Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#451) PazsitZ válasza frankie! (#448) üzenetére


PazsitZ
addikt

Beállítások/általános beállítások/képernyő - könyvtár rendezése szekció. Ott beállítod: mint a fájlok (időrend szerint is)

(#449) Fla$hly: Erre nincs sok ötletem, talán valami hozzátelepített plugin is okozhatja...
Lehetőségek:
-eseteleg spyware, vírusírtó futtatása ajánlott lehet
-Hibanapló ír-e valamit rá, ha igen mit?
-Próbáld meg újrarakni
-Próbálj meg egy frissebb verziót felrakni

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#452) frankie! válasza PazsitZ (#451) üzenetére


frankie!
őstag

:R :R :R

(#453) Fla$hly válasza PazsitZ (#451) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Újraraktam a TC-t 3x is, más verziót is próbáltam, spyware-t futattam, talált is pár dolgot, leírtotta, utánna sem lett jó. De mostmár megvan a megoldás, annyira TC fanatic vagyok, hogy újraraktam miatta az XP-t :D Egyébként sztem biztos hogy valami féreg miatt volt ez...

Aláírás

(#454) Scrym


Scrym
tag

Na, csak egy szavamba került! :))
Az én problémámra nem tud senki orvosságot?!?!?!

(#455) PazsitZ válasza Scrym (#446) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valószinűleg ebben az esetben valamiért rendszer/rejtett mappa az, amit nem lát.
Nálam mondjuk megjeleníti ezeket én direkt így használom, hogy mindent lássak.
Ha a sajátgépben mutatja akkor ott be van kapcsolva a rendszer/rejtett mappa megjelenítése. Ebben az esetben viszont bekapcsolhatnád a TC-ben is...
Minden esetre nézd meg az általa nem mutatott mappát jobbklikk:tulajdonságok/attribútumok-nál. rejtett-e?
Az ikonhozzárendelés desktop.ini-vel:

[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll
IconIndex=129

Tehát ez nem állít a mappán semmit, tehát önmagában a mappa attribumummal lesz gond.. Van nekem is ilyen mappám és mutatja szépen.

- http://pazsitz.hu -

(#456) Scrym válasza PazsitZ (#455) üzenetére


Scrym
tag

Nem rejtett mappáról van szó! Újonnan létrehozott üres mappa, és mindaddig látja még hozzá nem rendelek egy ikont! A sajátgépen sincs bekapcsolva a rejtett fájlok megjelenítése! Próbálgattam már minden félét, végülis annyira nem izgat, mert nem szoktam az ikonokkal szórakozni, csak nagyon kiváncsi lennék, hogy ez mi a fenétől lehet!
De azért köszi! :)

(#457) Ombi5


Ombi5
őstag

Hasznal vki TC Ultima Prime 3.3-at Vista 64 bit alatt? :R

(#458) icons


icons
addikt

Hi!
Az lenne a probléma, hogy próbálok FTP kapcsolatot létehozni, de amikor csatlakozni akarok:
ftp
OFFLINE
Újra ezzel a névvel és jelszóval vagy írj újat?

lehetőségek: Újra Új név/jelszó Mégse

Miért van ez? Mintha rossz lenne a jelszó, de nemaz, másnak megy ezzel.

(#459) PazsitZ válasza icons (#458) üzenetére


PazsitZ
addikt

Próbáld meg, hogy bepipáld be a passzív kapcsolati módot.
[link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#460) icons válasza PazsitZ (#459) üzenetére


icons
addikt

Kipróbáltam, úgy se jó...
Ugye megjelenik egy ilyen kis ablak kapcsolódáskor:

ftp.extra.hu=[IP cím itt van]
530 Kapcsolat elutasítva
OFFLINE

Ez van a végén a kis ablaknak, és akkor bejön elé az, amit az előbb írtam...
Most kikapcsoltam tűzfalat, routeres tűzfalat is, passzív mód, így se megy.
A fura az, hogy először sikerült, aztán próbáltam fájlokat átrakni a wincsire, akkor már kiírta az előző hszemben levő hibaüzenetet, majd Lekapcsolódtam, és utána már nem ment fel...

(#461) Tottu


Tottu
senior tag

Hi!

Nem tudjátok véletlen, hogy hogyan és hol lehet betölteni azokaz a beállításokat amiket a Beállítások -> Beállítások mentése közvetlenül fájlba menüpontnál mentettem el?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#462) lúzer válasza Tottu (#461) üzenetére


lúzer
veterán

sehogy, induláskor azt tölti be szvsz.
végülis az ini-be menti

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#463) PazsitZ válasza Tottu (#461) üzenetére


PazsitZ
addikt

A windows könyvtárban vannak a wincmd.ini és nekem az FTP beállítások a wcx_ftp.ini fájlban.

- http://pazsitz.hu -

(#464) Tottu


Tottu
senior tag

Rendben köszi a válaszokat! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#465) danylandster


danylandster
csendes tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: Áthelyezésnél ha rejtett fájlt tartalmaz az áthelyezésre kijelölt mappa, akkor rákérdez, hogy biztos törlöm-e a fájlt. Kiszeretném iktatni ezt a rákérdezős ablakot, mert egy idő után nagyon idegesítő. Hol tudom megtenni?

(#466) lúzer válasza danylandster (#465) üzenetére


lúzer
veterán

beállítások - általános beállítások
vegyes

kérjen megerősítést: rejtett/syst....

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#467) danylandster válasza lúzer (#466) üzenetére


danylandster
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#468) vilag


vilag
tag

Hali!

1. Olyan kérdésem lenne, hogy a Total Commander UP 3.4-ben hol lehet azt beállítani, hogy ha átnevezéshez Shift+F6-ot nyomok akkor ugye egyből kijelöli nekem az egész fájlnevet (kiterjesztéssel együtt). Én viszont azt akarom, hogy ennél a mozzanatnál Shift+F6 komináció megnyomása utána csak maga a fájlnév legyen kijelölve (kiterjesztés nélkül) ahogyan az a TC UP 3.3-ban is volt.

[Kép]

Már mindenféle beállítást végignéztem de nem lelem. :W

2. Másik (ezt is szintén kerestem már a beállítások között) nem tudom miért van az, hogy a képen látható pirossal kijelölt téglalap miért csak kijelöléskor mutatja a méreteket?
Én viszont azt szeretném ha az alábbi képen látható formátum lenne az alap:
[Ez van]
[Ezt szeretném]

(#469) lúzer válasza vilag (#468) üzenetére


lúzer
veterán

hali!
hogy lehet ezt az up verziót használni?
tc licenc kell hozzá?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#470) vilag válasza lúzer (#469) üzenetére


vilag
tag

Privi ment.

(#471) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Nekem az a gondom, hogy a TC nem tud törölni bizonyos fájlokat/mappákat. Egyes mappákba nem is hajlandó bemenni. Ugyanez az Intézőnek nem jelent gondot. Ha aztán az Intézővel átmásolok/áthelyezek egy könyvtárat, az ugyanúgy elérhewttlen marad a TC számára. Szerintetek mi lehet az ok? Valami hozzáférési jogosultság? Dehát mindig rendszergazdai jogosultságú felhasználóval próbálkozom...

(#472) vilag


vilag
tag

Még mindig nem kaptam segítséget a fentebb jelölt témában.

(#468)

Valaki, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#473) Korte123


Korte123
csendes tag

Hi
Engem két dolog idegesít a TC-ben.
Amikor meg akarok nyitni valamilyen programban (kép-, hang-, vagy videoszerkesztő) egy file-t, akkor sose az adott progi file-open, meg tallózás dolgaival tökölök, hanem a TC-ben egy pillanat alatt odamegyek a file-hoz, és berántom abba a progiba. Ez számomra 100x egyszerűbb, mindig ott van kéznél a TC-ben a könyvtár és file-ok, amikkel dolgozok, és azt húzom be abba a prg-ba, amit kell. Csak ilyenkor, ha a proginak eltart egy ideig, míg beolvassa, a TC-vel addig semmit sem lehet kezdeni, mert arra vár, hogy a progi megnyissa azt a file-t (akár fél percig is). Pedig én addig szeretnék csinálni ezt-azt, megnyitni egy txt-t, megkeresni más file-t, stbstb, és ilyenkor kénytelen vagyok nyitni egy másik TC-t erre a célra. Nem lehet ezt a dolgot valahogy kikapcsolni benne?

A másik pedig amikor file-okat át akarok helyezni egy ugyanazon winchesteren belül egy másik könyvtárba. Ez a művelet általában 1 pillanat alatt lezajlik, mert csak a directory-ban kell kijavítania a pointereket. De ha a file-ok közül valamelyik meg van nyitva (sajnos ilyen időnként előfordul nálam), akkor ahelyett, hogy kiírná: hozzáférés megtagadva, vagy foglalt, vagy írásvédett, vagy akármi, elkezdi nagy kaparások közepette winyón belül átmásolni, és a végén bejelenti, hogy nem tudta letörölni. Ettől a falra mászok! Ne kezdje el másolni, tök fölösleges, inkább szóljon, hogy foglalt a file...
A választ köszönöm (ha lesz :) )

(#474) lúzer válasza vilag (#472) üzenetére


lúzer
veterán

kikapcsold intézőben a kiterjesztések mutatását?
bár nem ajánlatos

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#475) lúzer válasza Korte123 (#473) üzenetére


lúzer
veterán

elsőt kipróbáltam, nekem szinte azonnal nyitja, pedig tökre nem izmos noti
Tcmd 6.03

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#476) Korte123 válasza lúzer (#475) üzenetére


Korte123
csendes tag

Köszi, de milyen file-lal/progival próbáltad? Bocs, hogy nem világítottam rá pontosan. Ez programfüggő. Virtualdub, Virtualdubmod, Word, mittudomén nincs gond, ezek kinyitják egy pill. alatt (pedig pl. a vdubmod még dolgozik az mpg2 file-lal egy jóideig)
Akkor van gondom, amikor egy Photoshop állományt nyitok, ami eltart 10-30 mp-ig, azt a TC szépen végigvárja, sajnos. A file kijelölve marad, az egérkurzor pedig nyíl+plusszjel. Ha a Photoshop kész van, akkor szabadul fel a TC is. Ez az, ami zavar.
Jó, természetesen nem egetrengető probléma, csak hát jó lenne, ha nem így lenne :) lehet, hogy nincs is rá megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#477) lúzer válasza Korte123 (#476) üzenetére


lúzer
veterán

ja, oké akkor bocs

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#478) daninet


daninet
veterán

helló!
olyan kérdésem lenne, hogy van 2 könyvtáram ami sok alkönyvtárból áll és össze kellene hasonlítani..van valami ilyen benne de az fájlokat hasonlít össze (azthiszem könyvtárszikn. a neve) mert sok lett az ide oda másolt zene album és nincs kedvem pár 100at megkeresni egyesével és kitörölgetni az egyik oldalon. köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#479) VIC20


VIC20
őstag

Közben rájöttem:

Angol Windows-om van, és az Ő, Ű, Í betűket tartalmazó könyvtárnevekkel nem boldogul a TC. Gondolom, hogy ha angol nyelvvel telepíteném fel angol helyett, az nem sokat segítene.

Az intéző, meg az AB Commander minden gond nélkül lekezeli ezeket.

Szóval van valakinek valamilyen ötlete vagy fogadjam el, hogy ilyen béna a TC?

(#480) GD


GD
őstag

üdv! hogy tudom elérni hogy a fix zárolt fülek mellett csak 1 új legyen és ne nyisson meg újabbakat mikor mászkálok?

(#481) kraftxld válasza daninet (#478) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a duplikált file-okat keresed, akkor erre van célszoftver is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#482) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Total Commander 7-ben miért nem lehet méret szerint rendezni a mappákat?
ALT+SHIFT+ENTER-el kiírja szépen a mappák méretét, és ezt szeretném méret szerint rendezni. Ez a 6.5-nél szépen ment, a 7.x-eseknél már nem :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#483) kraftxld válasza kraftxld (#482) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megolva, a képernyő-nél ott volt a könyvtár rendezése/mint a file-ok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#484) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Hi
Az volna a problémám total commander 7.1-el hogy van egy FTP, letölteni enged de feltöltésnél "451 Failure writing to local file" hibát ír ki,és teljesen mindegy hogy csomagolt file vagy, sima jpg, mp3 -t semmit nem ended, de érdekes ugyan annak a szolg.-nak a másik ftp-vel semmi gond, nem tudom mi lehet a gond van valakinek ötlete :F thx

PSN:BiZzare_0 ️

(#485) zeorsdfd válasza GD (#480) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Szerintem a "fix" az azért van, hogy onnan már ne mászkálj el (ezért fix), mert különben nyit egy újabb fület. Vagyis ha el akarsz mászkálni akkor a "nem-fix"-ről kell elmenni és akkor nem nyit fület...ha jól értem.
De van olyan opció is jobbegérgombbal-fülön, hogy "zárolt, de alkönyvtár váltható"

[ Szerkesztve ]

(#486) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Csoportos átnevezésnél egy mappán belül szeretném mindegyik fájlnév végéről (tehát nem a kiterjesztésből) ugyanazt az 5 karaktert eltávolítani. Hogyan lehetséges?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#487) bsh válasza ChRiS_RS (#486) üzenetére


bsh
őstag

csere mezőkbe beírod: azadottötkarakter
erre cseréli: "" (azaz semmi, idézőjelek nélkül)

(#488) VladimirR válasza bsh (#487) üzenetére


VladimirR
nagyúr

esetleg a filename mezobe: [N1--6]
(mondjuk nem tudom, miert -6 kell 5 karakter levagasahoz, de a -1 nem csinal semmit)

(#489) ChRiS_RS válasza bsh (#487) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Baaaa....!!! Ennyi eszem nem volt! :DDD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#490) bsh válasza VIC20 (#479) üzenetére


bsh
őstag

esetleg próbáld meg átállítani a windowsban a területi és nyelvi beállításokat magyarra, hátha az segít neki.

(#491) @rglaaf


@rglaaf
veterán

#484-re valaki :F

PSN:BiZzare_0 ️

(#492) bsh válasza @rglaaf (#491) üzenetére


bsh
őstag

hogy érted, hogy "ugyanannak a szolg.-nak a másik ftp-vel semmi gond"? másik ftp account, vagy ugyanaz az account másik ftp klienssel használva?
a 451-es hiba általában azt jelenti, hogy nincs írási jogod az adott könyvtárra.
tehát:
1, olyan névvel jelentkezel be, amivel van írási jogod is?
2, olyan könyvtárba próbálsz feltölteni, ahová lehet is írni?
3, van hely az ftp-n? nincs tele? nem használtad ki a rád kiszabott kvótát?

az is előfordulhat, hogy valamiért a tűzfal bekavar, úgyhogy azt is nézd meg, hogy a tc-t ne korlátozza semmilyen módon, és a 21-es ftp portot is nyisd meg.
ezenkívül érdemes megpróbálni aktív és passzív módban is a feltöltést, hátha az egyik megy.

(#493) PazsitZ válasza bsh (#492) üzenetére


PazsitZ
addikt

A passzív mód sokszor megoldja az ilyesmi problémákat :K

- http://pazsitz.hu -

(#494) khalox


khalox
őstag

Következő kínom van:

Egy csomószor használtam már a tc könyvtárszinkronizálás funkcióját, hogy pendrive-ról másoljak vinyóra (és megfordítva) megváltozott fájlokat egy ezervalahány fájlos könyvtárfából.
Az összehasonlítást dátum alapján végeztetem mindig, mert az újabbat akarom megtartani.

Minden szép és jó volt, egészen addig, amíg az opr. (WinXP SP2) gondolt egy szépet, és átállította a téi-nyári időszámítást szokás szerint...
Innétől a dátum szerinti összehasonlítás nem működik, mert azoknál az állományoknál, amik tök egyformák voltak, a vinyó fájljait mind egy órával későbbieknek látja...

És itt meg vagyok lőve, mert a tartalom szerinti az ugye 4GB-nál tetű lassú... újramásolni sem akarom az egészet (pláne, hogy nem tudom, akkor melyik verziót tartsam, és melyiket dobjam a fájlok közül...)

HELP.

(#495) khalox válasza khalox (#494) üzenetére


khalox
őstag

Senki? :(

(#496) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziaasztok!

egy kérdéssel fordulnék hozzátok!

filmeket töltünk egymástól a haverokkal total commander(FTP) segítségével!

Hogy tudnám azt beállítani,hogy ha rossz v hibás fájlt tölt le ne kérdezzen rá,hogy folytassa - e a letöltést,hanem automatikusan folytassa!
Bosszantó mert reggel elmek otthonról kijelölök vagy tíz filmet és egyet vagy kettőt tölt le ,mert mindig van egy két fájl amit kihagy és képtelen tovább menni automatikusan!Mindig nem ülhetek mellette és az 50 v 90 rarból 1-2-t kihagy azt könnyen pótolhatom!
jah természetesen wlanos adolog nálam és ezért vannak eek a hibák!!

Köszi a segítséget

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#497) IstexI


IstexI
tag

Hali!

Lenne pár kérdésem... Ha panelt váltok tc-ben akkor az inaktív panelre először rá kell klikkelni, hogy bele tudjak menni. Erről nem lehet lebeszélni?

Másik: a fenti toolbarra gombokat raktam amivel könyvtárakra lehet ugrani de az aktív ablakban nyitja meg. Nem lehetne rávenni, hogy csak a jobb vagy a bal panelen nyissa meg attól függetlenül menyik aktív? Ezt az egész akív panel baromságot kellen kiírtani belőle legfőképp.

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#498) kraftxld válasza Sickboy25 (#496) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Használj FlashFXP-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#499) Lenry


Lenry
félisten

van értelme állítgatni ezen a panelen a pufferméreteket?
egy 8MB és egy 16MB cache-el szerelt vinyóm van, mire érdemes beállítani, hogy a leggyorsabb legyen?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#500) Sn00k


Sn00k
veterán

HI!

Valaki megtudná mondani, hogy tudok kijelölni mindent egy adott mappában? Most jelenleg csak az insertel tudom ezt elvégezni, nem értem miért...
ASUS F5M-AP045 notim van, és itt a csillaggal nem akar müxeni a teljes kijelőlés , hiába van beállítva a működésnél ( szürka +) könyvtárakat is...

3njoy the Lif3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.