Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#901) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#900) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Mindig úgy futtatom, sőt feladatütemezőben úgy állítottam be, hogy a legmagasabb jogosultság szinten fusson... így nem nyafog az UAC.

(#902) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#890) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm, de van egy kis gond, történetesen hogy sajna hülye vagyok a parancssoros mókához. Nézegettem már a súgót de nem megy ez nekem, ezért kérdeztem, hátha meg tudjátok mondani az okosat. :B
Másrészt a példád nálam nem működik: a parancssor felvillan majd eltűnik, de semmit nem csinál. :F

(#891) Sk8erPeter!
Bár nem sokat használom a jobbklikkes menüt nálam sosem omlott össze. Igaz én a Program Filesba telepítettem. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#903) Sk8erPeter válasza canniball (#902) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, Fire/SOUL/CD is erre hívta fel a figyelmem, hogy ez problémák forrása lehet.

Már azt is tudom, mi az a "szpáttyolás", mondta, hogy az orosz "спать" szóból kreálta... :DD
________________________________

Most próbálgatom a SpeedCommander 13 x64-es változatát, és eddig csak pozitív tapasztalataim vannak a programmal kapcsolatban. Gyors, könnyen kezelhető. Bár több helyet foglal, mint a Total Commander. Nálam most a TC könyvtárában lévő dolgok 6,30 MB-ot foglalnak, a SpeedCommander 26,5 MB-ot. Viszont ebből legalább van 64 bites. :) Az FTP-kapcsolódás is mintha picit gyorsabb lenne (bár az nem tudom, mitől). Lehet, hogy mégis van alternatíva TC-re? :D
Csak az a baj ezekkel a jól kezelhető, kényelmes fájlkezelőkkel, hogy nem készítik el Linuxra. :( Linux alatt pedig még egy fájlkezelővel sem voltam olyan elégedett, mint a TC-vel. Mindegyikből hiányzik valami, ami ebben megvan, VAGY ha mégis funkciógazdag, akkor kényelmetlen a kezelőfelülete (próbálkoztam többek közt Krusaderrel, Gnome Commanderrel, és még más progikkal, ami most nem jut eszembe). Linux alatt az mc, vagyis a Midnight Commander amúgy jó móka, totálisan a Norton Commander másolata, kicsit nosztalgikus érzés használni. :DD
Ha valaki amúgy tud jó alternatívát TC-re Linuxhoz, akkor az ne tartsa magában. :)

Sk8erPeter

(#904) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#890) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha van Program Files (x86) mappád, akkor ezek szerint 64 bites oprendszered van. Akkó' meg mé' nem 64 bitest használsz a 7-Zipből? :D Nagyon jelentős a különbség a 32 biteshez képest, jóval gyorsabb - szerintem.

Sk8erPeter

(#905) canniball válasza Sk8erPeter (#903) üzenetére


canniball
nagyúr

Láttam hogy Fire szólt, ezért is írtam hogy tudd: lehet én emiatt nem tapasztaltam a problémát.

спать:
Ismerős volt csak nem tudtam honnan... Hiába voltam jó németből és angolból az orosz nyelv valahogy nem tudta belopni magát a szívembe. :N

SpeedCommander:
Lehet láma kérdés de miben jobb egy 64bites változat mint a 32bites? Utóbbi is fut x64-en, nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#906) #65675776 válasza canniball (#905) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a 32 bites nem használja a ki a 64 bit adta előnyöket, mint az egy órajel alatt feldolgozható ~2x adatmennyiséget (ami streamfeldolgozásnál igencsak jól tud jönni), vagy mondjuk a szélesebb regisztereket.

(#907) Sk8erPeter válasza canniball (#905) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

daa-raa közben megírta a pontos választ, még pluszban hozzátenném, hogy saját tapasztalat alapján már a Photoshop és a 7-Zip (és úgy általában pl. a tömörítőprogramok) 64 bites változata is jól érzékelhetően gyorsabban végzi a dolgát. Még videótömörítést pl. nem próbáltam, arra kíváncsi vagyok, mekkora lesz az észrevehető különbség.
Persze ez elsősorban többek közt pl. designereknek, videószerkesztőknek, CAD-szoftvereket használó tervezőknek, stb. jön igazán jól, mert nekik nagyon nem mindegy, mennyi idő alatt készül el az adott munka. És azért a komolyabbb szoftvereket elkészítik 64 bites változatban is.

-----------------------------
Amúgy azért az gáz, ha a TC attól meghülyül, hogy nem a Program Files könyvtárba telepítették, hanem tök máshova. Akkor azért külön gratuláció a szoftverfejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#908) canniball


canniball
nagyúr

Az említett programoknál OK, de most egy "egyszeri" fájlkezelőről beszélünk; annál nem mindegy?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#909) Sk8erPeter válasza canniball (#908) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen az az "egyszeri" fájlkezelő? :F

Sk8erPeter

(#910) canniball válasza Sk8erPeter (#909) üzenetére


canniball
nagyúr

Olyan mint az egyszeri paraszt legény. :D Értsd: nem olyan bonyolult feladatokat végez mint pl. az általatok említett videószerkesztés, fotosopolás, tervezés stb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#911) Sk8erPeter válasza canniball (#910) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy nem olyan összetett a feladata, mint mondjuk egy videóvágó programnak, de bizonyos műveleteket akkor is gyorsabban tud elvégezni, ha jól van megírva 64 bitre. Épp azért, amit daa-raa mondott.

Sk8erPeter

(#912) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#902) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos ilyen feladatok elvégzése, szinte minden esetben parancssoros/kapcsolós/paraméteres "játékkal" oldható meg. A 7Zip ebből a szempontból "rossz", mert a GUI változata nem kezeli a parancsokat(mint pl Winrar)

Amit korábban adtam "kódot", annak működnie kell,(nem villanhat fel csak egy pillanatra) ha nem akkor 3 dolog lehet
1. Könyvtáron állsz
2. Fájlon állsz, de olyan kicsi a mérete, hogy egy pillanat alatt végzett vele
3. mégsem jól írtad be, amit képben adtam

Sk8erPeter
Azért nem használom a 7zip 64 bites változatát, mert amúgy sem használom, csak canniball kérdése kapcsán tettem fel.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#913) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#912) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban rosszul állítottam be :B : csak a kapcsolók sorát néztem és elkerülte a figyelmem az Induló mappa sor; kitöröltem a tartalmát így már működik...az is amit én sakkozgattam. :C
Két bánatom viszont még mindig lenne:
1. El lehet valahogy érni hogy kis méretben fusson?
2. A parancssorban sajnos sehogy sem jelzi hogy hol tart a művelet; van esetleg bármi megoldás arra hogy jelezze ha végzett?

Sk8erPeter&daa-raa!
Nem mondom hogy teljesen zöld, de elhiszem. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#914) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A két bánatodra igyál valamit, mert a 7Zip-el nem tudom megoldani. :N
De ha már itt tarunk, akkor nem mindegy hogy Winrar vagy 7zip, ugyis ZIP-be akarsz csomagolni? A Winrar-ral legalább megoldható a "bánatod" is... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#915) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#914) üzenetére


canniball
nagyúr

"A két bánatodra igyál valamit..."
Az elsőt megoldottam az Ikonméretben fut opcióval. A másodikra meg akkor nyitok egy sört. :D

"...nem mindegy hogy Winrar vagy 7zip, ugyis ZIP-be akarsz csomagolni?"
Egyrészt a Winrar ha jól tudom fizetős, a 7zip pedig ingyenes. Másrészt nem becsomagolni akarok, hanem kicsomagolni, az meg ugye nem feltétlenül .zip. :)

Köszönöm a segítséget!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#916) kraftxld válasza canniball (#915) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én úgy szoktam, hogy a tömörítőknél beállítom a TC-nek a winrar.exe-t a program files-ből, hogy azt használja kicsomagolásra, majd alt+f9-re mindig kitömöríti szépen. A winrar pedig akkor is működik ha lejárt a trial.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#917) Sk8erPeter válasza kraftxld (#916) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De egyébként a beépítettel is simán jó az Alt+F9, most nem is nagyon értem a problémát... :F
canniball, a beépítettel az Alt+F9 mé' nem jó? :D

Sk8erPeter

(#918) canniball válasza kraftxld (#916) üzenetére


canniball
nagyúr

"A winrar pedig akkor is működik ha lejárt a trial."
Ezt nem tudtam...

(#917) Sk8erPeter!
Azé' me' az a másik oldalra csomagol ki, nekem meg ugyanarra a panelra van nyavalyám. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#919) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azért leírom, hátha mégis lesz kedved kipróbálni a Winrar-t... ;]
(Amin állsz épp, azt tömöríti ki, ugyanazon könyvtárba)

1. A Winrar ezeket a formátumokat kezeli: [link]
2. Így kell beállítani TC-ben: [link] (Ez épp x64-es Winrar, ezért más az útvonala)
3. Az -ibck kapcsoló miatt a háttérben fut majd a Winrar, ezért kicsiben lesz a taskban, de szemmel is ellenőrizhető, épp hol tart, valamint ha fölé viszed az egérkurzort, akkor pontosan is kiírja %-ban. [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#920) Sk8erPeter válasza canniball (#918) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mielőtt végleg megtérítenek a WinRAR-ra, és ha nem oltári méretű fájlokat szeretnél kibontogatni, aminek a haladását nyomon szeretnéd követni, akkor egyszerűen megoldható a dolog a 7-Zippel is:
7-Zip Kibontás ide parancsa Eszköztárról TC-ből

c:\Program Files\7-Zip\7z.exe
e %N

Adj meg valami ikont, és kész.
Ez az adott könyvtárba bontja ki a zip fájl tartalmát.
Kipróbáltam, működik. :K

Ez az oldal igen hasznos a paraméterek megadásához:
http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Buttonbar#Parameter:
Innen sokat lehet puskázni! :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#921) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#920) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja meg persze ajánlott a 7-Zip súgóját is nézegetni, meg parancssorban (Start-Futtatás-cmd) elindítani a 7z.exe-t, és megnézni a felajánlott paramétereket.
Itt vannak gyakorlati példák is (persze a súgóban is találhatók): [link]

Az előző hsz.-emet korrigálnám: ebben is simán nyomon lehet követni a kitömörítési folyamatot.
Tehát nyugodtan maradhatsz az ingyenes 7-Zipnél, canniball! :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#922) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#919) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm, most már tudom ha szükségem lenne rá hol keressem. :)

Sk8erPeter!
c:\Program Files\7-Zip\7z.exe
e %N

Pont így állítottam be. :K

"Az előző hsz.-emet korrigálnám: ebben is simán nyomon lehet követni a kitömörítési folyamatot."
De csak a GUI verzióban, a parancssorosban sajna nem. Vagy esetleg ebben is sikerült megoldanod?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#923) Sk8erPeter válasza canniball (#922) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen! :K
Ráadásul nagyon egyszerű: pontosan ugyanezekkel a paraméterekkel, 7z.exe helyett a 7zG.exe fájlt add meg elérési útként, és máris grafikus felületen fogod látni az egész kitömörítési folyamatot!
A file végén szereplő G a GUI (Graphical User Interface - grafikus felhasználói felület) rövidítése. :)

7-Zip GUI a TC Eszköztáron

7-Zip GUI progress bar

Sk8erPeter

(#924) karlkani


karlkani
aktív tag

Ha már ennyire benne vagytok a tömörítésben, azt hogyan tudnám megoldani, hogy a ne az aktuális mappába csomagoljon ki-be, hanem oda, ahol a másik ablak nyitva van (csak winrar érdekel)?

(#925) Gorneck


Gorneck
titán

Kérdés...mert aszhem van ilyen...csak nem találom hol...szóval a jobb felső sarokban látható két gombot, hogy lehet kikapcsolna vagyis nem legyen ott...

Gorneck#1239

(#926) Fire/SOUL/CD válasza Gorneck (#925) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Beállítás/általános beállítás/ bal oldalon megjelenítés
legördülő lemezegységlista elől pipa kiszed

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#927) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#926) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sztem ezt benézted, neki nem a legördülővel van baja hanem a \ jellel és a .. -al amikkel visszább tud lépni mappákba de godnolom nem használja, ezek a meghajtok után vannak a lemezegység gombsornál, fizikai meghajtok majd hálózati meghajtok és a végén ezek a jelek amiket irtam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#928) localhost válasza sfdrakex (#927) üzenetére


localhost
Közösségépítő

de fire megoldása megfelel a gyári specifikációnak... végülis nem lesz ott jobb oldalt a két ikon.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#929) sfdrakex válasza localhost (#928) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem akkor tünik el a 2 ikon ha a lemezegység gombsort kapcsolom ki, a legördülőnél Akor is eltünik,. de ha bekapcsolja a lemezegység gombsort, anna ka végénél is ott vannak, szóval ha akar kint meghajtó ikonokat, vagy legördülő sort a felsősorban akkor ott lesz mindenképpen szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#930) Gorneck válasza Fire/SOUL/CD (#926) üzenetére


Gorneck
titán

Igen...de ez csak fél megoldás...

sfdrakex: Pontosan azok és szeretném ha nem lennének ott...mert így a gombsoron jelenik meg a hálózati ikon után...speedcommanderben szépen ki lehet gyakni...de ebben ezek szerint nincs ilyen...

Gorneck#1239

(#931) sfdrakex válasza Gorneck (#930) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Átnéztem amit lehetett nem találtam benne én se olyat hoyg külön csak azokat kikapcsolni, bár engem eddig sose zavart, elfér ott.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#932) Gorneck válasza sfdrakex (#931) üzenetére


Gorneck
titán

Mind1...hagytam a legördülőt...ott legalább normálisan néz ki az egész, mint gombsorral...nem találtam jobbnak az SC-t...leszámítva, hogy full x64es...

Gorneck#1239

(#933) Fire/SOUL/CD válasza Gorneck (#930) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Fél kérdésre, ez a megoldás ;] Ha leírtad volna korábban is, hogy zavar "mert így a gombsoron jelenik meg a hálózati ikon után", akkor nyilván nem ezt a választ adtam volna. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#934) Gorneck válasza Fire/SOUL/CD (#933) üzenetére


Gorneck
titán

Ez csak kiduma... :P ;]
"jobb felső sarokban látható két gombot" ennél egyértelműbben már nem lehet megírni, hogy nem egy teljes sort akarok onnét kiszedni, hanem a sornak azon két elemét... :)

Gorneck#1239

(#935) localhost válasza Gorneck (#934) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én fire megoldására bólintok! Az Ő megoldása kiszedi onnan a jobb felső sarokból a két ikont (igaz, hogy máshová meg odateszi :)) )

Ebből már nem jössz ki jól! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#936) Gorneck válasza localhost (#935) üzenetére


Gorneck
titán

Nem megoldás a kérdésemre továbbra sem...de mivel nincs megoldás így el kell viselnem azt a két rüszü két plusz gombot...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#937) canniball válasza Sk8erPeter (#923) üzenetére


canniball
nagyúr

Wow! :R A 7z.exe és a 7zG.exe közti különbség megvan, de azt hittem/hittük ezzel nem megy. Tévedni emberi dolog - mondta a sün... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#938) karlkani


karlkani
aktív tag

Erre nincs valami ötletetek? Egy kattintásos kellene... ugyan ott a TC beépítettje, de annál már kettőt kell kattintani. A tömörítés és a kicsomagolás az aktuális mappába az már megvan, bár a tömörítésnél módosítottam a paramétert (ha nem egy szó a fájl, mappa neve, csak az elsőt használja...a %O helyett "%O"-t írtam)

a "%O"".rar" %N

(#939) sfdrakex válasza karlkani (#938) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

enter tcben és F5 el kimásolod ami benne van akkor kibontja oda ami a másik oldalon nyitva van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#940) canniball válasza karlkani (#938) üzenetére


canniball
nagyúr

"Erre nincs valami ötletetek? Egy kattintásos kellene..."
Én ha elindítom az Eszköztárba építettet az a másik panelben megnyitott mappába csomagol ki ("gyárilag" ilyen, nem állítgattam semmit). És egy kattintás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#941) karlkani válasza sfdrakex (#939) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ez oké, így szoktam általában én is, de egyszerűbb, gyorsabb lenne egy kattnintással megoldani...

(#940) canniball

Ez két kattintás:
- Eszköztár ikonra
- Majd az OK gombra (vagy Enter)

Olyan kellene, mint amit az aktuális mappába készít. Ráállok a mappára, fájlra, kattintok az eszköztáron levő ikonra. Nem kérdez semmit, készül a tömörített állomány (azonos névvel), vagy a tömörített állományt bontja ki.

(#942) canniball válasza karlkani (#941) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ez két kattintás:"
Igazad van. :B

"Olyan kellene..."
A súgóban csak olyan paramétert találtam amellyel egy fix mappa adható meg, amivel a másik panel olyat sajna nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#944) karlkani válasza canniball (#942) üzenetére


karlkani
aktív tag

Én sem találtam erre utalást a súgóban... azért kérdeztem, hátha tud valaki megoldást. Akkor marad a két kattintásos történet. Azért köszönöm, hogy utána néztél! :)

(#945) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#944) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Winrar - egy kattintásos betömörítés az ellenkező panel útvonalába
Winrar - egy kattintásos kitömörítés az ellenkező panel útvonalába

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#946) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#945) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy fontos dolog lemaradt. Szóval én elég allergiás vagyok a fájlnevekben szereplő karakterekre, ezért saját készítésű progit használok ezek kiküszöbölésére, különös tekintettel a SPACE-re. Nálam ilyen nem fordulhat elő.
Nos, ha nálad vannak olyan fájlnevek(és legtöbb usernél ez az alap :DDD ), amikben szóköz van, akkor a korábban adott linkben(csak a betömörítés esetén) cseréld ki a paramétersort erre: a "%T%O.rar" %N

Így "szabálytalan" fájlneveket is betömörít, mert ha a korábban linkelt paramétersort használod(a %T%O".rar" %N), akkor az első szóköznél levágja a fájlnevet, és hibalista készül, bár maga a betömörítés lezajlik helyesen.
pl ez egy rar lesz mappát/fájlt ez.rar néven fog becsomagolni, míg a most adott módosítással meg ez egy rar lesz.rar néven.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#947) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#946) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! :R
A fájloknál is van szóköz (bár nem mindegyiknél), de a mappaneveknél mindenhol. Így szoktam meg, s ezen nem is akarok változtatni...

Végre, tömöríthetek, kicsomagolhatok egy kattintással, a másik oldalra... :DD

Nélküled nem jött volna össze, köszönöm még egyszer!

Üdv.: karlkani

(#948) Sk8erPeter válasza Gorneck (#936) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amúgy miért zavar? De most komolyan. :D Elrontja a dizájnt, vagy mi? :DDD

Sk8erPeter

(#949) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#945) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, ezt elsőre nem vágtam le, a %T-től dobja igazából a másik panelra?
"%N: places the filename under the cursor into the command line."
"%T: inserts the current target path. Especially useful for packers."
"%O: places the current filename without extension into the command line."

a %T%O".rar" %N
Tehát a betömörítésnél csak megadod a "célhely" elérési útját kiterjesztés nélkül, mögédobod a rart, és megmondod, hogy a "kurzor alatti" fájlnév (fájlnevek) legyen(ek) az áldozat(ok).

x %N *.* %T
Itt pedig úgy bontod ki, hogy megadod neki a "kurzor alatti" fájlnevet, majd ebből mindent kibont az aktuális célhelyre.

Remélem jól értelmezem. Akkor a %T ebben az esetben mindig a másik panel lesz?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#950) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#949) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, teljesen jól értelmezed. :K
Minden parancssoros alkalmazásnál használható, csak tudni kell, hogy pl az adott tömörítő progi milyen szintaktikát használ pl esetünkben be- és kitömörítéshez.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.