Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Callmaster


Callmaster
tag

Architecture: MIPS 24Kc V7.4
Manufacturer: Atheros
Bootloader: U-Boot
System-On-Chip: Atheros AR7241
Flash chip: Spansion S25FL064P (FL064PIF)
Flash size: 8 MiB
RAM chip: A3S56D40FTP -G5
RAM size: 32 MiB
Wireless: Atheros AR9287-bl1a
Antenae(s): 2 Removables
Ethernet: 4 LAN, 1 WAN 10/100
USB: 1 x 2.0

[Hivatalos oldal]

suste firmware

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) xact


xact
tag

Openwrt-vel sokkal jobban működik.

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Van egy ilyen routerem, de nem sikerül sehogy sem felismertetnem vele a nyomtatónkat. (Xerox Phaser 3130)

Egyszerűen, mikor rádugom, nem villog az USB-s kapcsolat led.

Valakinek van valami ötlete?

(Mikor megvettem, nem gondoltam volna, hogy 64bit-es Win7-et nem támogatott, így egyelőre csak a másik otthoni gépemen tudom próbálgatni.)

(#4) Callmaster válasza Ghoosty (#3) üzenetére


Callmaster
tag

Esetleg ez? : [Firmware]

[ Szerkesztve ]

(#5) Ghoosty válasza Callmaster (#4) üzenetére


Ghoosty
őstag

Oh ezt tegnap valamikor tették ki, meg is próbálom. Köszönöm!

Amúgy érdemes próbálkozni ilyen házilag készített firmware-ekkel?

(#6) Callmaster válasza Ghoosty (#5) üzenetére


Callmaster
tag

Van ra Openwrt, amit majd 1 hónapig teszteltem. Pont ma raktam vissza a gyárit.
Nem rossz, csak még nincs teljesen felépítve és pár funkció nem működik úgy ahogy kellene.
Remélhetőleg hamar befejezik. Valamivel stabilabb a rendszer, testreszabhatóbb.
szerintem openwrt alatt nem lenne gondod a nyomtatóval. Különböző Pack-ok vannak, telepíthető összetevőkkel.

(#7) Istju válasza Callmaster (#1) üzenetére


Istju
senior tag

Sziasztok. 1 hónapja használom a routert openwrt - vel. Egy 250GB -os sata2 -es laptopvinyó van rádugva külső házban. Sajnos a hdd -nek kevésvolt a router tápja/pedig elméletileg szabványos 5V/500mA/ ,ezért a kábelét elvágtam, és külső trafóról megy a vinyó. De legalább a router így kevésbé melegszik :D. Úgy állítottam be,hogy a külső vinyót saját memóriaként kezeli. Nagyon tetszik a router , max elégedett vagyok vele.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#8) Callmaster


Callmaster
tag

(#9) Adamyno válasza Callmaster (#8) üzenetére


Adamyno
tag

Ez a Vargalex FW a 842ND-re is jó? Mik a tapasztalatok? Kell-e valamire ügyelni? A sysupgrade és a factory verzió között mi a különbség?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#10) Callmaster válasza Adamyno (#9) üzenetére


Callmaster
tag

A Factory kell csak. Jobb mint a sima TRUNK, mert az annyira szűz hogy webes felülete sincs telepítés után(Luci).Minden program ami kellhet benne van a csomagban(SAMBA,DLNA,TRANSMISSION....)
Én egy 8Gigás pendrive-t tettem rá és a megfomázva a routerrel majd fél giga telepítő terület lett. A maradék kicsit több 6 gigára meg lehet torrenteket letölteni(én nem erre használom) illetve FTP szervernek használni stb...
Én már nem tenném vissza a gyárit:)

[ Szerkesztve ]

(#11) zabomate válasza Callmaster (#10) üzenetére


zabomate
csendes tag

Helló!
Most gondolkozom éppen azon hogy vennék egy routert és ezt néztem van egy WD 320-as külső vinyóm és érdekelne hogy melyik firmware-rel működne ez a legjobban ha működne amire nekem szükségem lenne ezzel a routerrel szemben hogy FTP szerverként és torrent kliensként is tudjam használni de a fontosabb az FTP szerver lenne tudnál valamit bővebben mondani ezekhez a legjobban illő firmware-ről hogy például integrálva van-e a torrent vagy külön kell-e telepíteni?

(#12) Callmaster válasza zabomate (#11) üzenetére


Callmaster
tag

Szia,

Ez a Firmware neked pont jó : [közvetlen letöltés].
Webes felületről feltudod rakni, de előtte nevezd át(rövidebb File név) mert a gyári felület "nem szereti" a hosszú File neveket.
Rövid leírást itt is találsz : [link].
Nekem 2 hónapja van meg kb a router és majd 1 héttel később eldöntöttem hogy felrakok rá valami Openwrt-t( pont ezek miatt amiért te is szeretnéd).
Én akkor még az Openwrt oldaláról szedtem le és az annyira fapados volt, hogy külön kellett text editorban beállítani hogy legyen internet kapcsolat és még webes felületet sem volt rajta. Szóval volt vele munka kezdetben. De a Vargalex féle Firmware-ben minden benne van ami neked kell!:)
Ha kérdésed van nyugodtan írj, szívesen segítek.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#13) zabomate válasza Callmaster (#12) üzenetére


zabomate
csendes tag

Köszönöm a segítséget akkor asszem ezt a routert fogom megvenni és majd lehet élni is fogok a segítséggel is ha van gondom.

(#14) Adamyno válasza Callmaster (#12) üzenetére


Adamyno
tag

Én is ugyanilyen cipőben jártam, meg is vettem. 1 hétre rá feltettem a vargalex fw-t és most minden műxik faszányosan :D

Annyi, hogy Torrentnél a szálak maximális számát érdemes 3-4re lekorlátozni (attól függ milyen gyors a neted) a feltöltési szálat meg 1-re mert nagyon le tudja terhelni, főleg pendrive esetében. Nekem újra is indulgatott ha beléptem, nagyon felment a terhelés, szóval arra figyeljetek.

Vinyóval még nincs tapasztalatom, de ez rohadt jó firmware :D

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#15) atee_83


atee_83
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ha felteszem az openwrt-t után vissza lehet rakni az eredeti FW-t? Ha vissza lehet rakni, után ki lehet deríteni, hogy volt rajta más FW (gari vesztés miatt)?

(#16) Adamyno válasza atee_83 (#15) üzenetére


Adamyno
tag

Vissza lehet rakni és nem fog látszani, hogy előtte mi volt rajta (de nem is nézik).

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#17) Melack


Melack
veterán

Helló!

Most vettem meg ezt a kicsikét, nyugdíjazva a régi TP-Link routerem. A kérdésem a nyomtatótámogatás kapcsán lenne: Canon Pixma Mp190es nyomtatóm van, a leírásában gyakorlatilag körbelőtték az enyémet, csak pont ezt nem támogatja - hivatalosan. A TP-Linkes kontakt azt mondta, hogy elviekben igen, de nem biztos. Van olyan firmware,amiben 100%-osan benne van ez a támogatottság?

Köszönöm a választ előre is!

Üdv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18) zabomate válasza Callmaster (#12) üzenetére


zabomate
csendes tag

Heló!
A mai napon vettem meg a routert és abba a problémába ütköztem már az elején hogy nem tudom elérni a netet róla mert egy másik (TP-Link) router mögé van téve és itt is szeretném hagyni szóval nem tudod hogy mit kéne itt beállítani hogy működjön a net a 2. routeren is?
Köszi.

(#19) Adamyno válasza zabomate (#18) üzenetére


Adamyno
tag

Dinamikus IP-t a WAN portra.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#20) zabomate válasza Adamyno (#19) üzenetére


zabomate
csendes tag

a 2. router Wan portjára állítsak dinamikus IP-t? Elvileg minden router és ahogy néztem ez is DHCP-zik alapból és úgy nem működött.

(#21) zabomate válasza Adamyno (#19) üzenetére


zabomate
csendes tag

Ha valaki tudna még egy bővebb leírást adni ahhoz hogy hogyan érem el azt a pendriveot amit már szerintem sikerült rátenni a routerre mert a webes felületen úgy tünteti fel hogy hozzá van csatolva de hálózaton még mindig nem látom meg ezen kívül még a torrentes részhez is egy kis leírás kéne PL hogy adok hozzá torrentet meg ilyen alap dolgok.
Köszi.

(#22) barnam_


barnam_
nagyúr

Felraktam az OpenWRT-t (vargalex build) a 842ND-re.
Kérdés, hogy az usb-s hdd-t milyen fájlrendszerre formázzam, hogy a router is kezelje, és windows-os pc-ről is el lehessen érni?

(#23) Istju válasza xact (#2) üzenetére


Istju
senior tag

Openwrt -vel tökéletesen működik. Ha nem sérül a bootloader, tehát, ha nem a flashelés közben éri baj a routert, akkor , bármikor visszaállítható az eredeti firmware. Ha mégis behalna a BL, akkor is van még élesztési megoldás, egy kis forraszgatással és soros porti flasheléssel. Tehát annyira nem kell félni az OpenWrt-től, bár csak saját felelősségre, és annak tudatában, hogy garivesztéssel jár. Azért jó hekkelést mindenkinek, ha rám hallgattok megéri;-) Esetleg, ha valakinek fagyna a routere, írjon, mielőtt kidobná, szívesen segíítek, ha tudok. Jó szórakozást:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#24) Istju válasza barnam_ (#22) üzenetére


Istju
senior tag

Én ext4 -es fájlrendszert javaslok. Létezik windowsra hozzá explorer. Írd a googliba ext2explorer.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#25) zabomate válasza Istju (#24) üzenetére


zabomate
csendes tag

Ha így formázom akkor majd látom is hálózati meghajtóként?

(#26) Adamyno válasza zabomate (#25) üzenetére


Adamyno
tag

Ext2/3/4-re formázd. (valamelyik a sok közül) Minden oprendszer látni fogja, mivel a windowsos hálózati megosztás fájlrendszer-független, illetve az FTP is az. Vargalex firmware-ben van külön meghajtó particionáló/formázó menüpont is.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#27) cozmo


cozmo
őstag

Wi-Fi sebesség gondjaim vannak vele. Konkrétan....
a.) "samsung galaxy s"-en ( 801.11 b/g/n) nem tudok többet kihozni mint 9/3 Mbps
b.) asztali gép "asus p5w dh deluxe" (802.11g) átlag 20/2.5 Mbps (kábelen 30/3 Mbps) Talán, a "g"-s wifi kevés itt.
c.) táblagépemen ugyanakkor 30/3 Mbps

A routertől 1-2méterre vannak az eszközök minden esetben és fal sincs útba. Automatikusan a legközelebbi szervert választom teszteléskor.

Mi lehet a gondja, amiért nem megy 30/3 Mbps-el mindegyik?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28) barnam_ válasza cozmo (#27) üzenetére


barnam_
nagyúr

G-s wifi-vel nekem is kb. 20-24Mbit-et tud.
A telefonon a wifi 802.11n módban megy? G-n nálam is 10Mbit körül mértem, de a Speedtest app-ja amúgy is elég össze-vissza eredményeket ad.

(#29) cozmo válasza barnam_ (#28) üzenetére


cozmo
őstag

Pedig a G-s szabvány 54Mbit re van kitalálva. De valahol olvastam, hogy feleződik a max érték. Ha ez igaz akkor reális lehet az általad írt 20-24Mbit-es sebesség.A telefonodon mért 10 -es értéket akkor mérted, mikor g módba kapcsoltad azt?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#30) barnam_ válasza cozmo (#29) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az az elméleti maximális sebesség. A tényleges az mindig kevesebb.
Mint ahogy a 100Mbit-es hálózaton se tudsz 100Mbit-el másolni :)
A telefonom csak G-s wifi-t tud (ZTE Blade). Az elmúlt napokban párszor megnéztem speedtest-el, 10Mbit körüli értékeket adott ki (néha kevesebbet, néha többet).
De szerintem nagyban függ a szoftververziótól (kernel, wifi driver), hogy mit tud a telefon wifi-je.

(#31) Adamyno válasza barnam_ (#30) üzenetére


Adamyno
tag

Igen, ez szoftvertől is függ. Nekem is volt Blade-m, 10-11Mbit volt a max amit elértem vele. Nem lehet, hogy b-s wifi van benne? No nem mintha kevés lenne, nekem tökéletesen megfelelt :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#32) barnam_ válasza Adamyno (#31) üzenetére


barnam_
nagyúr

Biztos hogy nem, hiszen a kapcsolat sebessége 54Mbit :)
2.3-as gyári (Libra) rommal 13Mbit volt a legtöbb mit mértem, ez még otthon ADSL-el.

(#33) Claude Leon válasza cozmo (#29) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Pontosan, 54Mbitre, de az csak a fizikai bitsebesség.
Aztán ezen felül vannak ugye várakozások, nyugtázások, keretek hibajavítással, aztán ugrott is a fele a protokollra, elvégre ez kicsit más átviteli közeg, mint a réz. Attól még 54Mbiten utaznak a bitek.
(valaki régebben linkelt valami oldalt, ahol nagyon szép táblázatokban szerepelt minden mikroszekundumokkal együtt, abból összesítve kb. 28Mbit volt a teteje, minimális nyugtázással, optimális esetben)
Na tessék, kitúrtam, van 2. oldala is

Mobiltelefonnal pedig szerintem a gyenge cpu miatt nem lesz több.
(tudod, mennyi kanyart kell venni annak a szerencsétlen adatnak a böngészős átvitellel?)

(#34) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok! Az a gondom hogy ha állítok be jelszót a wifi-hez akkor nem tudok rá csatlakozni. (ha nincs jelszó akkor működik). Mit kell még állítani? Engedélyezni kell valahol az új eszközt amivel csatlakozni akarok vagy mi...?

(#35) Callmaster válasza mzsol (#34) üzenetére


Callmaster
tag

Szerintem egyszerűbb és tutibb megoldás ha nem jelszavazod le, hanem csak MAC címet engedélyezel rajta. Így csak azok az eszközök léphetnek fel akiknek van "jogosultsága".
:)

(#36) barnam_ válasza Callmaster (#35) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egy MAC címet átírni kb. 1 perc, így nem igazán biztonságos csak arra támaszkodni :)

(#37) Claude Leon válasza Callmaster (#35) üzenetére


Claude Leon
senior tag

ráadásul ameddig elhallatszik a rádiód, mindenki előtt nyílt lap a forgalmad.

véletlenül nem winxp, még sp3 előtti időkből?

[ Szerkesztve ]

(#38) mzsol válasza Claude Leon (#37) üzenetére


mzsol
tag

Nem, ez már win7 enterprise SP1. Ezzel a routerrel senkinek nem volt ilyen gondja? Hibás lehet?

(#39) Callmaster válasza mzsol (#38) üzenetére


Callmaster
tag

Gyári Firmware-el nem volt ilyen gondom, viszont az Openwrt-vel egyik kell megy a jelszavas védelem, pedig 2 verziót is próbáltam. Ha beállítottam akkor próbál kapcsolódni de semmi sem történik.

(#40) Claude Leon válasza Claude Leon (#37) üzenetére


Claude Leon
senior tag

WPA-PSK-t állítasz be, vagy a sima WPA pontnál próbálod?
(mert neked az előbbi kell, az utóbbihoz kellene még egy radius szerver is, ami nem otthoni mulatság)

(#41) mzsol válasza Callmaster (#39) üzenetére


mzsol
tag

"Ha beállítottam akkor próbál kapcsolódni de semmi sem történik." Erről a jelenségről beszélek én is. Eddig csak jókat hallottam a TPLINK-ről, de hogy miért nem működik egyszerűen.

(#42) mzsol válasza Claude Leon (#40) üzenetére


mzsol
tag

Most nincs előttem a készülék, de a választhatók közül a legalsót próbáltam beállítani (az WPA-PSK), de a rádius szervert lehet tiltani valahol máshol mert lehet az zavar be?

(#43) Claude Leon válasza mzsol (#42) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az csak tipp volt, mert olvastam már ilyesmiről, jól állítottad be.
Lehet még driver hiba is, esetleg nézz utána, hátha találsz hozzá tisztességesebb drivert, mint a win7-hez mellékelt.
Esetleg próbáld WEP-pel, csak diagnosztikailag, mert az nem sokat ér.
(ott viszont lényeges a jelszóhossz)

(#44) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Jelenlegi D-Link DI524-es routeremet szeretném lecserélni erre.

6MBites, mikrós netem van.

Amire kell:
- elsősorban laptop, iPad2, telefon
- másodsorban PS3 és X360-hoz letöltés (játékok, demok) szintjén, multiplayerre nem. Esetlegesen egy-két film streameléséhez Windows Media Centeren vagy PS3 Media Serveren keresztül
- USB talán-talán nyomtatóhoz

Mit gondoltok, érdemes erre a típusra váltanom?! Már csak az N-es szabvány miatt, szerintem igen. Hatótávja milyen?! A jelenlegi D-Link mindenhol elérhető a téglaépítésű házunkban, akkor gondolom ez csak jobb lehet?!

Előre is köszönöm a segítséget és a hozzászólásokat!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#45) tylerddd válasza tylerddd (#44) üzenetére


tylerddd
veterán

Tényleg nem megy 64bites Win7- el?! :S

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#46) tylerddd válasza tylerddd (#45) üzenetére


tylerddd
veterán

A fenti két kérdésem tárgytalan, a TP-Link TL-WR1043ND mellett döntöttem!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#47) barnam_ válasza tylerddd (#44) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem 842ND-m van 2 hete, már a vásárlás napján OpenWrt-t tettem rá. Két laptop N-es wifin, a telefonom meg G-s kapcsolaton csatlakozik rá. A lakás minden pontjában jó a jel erősség, de még az utcán is fogni lehet.

Szvsz tudja azt amit a 1043ND, kivéve a gigabit-es portokat, de cserébe az kb. 60%-al drágább nála, ami nem kis különbség.

(#48) tylerddd válasza barnam_ (#47) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, de akkor megy is 64bites Win7 alatt, mert fent írták, h nem?!

Illetve ennyire rossz a gyári fw, h mindenki cseréli?! Ami eddig volt nekem egy alap D-Linkem natúran, teljesen kiszolgált, de a streamelést nem bírta PS3-al és az Xbox-val.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#49) Melack válasza tylerddd (#48) üzenetére


Melack
veterán

Én gyári frissített fw-vel használom, és nekem semmi bajom vele. Nyomtató rákötve, megy (elviekben nem is támogatja), szkennelés megy hálózatról, sebessége jó, 2 laptop + 2 mobil egyidejűleg kiszolgálva. Nekem több nem kell tőle. És nem tudom, mi nem megy, nekem 64 bites W7 van fent, és elérem a kezelőfelületét (már ha ez volt a kérdés)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50) barnam_ válasza tylerddd (#48) üzenetére


barnam_
nagyúr

The USB Printer Controller supports Windows 7 32bit/64bit, Vista 32bit/64bit, XP 32/64bit and Mac OS currently. Windows users can get the USB Printer Controller from the CD attached to the product or download from our website. Mac users can get it from our website only. [link]

Ez alapján mennie kell 64bit-en is. Nem rossz a gyári fw, csak az Openwrt ennyire jó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.