Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) hiddin válasza Csygusz (#200) üzenetére


hiddin
csendes tag

Igen lehet USB hubon keresztül csatlakoztatni egyidejűleg HDD-t/pendrive-ot és nyomtatót. Viszont a multifunkciós géppel bajok lesznek.
Nekem is olyanom van, és sajnos szkennelni nem tudok vele, csak nyomtni és azt is csak egyoldalasan. Úgy néztem hogy az openwrt-s szkennelés eléggé macerás. Telepíteni kell a sane-t a routerre, majd a szkennelt dokumentumot a webböngésződből tudod jpg-be kimenteni. Na de ez nem hogy macerás, kényelmetlen, és horror beállítani, még az is szinte biztos hogy egy nagyobb felbontású szkenneléshez nem lesz elég ramod.

Kerestem egy olyasféle USB emulátort vagy mit, mint amit a gyári firmware-hez lehet használni, de nincs ilyen. Így azt hiszem hogy szkennelni és szoftveresen kétoldalast nyomtatni csak a gyári firmware alól lehet.

(#202) Csygusz válasza hiddin (#201) üzenetére


Csygusz
tag

És már robog is a Gargoyle. Viszont érdekes módon 3-ból két gépen nem akarja az igazságot... Csatlakoztatva, de nincs internet :D Az asztali szuperul megy, a nyomtató azonnal nyomtat. Eddig jó.
Viszont az Openwrt annyiból jó, hogy azt minden hülyeséggel gond nélkül lehet bővíteni.
Ha cserélni szeretném a szoftvert, akkor mi a teendő? Gépet odavisz, kábelen rádug, és úgy update firmware, és már mehet is mondjuk a vargalex-féle?

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#203) hiddin válasza Csygusz (#202) üzenetére


hiddin
csendes tag

Ó ez érdekes. Lehet hogy kellene a gépeknek egy újraindítás vagy cmd-be ipconfig /flushdns és esetleg arp -d.

A bővítés itt tényleg sokkal macerásabb. Nincs webes felületes package manager.
A Gargoyle-t leginkább akkor ajánlom ha már meguntad a normál OpenWRT-s firmware-ek hekkelgetését, kipróbáltál már minden funkciót és már csak használni szeretnéd a routert normál üzemben. :)

Downgrade:
Ha mondjuk egy vargalexesre akarod, akkor szerintem tegyél fel egy vargalexes sysupgrade-et.
ha dd-wrt-re akkor meg egy *factory.bin lehet a jó firmware.
Viszont ha gyárit, akkor az unbrick-nél leírtak alapján csináld. tudomásom szerint egyelőre nincs olyan *.bin file ami openwrt-ből egyből gyári firmware-re downgrade-el.

(#204) pody88


pody88
csendes tag

dd-wrt fw hogyan állítható vissza gyárira? betallózom neki a gyárit, de frissítés után ismét a dd-wrt fogad...

(#205) Aky


Aky
tag

Sziasztok,

En arra lennek kivancsi, hogy letezik-e olyan 3rd party firmware ami kepes smb megosztason keresztul olvasni a kulso hdd Mac OS X Extended filerendszeru particiot is ?
Kulso winchesterem backup particioja ilyen tipusura van formazva (ezen nem tudok es nem is akarok valtoztatni) de sajnos az alap firmware ezt nem latja.
Remelem letezik valami megoldas. Valaszokat elore is koszi.

(#206) hiddin válasza pody88 (#204) üzenetére


hiddin
csendes tag

Azt hiszem gyelőre csak a fentebb leírt unbrick eljárással.

(#207) pody88 válasza hiddin (#206) üzenetére


pody88
csendes tag

Egyből mehet a dd-wrt re a Gargoyle?

(#208) Csygusz


Csygusz
tag

Ok. Feltettem a vargalex-félét. Egyelőre ez is csak ideiglenes üzemmódban fog működni, mivel még az usb hub nem érkezett meg, így lesz még egy átalakítás sajnos :)

Uhh :) A kétoldalas nyomtatás tényleg nem működik xD Nem fordítja meg a lapot, csak rányomtatja az előző anyagra... elég vicces :)

[ Szerkesztve ]

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#209) hiddin válasza pody88 (#207) üzenetére


hiddin
csendes tag

Ha jól emlékszem nem. Úgyanúgy mint a gyári firm felrakása után. Ismét a DD-WRT fogadna. Esetleg nem fogadna már semmi:)

(#210) hiddin válasza Csygusz (#208) üzenetére


hiddin
csendes tag

Igen sajnos:(
Én is nagy reményekkel indultam neki az OpenWRT-zésnek. Fú lesz itt majd minden. Torrent, FTP, samba, print, scan, meg még talán egy php szeró is! Aztán szép lassan lejjebb adtam az igényekből, ahhogy egyre inkább láttam hogy még ha működik is valami ilyen extra funkció, akkor is csak hosszas hekkelés után lassan és bizonytalanul.
Szóval engem már az is nagy örömmel tölt el, ha nem kell naponta vagy hetente ki be húzkodni a routerből a tápot mert már megint szóltak hogy elment a net..:)

(#211) pody88


pody88
csendes tag

Dd-wrt fórumokon találtam gyári fw-t ami felment neten keresztül, most dobom fel az új fw, meglátjuk meddig bírja.

(#212) spiky03 válasza hiddin (#210) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is ez a gondom, hogy kb 1-2 hetente elmegy a net, és csak akkor jön vissza ha kihúzom a 220-ból majd pár másodperc után vissza dugom.
Akkor erre megoldás a OpenWRT, ha azt felrakom?
Mert jelenleg a gyári cucc van rajta, és nem mertem bolygatni. :) Igaz annyira nem értek hozzá. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#213) hiddin válasza spiky03 (#212) üzenetére


hiddin
csendes tag

Nálam és a haverjamnál megoldás volt. Szerintem 1000x stabilabb mint a gyári firmware. Plusz be lehet állítani automatikus újraindítást. Ezzel naponta elvesszük az esélyt a routertől hogy 1-2 hét után bemondja az unalmast:)

Itt tudod beállítani ezt: System -> Reboot -> Reboot scheduled.
A javaslatom: Every day és 04:00 am

(#214) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok

Tegnap vásároltam ezt a Routert. Eddig tetszik, csak a sebességével vagyok kicsit bizonytalan. Közép kategóriás UPC net mellet 26.08/1.53 -at tudott a speedtest.net oldalán. Talán egy kicsit több is lehetne, nem? Mi a véleményetek róla?
A gyári firmware és az open között mi külömbség van? Mennyiben tud az mást, és milyen esetekben érdemes elgondolkodni a cseréjén? Nálam normál használat lesz, max két lapos, két telefon és egy tévé fog rajta lógni, és ha sikerül egy 350 GB vinyó (Ha sikerül hozzá házat szereznem) Érdemes volna firmwart csaerélni? Stabilabb, gyorsab volna tőle?

Köszönöm a válaszaitokat. :) :R

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#215) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok,

remélem, tud segíteni, ami írok. Egy napos tesztüzem után már minden megy a gyári fw-rel.

Modem - Router - 4 gép - 3 telefon - Multifunkciós nyomtató - 1TB SATA2 wincsi USB rackben (külső táppal)

A nyomtató telepítése végül egyszerű lett:

Nyomtató beállítás nálam (Ez egy Samsung SCX-4623F nyomtató):

Eltávolítod a gépekről az összes nyomtatót. Bedugod a jelenlegit a gépbe, megvárod, míg felmegy a nyomtató drivere, Utána kihúz, átdug a routerbe, program feltelepít, autoconnect beállít, nyomtató kiválaszt és kész. Elsőre a gép úgy érzékeli, mintha nem lenne aktív a nyomtató (Felfüggesztve), de kb 3-5 mp-en belül nyomtat.

Szkenner beállítás:

Elindítod a router progiját, manual connect for scanning, majd akár disconnectelni is lehet. Utána bármilyen programmal kezeli. (Paint, paint.net, windows képolvasó progi, stb...) Bármelyik gépről elérhető, csak az alap programnak kell futnia.

HDD pedig szépen dolgozik USB Hubbal nyomtató mellett is. Normál NTFS rendszerrel windows megosztásként látszik.

Tehát gyárival is el lehetett érni a nyomtatás és fájlszerver funkciókat egyszerre.

Megírom a tapasztalatokat a későbbiekben is. Ma teljesen stabil volt a rendszer.

(#216) Imy válasza pbujna (#215) üzenetére


Imy
veterán

Nyomtató és HDD egyszerre?

(#217) Csygusz válasza Imy (#216) üzenetére


Csygusz
tag

Mi olyan hihetetlen ebben? A lényeg, hogy külső táp ajánlott a merevlemeznek, és már robog is :-)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#218) Imy válasza Csygusz (#217) üzenetére


Imy
veterán

De egy USB port van azért. Hubot is kezeli?

(#219) Csygusz válasza Imy (#218) üzenetére


Csygusz
tag

A hubot nem kezeli, viszont az elérhető funkciókat, mint ftp szerver és nyomtató szerver külön porton kezeli a router. Ezért működhet :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#220) Imy válasza Csygusz (#219) üzenetére


Imy
veterán

Akkor nem veszek HUB-ot. :)

(#221) Csygusz válasza Imy (#220) üzenetére


Csygusz
tag

Miért nem? :D Teljes mértékben ki tudod használni a router adottságait, mondjuk egy 1 terrás merevlemezen tarthatod a filmeket, zenéket, így megoszthatod a hálózaton, egy másik portra köthetsz egy nyomtatót, a másikra egy lapolvasót, a harmadikra egy usb ventillátort, a negyedikre meg mondjuk egy pohármelegítőt xD
Én is rendeltem egy hubot, alig várom, hogy megjöjjön már :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#222) Imy válasza Csygusz (#221) üzenetére


Imy
veterán

Nah akkor már teljessen megkeveredtem...

Az USB hub-ot ha bedugom, s rádugom a HDD-t, és a nyomtatót, akkor mindkettőt látni fogja, és használni tudom? És ha pl 2 HDD lesz raj, azt is lekezeli? Persze mind gyári fw-el, mivel garit nem akarok veszteni.

(#223) Csygusz válasza Imy (#222) üzenetére


Csygusz
tag

A két HDD-t azt nem tudom, de egyet meg egy nyomtatót simán, pár hozzászólással régebben írta valaki a sikerélményét.
Ugye azt kérdezted, hogy a hubot kezeli-e :D Én erre mondtam, hogy nem. Viszont a rákötött egyéb hardvereket gond nélkül :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#224) #82595328


#82595328
törölt tag

Egy olyan gondom van ezzel routerrel, hogy megosztottam rajta egy USB vincsit samba-val. User alapú azonosítást választottam. Wifi-n keresztül csatlakozom az internethez is és a megosztáshoz is. Minden úgy működik, ahogy kell kivéve, hogy inaktív kapcsolat esetén néhány perc múlva megszakad a csatolás és újra kell csatlakoznom. Viszont ezt nem akarom, de nem tudom, hogy mit kell beállítani, hogy ez ne történjen meg. Csak a mount szakad meg, az internet működik.

(#225) krealon válasza Csygusz (#219) üzenetére


krealon
veterán

"A hubot nem kezeli, viszont az elérhető funkciókat, mint ftp szerver és nyomtató szerver külön porton kezeli a router. Ezért működhet"

Egy kicsit kevered az USB port-okat es a TCP/IP port-okat. Nevuk ugyanaz, de ket teljesen kulonbozo dolog.

Ha nem kezelne az USB HUB-ot, akkor rajuk kotott eszkozoket sem latna. :B

[ Szerkesztve ]

(#226) pody88


pody88
csendes tag

Sajnos a Gargoyle fw-vel is ugyanazokat a megmagyarázhatatlan wifi meghalásokat produkálja.
Volt rajta gyári legújabb, vargalex féle open-wrt, gargoyle, és az eddig mindig bevált dd-wrt, de ez a router egy ipari hulladék, mindegy mi fut rajta, nem hajlandó a megfelelő működésre. "Olcsó húsnak híg a leve..."

Megy vissza gariba, levásárolom az árát és soha többé nem veszek ócska tplink terméket az biztos!

(#227) pbujna válasza Imy (#216) üzenetére


pbujna
aktív tag

Igen, egyszerre működik a nyomtatás és a HDD. Most is így megy... 2 HDD egyszerre nem megy.

(#228) pbujna


pbujna
aktív tag

Elkiabáltam, hogy tökéletesen működik a router. A wifit még mindig dobálja, pontosabban csatlakozik, de aztán a net mégsem megy...

a wireless statistics-nél 1 db WPA2-PSK, 4 db STA-ASSOC kapcsolódás van. Mi a franc az STA-ASSOC? Miért tud úgy is csatlakozni egy mobil, hogy nem adott meg jelszót??? Be van állítva a WPA2-PSK...

:Y

(#229) ricsi781


ricsi781
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TL-841ND routert. Én WDS Bridge funkcióját szeretném használni, MAgyarul WiFi jelet kapok ezt szertném szétosztani nincs Wan mincs kábel. Elvileg minden be lett állítva. IP ; Wireless settings; SSID; BSSID mind megfelelően be van állítva. A cuccnak múködni kéne de nem megy nem osztja sét a netet. WAN UNPLUgged írja de nekem nincs WAN mert , Wifi jelet kapok.
Előre is köszi

(#230) Claude Leon válasza ricsi781 (#229) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Olvas errefelé kollega már kidolgozta a megoldást.

(#231) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A natív firmware-rel (legújabb 3.12.22 Build 120424 Rel.39632n) normális, hogy a DLNA szerver nem működik?
Rádugok 2TB-os vinyót, NTFS-sel formázva, egész drive megosztás. A DLNA kliens ugyan megtalálja a WR842-t, de benne üres a fájl lista.

Kösz

(#232) bela85 válasza batagy (#231) üzenetére


bela85
aktív tag

Nálam is ez volt.. és visszatértem egyel korábbi verzióra.. :(

(#233) batagy válasza bela85 (#232) üzenetére


batagy
őstag

Hmmm. OK.
Csak úgy emlékszek hogy az új firmware-ben , de lehet hogy az előzőben (már nem emlékszek tisztán) két hibát is javítottak, amire én nyitottam ticketet a Tp-linknél. Szóval akkor ezt is le kéne riportálni... megteszem majd.

(#234) batagy válasza batagy (#233) üzenetére


batagy
őstag

Leriportáltam a hibát a TPlinknek a 3.12.22 Build 120424 Rel.39632n firmware-re.
Majd megírom ha lesz valami.

(#235) lucifer15


lucifer15
tag

Sziasztok!

Ez a csoda heti kétszer háromszor eldobja a netet.Helyi hálózat mindig van csak a netet dobja el.
Hálózatból kihúz majd vissza és megin jó két napig.
Másnál is ilyen instabil?
üdv

(#236) batagy válasza lucifer15 (#235) üzenetére


batagy
őstag

Nálam atomstabil.
Digi kábel a netem. 8-10 napig sem dob le, ha én nem szakítom meg.
Legújabb firmware fönt van?

(#237) lucifer15 válasza batagy (#236) üzenetére


lucifer15
tag

Nálam Invitel optikai net van.Kb 6hetes a készülék. Előtte Lynksis 54GL volt öt évig de ADSL 4mega kifogástalan volt jó ha évente egyszer volt gond. A mostani gyors 25/10-es előfizetés de mérés szerint sokszor 32 -38/12 ha éppen nem dobja le.
Még nem frissítettem.

(#238) spiky03 válasza lucifer15 (#235) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is van ilyen, annyi különbséggel, hogy nekem kb 2 hetente csinálja ezt.
Nekem a gyári fw van rajta, nem bolygattam az eredetit.

Nekem is jó lenen valami ami orvosolja ezt a hibát.
Plusz az, hogy ha rádugom a pendrive-ot akkor a külső feliratokat is lássa az LG BD-n, ha DLNA-n kapcsolódok a routerbe dugot pen-re.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#239) pisteeke válasza batagy (#234) üzenetére


pisteeke
tag

szia
milyen hibára gondolsz? Nekem is ez a FW van fönt. Mondjuk én még nem taspasztaltam, hogy dobálná a netet. Remélem nem is fogja :Y

Más.Az volna a kérdésem, hogy bár ha rá dugom az USB hátértárat a routerre, az meg is találja, mégis sehol nem találom a megosztást. Van valmi, amit be kell még hozzá álítanom, vagy meg kellene jellenie a meghajtók között?
köszi a segítséget. :) :R

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#240) batagy válasza pisteeke (#239) üzenetére


batagy
őstag

"milyen hibára gondolsz?"
Azt jelentettem le, hogy a DLNA szerver nem működik a legújabb firmware-rel. :)

"Mondjuk én még nem taspasztaltam, hogy dobálná a netet. Remélem nem is fogja"
Nekem sem dobálja a netet, nem is erre panaszkodtam. :)

"Más.Az volna a kérdésem, hogy bár ha rá dugom az USB hátértárat a routerre, az meg is találja, mégis sehol nem találom a megosztást. Van valmi, amit be kell még hozzá álítanom, vagy meg kellene jellenie a meghajtók között?"
Samba megosztáson vagy DLNA protokollon keresztül akarod elérni a megosztást?

- A Samba probléma nélkül működik, a router belső IP címén keresztül kell rámenni, pl. ha 192.168.0.1 akkor \\192.168.0.1 címen. Az USB Settings -> User Accounts menüpontban érdemes hozzáadni egy read-only usert, majd az USB Setting -> Storage Sharing menüpontban a "Access shared storage with password " checkboxot bekapcsolni. Illetve a "Service Status:"-nak started-nek kell lennie. Ha Stopped, akkor a Start gombbal el kell indítani.

- A Media server, másnéven DLNA server az utolsó firmware-ben nem jó, azzal ne is kísérletezz. bela85 szerint a korábbi firmware-rel megy.

(#241) bela85 válasza batagy (#240) üzenetére


bela85
aktív tag

Így van.. :)

Egy kérdés, észrevétel.. a DLNA-nál engem is érdekelne, hogy a pendrive-ra rakott film mellett levő feliratot is átvigye és lejátsza.. mivel sajnos eddig nem sikerült megoldani.. hiába volt ugyanaz a neve a fájlnak és feliratnak..

(#242) pisteeke válasza batagy (#240) üzenetére


pisteeke
tag

így vissza olvasva, valóban félre érthetően fogalmaztam :) bocsi. Azt, hogy én még nem vettem észre, hogy dobálta volna a netet (hála az égnek) nem arra mondtam, hogy ezt a problémát jelentetted e be. A kérdés, és az állítás egymástól két eltérő dolog volt, bár tény, hogy ez a fogalmazásomból nem derült ki. sorry.

Az USB Setting -> Storage Sharing menüpontban a "Access shared storage with password " checkbox nem volt nálam bekacsolva. Egy Read only User gyárilag be volt már állítva. Viszont ennek ellenére nem érem el a megosztást. :( Kell valami portot a végére írni? mert ugye a 192.168.0.1 -el csak magát routert érem el.
bocs, hogy ennyit értetlenkedem. :B

ja, és még valami, ami érdekes lehet. Hogy ugye az USB Setting -> Storage Sharing menüpontban a végén ott egy link, amivel meg lehet nyitni a meghajtót. Ha erre rá kattintok, akkor nem történik semmi :S

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#243) szvoboda


szvoboda
tag

pisteeke:A megosztásodat így éred el, ha segíthetek:ftp://192.168.0.1
vagy smb://192.168.0.1
Ha pedig a DLNA nem látszódnak a megosztások, nekem a sok mappa okozott ilyet.Nagyjából 6 mappa amit még elfogad, nekem a 7. mappát, ha megosztottam már csak 4-et látott.
Kiszedtem a mappákból a filmeket és úgy osztottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#244) pisteeke válasza szvoboda (#243) üzenetére


pisteeke
tag

Köszönöm a segítséged szvoboda. :)
Win7-et használok, így gondolom számomra az ftp a jó választás. Annyit javult a helyzet, hogy így már jön egy jelszó lekérdező ablak. Igaz, a Read Only jogolutságu userrel (ami az USB Settings -> User Accounts alat van beállítva) nem tudok belépni, a Read and Write felhasználónál pedig ezt kapom.
A telefonomon a DLNA alatt látom az eszközök között a Routert "TP-LINK_4C3E80:1" néven. De itt sem érem el. Nincs sok tartalom rajta, csak pár apróság.

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#245) batagy válasza pisteeke (#244) üzenetére


batagy
őstag

Hali!

Nem tudom, esetleg kevered a dolgokat.

Tehát háromféleképpen lehet a router megosztáshoz hozzáférni, tőled függ hogy melyiket akarod használni:

1) Samba hozzáférés:
Ez amikor a Windows intézőből akarod elérni, mint egy hálózati mappát. Erre írtam, hogy "\\192.168.0.1", azaz a két blackslash nagyon fontos előtte! Ez jelzi. A szvoboda által írt "smb://192.168.0.1" szintaxist a linux lekezeli, de a Windows nem, szóval azt nem tudod használni.
(ha csak simán írod be a 192.168.0.1 címet a böngészőbe, azt http://192.168.0.1-nek veszi, és természetesen arra a router weboldala jön be, ami nem ugyanaz.)
A Samba megosztás a routeren az USB Settings -> Storage sharing menüpontban konfigolható.

2) FTP hozzáférés
Ez hogyha egy FTP klienssel akarod elérni a megosztást. Ennek lehetőség van arra is hogy kívülről érd el.
Az FTP megosztás az USB Settings -> FTP Server menüpontban konfigolható.
Itt is legyen Started.
Ha kívülről is el akarod érni, akkor Internet Access: Enable. Amit egyébként security szempontból nem javaslok. Egyébként Disable.
Itt hozzá kell adni hogy melyik mappát akarod megosztani, anélkül nem megy! Valószínű azért nem láttál semmit az FTP-nél.

3) DLNA megosztás
Ez az USB Settings ->Media Server menüoontbna konfigolható.
Itt a megosztandó mappát vagy az egész drive-ot szintén ki kell választani. A DLNA bugos. Ahogy írtuk, korábbi firmware-rel megy, de csak korlátozott számú mappát jelenít meg. Új firmware-rel egyáltalán nem működik.

Remélem tisztázódik. :)

(#246) pisteeke válasza batagy (#245) üzenetére


pisteeke
tag

Köszönöm batagy, ez a leírás, eloszlatott minden homályt :)

a hiba a megosztási beállításban volt. Kézenfekvő volt, de alaposan benéztem. A \\192.stb pedig a chrom-bol akartam megnyitni, nem a windows explorerből. Gondoltam onnan is meg kellene nyílnia, de nem nyílt meg. Viszont most megnyitottam windows explorerből, Fel mountoltam, és pöpecül szuperál :)
Köszönöm, tökéletes leírás volt. :) :R :R :R

Még azt szeretném megkérdezni, hogy csak jelszavas védelemmel lehet beállítani a hozzáférést? Azért volna jó, ha nem így volna, mert a TV -m nem éri így el a megosztást. és így felvenni sem tudok rá. :(
De gondolom a "Access shared storage with password" miatt csak így lehet. Próbáltam kivenni innen a pipát, de akkor sem találja meg :S

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#247) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Választ kaptam a TP-Link Support-tól a lejelentett DLNA hibára.

Én ezt a szöveget írtam:

"Hi TP-Link Support!

This is a problem report. DLNA Server doesn't work correctly with latest firmware.

This particular case: Samsung 2TB hard disk (HD204UI) in Delock 42451 USB2.0 enclosure, is plugged into WR842ND. The disk is formatted to NTFS, entire one partition. The hard disk is recognised and Samba sharing is fully correct. The DLNA server however doesn't share anything. After the disk is plugged and recognised, of course in menu I start the media server here:

USB Settings -> Media Server -> Server Status: Start button.

Then I of course add a Share folder, for example entire drive.

The DLNA server is actually starting and the DLNA client see the WR842ND properly. However no files listed in the server. The filelist is empty.

This was seemed to be working with some of the previous firmwares, however it had some other issue with amount of files.

Please could you correct it!

Thanks a lot!

György"

Alábbi válasz érkezett:

---
"Dear György,
Thank you very much for your e-mail requesting information about our product.

Right now, we have been trying to make our router support DLNA Server,but we still do not support DLNA for most our routers, we have got our special way to use the USB port:

Please check these instruction:

Media server:
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=340

storage sharing:

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=420

If you need any further help, please feel free to let me know.
To get technical support more quickly, please go to http://www.tp-link.com/en/support/faq
Best Regards"

Ha jól értem, akkor ez most azt jelenti, hogy nem támogatják a DLNA-t és ez nem is lesz kijavítva?

[ Szerkesztve ]

(#248) pisteeke válasza batagy (#247) üzenetére


pisteeke
tag

attól tartok, igen :S :(

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#249) greency


greency
csendes tag

Sziasztok.
Valaki tapasztalta már ezzel a routerrel kapcsolatban, hogy bizonyos weblapokat nem enged megnyitni? Ha van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet ezt kikapcsolni rajta, hogy ne tiltsa a weboldalakat, azt szívesen megköszönném. :W

(#250) lucifer15 válasza greency (#249) üzenetére


lucifer15
tag

üdv

Ha még nem vagy 18 akkor előfordulhat hogy a gyerekzár be van kapcsolva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.