Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#51) vicces válasza shev7 (#50) üzenetére


vicces
addikt

hát az lesz.

:)

(#52) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nincs total commanderhez olyan plugin, ami felismeri az ntfs partíciót?

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#53) Bazsesz válasza Bazsesz (#52) üzenetére


Bazsesz
őstag

Találtam, köszönöm!

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#54) moonman válasza Bazsesz (#52) üzenetére


moonman
titán

hogy micsinál?

(#55) VladimirR válasza moonman (#54) üzenetére


VladimirR
nagyúr

imho erre gondolt: Bővebben: link - az utolso

(#56) moonman válasza VladimirR (#55) üzenetére


moonman
titán

jahogy 9x alól :) ezért néztem...

(#57) kodani


kodani
tag

A TOTÁL COMMANDER MÁSHOGY MŰKÖDIK XP ALATT MINT WIN98 ALATT??

Sziasztok! Hogy van ez........? A Total Commander belső ZIP tömörítőjével letömörítettem win98 alatt egy csomó file-t és levédtem jelszóval. Win98 alatt tökéletesen működik, hogy kattintok a ''Kicsomagol és futtat''-ra, bekéri a jelszót és megnyitja a file-t. Xp alatt meg ugyanez a total commander, ugyanezt a file-t nem nyitja meg hanem a jelszó bekérése után kivág azzal a hibaüzenettel, hogy ''Nem találom a külső tömörítő programot! Telepítsd és állítsd be, hogy kezelni tudd ezt a tömörített fájlt.''

Xp alatt valamit máshogy kell beállítani?

(#58) moonman válasza kodani (#57) üzenetére


moonman
titán

XP-n lévő commanderben is belső zip tömörítő van beállítva? ugyanaz a commander van mindkét gépen?

(#59) kodani válasza moonman (#58) üzenetére


kodani
tag

Mind a kettőben minden ugyanúgy van beállítva és ugyanaz a commander........ hát pont ezen lepődtem meg, ,hogy XP alatt nem mükszik.

Nem tudod mi lehet a hiba? :O

(#60) moonman válasza kodani (#59) üzenetére


moonman
titán

használom én is ugyanazt a példányt ugyanúgy konfigolva (saját telepítőt csináltam hozzá) és nem találkoztam ilyen problémával. talán mégis van valami különbség a két rendszer között.

(#61) kodani válasza moonman (#60) üzenetére


kodani
tag

Bocs, nem tudom mennyire voltam világos de a probléma kizárólag akkor áll fenn ha jelszóval védett ZIP file-ról van szó.

Ha csak simán kitömöríteni akarok egy tömörített állományt akkor probléma nélkül kibontja. Ellenben ha a file jelszóval védett akkor a jelszó bekérése után kiírja, hogy ''Nem találom a külső tömörítő programot!''

Ilyet ki látott már.......? :(

(#62) ballington válasza kodani (#61) üzenetére


ballington
addikt

Én még sosem.

Próbálj külsőt

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#63) Fauszt


Fauszt
senior tag

Bővebben: link
Ezzel elvileg (többek közt) win98 alatt lehet olvasni az ntfs particiókat. Valakinek sikerült már? Mert nekem akar működni, amikor megadom neki ezt az fs plugint, azt írja ki, hogy hiányzik az io.vxd, holott ott van az is...:F

(#64) VladimirR válasza Fauszt (#63) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem w98 alol mukodott, de most meg akartam nezni xpsp2 alol is es dobalja az access violation-t, pedig a honlap alapjan 2k/xp/2k3 apatt is mukodnie kellene egyes funkcioinak :F

(#65) Fauszt válasza VladimirR (#64) üzenetére


Fauszt
senior tag

Már 2 gépen is próbáltam, az egyiken win98, a másikon win98SE, de mindkettőn ugyanez. És amikor neked működött gyorsan olvasta az ntfs-t, mint a fat32-t?

(#66) VladimirR válasza Fauszt (#65) üzenetére


VladimirR
nagyúr

annyira nem hasznaltam, csak erdekessegkeppen megneztem, igy a sebessegere nem emlekszem mar
viszont ha jol remlik ez volt azon keves megoldasok egyike, ami mnormalisan latta a 72G-s particiomat

(#67) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hol tudom beallitani a TC-be (6.03), hogy a könyvtarakat is tudjam rendezni mondjuk datum v. meret szerint?

(#68) Dilikutya válasza Blackmate (#67) üzenetére


Dilikutya
félisten

[kép]

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#69) Blackmate válasza Dilikutya (#68) üzenetére


Blackmate
senior tag

öö nem franko, lehetne egy linket?
MOD:hülye vagyok, megoldva :D

[Szerkesztve]

(#70) L3zl13 válasza Blackmate (#67) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Beállítások/Általános beállítások/Megjelenítés/Képernyő/Könyvtár rendezése

Feltéve, hogy magyarra van állítva.

Aki hülye, haljon meg!

(#71) Kovacsgabor


Kovacsgabor
tag

cső

nem működik a TC 6.03. Kb. fél évig jó volt, most meg kétnaponta újra kell telepíteni. rákattintok kétszer az ikonra, és egyszerűen nem indul.:(((

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#72) 8472 válasza Kovacsgabor (#71) üzenetére


8472
aktív tag

Másik verzióval is ilyen? TC 6.51-et próbáld ki.

JESZ OKÉ

(#73) ollie válasza Kovacsgabor (#71) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez tuti oprendszer hiba lehet.

***

(#74) Kovacsgabor


Kovacsgabor
tag

már közben volt egy formázás is.:(
semmi haszna:(

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#75) ollie válasza Kovacsgabor (#74) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kipróbáltad a legújabb TC-t is?

***

(#76) Kovacsgabor válasza ollie (#75) üzenetére


Kovacsgabor
tag

nem. még nem . de most letöltöm.

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#77) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ezt a plugin-t tudja valaki, hogy hogyan kell használni? : Bővebben: link

Gyakorlatilag sok avi fájl infoját (hossz, codec, bitráta, felbontás) akarom kilistázni.

(#78) Calogero válasza Blackmate (#77) üzenetére


Calogero
addikt

Beallitasok -> Altalanos beallitasok -> Egyedi oszlopok -> Uj
Es ott beallitod hogy mi jelenjen meg
Ha kesz vagy akkor Nezet -> Egyedi oszlopbeallitas

(#79) Blackmate válasza Calogero (#78) üzenetére


Blackmate
senior tag

WOW! THX!

(#80) VladimirR válasza Blackmate (#77) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: telepited a plugin-t - ezt megteheted automatikus telepitessel is (6.50-tol, ha belepsz a tomoritett allomanyba, felajanlja, hogy telepiti magatol), vagy telepitheted egyenileg is (kicsomagolod ahova szeretned, configuration menu options menupontja, ott a plugins lap, majd azon a content plugins (.wxd) reszen belul a configure gomb -- itt az add gomb, megkeresed a filet, majd OK es ismet OK)
2: configuration menu options pontja, es kivalasztod a custom columns lapot -- itt a new gomb, ekkor felugrik egy ablak, amiben szerkeszteni tudod, hogy a szokaszo nev/kiterjesztes/meret/datum/attributumok elrendezes helyett mit szeretnel latni (alapertelmezeskent a nev/kiterjesztes van megadva) -- itt kattintassz az add column gombra, majd az ujonnan megjeleno sort kitoltod kezzel (nev/szelesseg/igazitas/tartalom) -- a tartalm mellett van egy kis + jel, amire ha raboksz, elougrik egy menu -- ebben a menuben van egy tc menupont, es jo esetben kell lennie egy media menupontnak is -- ez utobbira lesz sukseged, ebbol valogathatsz, hogy miket szeretnel latni a file neven es kiterjesztesen kivul - amiket irtal, az duration (ebbol van ketfele is, az elsonel valaszthatsz idoformatumot, a masodik ezredmasodpercben adja meg), compressor, bitrate es frame size (ezt akar teheted ket oszlopba is, ha a width es height pontokat valasztod) -- ha mindennel vegeztel, akkor OK, majd megint OK
3: elvileg ilyenkor a tc egybol alkalmazza is az aktiv panelre az uj oszlopelrendezest, de amennyiben ez nem tortenne meg, ugy az aktiv panelt a show menu custom column mode pontjan belul tudod kivalasztani, alapallapotba pedig a show menu full pontjaval hozod a tc-t

(#81) Blackmate válasza Calogero (#78) üzenetére


Blackmate
senior tag

Már csak 1 kérdésem lenne:

Amit így látok (egyedi oszlopot) azt hogyan tudom exportálni vmi txt fájlba?

(#82) twollah válasza Kovacsgabor (#71) üzenetére


twollah
nagyúr

Gondolom nem pont eppen jogtiszta a program.

(#83) Blackmate válasza VladimirR (#80) üzenetére


Blackmate
senior tag

Nagyon köszönöm VladimirR ! Esetleg még arra tudnál valamit mondani, hogy hogyan tudom txt-be exportálni az TC-ben látható egyedi oszlopomat?

(#84) VladimirR válasza Blackmate (#83) üzenetére


VladimirR
nagyúr

2 utat talaltam, de mindketotn megakadtam:
-az egyik, a mark menu save selection to file pontja, de ez csak a filenevet es a kiterjesztest menti
-a masik a file menu print pontjan belul a file list pont, de ezt meg nem tudom megnezni, mert nincs nyomtatom
ezekkel probalj meg ugyeskedni, hatha sikerul valami

(#85) bzoley válasza twollah (#82) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyon valószínű. Ha nem jól működik, akkor biztosan illegálisan beszerzett programról van szó. Azért érdekes, hogy nekem is szórakozott tavaly. Később kiderült, egy hibás plugin miatt.
Csak érdekesség képp: Bővebben: link
Bár ezt is csinálhattam Photoshoppal.

(#86) Szali


Szali
tag

Nekem is ugyanaz a gondom támadt, mint a kovacsgabor-nak, nem indul a TC.
Eddig 6.03a-t használtam, a hozzávaló regisztrációs kulcssal:) és több hónapja hibátlanul működött, sőt korábbi win reinstall előtt is így használtam. Kb egy hete csak TC reinstallall hajlandó elindulni, de egyszer, aztán gép újraindítás után már nem hajlandó reagálni. tööbször is újrainstaláltam, prűbáltam a 6.51 shareware-t is, de azzal is ugyanez a helyzet, az installt követő boot után már nem indul...
És már próbáltam úgy is, hogy rákerestem a registryben a ''ghisler'' szóra és az ilyen bejegyzéseket, tehát a Total bejegyzéseit kitöröltem, és úgy installáltam a shareware verziót, ''kulcs'' nélkül. semmi.

Itt már az én tudományomnak is vége van. Valaki tud valami okosat mondani, azon kívül, hogy biztos nem volt jogtiszta és azért nem fut?

Peace

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#87) Fauszt válasza Szali (#86) üzenetére


Fauszt
senior tag

vírus/spyware írtás csökkentett módban...

(#88) Szali


Szali
tag

Miért, van olyan vírus, ami specifikusan a TC-t támadja?
Minden más programom normálisan működik, csak a TC csinálja ezt.
Amúgy spyware írtás megvolt, volt 6-7, de csak a szokásosak, és azok is leírtódtak. ezek után is negatív, nem indul.:((

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#89) Fauszt válasza Szali (#88) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem tudom, de havernál ugyanez volt, gondolom azért a tc döglött be először, mert azt használjuk leggyakrabban.:) Itt egyébként a w32/jeefo vírus volt a ludas ha jól emlékszem.

(#90) Szali


Szali
tag

Igen, közben kiderült, nálam is Jeefo:(
de sikerült leírtani mind a 653 darabot, TC reinstall, és megy megint.:)

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#91) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok! azt szeretrném megkérdezni h hogyan lehet beállítani az ftp letöltés maximális sebességét? Most v6.51-et használok.

(#92) moonman válasza Peathee (#91) üzenetére


moonman
titán

külön folyamatként indítsd a letöltést, és a folyamatjelző ablakban alul meg tudod adni a max sebességhatárt.

(#93) Peathee válasza moonman (#92) üzenetére


Peathee
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, müködik is! :)

(#94) valaki100


valaki100
tag

Üdv!
Két partíció van a vinyómon. A rendszerpartíció összes könyvtára és hozzá tartozó fájlja megjelenik rendesen a TC-ben. De a másodlagos partíciónak csak a könyvtárai, a fájlok nem látszanak (nem törlődtek az biztos, mert az intézőben minden a helyén van). Mi történhetett? Hogy tudom visszaállítani?
:F

(#95) valaki100


valaki100
tag

up:F

(#96) moonman válasza valaki100 (#94) üzenetére


moonman
titán

ctrl+F10
?

(#97) shuttle


shuttle
tag

Szóval az a szitu,hogy a totalcommanderem 6.5 nem indul el egy idő után, újra kell mindig telepíteni.Mi lehet az oka? (XP pro)
Reinstall is volt , valami vírus ? Ha az hogy és mivel lehet le írtani ?
Köszi !

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#98) shuttle


shuttle
tag

na semmi tipp ? nem tudom leírtani a szemét vírusát .:O

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#99) Fauszt válasza shuttle (#97) üzenetére


Fauszt
senior tag

#86-tól olvasd...

(#100) shuttle válasza Fauszt (#99) üzenetére


shuttle
tag

Szia !

Természetesen olvastam , de arról nem szól a fáma , hogy mivel írtottatok . Nekem ez kellene . 3 írtóval próbálkoztam de egyik sem volt sikeres.:(
Mivel sikerült leírtani ?

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.