Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Macipalika válasza pitman (#989) üzenetére


Macipalika
csendes tag

842nd megy tv-vel (Wi-fi-n) is plusz 2db upc beltéri is rá van téve (utp-vel) amin ugyanúgy megy, mkv is.
Vargalex féle openwrt van rajta.

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#1002) pitman válasza Macipalika (#1001) üzenetére


pitman
őstag

Én a gyári fw-ről beszélek. A tv látja a megosztást, de semmit nem hajlandó lejátszani. A számítógép látja a megosztást, valamit lejátszik, valamit nem.

[ Szerkesztve ]

(#1003) batagy válasza pitman (#1002) üzenetére


batagy
őstag

A V1-es esetén a gyári firmware-rel a DLNA nem támogatott. Asszem ezt már beszéltük korábban is. Egyedül a Windows Media Servert támogatja a gyári firmware.

Hogy ez V2-es esetén javult-e azt nem tudom, de nem lennék meglepve, ha ott sem működne.

Bár superg azt írja, neki megy a Samsung F6500-as TV-vel. Viszont a TV-t nem ismerem, nem véletlenül Samba/CIFS megosztásról játszik le? (Bár kétlem)

(#1004) simanodon


simanodon
újonc

hello

szeretnék segítséget kérni:

842nd v2 szerettem volna visszatenni az eredeti frimware-t. át másolja a gépről wr842nv2_tp_recovery.bin file-t.
ezután elkezd villogni teljes led sor és ezt csinálja órákon át addig amíg meg nem szakítom az áramot néha kiírja van kapcsolat 10mbit vagy 100mbit. amikor újra áram alá helyezem szintén csak a ledek villognak és nem tudom a recovery módot megszakítani. kérem aki tud segítsen.

üdv.

(#1005) xcds válasza simanodon (#1004) üzenetére


xcds
őstag

A recovery módban az usb lednek kell világítania, nem a teljes ledsornak villognia. Eszerint csináltad?

(#1006) simanodon válasza xcds (#1005) üzenetére


simanodon
újonc

köszönöm sikerült nem az eredeti tp link gyári firmware-val, hanem openwrt-vel.

(#1007) PMester


PMester
csendes tag

Sziasztok!
Nem annyira kérdés, inkább észrevétel: 5Mbites tanyanetem (Invitel) van, böngészővel tényleg annyi is, speedtest kiírja, letöltési sebességnek annyit ír, letöltési időben kijön. Viszont amióta TL-WR842 routeren Vargalex OpenWrt-vel USB-s HDD-re torrentezek, a letöltési sebesség a torrenteknél 10-12Mbitre!!! is fölmegy és a letöltési idő is ennek megfelelő. Persze ez tipikusan az a "hiba" aminek inkább örülni kell, mint az okát keresni, de érdekelne, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval?

(#1008) pitman válasza batagy (#1003) üzenetére


pitman
őstag

V2-esről beszélek.

(#1009) batagy válasza pitman (#1008) üzenetére


batagy
őstag

Tudom.

Ezért írtam, hogy "Hogy ez V2-es esetén javult-e azt nem tudom, de nem lennék meglepve, ha ott sem működne."

(#1010) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Sziasztok, Nektek milyen sebességgel másol usb-s merevlemezre? Van egy külső tápos 1 terás vinyóm, de amit ddwrt-vel tud, az valahogy a nevetséges és a szánalmas közt van félúton (max 2MByte/sec NTFS és EXT4 mellett is) valami ötlet van erre, vagy hajítsam ki a fenébe? Köszi előre is!

(#1011) repvez


repvez
addikt

Már kezd egy kicsit tele lenni a törpöm.
Valami megoldás jó lenne már.Mert még mindig 4-5 inditás kell reggelente a géppel , hogy a router csatlakozzon a nethez és most is azt csinálja, hogy nem jeleniti meg a lapokat és a képeket , vagy időtullépés miatt vagy csak szimplán kiirja, hogy nem lehet megjeleniteni a lapot.
DE a net nem szakadt meg mert az online rádió folyamatosan megy,de weblapot meg nem nyit meg.
A speedtestet végigfuttattam 4-5 nekifutásra sikerült is lemérnem és az értékek nem utaltak gondra. 12-18-as ping és 8/0,4-es sebességet egy 10/0,5-ös netre.

Várom a tanácsokat, hogy melyik firm lenne a megfelelő , csak annyi kell nekem , hogy kábelen kapcsolódjon a NEThez a router és wifin meg a telefon és egy laptop semmi extra.
DE ahogy olvastam a gargoyle firmmel is előjön ez a probléma amit leirtam vagy a torrent ingadozás.
A többi firm meg telepitésre nem olyan egyszerű ,nem értek hozzá és leirást sem nagyon találtam hozzá.

Vagy van olyan ami tudi jó és jol dokumentált a telepités és beállitás folyamata lépésről lépésre? WR842ND v1eshez?

(#1012) simanodon


simanodon
újonc

hello mindenki

ha nincs a poli27 által készített firmware-ben a kmod-loop csomag akkor azt honnan tudom letölteni? vagy lehet-e helyettesíteni?
köszönettel,

(#1013) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

USB portra tudok csatlakoztatni USB-s HDD-t? van erre mód?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1014) batagy válasza cellpeti (#1013) üzenetére


batagy
őstag

Igen tudsz. Az a célja.

(#1015) cellpeti


cellpeti
veterán

alap fw-el is, vagy csak openwrt-vel? azért kérdem, mert a 1043asomra csak okosított fwel lehet usb hddt kötni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1016) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így nem igaz, a 1043-ra is lehet kötni gyári fw-vel hdd-t, sőt bármire lehet kötni hdd-t amin van usb port, a kérdés csak az, hogy amire használni szeretnéd (ezt eddig nem írtad meg), arra alkalmas lesz-e!

[ Szerkesztve ]

(#1017) Intruder2k5 válasza simanodon (#1012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem segít?

opkg update
opkg install kmod-loop

(#1018) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1016) üzenetére


cellpeti
veterán

csak mint hálózati tároló

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1019) Intruder2k5 válasza repvez (#1011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel ezek a keringő OpenWrt buildek kivétel nélkül mind önkéntesek buildjei, amiket leginkább a maguk céljaira készítettek, csak később közzétették, így nem nagyon fogsz teljes, sőt semmilyen dokumentációt találni hozzá, ha csak az OpenWrt Wiki nem felel meg!

(#1020) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És? Azt sehol sem írtad, hogy mi lenne a célod vele!

(#1021) Intruder2k5 válasza _CsViktor_ (#1010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt-vel ext4-el elviekben lényegesen jobb tempó érhető el! Bár én nem tudok pontos adatot mondani, mert sosem volt ilyen routerem, de saccra valahol 8MB/sec köré tippelem!

(#1022) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1020) üzenetére


cellpeti
veterán

arra kellene, hogy a routeren keresztül 3 gépről lehessen rá adatot menteni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1023) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos ez elviekben működik gyári fw alatt is, de ami kétséges, az az elérhető sebesség! Eddig is tudtuk, hogy a gyári fw nem egy versenyló, és hát négy gép mentését kezelni, főleg ha sok az adat, és viszonylag egy időben esnének neki... Hát nem tudom!

(#1024) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1023) üzenetére


cellpeti
veterán

mentést úgy kell érteni, hogy 1 gép mentene rá naponta 2-3 dokumentumot, a másik 2 meg heti 1x, akkor is kb 4-5 doksit

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1025) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, hát ez természetesen nem probléma! Azt hittem, hogy mondjuk munkaidő végén, 16 óra előtt, nekiáll négy gép, és elkezd tolni külön-külön, de egy időben néhány GB-ot a router felé! Csak mert, ilyen komolyabb szerver funkciókra ez a router nem alkalmas!

[ Szerkesztve ]

(#1026) repvez válasza Intruder2k5 (#1019) üzenetére


repvez
addikt

olyan dokumentációra gondolok, hogy hogyan telepitsem fel a routerre s állitsam be,mert nagyon nem vagyok képben ilyen téren és nem akarom mégjobban elrontani .

(#1027) Intruder2k5 válasza repvez (#1026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A telepítés ugyanúgy történik, mintha gyári firmware-t frissítenél! Betallózod, flasheled, majd első belépéskor be kell állítanod a root jelszót, aztán Tied a pálya, lehet konfigolni!

[ Szerkesztve ]

(#1028) repvez válasza Intruder2k5 (#1027) üzenetére


repvez
addikt

DE ahogy te is irtad, sok verzió kering a neten és nem igazán tudom, hogy melyik a legstabilabb és melyikben van olyan dolog ami hasznos lehet nekem és melyik nem.

Egyenlöre csak az alapfunkció kellene , hogy kábelen a PC és wifin meg a laptop és a mobil müködjön ,de késöbb szeretnék ráteni egy vinyót is és kivülről elérni akár torrentet menteni is rá.

Ennyi lene az összes kivánságom felé.

(#1029) Intruder2k5 válasza repvez (#1028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked v1 verziód van?

(#1030) repvez válasza Intruder2k5 (#1029) üzenetére


repvez
addikt

igen, jelenleg a legujabb gyári firmel ha ez számit

(#1031) Intruder2k5 válasza repvez (#1030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor a vargalex buildet ajánlanám!

(#1032) cellpeti


cellpeti
veterán

hogyan érem el az usb-s hddt a gépekről?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1033) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows parancssorba írd be, hogy...

net use z: \\192.168.1.1\megosztas_neve

Értelemszerűen az IP cím és a megosztás neve cserélendő az általad használtra!

(#1034) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1033) üzenetére


cellpeti
veterán

Ilyenem van. Az IP-t vagy megosztás nevét honnan tudom meg? Bocs, a hülye kérdésekért, de most csinálok ilyet először.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1035) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az IP a routered LAN IP címe, amin beléptél az admin felületre, tehát alapesetben 192.168.1.1, vagy 192.168.0.1! Ennek megfelelően a Windows parancs az alábbi kettő közül valamelyik lesz!

net use z: \\192.168.0.1\volume1
net use z: \\192.168.1.1\volume1

[ Szerkesztve ]

(#1036) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1035) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm szépen, sikerült :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1037) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

(#1038) repvez válasza Intruder2k5 (#1031) üzenetére


repvez
addikt

akkor ezzel nekem csak annyi a dolgom, hogy a router menüjében a firm frissités menüben betallózom ezt a vargalex factory 1.1.7 es fájt végig fut és megadom a PPOE résznél a név jelszót és örülök neki , hogy megy a net ?

(#1039) cellpeti válasza Intruder2k5 (#1037) üzenetére


cellpeti
veterán

droidos telóról is el lehet valahogy érni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1040) Intruder2k5 válasza repvez (#1038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ennyi!

(#1041) Intruder2k5 válasza cellpeti (#1039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen el lehet érni, mert fiam használja, de mivel jómagam nem használok droidot, így nem tudok neked app nevet mondani, hogy pontosan mivel! Keress rá a marketban samba client-re, aztán válogass a kedveltebbek közt!

(#1042) _CsViktor_ válasza Intruder2k5 (#1021) üzenetére


_CsViktor_
tag

Köszi, ha meglesz az új hely, ahol üzemelni fog, akkor kipróbálom. EXT4-es már volt, de ddwrt-t használok, azzal meglepően stbil volt a router. :)

(#1043) cellpeti


cellpeti
veterán

olyat lehet-e csinálni, hogy az USB-re rádugott HDD-n egy könyvtárba kérjen fhnév jelszó párosT?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1044) cellpeti


cellpeti
veterán

következőt vettem észre, hogy a HDD-re fel tudom pakolni a cuccot, de lehúzni róla már nehezebben. Képeket akartam volna egy másik gépre rámenteni, de sok képnél hiba lépett fel és nem tudta lehúzni. Ez miért lehet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1045) giggino


giggino
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám!
Van egy TL-WR842ND V2 router. Rátettem Poli27 OpenWRT firmjét. Rendben föl is ment, el is indult.
A Luciban megadtam a Root jelszót is. Tehát volt egy OpenWRT firmes routerem.
Első lépésként meg akartam, változtatni a router eredeti IP címét (192.168.1.1) az nálam használt 10.1.1.1 -re.
Átírtam, majd "Mentés és Apply" gomb. El is indult a folyamat, és ekkor jött az áramszünet... :-(

Az újraindulás után a router led-jei alapján úgy nézett ki mintha normálisan működne. Érzékeli a csatlakozásokat.
De nem oszt ki IP címet...

Úgy gondoltam, visszatöltöm az recovery firmet:
Le is töltöttem a wr842ndv2_en_3_14_2_up (130628).bin -t és átneveztem wr842nv2_tp_recovery.bin -re.
Majd letöltöttem a tftpd32.exe -t. Egy mappába másoltam őket.
A PC -t és a router egyik LAN portját összekötöttem. A PC -nek a 192.168.1.66 FIX IP címet adtam.
Elindítottam a TFTP szervert és a szerver interfészként a 192.168.1.66 meg is jelent.
Aktuális könyvtárnak is a firmet és a tftpd32 -t tartalmazó mappát mutatja.
Ezután áramtalanítottam a routert. A lan kábelt áttettem a WAN portba. Benyomva tartva az IPS/Reset gombot csatlakoztattam az áramot. Ki is gyulladt a két szélső led (a tápot jelző és a Lock) tehát Recovery módba kapcsolt a router. Ezek után nem akarja rátölteni a recovery firmet! Mi lehet a probléma?

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Giggino

(#1046) giggino válasza giggino (#1045) üzenetére


giggino
csendes tag

A tl-wr842nd v2 -nél a recovery firm visszatöltéséhez a tftp szerver címe 192.168.0.66 legyen és úgy már megy!

üdv:giggino

(#1047) Poley


Poley
csendes tag

Hello!
Van egy ilyen routerem, gyári firmwarerel. Telenoros mobilnetet megtudok osztani vele? hogyan?

(#1048) krealon válasza Poley (#1047) üzenetére


krealon
veterán

Gyari firmware-rel sehogyan sem tudod megosztani a mobil-internet stick-en erkezo internetkapcsolatot.
OpenWRT-vel megoldhato, de nem 2 kattintas.

(#1049) Poley válasza krealon (#1048) üzenetére


Poley
csendes tag

Az egész folyamatról tudsz vhol egy leírást? ha lenne megoldanám, csak elég ritkán kellett eddig routert konfigurálnom.
Köszi!

(#1050) krealon válasza Poley (#1049) üzenetére


krealon
veterán

Csak arrol a leirasrol tudok, amit linkeltem.
De elso lepes az legyen, hogy utanajarsz, hogy egyatalan mukodik-e a modem linux alatt (erhetnek meglepetesek sajnos).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.