Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) MacCaine válasza poli27 (#150) üzenetére


MacCaine
őstag

A putty rákérdezett, hogy hozzá akarod-e adni a másik gép kulcsát, vagy odáig már nem jut el? Mókoltál valamit az sshd_config-on? Jó port van megadva a puttyban?

(#152) oncsi válasza hcl (#141) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi!
Azt tudtam, hogy van amit nem jól tudok :)

Ez a swep kikapcsolás utáni belassulás, az valami betöltés közbeni megállás lehet. Friss telepités után, vagy ha a swep-et békén hagyom, akkor kb 8-9 mp alatt betölt. De ha kikapcsolom, akkor kb 1-2mp alatt bejön a háttérkép, és megáll. Kb 10-15mp-ig nem is csinál semmit, majd folytatja a betőltést. Mintha várakozna valamire.

Memtestet futtattam, az szerintem jó. De az SSD az lehet, mert használtan vettem.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#153) poli27 válasza MacCaine (#151) üzenetére


poli27
veterán

nem odáig se jutott el hogy kérje a másik kulcsot, default minden tehát 22 porton megy az ssh. Minden úgy van megadva mint amikor a debian volt fent a szerveren, igaz hogy tettem bele egy gigabites hálókarit pci-ost mert ami az alaplapon van arra az ubuntu nem ment fel, debianbból is csak a non-free verzió.De sztem ez nem lehet az oka ennek nem?Net simán van az ubuntun :S

(#154) hcl válasza oncsi (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az SSD is kizárja formázáskor a hibás területeket... Meg ha minden igaz, annak a vezérlője is manageli ezt... Tényleg nem tudom, mi lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) hcl válasza poli27 (#153) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha net van, akkor SSH is kéne, hogy legyen... Szerveren mi van a logokban? Eljut-e odáig, hogy kérjen tőle valamit...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#156) poli27 válasza hcl (#155) üzenetére


poli27
veterán

sztem is de nem akar menni .... és nem tudom miért....

[ Szerkesztve ]

(#157) MacCaine válasza poli27 (#153) üzenetére


MacCaine
őstag

Tényleg, a /var/log/auth.log-ban van valami?

(#158) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Haller

Na, nekem is támadt gondom, és úgy néz ki nem tudom megoldani :F Mégpedig hogy a PH-ra és egyéb más oldalakra se, nem tudok belépni. Beadom neki a felhasználónevet, jelszót, majd sikeres belépést ír ki, és kidob az elejére vissza :F Youtube meg mondja hogy magyar a nyelv, jó lesz-e nekem, elfogadom ok-val és újra betölt, de újra kérdez, bejelentkezni ott se tudok.

Amit megnéztem eddig: chrome alatt se, és összes böngészde alatt se megy, se ff, se rekonq, se semmi alatt. Olyan mintha a cookie-k nem lennének engedélyezve, de BE VANNAK! Chrome könyvtárának összes jogot megadtam, akkor se! Újratelepítés megvolt (chrome), frissítettem, de így se :O Jelszavakat megjegyzi, minden a helyén, de valami nem kerek.

Ötleteket várok :U (Most asszony win7-es lapijáról vagyok, azon megy :W )

(#159) poli27 válasza MacCaine (#157) üzenetére


poli27
veterán

nincs semmi az ssh ról, az ssh megy mert ha localhostra ssh-zok akkor beenged a linuxból, csak kívülről nem tudok kapcsolódni !

(#160) #92942848 válasza poli27 (#159) üzenetére


#92942848
törölt tag

szarawindóz.

(#161) MacCaine válasza poli27 (#159) üzenetére


MacCaine
őstag

Telepíts fel egy nmap-et a windowsra, és scanneld le a másik gépet.

(#162) poli27 válasza #92942848 (#160) üzenetére


poli27
veterán

az nem szar, mert a debianra beengedett...

(#163) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék. Szeretném telepíteni csomagkezelőből a Kubuntu 12.04-re a Chromium-ot, de hitelesítési hibával nem engedi. Nincs jogosultságom, de nem is kér jelszót.
Valami felett elsiklottam, vagy miért van ez?

(#164) hcl válasza God Vazzeg (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nézz meg egy PH-s oldalra mutató linket, hogy az megy-e...
Cache könyvtárakat üríteni, és a /tmp tartalmát is.
(Lépj ki a grafikus felületből, és cli-csináld, vagy livecd-ről.)

@Eddie17 : sudo apt-get install chromium
A sudo-t lehagytad gondolom :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#165) kommunism


kommunism
aktív tag

Na srácok nekiálltam a linuxtelepitésnek, vagyis inkább csak állnék, következő van,: 4 fele van particionálva a winyó ebből 3 a windowsé, és 1 40 gigás particiót fog kapni a linux, amikor ezt a drive-ot kijelölöm valami gyökérmeghajtót, vagy rendszert(ezt sajnos nem tudom pontosan), hiányol és nem hajlandó telepiteni, kérdés a következő: hogy tudom a telepitőn belül megoldani hogy csak azt az 1 lemezt használva megoldja a telepitést?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#166) MacCaine válasza kommunism (#165) üzenetére


MacCaine
őstag

Az az egy lesz a gyökér, azaz /. A partícionálásnál ezt add meg neki.

(#167) chab7 válasza chab7 (#84) üzenetére


chab7
addikt

Viszont így a maradék hajam tépem ki, úgy be tud akadni a rendszer. Pocsék az Ubi erőforráskezelése. Most pl egy krusader van megnyitva, egy vlc ablak, egy pidgin konferencia chat ablak, egy leafpad ablak és 2 chromium 5+1 füllel.
Ha az egyik ablakon indítok egy youtube videot a másikon pedig egy google docs fájlt szerkesztgetek akkor a video, ami tv-re van kitéve, megakad a video miközben a gépen a dokumentumot szerkesztgetem. A gép pedig még nem fut 24 órája.
Más rendszerekkel (pl lmde vagy a debian -igaz ez utóbbiban még nem sok időtapasztalatom van, de az lmde-nek az az alapja, tehát csak ugyanolyan lehet) ha több napja megy a gép és csak altatva-ébresztve van is akkor sem akadnak meg az ilyen műveletek - úgy hogy kétszer ennyi program van megnyitva (pl megy még skype deluge gwhere és még több megnyitott dokumentum amit időnként szerkesztgetek).
Pedig tutibefutó lehetne az ubuntu (lubuntu) a "minden patentul megy rajta" tulajdonságával - hiszen én használni szeretném a rendszeremet, dolgozni rajta nem pedig az utolsó kis lelki dolgait is tudva mi hogy működik benne - ha nem kellene folyton újraindítgatni ezek miatt az akadozások miatt. Azt szeretném ha stabilan menne akár hetekig is. Anno a linux ilyen volt. Tudom a gépem már nem mai gyerek, de vannak distrok amikkel mégis megvalósítható lenne ez - de ahhoz meg mesterkurzust kellene elvégezzek mire mindent be tudnék állítani benne.
(A windows sem alternatíva, hiszen annak idején pont ugyanezért jöttem át linuxra mert nem ment sok ideig stabilan a windows rendszer. Furcsa az élet fintora, most az azóta megszeretett megismert ubuntu is kezd ilyen lenni. Nincs más lehetőségem mint mégiscsak kitanulni a debian alapait??? :F

Bocs a sok siránkozásért, de csak kellene valami megoldás vagy az ubi simább működéséhez vagy a debianon az ubihoz képest nem jól működő dolgokhoz.
Esetleg valami más rendszer, ami nem túl régi, nem csak 3-an használják, tehát ha gondban vagyok van hova fordulni, de melyik ilyen?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#168) eddie17 válasza hcl (#164) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, nem konzolból csináltam eddig, gondoltam grafikusan megpróbálom. :)
De így jó lett, most már arról írok.
Köszönöm.

(#169) rybank válasza chab7 (#167) üzenetére


rybank
senior tag

Habár segíteni nem tudok, leírhatnád mi a bajod a Debian-nal?

(#170) vodkaboy22 válasza mttssz (#110) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem fut a WoW (csak kiprobaltam van életem :) ) a Borderlands, a StarCraft2 és a Diablo3

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#171) hcl válasza eddie17 (#168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg ott is bekéri a jelszót...

Mutogatni való hater díszpinty

(#172) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Helló.

A bekapcsoláskori kulcstartós jelszóbekérés eltávolítása engem is érdekel :D.

Tudtok valami értelmes netrádiós programot, ami a zene címeit is kiírja?
VLC, Amarok, Banshee, QMMP, Clementine, Kaffeine próbálva, nem megy.
Win alatt AIMP3 tudta Winamp, WMP nem, Mac alatt iTunes tudja.

(#173) Kendek válasza aag (#74) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nah, most jutottam el odáig, hogy erre a problémára is vessek egy pillantást. Úgy tűnik, hogy az újdonsült GDM forkot, az MDM-et nemigazán ismeri és támogatja a Casper, így az automatikus bejelentkezés nem működik. Nagy probléma azért nincsen, hamarosan beleírom a támogatást, és utána már működni fog.

<-ƘƘ->

(#174) poli27 válasza MacCaine (#161) üzenetére


poli27
veterán

nah közbe feltettem egy debiant, és annál is ez a baj nem tudok csatlakozni ssh-hoz, tehát a hálókari csinálja valamiért Tp-link TG-3269 es kari.
valaki tudja miért van ez?

(#175) rybank válasza mackrisz (#172) üzenetére


rybank
senior tag

Nem tudom milyen felületet használtok, de keressetek valami "kulcstartó", vagy "jelszavak és kulcsok" alkalmazást.
Lesz egy login felirat ott benne valahol. Amit, ha kinyitottok még több cuccot látni alatta. Jobb gomb a login feliratra és jelszó megváltoztatása. Beírod a régi jelszót, az új helyére semmit. Megkérdezi, hogy biztos-e és rámész: "nem biztonságos tárolás használata"

(#176) chab7 válasza rybank (#169) üzenetére


chab7
addikt

Debianos szösszenetem :B

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#177) leslieke válasza vodkaboy22 (#170) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Diablo3 melyik Ubuntun fut? :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#178) kommunism


kommunism
aktív tag

Na kedves linuxos barátaim, némi komplikáció után sikerült végre feltelepitenem a 12.04 64 bites verzióját, az egyetlen problémám hogy még mindig csak parancssorból hajlandó indulni holott nekem a grafikus felületre van szükségem,mert így semmire se megyek ezzel a rossz dos utánzattal. Szóval szerintetek hogy tudnám eltüntetni 1 életre ezt a parancssort a linuxból(persze tudom hogy ez igy lehetetlen, de inkább arra gondolokhogy ugy soha többet ne lássam)?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#179) eddie17 válasza hcl (#171) üzenetére


eddie17
addikt

Ha csak simán grafikusan csomagkezelőből akartam telepíteni, semmi jelszót nem kért, simán kiírta, hogy nem vagyok jogosult. Konzolból egyből kérte a jelszót, és fel is rakta.
Mindegy, a lényeg, hogy megoldódott. Igazából a felhő miatt kellett nekem a chromium, mert így megmaradt mindenem windows-ról.

(#180) aag válasza floatr (#130) üzenetére


aag
őstag

Tökjó! Ez tetszik! :C

(#181) aag válasza Kendek (#173) üzenetére


aag
őstag

hamarosan beleírom a támogatást, és utána már működni fog

:R

(#182) aag válasza poli27 (#174) üzenetére


aag
őstag

Ezt tedd fel és működni fog! Ebből is a 32bites MATE-ést javaslom. Majd írd meg légyszíves, hogy valóban működik-e!

(#176) chab7: Ügyes vagy, jó összefoglaló!

[ Szerkesztve ]

(#183) aag válasza kommunism (#178) üzenetére


aag
őstag

Bocs, hibás beírás!

[ Szerkesztve ]

(#184) God Vazzeg válasza hcl (#164) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezeket mind kipróbáltam, a routert kellett kicserélni :W Mondjuk erről a kubi nem tehet :D

(#185) MacCaine válasza poli27 (#174) üzenetére


MacCaine
őstag

IP címet kap? Net megy rajta?

(#186) rybank válasza chab7 (#176) üzenetére


rybank
senior tag

Már hozzáfűzöm, hogy ki szoktam húzni a netkábelt, mert úgy tényleg gyorsabb. Hiába nincs net elérés még az Ubuntu is keresi ezer évig a frissítéseket, amit hiába adtam be neki, hogy ne tegye.

(#187) hcl válasza God Vazzeg (#184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Heeeeeeeeeee???
Reboot nem volt elég neki?

Mutogatni való hater díszpinty

(#188) poli27 válasza MacCaine (#185) üzenetére


poli27
veterán

Igen net megy pingelni is tudom, de ssh nem enged kapcsolódni :S

(#189) chab7 válasza rybank (#186) üzenetére


chab7
addikt

Ez a része a legkisebb gond, ezt megoldottam - bár nekem nincs mit kihúzni, beépített wifi van a laptopban)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#190) aag


aag
őstag

Ez egy érdekes cikk.

(#191) rybank válasza aag (#190) üzenetére


rybank
senior tag

Szép-szép, de hozzánk földi halandókhoz soká jön el.

(#192) hcl válasza rybank (#191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Letöltöd, leforgatod... :)
Meg mondjuk Core2-n olyan szinten nem érdekes, hogy az már fáj :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#193) aag


aag
őstag

Nah, megint valami nagyon nem stimmel a 10.04-es rendszeremmel. A reggeli indítás után mindent elfelejtett. Gondoltam nem fogok én itt órákig állítgatni, visszaállítom a rendszert. Systemback 0.603.200 van most üzemeben. De valami nagyon-nagyon nem stimmel, mert már egy órája kötyügteti a winyót. Ezt percek alatt szokta elvégezni. Szóval itt már semmi jóra nem számítok. Vajon mi történik a gépemmel? :F :F :F

(#194) #92942848 válasza aag (#193) üzenetére


#92942848
törölt tag

smartmontools fennt van?

(#195) leslieke válasza aag (#193) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ilyen előfordult már nálam is. visszaállítás előtt restart nem volt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#196) aag válasza #92942848 (#194) üzenetére


aag
őstag

Nem, nincsen. Miért? Az mire jó?

(#197) aag válasza leslieke (#195) üzenetére


aag
őstag

Nem volt. :(

Most live-dvd-ről vagyok. Még jó, hogy egy ilyenem van. Úgytűnik az adataim rendben vannak, a winyó smartja nem jelez fizikai hibát, de egyik linuxom sem indul el a winyóról. :(((

[ Szerkesztve ]

(#198) #92942848 válasza aag (#196) üzenetére


#92942848
törölt tag

(#199) aag válasza #92942848 (#198) üzenetére


aag
őstag

Az ubuntuban a Lemezkezelő default módon telepített. Az is mutatja a SMART adatokat. Miért kellene nekem még azon kívül más? :F

(#200) leslieke válasza aag (#197) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha még nem csináltál semmit, megpróbálhatod ezt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.