Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#601) vagamo


vagamo
őstag

Üdv! Lenne egy olyan gondom, hogy ha rábökök a vezérlőpultra a TC UP 4.3 indul el és az ablakában látható a vezérlőpult menüi/mappái. Hogy tudom visszaállítani az eredeti állapotra?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#602) harley


harley
senior tag

üdv

olyan gondom van, hogy egy jpg fájlra rákkatintva azt írja ki, hogy programfutási hiba.

eddig ezt nem csinálta.

egy képet sem tud megnyitni a TC.

mi lehet a gond?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#603) Ramius válasza harley (#602) üzenetére


Ramius
őstag

A fájltársítás nem lett elállítva?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#604) harley válasza Ramius (#603) üzenetére


harley
senior tag

nem tudok róla.

sajátgépben megnyitja a képeket.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#605) harley


harley
senior tag

de most azt tapasztalom, hogy az e-mailben küldött jpg fájlt sem nyitja meg, csak ha kiválasztom a listából a programot ami megnyitja..

mi a túró lehet???

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#606) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok, az lenne a problémám,hogy Total Commanderben ( UP 4.1 és a 7-es vezióban is ) nem tudok FTP-ről letölteni. Azt írja ki,hogy "hibás letöltött fájl". - A könyvtárszerkezetet létrehozza, ha kell, de amint elkezdené a tényleges adatot másolni, ezt a hibaüzenetet kapom. Miért? Állítgattam már a beállításokon, kikapcsoltam a tűzfalat ( előtte csak szabad utat engedtem neki ) és FlashFXP-vel is próbáltam, ott ugyan ez, csak nem kapok hibaablakot, egyszerűen képtelen letölteni. Meg tudná vki mondani,hogy mi a probléma oka?

[ Szerkesztve ]

(#607) Reac^


Reac^
őstag

Valaki tud segíteni abban, hogy amikor egy mappa méretére vagyok kiváncsi megákban irja ki az értéket. Nyomok 1 space-t és kiirja ugye, de nekem otthon bájtokban(vagymiban). Viszont 1 másik helyen láttam, hogy M-ben irja. Sehol nem találtam erre vonatkozó beállítást :O

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#608) PazsitZ válasza Reac^ (#607) üzenetére


PazsitZ
addikt

Általános beállítások/fájlablak menüpont
Méret kijelző dynamic (x k/M/G)
és ezt is átállíthatod:
Fejléc/lábléc dynamic (x.x k/M/G)

- http://pazsitz.hu -

(#609) Reac^ válasza PazsitZ (#608) üzenetére


Reac^
őstag

Kösssz :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#610) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

Meglehet oldani azt a problémát TC 7.04a-ban, hogy a lomtár kint legyen az eszköztáron?

(#611) Lenry válasza anri-ur (#610) üzenetére


Lenry
félisten

jobb klikk az eszköztáron módosítás, hozzáadsz egy újat, és a "Parancs" melletti kis nyalókára kattintva kikeresed a cm_OpenRecycled-et

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#612) anri-ur válasza Lenry (#611) üzenetére


anri-ur
tag

Köszi! :)

(#613) drpele


drpele
senior tag

Adatbázis backupra keresek automatizálható megoldást.

Jelenleg xcopy-s batch script-et használunk, de ha ugyanazt az adatbázist TC-vel mentem le, akkor 4X olyan gyorsan lefut a másolás.

Nem lehet a TC-t parancssorból vezérelni, s így automatizálni a másolást?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#614) kraftxld válasza drpele (#613) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen adatbázisról van szó? Szinte kizárt, hogy ne lenne hozzá rendes backup megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#615) drpele válasza kraftxld (#614) üzenetére


drpele
senior tag

Pervasive (V10) adatbázis, 25-30 giga körüli mérettel.
De a könyvtársturktúrában van sok olyan file is (JPEG-ek,TIF-ek,TXT-k, stb.) amik nem BLOB-ban vannak tárolva.

(Nap)Zárás közben kétszer is le kell menteni (részlegesen) az adatokat és az Xcopy-s script nagyon bevált (nem lehet futtatás előtt-közben-után semmit sem félrenyomni), de a TC-hez képest baromi lassú.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#616) kraftxld válasza drpele (#615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt nem adták hozzá?
[link]

Amúgy a robocopy az xcopy utódja, szeirntem sokkal jobban lehet használni, és 99%,hogy gyorsabb is [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#617) drpele válasza kraftxld (#616) üzenetére


drpele
senior tag

Sajnos semmilyen backup software-t nem adtak hozzá.

Köszönöm, jövő héten kipróbáljuk a robocopy-t.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#618) kraftxld válasza drpele (#617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha meg naponta 2x kell menteni, akkor ugye másodjára csak differenciális vagy inkrementális backup fut?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#619) drpele válasza kraftxld (#618) üzenetére


drpele
senior tag

A visszatölthetőség biztosítása érdekében a második mentés is full backup, jelenleg xcopy-val. A héten kipróbáljuk a robocopy-t.

(Egyébként van differenciális (rsync) és DLT backup-unk is.)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#620) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül mitől lehet az, hogy a total commander vista alatt nem lát bizonyos mappákat?

Nézzétek:

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#621) Sonja


Sonja
veterán

Ha egy file-on a jobb gombos menűből a Küldés -> Bluetooth-eszköz opciót választom, akkor az alant látható kép fogad. Ha viszont az Intézőből hívom elő ugyan így az opciót, akkor szépen bejön a bluetoot-os küldés. Lehet ez ellen tenni valamit? :F

TC verzió: 7.04a 32bit, az OS: Vista Ultimate SP1 x64

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#622) rup1u5


rup1u5
nagyúr

freewebes ftp-re szeretnék feltölteni de mikor másolnám kiirja hogy a fájl nem olvasható.
bármit próbálok másolni ezt kapom. mi lehet az oka?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#623) kraftxld válasza rup1u5 (#622) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj inkább flashfxp-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#624) Dexter68


Dexter68
addikt

Azt hol lehet beállítani, hogy másolásnál ne csak az adott fájl másolási sebességét mutassa, hanem azt is, hogy az egész művelet hol tart? (A gyerekem gépén bezzeg úgy van, de arra is én tettem TC-t :DDD )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#625) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Valakinek van ötelete hogy a 7.04a-s verzióű totalcmd-nél könyvtár másolásnál miért nem másolja át (tartja meg) a könyvtár eredeti idejét?

A beállírásoknál be van pipálva a könyvtár másolási dátum/idő és persze el is lett mentve :-)

(#626) Gorneck válasza LLKobe (#620) üzenetére


Gorneck
titán

x64? Nincs rendes natív x64 támogatása...[link]

Gorneck#1239

(#627) fricc_ válasza Gorneck (#626) üzenetére


fricc_
tag

32 bit Xp proffesional

(#628) anri-ur válasza fricc_ (#627) üzenetére


anri-ur
tag

:F

[ Szerkesztve ]

(#629) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!Megmondaná valaki hogy tudok egy 6gigás képfájt kettébontani? 2db dvd5-re akarom rárakni.Fájldarabolásnál a max.méret csak 700mb.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#630) kraftxld válasza manutdzoli (#629) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tömörítsd be winrarral, hozzáadva egy kis recovery recordot, hogy később hiba esetén is kitömöríthetö legyen. Valamint állítsd be, hogy 4 700 000 000 byte-onként daraboljon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#631) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

FTP-re kell felraknom 4000 fájlt. Mindegyik pár kilobájtos csak, összesen 15 mega.
Az a gáz, hogy 10-15 perenként "connection lost"-ot ír ki, és ha folytatom, megint ezt csinálja. Után amég hamarabb.
Olyan érzésem van, mintha minden egyes file után újracsatlakozna, legalábbis minden file után pörögnek a feliratok...
Minden tárhellyel ez a helyzet. A net egy 2 megás ADSL router mögül, fix IP-vel.

Látott már valaki ilyet? Mi lehet a baj? Hazsnáljak mást? Mit javasoltok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#632) Bici válasza Bici (#631) üzenetére


Bici
félisten

A FileZilla megoldotta a dolgot. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#633) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

1,Azt tudja-e valaki hogy másolásnál hogyan lehet sorba állítani a másolási ablakokat?

2,Milyen parancs-sort kell beírnom ahhoz, hogy a C-n levő összes pdf fájlt a D-n levő temp mappábba helyezze át?

:R

Aláírás

(#634) PazsitZ válasza kapcs-ford (#633) üzenetére


PazsitZ
addikt

1. F5 majd F2 és egy ablakban sorba állítja és sorban másolja őket.

2. parancssorban, hogy keressen is meg másoljon, így hirtelen nincs őtletem, de
total commanderben rákeresel: *.pdf,
keresés végén megnyomod az ablakba gombot
Majd kijelölöd őket és átmásolod

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#635) kapcs-ford válasza PazsitZ (#634) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Köszi a gyors választ!

A pdf-eket nem másolni kellene hanem áthelyezni. :(

Aláírás

(#636) Gabás válasza kapcs-ford (#635) üzenetére


Gabás
addikt

hát akkor áthelyezed:)

(#637) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!
Azt hogy lehet megoldani, hogy ha belép az ember egy könyvtárba, akkor egy adott sztringet tartalmazó könyvtárnevet el lehessen rejteni :F vagy csak azok a dir-ek látszódjanak, amik egy bizonyos sztringet tartalmaznak :U

:R

(#638) Gabás válasza funkygee (#637) üzenetére


Gabás
addikt

legegyszerűbb, ha ALT+F7-el rákeresel a karakterekre

(#639) Sullivan


Sullivan
tag

meglehet azt oldani valahogy tc-ben hogy 1 forrásból másolok és egyszerre két vinyóra másolja, tehát a forrást csak egyszer olvassa és közben ezt egyszerre rakja két helyre (másolási idő csökkentés végett)
:F

(#640) Wasquez san


Wasquez san
csendes tag

Üdvözlet!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet e valahogyan átlátszóságot állítani, vagy csak létrehozni a TC-n belül?
Tulajdonképpen a fő ablakban akarom eltüntetni a "hátteret" és a desktopot nézni :)
Mindezt winxp alatt. Az se baj ha egy másik program által jön létre ez.
Előre is köszönve.

-=*.*=- cat domiation

(#641) Fire/SOUL/CD válasza Sullivan (#639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jelenleg nem. A 7.5-ös változat már tartalmazni fogja ezt az új funkciót, jelenleg tesztelés alatt van a TC. Ghisler mester még anno, a fórumon tavaszra ígérte a 7.5-ös változat megjelenését, én is várom már hogy kijöjjön...(mert hogy a tavasz már itt van :DDD )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#642) Pukii


Pukii
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a total commanderel:
Egyiknapról a másikra úgy ,hogy semmit sem állitotam át ahogy rákatintok az ikonjára az asztalon akkor eltunek az ikonok és a tálca az asztalról és nem történik semmi. Csak úgy futdom elinditani ,hogy jobb gomb futtatás másként és sima egyszerü felhasznaloként futatom.Minden más program tökéletesen müködik és probáltam letörölt virusirtóval is(nod32) szóval szerintem nem az okozza a problémát. Ha a total commander mapajaban megnyitok egy sima txt fájlt akkor is ugyanezt csinálja. Ujratelepitést probáltam már nem oldota meg.
Szóval megtudja valaki mondani ,hogy miért csinálja és ,hogy hogyan lehet megcsinálni?
Ja és XP t használok.
Előre is köszi.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#643) Flow


Flow
senior tag

Üdv!
Egy pendrive használata után az egyik gépen mindig intézőben nyílnak meg a mappák, mikor total commanderben kétszer rákattintunk, vagy entert nyomunk. Mitől lehet ez? vagy hol lehet átállítani?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#644) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Megjelent a 7.5 Beta 1. (pre-release változat), lehet tesztelni!

[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#645) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Erre valaki?
Előre is kösz! :R

Sk8erPeter

(#646) gmehesz


gmehesz
csendes tag

Sziasztok. Nem tudja vki, hogy mitől függ, hogy egy TC-rel létrehozott jelszavas zip file mikor kér jelszót a kicsomagolásnál? Ha egy adott felhasználóként adott gépen előszőr csomagolom ki, akkor kér ... de utána már nem. Ha viszem másik gépre - ott is csak első kicsomagoláskor kér.

[ Szerkesztve ]

(#647) Sk8erPeter válasza gmehesz (#646) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom ilyenkor tárolódik valahova, hogy beadtad a jelszót, registry-be vagy valami ilyesmi. De ez csak tipp.
Ha elsőre kér jelszót, az nyilván attól függ, hogy aki betömörítette, megadott-e jelszókérést. :D

Sk8erPeter

(#648) gmehesz válasza Sk8erPeter (#647) üzenetére


gmehesz
csendes tag

Igen - én tömörítettem direkt jelszóval és nekem jobb lenne ha mindig kérné a jelszót.

(#649) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ma bekapcsolom a gépet, és a Total Commander ikonjára kattintva minden eltűnik a monitorról (programok futnak tovább, zene sem akad meg), csak a háttér látszik egészben, majd kb. 3 mp után visszaáll minden a normálisra, de a program nem indul el. YourUninstallerrel leszedtem a TC-t, és megpróbáltam újratelepíteni, de a telepítő-fájlra kattintva ugyanaz történik! Ez úgy mégis mi az isten?
Újraindítás sem segített. Nem tudom van-e köze hozzá, de Ad-Aware-rel tegnap csináltam egy full scan-t, és a problémás objektumokat töröltem (de régebben akkor sem volt ilyen gond). Nod-dal mélyreható vizsgálatot végeztem, de nem talált vírust...

Van esetleg valami ötletetek?

Köszi!

(#650) Angmar válasza Mauzes (#649) üzenetére


Angmar
tag

Én is pont ezzel küzdük (kb. 20 perce jelentkezet), ha juttok valamire megirom (Lehet egy új vírus első áldozatai vagyunk :D)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.