazán esetén jönne.

[ Szerkesztve ]

(#729) gery2123 válasza Chal (#728) üzenetére


gery2123
őstag

Na itt vagyok, most de nem ír csak 0%.... Van valmi ötlet? Nekem is egy 24 v analóg termosz volt berakva eredetileg. Ha már ez menne akkor az automatizálás már rendben lenne. Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#730) Chal válasza gery2123 (#729) üzenetére


Chal
addikt

És megy a kazán amikor 0%-ot ír?

(#731) gery2123 válasza Chal (#730) üzenetére


gery2123
őstag

Persze megy a fűtés! Úgy van beállítva, hogy délután 5-7 között menjen mert a kicsinek fürdés időre legyen meleg a házban.

-- PSN_ID: GerY2123

(#732) Chal válasza gery2123 (#731) üzenetére


Chal
addikt

Az érdekes, nálam 0% esetén nem megy. Illetve több Tadom is van (egy fali és három radiátorszerep) e miatt nyilván vizsgálnom kell mind a négyen az értéket, és ha bármelyik nagyobb mint 0%, akkor tuti megy a kazán, ha mind a négy 0%, akkor viszont nem megy.

Nem lehet, hogy on/off üzemre van bekötve?

[ Szerkesztve ]

(#733) gery2123 válasza Chal (#732) üzenetére


gery2123
őstag

Azt nem tudom, mert a support küldte a bekötési rajzot. Összesen van 3 vezeték, + - föld. Nagyon nem lehet elrontani a bekötést elméletileg.
De lehet inkább ár kellene menni ezzel egy másik topicba vagy elfér itt is? Esetleg off? Vagy pü?

-- PSN_ID: GerY2123

(#734) qqzs válasza Zozzant (#713) üzenetére


qqzs
őstag

Van errol egy foto mert nalam nincs semmi amit ott tudnek tekerni

Eladó: GTS450

(#735) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Fűtőtest szabályozására szeretnék vásárolni termosztátfejet. A kérdés, hogy milyet? Jelenleg csak védőkupakok vannak a szelepeken, így nem tudunk elindulni egy már használható fejjel, hogy ugyanilyet szeretnék. Így néz ki a szelep: https://photos.app.goo.gl/RNpJtgaDkuBSsKPR6
Tudnátok segíteni?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#736) Viszlát válasza kmarci25 (#735) üzenetére


Viszlát
addikt

Torlószelepre nem fogsz tudni termosztát fejet feltenni, tehát le kell cserélni ezt a sarokszelepet egy termosztatikusra. Hogy pontosan milyet (külső/belső menetes) és mekkorát (a kép alapján 1/2"), azt leszerelve lehet pontosan megmérni és látni, vagy legegyszerűbb elvinni magaddal a boltba.

Ránézésre valami ilyesmi lesz (bár nem ártana egy kicsit távolabbi és jobb minőségű kép): [link]. Aztán erre már lehet tenni komolyabb fejet ha nem felel meg a sima tekerős, pl ilyet: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#737) kmarci25 válasza Viszlát (#736) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#738) qqzs


qqzs
őstag

Ezzel a Honeywell Evohommal mar igy kicsit te van a.... Mikor felraktam a 10 taviranyitasu termofejet es kb 3 zonara osztottam a lakást azt csinalta ,- mint kesobb kiderult - a kisebb zonaban hamarabb felmelegedett a viz ezert a FegC21 kazan vimelegedes erzekeloje lekapcsolta a kazánt. Ebbol volt a multkor mutatott tuskes grafikon.
Akkor meg nem tudtam hogy kell levenni a kazán teljesitmenyet, ezert gondoltam kipróbálom zonak nelkul az egesz hazra 20.5 fokot állítottam. Kb 3 napja el is erte minden helyiség ezt a homersekletet. Azt hittem innentől ugy fog mukodni mint a régi computherm ami naponta hidegtől fuggoen bekapcsolta a kazant 6-8x. De ez nem, ez az elmult harom napba 15 percenkent kapcsolja a kazant egész nap.
Most mar rajottem mit kell tekerni hogy levegyen a teljesitmenyt. De mar nem tudom mi lenne az optimalis. Mindenutt 20.5 fok es kb fel napig megy a kazán megállás nélkül azaz 15 perc be 15 perc ki. Vagy zonázzak megint es csökkentsem addig a teljesitmenyt, amíg nem zar le az automatika a hamar felmelegedő viz miatt? Ez nem olyan komfortos mint az elozo ami meg ugy tunik hogy egy csomót fogyasztunk feleslegesen. A haz hőszigetelese nagyon jó egyebkent. azert se ertem miért kapcsolgatja az evohome a kazánt. Ha kikapcsolom a futes kb fel-egy nap alatt esik fel fokot a homerseklet.

Eladó: GTS450

(#739) gerisz23 válasza qqzs (#738) üzenetére


gerisz23
őstag

Az a baj-azt hiszem írtam is-hogy a régi kazánoknál nem biztos hogy jót tesz ha leveszed az előremenő hőfokot.Gondolom valamelyik fej most is ki-be kapcsolgatja a kazánt.Ezek az okos holmik sztem új rendszerekhez valók,mag ha jól emlékszem nem is volt nagy a fogyasztása a kazánodnak.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#740) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Űdv! egy Ariston CLAS X 24 CF EU kombi kéményes kazán ErP kazán kompatibilis a computherm Q7-es termosztáttal? Vagy Ariston kazánhoz Ariston termosztát kellene?

Battletag: hojszi#2983

(#741) gerisz23 válasza Intel fan11 (#740) üzenetére


gerisz23
őstag

Kompatibilis.A legtöbb hagyományos termosztát egy záróérintkezőn keresztül kapcsolja a kazánt.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#742) Chal válasza Intel fan11 (#740) üzenetére


Chal
addikt

Kompatibilis, csak bukod a lángmodulációt. On/off üzemmel fog menni a kazán folyamatos vezérlés helyett. Persze annyira nem buták már a kazánok se, szóval ha a Computherm azt mondja neki hogy kapcsolj ki/be, akkor nem fogja ész nélkül végrehajtani, de akkor is nagyon távol fog állni a dolog egy buszos vezérléstől, ahol a termosztáttal folyamatos a kommunikáció, és hőigényt jelez a kazán felé, az pedig ennek megfelelően modulálja magát.

Szóval szerintem a gyári vezérléseknél butábbat nem éri meg feltenni, ugyanolyat vagy jobbat érdemes lehet (pl. home automation integráció vagy egyéb okok miatt), de nem árt jól utánajárni, hogy kompatibilis e az adott megoldás a kazánnal.

[ Szerkesztve ]

(#743) gerisz23 válasza Chal (#742) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem olvastam el a leírását de pl az én immergas kazánom modulál simavtermosztáttal is

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#744) Intel fan11 válasza Chal (#742) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jó csak ez a computerm termosztát 6ezer Ft a gyári Ariston még 25 vagy 40ezer! Ez mit jelent H modullal a kazán? Gyakorlatban mit jelent amit írsz? Többet fogyaszt a kazán vagy esetleg élettartamának jobban hasznalja?

Battletag: hojszi#2983

(#745) gerisz23 válasza Intel fan11 (#744) üzenetére


gerisz23
őstag

Fokozatosan fűt,csökkenti a lángot ha úgy érzi hogy elég kisebb láng is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#746) Intel fan11 válasza gerisz23 (#745) üzenetére


Intel fan11
őstag

És ezt a computerm nem tudja? Itt ajánlották ezt a computerm q7-es termosztátot, hogy azt vegyek. Ára meggyőző volt. jókat írtak róla.

Battletag: hojszi#2983

(#747) Chal válasza Intel fan11 (#746) üzenetére


Chal
addikt

Megpróbálom akkor érthetőbben leírni: a kazán a lángmodulációval a teljesítményét tudja szabályozni, de ugye ahhoz információ is kell neki, egy sima relés termosztáttól ilyet nem fog kapni, és a Computherm ugye egy sima relés dolog, kikapcsol meg bekapcsol, a kazán csak annyi infót kap hogy "na most akkor fűtsél", arról nem lesz tudomása, hogy mennyire. Valamint azt sem tudja, hogy hány fok van az adott helyiségben, és az user vagy a program mennyit állított be (az gondolom érthető, hogy ezek egy normális vezérléshez mennyire fontos adatok).

A kazánok saját termosztátjai, vagy azzal kompatibilis megoldások tudnak digitálisan kommunikálni, ott nem csak "on/off" jelek mennek, hanem hőfok adatok. Ezekkel működik csak igazán jól egy modern kazán, és igen, kihatással van a fogyasztásra is nyilván.

gerisz23: de mi alapján csinálja? Én amit eddig láttam, ott csak valami kis védelem szerű dolog szokott bennük lenni, ami megakadályozza, hogy ne kapcsolgasson be a buta termosztát reléje miatt napi száz X-szer, illetve méri az előremenő/visszatérő hőfokát, és az idő függvényében egyszerűbb algoritmusokkal próbál segíteni a dolgon, ilyenkor modulál is akár. De ez eléggé félmegoldás, a legtutibb az, ha kap rendes infót a termosztáttól.

[ Szerkesztve ]

(#748) Intel fan11 válasza Chal (#747) üzenetére


Intel fan11
őstag

Értem amit mondasz, de én egy ariston x clas sima kéményes kombi kazánt rendeltem a netkazánról. Nem kondenzációsat. + ezt a computerm q7-es termosztátot. Itt fórumba ajánlották, ezt. Fontos volt az ár is! Meg jókat írtak róla. Meg már megrendeltem ki is fizettem. Szóval már mind1.

Battletag: hojszi#2983

(#749) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#748) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Ilyen termosztátot kellett volna vennem az Aristonhoz? Csak nem tudom a érgi termosztát helyére csak simán fel lehete rakni. 2 szél 1,5-ös szüke vezeték van kiépítve.

Battletag: hojszi#2983

(#750) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Közben olvasgattam itt neten minden szépet jót kazán cserével kapcsolatban! Azt mondják manapság csak kondenzációs kazánt lehet felrakni. De ez tévhit. a Szabály azt mondja, hogy hatásfoknak 86% felett kell lennie. Ennek viszont kevés kazán felel meg. Javarészt a kondenzációsok. Viszont, amit én vettem Ariston X clas az 1 sima kéményes kombi kazán. Viszont 93 % a hatásfoka. Akkor ez hogy van? Kissé ellentmondásos.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.