Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Mitől lehet ez?
Be akarok lépni külső ip-ről az ftp-be, bejön ugye a szülőkönyvtár és mikor belépnék egy almappába, gondolkozik de nem lép tovább, hanem kiírja, hogy "Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a 89.xyx.xxx.yyy:2221 webhelyhez"
3 perc múlva frissítek belép, és ez kezdődik előröl.
Szóval 3 percenként enged következő mappába.
Ha belső ip-ről csinálom, minden szuper.
De ugye pont ez a lényege az FTP-nek, hogy bárhonnan elérjem a dolgaimat.

Vargalex féle openwrt-t használok!

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#252) greency válasza lucifer15 (#250) üzenetére


greency
csendes tag

Vagyok 18 már 2x is! Különben sem azokra weboldalakra gondoltam mint Te! Csak egy-két példa: http://eco.hu, http://onlinetvnonstop.org, http://hvg.hu, http://www.edigital.hu/. Erre valakinek tippje van, hogy miért nem engedi megnyitni? A régi most, már halott routerrel (D-link) ment minden.

[ Szerkesztve ]

(#253) lucifer15 válasza greency (#252) üzenetére


lucifer15
tag

Üdv!
Jó poénnak gondoltam az előző hozzászólást,de kipróbáltam az általad beírt oldalakat,de mind tökéletesen kapcsolódik.

(#254) batagy válasza greency (#252) üzenetére


batagy
őstag

1. A router konfig weboldalán az "Access Control" menüpontban be van állítva valamilyen blokkolás?

2. Biztos hogy a router blokkolja az említett oldalakat és nem a géped?

(#255) greency válasza batagy (#254) üzenetére


greency
csendes tag

Nincs beállítva semmi blokkolás a routerben azt megnéztem. Gyári állapot csak a net hozzáféréshez szükséges kapcsolat típus, felhasználónév / jelszó, és a wifi lett beállítva rajta. Van egy régebbi routerem csak az nem wifis(Vigor 2104p) azzal nincs semmi gond, mert elérhető minden leírt weblap. Tehát nem a számítógépen van blokkolás beállítva. Továbbá azt is észrevettem, hogy a listában szereplő kompatibilis nyomtatót(HP Laserlet 1018) sem ismeri fel. Rádugtam egy régebbi, szintén HP deskjet 5150 nyomtatót, meg egy HP scanjet 2400-at ugyanazzal az USB kábellel, azt felismeri, nyomtatni, scannelni is tudtam vele. Esetleg hibás a router? Már nincs több ötletem. :W

[ Szerkesztve ]

(#256) batagy válasza greency (#255) üzenetére


batagy
őstag

Hát szerintem továbbra is valamilyen beállítási probléma lehet. Pl. DNS/DHCP probléma. Pl ami cache-elve van a DNS-ben azt megnyitja, de ami nincs, azt esetleg nem tudja feloldani.

Pl. írtad hogy a régi routerrel vezetékesen ment. Az Tp-Link routerrel Wifivel használod? Ha igen, akkor a Windows esetleg más IP cím/DNS beállításokat és alkalmaz, mint a vezetékes kapcsolattal.

Kézi IP cím beállításokat vagy DHCP-t használsz? A DNS kézzel van beírva a gépben? A lényeg az hogy a beállításoknak passzolni kell egymáshoz a gépen és a routeren. Ha az egyiken kézi, akkor a másikon is az legyen, ha automatikus, akkor az.

Mivel azt írod hogy a routerben gyári állapot van, az defaultból DHCP-t használ belül (úgy emlékszek), tehát azt jelenti hogy a gépen automatikus IP beállítást (DCHP-t) kell használni. Így van beállítva a gép?

[ Szerkesztve ]

(#257) greency


greency
csendes tag

Mindenhol automatikus DHCP van beállítva. Az asztali gép csak lan-on keresztül. Wifi-n telefonnal, laptoppal sem érhetőek el a leírt weboldalak. Sehol.

Újabb teszt. A régi (VIGOR2104p) routert beállítottam a modem mögé fő kapcsolatnak. Rádugtam a TP link WR842nd-t Lan-Wan porton keresztül automatikus DHCP-vel, a számítógépet a WR842nd-be lan-on és így működik. Telefonnal wifi-n keresztül is megy. Akkor van valakinek tippje, hogy közvetlenül a modem mögött miért nem megy a a tp link router?

[ Szerkesztve ]

(#258) greency


greency
csendes tag

Ha rádugom a nyomtatót (laserjet 1018) USB-vel a kis led a routeren fel sem villan. Pendrive-nál meg a másik nyomtatónál folyamatosan világit.

(#259) batagy válasza greency (#258) üzenetére


batagy
őstag

Az USB-s dolgokat válasszuk már külön az internet eléréstől, semmi köze hozzá.

(#260) batagy válasza greency (#257) üzenetére


batagy
őstag

Bocs, de nekem nem teljesen világos hogy mikor mi megy és mikor nem. Kicsit zavaros a leírás....

Az is új infó hogy modem is van!

Tehát légyszi próbáld meg rendezni az infókat eszerint:
1. Modem -> TP-Link -> gép vezetékkel: Oldalak mennek? Vagy csak bizonyos megy? Vagy semmi nem megy?
2. Modem -> TP-Link -> gép wifivel: Oldalak mennek? Vagy csak bizonyos megy? Vagy semmi nem megy?
3. Modem -> Régi router -> gép vezetékkel: ha jól értettem ez megy.

A régi router és a TpLink egymás utáni bekötését meg abszolúte nem értem....

(#261) greency válasza batagy (#260) üzenetére


greency
csendes tag

1. Modem -> TP-Link -> gép vezetékkel és wifi: csak bizonyos olalak mennek.
3. Modem -> Régi router -> gép vezetékkel: ez megy.

Modem -> régi router <-LAN---WAN-> TP-link->gép vezetékkel és wifi: Így működik

(#262) greency


greency
csendes tag

A tp linkből töröltem a net hozzáférés típusát, felhasználónevet és a jelszót. A tp link kapott egy IP címet a régi routertől, mert minden DHCP-re van állítva és így megy minden.

(#263) batagy válasza greency (#261) üzenetére


batagy
őstag

SZERK, oké, most látom hogy közben megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#264) greency válasza batagy (#263) üzenetére


greency
csendes tag

Sajnos eljöttem már nem tudom megnézni. Azért köszi a segítséget. Modemnek nincs elérhető felülete. De azért mondok még egyet. A kollégám kölcsönadta a Netgear xyz nem tudom milyen típusszámú routerét ami nem olyan régi talán 1 éves, azzal ugyanezt csinálta. A modem is kb 1 éves.
Ezek szerint a fiatalok nem szeretik egymást, csak a jó öreg hulladékba való számítástechnikai eszközöket.

(#265) funyiroember


funyiroember
csendes tag

Nekem is ilyenem van ,de elcsodálkoztam a wifi hatókörzetén.Normális az hogy 2 szobával a router mellett már nincs jel?A beállításoknál minden max-ra van állítva.Van erre valami megoldás ,vagy központibb helyre kell vinnem a routert?

(#266) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv.
Szájbarágósan le tudná valaki írni a Gargoyle féle fw-re a ushare telepítést ,configolást?
Vagy esetleg egy linket.SSH már sikerült,a pendrive is formázva,ushare telepítve,viszont a tv-m nem látja a megosztást.
Ha valaki segítene megköszönném.

(#267) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!!

Ma szereztem be egy ilyen szuper ketyerét. Nagyon tetszik, egy ősrégi Asus wl520-at :R váltott.Viszont van egy problémám interneten keresztül sehogy nem tudok csatlakozni az FTP szerverhez,(helyi FTP megy rendesen).Internet access természetesen enable... A total commander kapcsolathívási hibát dob :F
Gyári firmware van a gépen. Valakinek ötlet?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#268) batagy válasza Ceko (#267) üzenetére


batagy
őstag

Az FTP szerveren melyiket érted, ami a routeren fut (ha vinyót akasztasz rá), vagy a belső hálózaton lévő gépen futó FTP szervert?

(#269) Ceko válasza batagy (#268) üzenetére


Ceko
senior tag

A routeren futóra gondolok! Ha így lépek be: ftp://192.168.0.1 tökéletes, ha az internet address ip-vel próbálom, akkor meg ugye jön a már említett hiba. :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#270) batagy válasza Ceko (#269) üzenetére


batagy
őstag

Ha belső IP címen be tudsz lépni, akkor sok tippem nincs.
Viszont meglehet hogy a router külső IP címére csak kívülről lehet belépni.... mert kérdés hogy a router hogyan rendesen routolja-e azokat a csomagokat, amik célpontja maga a router, de belülről.....

Kívülről kellene kipróbálni...

(#271) Ceko válasza batagy (#270) üzenetére


Ceko
senior tag

Igazad volt, köszönöm! :R "Kívülről", mobilnettel elértem. :C

Na már csak egy olyan megoldás érdekelne, hogy adsl kapcsolat lévén minden csatlakozásnál ugye új ip-t kapok. Valahogy nem lehetne megoldani, hogy mindig valami fix helyen érhessem el az ftp szervert?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#272) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!
Lehet láma kérdés, de újszülöttnek minden vicc új: pendrive-ot felraktam a routerre, explorerben szépen látszódik is a "volume1". Létrehoztam benne mappákat, de a fájlmásolás nem megy, kb. 300 megás állománynál úgy 15 MB után hibaüzenettel leáll a művelet. Néhány kisebb fájl (mp3-ak) átmentek gond nélkül.
Mi lehet a gond? A router gyári állapotú, a PC amiről másoltam kábelen csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#273) batagy válasza Ceko (#271) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ilyet is tud ez a router:

1) no-ip.com-on regisztrálj magadnak egy fiókot, és adjál meg magadnak egy virtuális hostnevet.

Többféle hostnév végű címet be lehet állítani, én "zapto.org" végű címet állítottam be magamnak.

2) A routerben a Dynamic DNS menüpontban beállítod ezt a no-ip.com fiókot, csak be kell írni a felhasználónevet, jelszót és a Domain Name-hez a virtuális hostnevedet.
Az Enable DDNS-t be kell kapcsolni, és akkor a router mindig bejelentkezik a fiókba, az IP címet frissíti ott, ezért a virtuális hostnévvel mindig eléred a routert.

FONTOS: ez a feature bugos volt korábbi firmware-ekkel, én nyitottam rá ticketet a TPlinknél, már ki van javítva, a legújabb firmware-t kell hozzá felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#274) Ceko válasza batagy (#273) üzenetére


Ceko
senior tag

Már működik is.. :R :C Köszönöm szépen.Ez pofon egyszerű volt :K

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#275) spiky03


spiky03
veterán

Egy kis segítséget kérnék!
Tegnap haza jöttem bekapcsoltam a laptopot, és azt vettem észre, hogy lassú a neten.
A töltés is alig jött 100 k-val, felfelé is alig. Wifi-n volt a net kapcsolat.
Telcsin csináltam egy Speedtestet és ott is 1 mega se volt az eredmény a le/fel adat.
Rádugtam a laptopot utp-re, és azon meg minden rendben van, jön rendesen a 40/20-as digi net.
Ismét próbáltam egy speedtestet a telcsin, és ott már volt, hogy a letöltés felment 20 megára, de a letöltés meg el sem indult a teszt.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

Megadta volna megát a wifi a routerben?

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#276) Tosee válasza spiky03 (#275) üzenetére


Tosee
őstag

Router restartot próbáltad?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#277) spiky03 válasza Tosee (#276) üzenetére


spiky03
veterán

Kihúztam a 220 voltból majd pár másodperc múlva vissza dugtam, de akkor is ugyan az volt.
Ezt párszor megcsináltam és utána elegem lett, és rádugtam az utp kábelt. :)

Ma délutánra visszatért bele az erő. :D Most jelenleg jön a rendesen meg megy is a cucc a wifi-n.

Csak azt nem tudom, hogy tegnap mi volt vele? :F

Remélem nem haldoklik, mert márciusban kaptam.

Mondjuk 5 év garancia van rá szerencsére. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#278) batagy válasza spiky03 (#277) üzenetére


batagy
őstag

Én is tapasztaltam ilyet, némelykor nem tudtam csatlakozni, pedig a térerő maximális volt.

Szerintem a túl sok wifi és más 2.4 Ghz-es jel, elektroszmog, zavarás okozza.

(#279) Tosee válasza spiky03 (#277) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor rá kellene nézni (pl: inSSIDer-el) a körülötted lévő wifi hálózatokra, mert előfordulhat, hogy valamelyik ugyan azon a csatornán sugároz mint a tiéd! Ebben az esetben pedig zavarjátok egymás jelét! Amennyiben van valaki még ugyan azon a csatornán mint a routered, akkor állítsd át a routert egy szabad csatornára!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#280) spiky03 válasza Tosee (#279) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót.

Az a fura, hogy eddig nem volt ilyen gond, pedig már március óta megvan a router, és kb áprilistól csak azzal használom a laptopot, a BD lejátszóba, meg a tv-be van csak utp kábellel dugva. Nah meg a telcsin szoktam még wifizni.

Lehet akkor, hogy valaki most vett magának egy routert és azért bolondult meg pénteken? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#281) nuub


nuub
csendes tag

Sziasztok!

Kis problémám adódott. Feltettem a Vargalex féle firmwaret, ami teljesen jól működött, egészen addig amíg egyszer rtorrentel töltöttem le valamit - usbs vinyóra - amikor is dobta a netet, és azóta sem sikerült életre kelteni a routert. Próbáltam áramtalanítani, resetelni, de semmi. Nincs semmilyen hálózati kapcsolat, se weben, se ssh n , se pingre nem válaszol. Resetnél is nem 5-10 mp ig hanem fél percig nyomtam, vagy még tovább is a resetet, de hasztalan. Elméletileg ettől, hogy töltöttem le, a router még nem lett téglázva remélem...

Valakinek valami ötlete erre?

Köszi

(#282) szvoboda válasza nuub (#281) üzenetére


szvoboda
tag

Ha 30 mp.-ig nyomod a resetet az sem segít?
Ha ez se segít,nekem a 193. Hozzászólás alatti Unbrick téma segített feléleszteni a routert.(bocs,hogy nem linkelem,iPad-ról vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#283) nuub válasza szvoboda (#282) üzenetére


nuub
csendes tag

Hali

Köszi,ez az unbrick mentett meg, Működik a router újra.

[ Szerkesztve ]

(#284) szvoboda válasza nuub (#283) üzenetére


szvoboda
tag

Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#285) lucifer15


lucifer15
tag

Hali

Érdeklődnék hogy ha kicserélném a gyári antennákat nagyobbra, növekedne-e a hatótávolság?

(#286) Imy válasza lucifer15 (#285) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is hasonló problémám van, nekem is hatótávot kellene növelnem.

(#287) Claude Leon válasza lucifer15 (#285) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Előfordulhat.
De ez sok egyéb környezeti dolgon is múlik.

(#288) Imy válasza Claude Leon (#287) üzenetére


Imy
veterán

[link]
Egy ilyennel lehet, ha pl magassabra teszi, mint a router.

(#289) Boci_83 válasza hiddin (#193) üzenetére


Boci_83
őstag

Baszuskulcs! Elcsesztem a firmware frissítést? Umbrick a leírás alapján akkor? :W

**********

(#290) Csygusz válasza Boci_83 (#289) üzenetére


Csygusz
tag

Azzal valószínűleg életre kelthető :) A WireShark ha talál valami életjelet a készüléktől, akkor tuti jó lesz.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#291) Boci_83 válasza Csygusz (#290) üzenetére


Boci_83
őstag

Ip-t találtam, de elakadtam, mert valami szűrő gondja van, és nem tudok csatlakozni.. :(

**********

(#292) Boci_83 válasza Boci_83 (#291) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem birom feltölteni a TFTpd32-vel a .bin file.t, pedig az ip címet is beállítottam, és mint ami szükséges elvileg.. magát a programot nem tudom használni... :(

**********

(#293) Csygusz válasza Boci_83 (#292) üzenetére


Csygusz
tag

Jó ip cím van megadva? Jó mappát állítottál be? Tűzfal nem blokkolja?
Ha minden jól be van állítva a tftp automatikusan elkezdi feltölteni a bin-t a routerre, amint csatlakoztattad a géphez.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#294) Boci_83 válasza Csygusz (#293) üzenetére


Boci_83
őstag

192.168.1.65-re beállítottam az ip-címet. Elvileg ezt az ip-t írta ki Wireshark-al. Rádugom az UTP kábelt, és ezt az ip-t fel is ismeri a TFTp. Azt viszont nem tudom a TFTp cliens fül alatt hostnak mit kell megani..? A port az 69, arra már rájöttem. Ha 192.168.1.65-öt adok meg portnak, akkor hibát ír. Ha 192.168.1.xxx-et adok, akkor pedig 0 blok-ot másol... :(

**********

(#295) Boci_83 válasza Boci_83 (#294) üzenetére


Boci_83
őstag

EZ hülyeség amit irtam! nekem is a két ip-t írja a logfileban, a 192.168.1.66-ot, és a 192.168.1.86-ot.
Melyikre fixáljam a hálókártyám ip címét? Gondolom értelemszerűen a másik lesz a Host..?

Természetesen tűzfal ki van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

**********

(#296) Claude Leon válasza Boci_83 (#295) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha jól veszem ki, a pc-d legyen a 66 (tftp szerverrel), és a recovery.bin-t. a tftp alap könyvtárba tenni.

Ezután a kikapcsolt routert összedugod, benyomod a reset gombját, és bekapcsolod.

Aztán nézed a hálózati forgalmat (wireshark), hogy a 86-ossal van-e forgalom(ez volna a router), mert elkezdte felszívni a firmwaret.

(#297) Boci_83 válasza Claude Leon (#296) üzenetére


Boci_83
őstag

Áhh sierült már megoldani, vissza ment a gyári firmware, most már csak egy nagyon használható stabil firmware-re lenne szükségem, mert a gyárival nem a legjobb...
Monitorozva a wifi-t eléggé szögletesen sugároz, és nem is túlerős a jel.. :( Olyan esetleg van, amivel AP-nek is tudnám használni a routert? :))

1 méterre egy PCI-os kártyával az asztali gépemben, 2dBi-s antennával... Elég hurka.. :(

[ Szerkesztve ]

**********

(#298) Claude Leon válasza Boci_83 (#297) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az AP a wifi melléklet a routerben (minthogy összehozza a rádós forgalmat a LAn portokkal), de az kliensként cstlakozni nem fog.
Ha ilyesmit szeretnél, az openwrt felé keresgélj.

(#299) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

FTP-vel mit csinálok rosszul? Nem megy. :(

(#300) batagy válasza Imy (#299) üzenetére


batagy
őstag

Kívülről vagy belülről akarsz rá belépni?

Ha belülről, akkor az nem megy, pár hozzászólással feljebb írtuk. A belső LAN-on a router belső IP címére tudsz csatlakozni.

Csak kívülről tudsz a külső és általad próbált IP címre csatlakozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.