Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) steffe8101


steffe8101
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Tl-wr842nd.
Sikerült a beüzemelés.Viszont a 3tb western digital winyót nem ismeri fel..jelzi,hogy az usb rá van dugva,de nem lehet a startra klikkelni.Rádugtam egy 500gb-at,na azt simán viszi.
Megosztottam a tévére,lát mindent,de a 720p és 1080p-s filmekre azt irja ki nem támogatott formátum,pedig a tévé tudja.

Kis segítség?

Miért nem látja a 3tb-s winyót?
Miért nem játsza le a full hd-s filmeket?

Esetleg valaki?

(#852) fecus válasza steffe8101 (#851) üzenetére


fecus
őstag

Nem tudom megvan-e már a válasz?

Szerintem a 3TB-os HDD nem fog menni. A google is azt dobja ki. Ahhoz még az asztali gépeken is BIOS támogatás kell.
A TV a formátumra írja hogy nem támogatott nem a felbontásra.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#853) krealon válasza fecus (#852) üzenetére


krealon
veterán

"Szerintem a 3TB-os HDD nem fog menni. A google is azt dobja ki. Ahhoz még az asztali gépeken is BIOS támogatás kell."

Pontositsunk!
A BIOS tamogatas (megpontosabban EFI) a 3TB-os lemezrol torteno bootolashoz kell, mert GPT particionalt lemezrol csak EFI-s alaplappal lehet.

Ha 3TB-ot egyben akarod hasznalni, de nem rendszert inditani rola, akkor GPT particiot kezelo operacios rendszer kell. Ez routereken nem elerheto altalaban.

(#854) kolomisi


kolomisi
újonc

Üdv!
Elolvastam a fórumot, mivel beszerzésre került egy wr-842nd v2!
Vidanet kábelneten jön a net, és wifin lesz megosztva a gépek között. Egy 1Tb-os külső hdd lesz rádugva egy aktív hub közbeiktatásával. Kell még FTP belső elérésre és kinti netről is! Ezt a mostani fw is tudja ha minden igaz, viszont kellene egy miniDLNA, vagy valami hasonló, ez viszont csak openwrt-vel mehet.
Sajnos van egy kis káosz a fejemben, mert a wiki oldalán nem találtam letöltő linket, amit Bazsesz linkelt az nem az igazi ahogy olvasom, amit fecus írt azt meg nem találom!
Szóval valaki összegezne, mi a szitu a V2 openwrt-vel? Nem gond ha kopasz, van leírás neten, hogy kell felvértezni, csak használható alap legyen!
Szóval örülnék némi infónak...
Előre is köszi!

(#855) fecus válasza kolomisi (#854) üzenetére


fecus
őstag

Az openwrt-s topicban segítettek.

Idézem:
"
BB az Barrier Breaker, így hívják az openwrt aktuális verzióját és az r38815 verzióban került be a támogatás a 842nd v2-höz, tehát elvileg ez az első verzió, ami támogatja ezt a routert.

Fordítani nem szükséges, a http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/ címről a wr842n-v2-squashfs-factory.bin fájl a legújabb verzió, ennek működnie kell.

Mindenképp olvass utána a telepítés lépéseinek az openwrt oldalán, mert ha jól sejtem, akkor az ilyen snapshot buildekben nincs alapból web gui, tehát miután felraktad az fw-t, be kell jelentkezned a routerbe telnettel és ilyen módon, parancssoron keresztül beállítani a netet, majd letölteni a web felületet.

Ezek a dolgok részletesen le vannak írva az openwrt oldalán.
"

A legújabbat töltöttem le. A gyári frissítő fel is tette. Vigyázz, hogy a factory verzió legyen! Tényleg nincs Luci alapból. Azt igy csináltam.

Üdv.

FF

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#856) kolomisi válasza fecus (#855) üzenetére


kolomisi
újonc

Köszi!
Tehát kopasz openwrt. Nem gond van leírás a lépésenkénti telepítésről, viyzont ahogy néztem a csomagok telepítése neten keresztül megy. Így a projekt 30-án indul, mert akkor lesz egy helyen a net a router, meg a többi!
Kell majd egy minidlna, egy torrent progi, és samba megosztás, ês sftp.
Ez azthiszem mind le van írva a neten valahol.
Olyat lehet csinálni, hogy ha minden telepítve van a routerre, akkor visszafordítom telepítőcuccá?
Köszi a segítséget, leírom majd hogyan és mire jutottam!
Addig is boldog karácsonyt!

(#857) tapala


tapala
újonc

Sziasztok!
Új vagyok itt, most vettem egy 842ND-t, egyelőre ok is. Amit kérdeznék, hol tudom beállítani az időzített újraindítást, mondjuk hetente egyszer? Már, ha lehet, persze. Gyári firmware van rajta, egyelőre nem is terveztem mást.

(#858) kolomisi válasza tapala (#857) üzenetére


kolomisi
újonc

Tapala: A gyári fw ahogy néztem, nem tud ilyet, az openwrt-ben van/lehet beépíteni időzített restartot.

Ma összedugtam a routert (v2) meg a hdd-t (wd elements 1TB), de sajna a winyót nem ismeri fel. Beiktattam egy aktív hub-ot, hátha az áram kevés, de ugyanúgy semmi.
A hdd-n ext4 filerendszer van, és ubuntu és win7 alatt is tökéletesen megy. A routerre ha pendriveot dugok simán felismeri.
A filerendszert nem ismeri, vagy a router nem tud vele mit kezdeni hardveresen?
Openwrt vajon megoldja a gondot? Ott külön kell aszt hiszem feltenni az usb cuccokat.

Ötlet?

(#859) Arkhalon


Arkhalon
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, felraktam ezt az openwrt (openwrt-ar71xx-generic-tl-wr842n-v2-squashfs-factory.bin) és szeretném a gyári tp-link-es fw vissza tenni. Olvasgattam itt a fórumot, de nem találtam meg, lehet én vagyok a vak :) Nagyon megköszönném ha valaki segítene.

iPhone 6 Space Gray 16GB - iPad Air 16GB Black

(#860) kolomisi válasza Arkhalon (#859) üzenetére


kolomisi
újonc

Arkhalon: a válasz 6-7 helyen itt van a topikban, de egy oldalt sem kellett volna visszaolvasni!
De lásd kivel van dolgod: [link]

Arra figyelj, hogy a Te verziószámodnak megfelelő fw-t rakd vissza!

(#861) fecus válasza Arkhalon (#859) üzenetére


fecus
őstag

Pontosítanám, hogy V2-re még nem láttam kipróbált leírást.
A kolomisi által linkelt leírásban is felhívják a figyelmet, hogy csak az ott linkelt firmware-rel működik. Az pedig V1-es. Nehogy azt tedd fel!

Google, külföldi oldalak és az openwrt ehhez a routerhez tartozó oldala. Ezeket böngészd!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#862) Arkhalon válasza fecus (#861) üzenetére


Arkhalon
tag

Igen sajnos én is ezt tapasztaltam hogy a V1-hez vannak leírások és azzal nem mertem megpróbálni. :(

Az említett oldal is a V1-hez nyújt segítséget. Esetleg vki a V2-re?

[ Szerkesztve ]

iPhone 6 Space Gray 16GB - iPad Air 16GB Black

(#863) kolomisi válasza Arkhalon (#862) üzenetére


kolomisi
újonc

A v2 ugyanúgy kell mennie, csak a v2 gyári fw kell hozzá!
Pl.: http://www.tp-link.us/support/download/?model=TL-WR842ND&version=V2
Értelem szerűen az fw-t töltöd le! De ha nem vagy bizos a dologban, írj lefkosia-nak PM-et, Ő is v2-t rakott újra!

(#864) Arkhalon válasza kolomisi (#863) üzenetére


Arkhalon
tag

Sajnos ez boot-os és ezt nem engedi, pontosabban semmit nem csinál vele, de nagyon szépen köszönöm, hogy segítesz.

iPhone 6 Space Gray 16GB - iPad Air 16GB Black

(#865) Claude Leon válasza kolomisi (#858) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Gyáriak csak fat/ntfs-t ismernek.
(biztosan arra gondoltak, ha valakinek más kell, az már meg is tudja oldani magának ;) )

(#866) kolomisi válasza Arkhalon (#864) üzenetére


kolomisi
újonc

Arkhalon: lengyel barátaink segítségét igénybe véve íme egy leírás kifejezetten a wr842nd v2-re [link]

A hozzá szükséges file: [link] innen értelem szerűen a wr842ndv2_en_3_14_2_up(130628).bin filet kell letölteni, és átnevezni wr842nv2_tp_recovery.bin -re!

sajnos tesztelni nem tudom, mert nincs még normál netem, így az openwrt-vel sem tudnék mit kezdeni... :((

Claude Leon: ez a jobbik hír, hogy nem tud az ext4-el mit kezdeni, majd akkor csippentek a végéből a területnek, és csinálok NTFS partíciót rá tesztelni, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#867) Arkhalon válasza kolomisi (#866) üzenetére


Arkhalon
tag

Ma tudtam kipróbálni, tökéletesen működik :DD Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és fáradozásodat. Köszi szépen :))

iPhone 6 Space Gray 16GB - iPad Air 16GB Black

(#868) #82595328


#82595328
törölt tag

Egy kis segítség firmware frissítéshez:
A Vargalex féle firmware-t használom. Eddig a 1.1.5-s verziót. Igazából egy bajom volt vele, ha nagyobb fájlokat másoltam a routerre dugott HDD-re, akkor megszakadt a kapcsolat, így ebben az irányban nem működött. Erre megoldásként frissítettem a legújabb 1.1.7-s firmware-re. Ezzel a probléma egyelőre úgy tűnik megoldódott, csak a beállítások megtartása szívatott meg egy kicsit, mivel a samba megosztás nem működött, és nem értettem miért, mivel frissítéskor a beállítások megtartását választottam. A probléma az okozta, hogy a samba template visszaállt a default-ra és a smbpasswd fájl tartalma is törlődött. Ezt javítva megoldódott a problémám.

(#869) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Gargoyle 1.5.11 firmware-t használok már kb 1 hónapja, semmi gond nem volt eddig.

Most azonban a webgui-ba veló belépéssel gond van.

Ha a router IP címére megyek, ezt dobja ki a böngésző (Firefox 26.0):

Server: httpd_gargoyle/1.0 14mar2008
Date: Mon, 30 Dec 2013 20:48:38 GMT
Expires: Mon, 30 Dec 2013 20:48:38 GMT
HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Location: login.sh
HTTP/1.0 302 Found

Firefox-ban, ha direktben beírom a http://192.168.0.1/login.sh címet, akkor bejön az oldal, de a jelszó beírása és elküldése után ugyanazt dobja ki.

Internet Explorer 10-ben viszont bejön minden oldal, azonban a logout kilépés nem működik.

Keresgéltem neten, úgy tűnik, valami a cookie kezeléssel nem stimmel. Ez pl. érdekes topik, de nincs konklúzió.

Valakinek van ötlete, mi okozza? Router reboot már megvolt és a böngésző előzmények, cookie-k törlése is, egyik sem segít.

Kösz!

(#870) liquit22


liquit22
csendes tag

Sziasztok!

Segítségedet szeretném kérni. Vettem ma egy TP-Link WR842ND routert és feltelepítettem rá a következő openwrt-t: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr842n-v2-squashfs-factory.bin. Ezek után megpróbáltam utána olvasás után a lucit feltelepíteni ahol az opkg.conf fájlban megváltoztattam erre az első sort: src/gz barrier_breaker http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/packages. Ezek után szépen fel is települt a luci. A hiba a következő, a böngészőbe beírom az 192.168.1.1 IP-címet, de csak egy üres oldalt kapok, pedig már a cache-t is ürítettem és inkognító módban is próbáltam. F12-vel Chromban a forráskód üres. Tudnátok valami hasznos tanácsot adni, hogy mi lehet a hiba? Előre is köszönöm.

(#871) repvez


repvez
addikt

Tudna nekem valaki segiteni abban, hogy hogyan és mit lehetne kezdeni azzal, ha gyakran nem tudok kapcsolódni a routeren keresztül a nethez? Wifi részen van net ,de a vezetékes részen megszakad ami a PCbe megy. A hálozati diagnosztikánál azt a hibauzenetet kapom, hogy a DNS kapcsolat megszakadt a kiszolgálóval.

Nem a szolgáltatóval és nem a gép hálórendszerével lehet a gond mert ha direkten kötöm a netet PPOE kapcsoaton keresztül a modemet a gépre akkor egyből lesz net a gépen.

DE a routeren is a legfrissebb firmware van fenn és az alaplapi driver is 3 napos csak.
De már egy honapja szenvedek ezen a gondom, van hogy 2-3 ujrainditás áramtalanitáés megoldja a probklémát,de van hogy napokig semmi.
Találkozott már valaki ilyen hibával, vagy lehet ezen javitani?

(#872) krealon válasza repvez (#871) üzenetére


krealon
veterán

Probalj ki alternativ DNS szervert a szolgaltatoe helyett.

(#873) repvez válasza krealon (#872) üzenetére


repvez
addikt

Akkor ha jól értem akkor csak ezt kell nekem megcsinálnom
"TP-Link routerknel ezt a DHCP Settings --> Primary DNS es Secondary DNS mezokben lehet megtenni."

És a mellékelt képnek megfelelően a 2 DNS server IP cimeket kell beirnom minden más marad a régiben? Ez nem okoz semmi galibát a szolgáltató felé, vagyis nem veszik észre és nem korlátoznak miatta? csak mert elvileg nem lehetne megosztani a netet.

(#874) krealon válasza repvez (#873) üzenetére


krealon
veterán

"És a mellékelt képnek megfelelően a 2 DNS server IP cimeket kell beirnom minden más marad a régiben?"

Pontosan.
Persze a valtozas csak akkor lep eletbe, ha a DHCP adatokat a gepek elkerik a router-tol.

"Ez nem okoz semmi galibát a szolgáltató felé, vagyis nem veszik észre és nem korlátoznak miatta?"

Nem okozhat gondot. Ezt a bealitast gyakorlatilag mindenhol elvegzem, ahol jarok, de problemat sehol sem okozott.

"csak mert elvileg nem lehetne megosztani a netet."

Akkor a netet kizarolag egyetlen eszkozzel lehetne hasznalni. Ez meg viccnek is rossz.

(#875) repvez válasza krealon (#874) üzenetére


repvez
addikt

Köszönöm.
És igen hivatalosan a modemet csak egy gépre engedélyezik nálunk az invitel .Isten hozott az invitel monopolium helyzetü területén :(
És mivel faluhelyen lakom nincs kábel rendszer sem igy nincs más választűásom vagy ez vagy a movilstick aminek nincs lefedettsége nálunk :(

(#876) repvez válasza krealon (#874) üzenetére


repvez
addikt

Ha a DHCP beállitásokat megcsináltam, akkor meg kéne változni a WAN beállitásoknál a szolgáltató dns server IP cimeinek erre a számra? A status oldalon legalábbis még azt látom.

Mert tegnap átirtam a számokat rebootoltam a routert és a gépet is ujrainditottam,de nem lett net, kikapcsoltam a gépet ,ma reggel bekapcsoltam , most van net,de az Ip cimet maradtak.

(#877) batagy válasza repvez (#876) üzenetére


batagy
őstag

Elvileg meg kellene változnia a DNS címnek akkor.

A második variáció, amit ki lehet próbálni (ezt is szokták ajánlani):
- A router WAN DNS beállításait az eredetin megtartod, azaz a szolgáltatótól kapja.
- A router a belső LAN felé egy belső DNS szolgáltatást is ad. A kliens belső gépeken azonban be lehet állítani, hogy ne a router belső (többnyire 192.168.0.1) IP címét használja DNS-nek, hanem eleve a külső DNS szervereket, azaz a szolgáltató DNS címeit direktben.

A lényege ennek az hogy így a routerről le lenne véve a DNS szolgáltatás terhelése.

A harmadik variáció, ha a kettőt kombinálod, azaz a kliens gépeken és a routeren is az alternatív DNS szervert adod meg.

(#878) krealon válasza repvez (#876) üzenetére


krealon
veterán

A DHCP beallitasok a kliens gepeken ervenyesulnek.

(#879) repvez válasza krealon (#878) üzenetére


repvez
addikt

Ok, a PC-n a hálózati tulajdonságoknál az IPv4es DNS nél már az általam beirt számok vanak.
Remélem ezentúl már minden jól fog üködni és nem fog szakadozni.
Bár még mindig nem értem, hogy annak lehet e valami köze ehhez ha online rádiót hallgatok és elinditok mellette egy youtube videot amit átváltok HD minőségre akkor a rádió adása megszakad és addig nem kapcsolódik ujra mig a video megy. Pedig 10mbitnél sztem nem kéne hogy igy legyen.

(#880) batagy válasza batagy (#869) üzenetére


batagy
őstag

Ezt a korábban említett problémát az Avast Antivirus legutóbbi (2014.9.0.2011) verziójának a Webshield-je okozza! Kapcsolatos topik a Gargoyle oldalon.

(#881) decoati


decoati
aktív tag

sziasztok
Vargalex-et használok (nagy megelégedéssel), FTP szervert akarok csiholni, ezzel kapcsolatosan lenne három, nem annyira router-specifikus kérdésem:
1., hogyan tudok új felhasználót létrehozni,
2., root felhasználó esetén pl. a vsftpd a /root mappába dolgozik, de nekem a mountolt usb pendrive-ra kellene. Van-e egyszerűbb megoldás a mount -bind-nél (vagy az /etc/fstab szerkesztésénél), pl. vmi vsftpd.conf trükk,
3., ha a távoli ftp elérés érdekében beállítok valami dyndns címet, ezzel kinyitom-e a már meglévő samba megosztásomat? (nem áll szándékomban :)) Ha igen, hogyan tudom ezt meggátolni úgy, hogy a lokális hálózaton szeretném meghagyni a samba jelszó nélküli hozzáférését?

Köszi

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#882) kolomisi


kolomisi
újonc

Üdv!
Ma végre volt időm, és a wr842nd v2 re feldobtam az openwrt-t. Nem is volt semmi gond, csak a win szivatott meg kissé (ip cím frissítés hiánya).
Már pörög a Luci, net is van wifi is van, sőt az 1TB wd elements winyó is fel lett csatolva...
De elakadtam, és kéne egy kis segítség! A router látja és mountolja a winyót, de hogy kezelem?
samba, ftp, sftp, torrent
Sajna ezek kellenének, de hirtelenbe nem találtam szájbarágós leírást

Egyébként nem egy nagy ügy eddig a telepítés... (kezdőknek írom bíztatásul)

Ja és ha valaki le tudná írni, hogy lehet bin file-t csinálni a routeren lévő fw-ből az szuper lenne, mert akkor lehetne egy használható kész fw-t csinálni openwrt-ből!

(#883) decoati válasza decoati (#881) üzenetére


decoati
aktív tag

szerk.: 1., és 2., már nem aktuális

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#884) tapala válasza Arkhalon (#859) üzenetére


tapala
újonc

bocs, nem neked akartam

[ Szerkesztve ]

(#885) tapala válasza kolomisi (#858) üzenetére


tapala
újonc

Megkésve kicsit, de köszönöm a választ.

(#886) kolomisi válasza tapala (#885) üzenetére


kolomisi
újonc

Nincs mit!

Folytattam a telepítgetést a v2 openwrt-vel, már megvan a hdd moutolása, memória kiterjesztése, illetve a tároló terület megnövelése. Van indító szkript is. Telepítettem torrentet, de a webes felületet nem tudom behozni. Telepítettem ftp-t, de nem tudok csatlakozni. A samba megosztásnál meg nem látom a könyvtárakat. A csatolás pedig jó, medt ssh módban látok mindent.
Ha valaki járatosabb ezekben, segíthetne...

(#887) jpisti


jpisti
senior tag

Helló mindenkinek!

Van nekem két ilyen routerem is... Az egyik van az interneten (10 Mbps ADSL), és ehhez WiFi-n csatlakozik több más eszköz mellett (laptopok, mobilok, táblagép és TV) a másik, amin egy nyomtató és 3 asztali gép kábelen csatlakozik.
A gondom, hogy viszonylag sűrűn, mar szinte naponta többször egyszer csak ledobja a netet. Ilyenkor látszik a hálózatok listájában, a jelerősség is meg minden, de ha lecsatlakozok róla, akkor nem lehet visszacsatlakozni csak ha kihúzom a routert pár másodpercre.
(Nemrég frissítettem a gyári FW-t és mintha azóta kicsit sűrűbben dobálná a netet.)
A másik, ami a nyomtató szerver, az is néha le-le fagy, de nagyságrendekkel kevesebbszer mint az amin a net van.

Mi lehet a baj? Más is tapasztalt már ilyen instabil működést? (régebben egy öreg Linksys WRT54GL routerem volt, igaz az még csak egy 5 Mbps sebességen és az nagyon, de nagyon stabil volt! Kb évente egy alkalommal kellett újra indítanom, vagy még ennyiszer sem!)

Létezik esetleg olyan, nem gyári FW, amivel stabilabban működhet mint a gyárival?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#888) Imy válasza jpisti (#887) üzenetére


Imy
veterán

Most ahogy olvasom, nekem is néha újra kell indítanom, kb 1-2 hetente...
Nekem ez van fent most: 3.12.25 Build 130322 Rel.33803n
Nem rég indítottam újra: 2 days 01:40:44

[ Szerkesztve ]

(#889) jpisti válasza Imy (#888) üzenetére


jpisti
senior tag

Nekem is az van fent mindkét routeren... most meg akarom cserélni a kettőt, hátha megy a hiba a "vassal" és akkor keresek egy másik routert a netre kapcsolódáshoz, vagy visszateszem a régi LinkSys WRT54GL-t biztosan nem lehet véletlen, hogy a mai napig lehet kapni... pedig csak b/g-s router!

Egyébként tegnap vettem észre, hogy az egyes (ami a netre csatlakozik) router admin felületére nem tudtam belépni, illetve a böngésző meg sem találta a lapot.... :F Net volt, a routeren keresztül másik eszközökre tudtam csatlakozni, de amíg újra nem indítottam, addig nem találta a böngésző az admin felületet!
Lehet, hogy előbb mégis csak keresek hozzá egy alternatív FW-t hátha azzal stabilabb lesz!

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#890) #53667584


#53667584
törölt tag

Tudna valaki segíteni abban, hogy v2-re hogyan tudok openwrt-t/dd-wrt-t telepíteni? Próbáltam webui-n, de azt írja, hogy nem kompatibilis image. Recovery-be hogyan kell bootolni?

(#891) #53667584 válasza #53667584 (#890) üzenetére


#53667584
törölt tag

Sikerült! :)

(#892) janyi válasza steffe8101 (#851) üzenetére


janyi
csendes tag

Sziasztok!
Most tettem fel a Vargalex féle firmware-t.
Rákötöttem egy külső HDD-t Megformáztam, majd megpróbáltam megosztani a "hálózati megosztások" fülön. A megosztás látszik(windows-on) de a megnyitáshoz felhasználónevet-jelszót kér! Próbáltam mindent, a root jelszót, a windows felhasználót, jelszóval, de sehogy sem enged be! Mi lehet a gond?

(#893) csixy válasza janyi (#892) üzenetére


csixy
addikt

Ha a a Vargalex formázójával formáztad a routeren keresztül , akkor az fel is csatolta és a megosztást is elintézte volna. Tehát semmi teendőd nincs utána .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#894) jpisti válasza csixy (#893) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez a firmware megoldást jelenthet az én gondomra is vajon? (lásd pár hsz-szel korábban...)
Egyébként tegnap próbálgattam a DD-WRT-t (lassú mint a tetű!) és a Gargoyle firmware-t (ez jó lett volna csak egy baja van, hogy az egyetlen XP-s gépen ami a hálózatban van, nem tudtam a nyomtatót beállítani... de amúgy jó volt.
Érdekelne ez a Vargalex firm is, hol lehet ezt letölteni? Valaki linkelné?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#895) csixy válasza jpisti (#894) üzenetére


csixy
addikt

http://logout.hu/blog/vargalex/

Ha v2-es verzióju a vas , akkor inkább ebből válassz itt lentebb, és ne feledd : gyárira fatory , openwrtre sysupgrade verzió kell !

http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_47241-47241.html

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#896) csixy válasza jpisti (#894) üzenetére


csixy
addikt

A dd-wrt-t előbb a revert to factory firmmel vissza kell alakítani gyárira.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#897) janyi válasza csixy (#893) üzenetére


janyi
csendes tag

Szia!
"Alapértelmezések visszaállítása"..Újrakezdés.

1.hdd formázás
2. csatolási pontok engedélyezése.

Hálózaton látszik az "OPENWRT", meg tudom nyitni, de se mappát nem tudok létrehozni, se a benne lévő "lost+found" mappát megnyitni!

A hálózati megosztásnál a következő beállítások vannak:
Név: mnt
Elérési út: /mnt
Engedélyezett felhasználók:
Csak olvasható: nincs pipa
Vendég: van pipa
Létrehozási maszk: 0770
Könyvtár maszk: 0770

Mi nem jó?
(linuxhoz történetesen cseppet sem értek:( )

(#898) jpisti válasza csixy (#896) üzenetére


jpisti
senior tag

Igen! Úgy csináltam, előbb az "előkészítő" firm azután a legfrissebb DD-WRT. Viszont nagyon lassan bootolt és a netre csatlakozás is qurva lassan ment neki, úgyhogy letakarítottam és feltettem a legfrissebb Gargoyle-t
Szerintem ez is lesz a végső megoldás, mert ezzel jól ment minden, csak az volt a probléma, hogy az egyetlen XP-s gépre nem tudtam telepíteni a hálózati nyomtatót... de szerintem ennek is meg lehet találni a megoldását!

Jelenleg vissza tettem a legfrissebb gyári firmet mindkét routerre, érdekes módon úgy sem ment a dolog, hogy a nyomtatós routerre a gyári, a netesre meg a Gargoyle, mert így a nyomtatóson nem volt net... de a nyomtatós routeren eddig is mesebeli volt a net... hol volt, hol nemvolt!

...pedig amíg nem nyúltam hozzá szerdán, addig ezzel nem volt baj! Havonta egyszer-egyszer kellett csak újra indítani, míg a netest 1-2 naponta rendszeresen, de volt, hogy naponta többször is!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#899) jpisti válasza jpisti (#898) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez milyen érdekes... most megint nem enged be a netes router az admin felületre, illetve be sem tölti a lapot... pedig net van... (gyári firm, most teszem, illetve tenném vissza a Gargoyle fw-t)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#900) jpisti válasza jpisti (#899) üzenetére


jpisti
senior tag

Na...! Mindkét routeren fent van a legfrissebb Gargoyle firmware és minden megy mint a parancsolat!
a netes router Gateway/AP módban és konfigurálva a PPPoE, a másik Wireless Bridge/Repeater módban (nem WDS hanem Client Bridge) és mindenütt van net!!!!!
Már csak az a nagy bajom, hogy van itthon 2db XP-s munkaállomás amik nem nagyon tudnak mit kezdeni a hálózati nyomtatóval... és legalább az egyiken nagyon jó lenne ha működne a hálózati nyomtatás!

A W7-es gépek szépen felismerik a hálózati nyomtatót ip cím és nyomtatási protokol alapján, de az XP-nél vagy pontos elérési utat kell megadni, vagy url-t de ennek a szerencsétlen nyomtatónak csak egy IP címe van és kész...
Valaki nem tudna segíteni?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.