Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Felraktam egy FW WRT54GL re mi az alapértelmezett login pass?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#702) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

root / admin

(#703) golya87


golya87
őstag

Olvasgattam PXE szerver fronton és arra jutottam, hogy minden egyes rendszerhez külön PE részt kell csinálni. De számomra ez úgy jött le, hogy az ilyen live rendszerekhez kell csak. Mi van akkor, ha nekem a PXE szerver csak a DVD olvasó helyett kellene?
Az isofs.o ez mire való? Nem találtam semmi különöset róla, csak annyit, hogy ez lehet hogy ez jó lenne a fenti célomhoz.

(#704) golya87


golya87
őstag

A routerhez csatlakoztatott HDD fel van mountolva, DLNA server működik, SSH-n keresztül látom a vinyón lévő mappákat, de windows alól nem látok csak egy üres mappát, amit az admin felületen megadtam.
Ez mitől lehet?

(#705) Intruder2k5 válasza golya87 (#704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik mappát osztottad meg? Hova van mountolva a HDD?

(#706) golya87 válasza Intruder2k5 (#705) üzenetére


golya87
őstag

Partition 'opt' ext3 (1,003.66 MB / 999.60 MB free) is mounted on /opt
Partition 'sda2' swap (494.18 MB) is active
Partition 'sda3' ext3 (915.45 GB / 742.51 GB free) is mounted on /nas

És a /nas mappa van egy az egyben megosztva. Acc, jelszó jól lett megadva.

(#707) golya87 válasza golya87 (#706) üzenetére


golya87
őstag

Anno a mountolást az oldalad alapján csináltam, most újraindítottam a routert de semmi változás.
A DLNA szervert pl most délután Asus OPlay-ről nem találtam meg. Eddig csak a video mappát láttam, most meg csak pictures és music mappa volt.

Természetesen az asztali gépemről látszanak a mappák. Okozhatja a gondot, hogy a Win Server 2012 Ess saját domainben van?

[ Szerkesztve ]

(#708) Intruder2k5 válasza golya87 (#707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ezt nem tudom, de én még nem találkoztam ilyennel, hogy a samba megosztás helyett csak üres mappa látszódna! Mondjuk Windows szerverről bármit el tudok képzelni...

(#709) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismét egy újabb kiadás...

http://tomato.groov.pl/

[RELEASE] 107 - 2013-02-28

- Preliminary ChinaNet RG200E-CA support (RT-N branch, only for routers with changed CFE)
- StealthMode v0.3 (fixed turn on/off leds on RT-N16, add „leds guardian” to cru) (thx Monter)
- Gives another nice performance boost, for less than 100KB tradeoff after LZMA compression ( thx RMerlin)
- Ntfs-3g release 2013.1.13
- Increase TC_HTB_NUMPRIO to 10 (thx Toastman)
- Improvement in the appearance of the qos-classify ( thx Monter)
- Preliminary FiberHome HG320 ID/support (RT-N branch)
- Preliminary Catchtech CW-5358U ID/support ( RT-N branch)
- Add new miniVPN buildtype for router with 4MB flash
- Dnsmasq: update to 2.66TEST16 ( thx Kevin)
- Make remote HTTPS more secure ( use RSA 2048 key, use router name as CN)
- Miniupnpd: fix SIGUSR2 problem
* fix showing opened ports in GUI
* lanmask has to be present as bits
- Transmission: update to 2.77
- Busybox: revert dhcpc from BB 1.18.4 for now
* Works release/renew
* Remaining Lease Time is showing correct
- TTB: we need unzip tool
- Fix for excessive VPN logging „vpn server already running”
- 3G Modem: fix switch3g script
- Ethernet State: cosmetics changes

(#710) #68216320


#68216320
törölt tag

Tomatora SVN telepítésben járatos valaki?

(#711) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És még mindig nem megy az SSH szerver, a VPN-es fw-vel?

(#712) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#711) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem csak azzal a régi FW vel amibe csak a kulcsos VPN van.

A múlt héten elő vettem a másik routeremet (GL) azzal is ugyan ez a helyzet a legújabb FW rel.
Nem lehet hogy csak várni kéne vmi miatt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#713) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Várni? Mire? :)

(#714) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#713) üzenetére


DonThomasino
veterán

A csodára. :)
Gondoltam el kell telni hosszabb időnek h felálljon a router.
Mert ez már elég X akták hogy egyik routeren se megy,

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#715) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A képen 4 pefce megy a router, de szerintem ez már 1 perc után elérhető minden módon!

(#716) Intruder2k5 válasza #68216320 (#710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#717) #68216320 válasza Intruder2k5 (#716) üzenetére


#68216320
törölt tag

De bizony ez kell nekem :)
És egy segédlet amivel be tudnám állítani.

(#718) Intruder2k5 válasza #68216320 (#717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudok semmilyen leírást! Maga a telepítés...

ipkg update
ipkg install svn

De gondolom ezzel még nem vagy előrébb... :)

(#719) #68216320 válasza Intruder2k5 (#718) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát igen, valami ilyesmi. De úgy tudom kell még hozzá sqlite3 és fene tudja hogyan konfigoljam. Bár gondolom a konfig hasonlít arra amit openwrt alatt lehet használni. Kell egy mount usb, aztán fene tudja még mi.
Pedig jó lenne tomato-n összehozni, mert akkor nem kellene még egy router az rt-n66u mellé.
Mondjuk még openwrt alatt sem sikerült összehoznom :) Fut meg minden, de csatlakozni nem tudok.

Itt van valami zsiványság, bár ez DD-WRT-s, de szerintem lehet hasonlóság.

[ Szerkesztve ]

(#720) Intruder2k5 válasza #68216320 (#719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bevallom őszintén, hogy nekem lövésem sincs, hogy ez az egész svn mire való, sosem állítottam még be ilyet! SqLite3 szintén elérhető, ugyanígy ipkg install paranccsal telepíthető is! De, hogyha feltetted az optware-t, akkor már fent is kell lennie!

ipkg list_installed

nem listázza ki?

(#721) #68216320 válasza Intruder2k5 (#720) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az eles routeren meg eredeti asus van fent. Cserelni most nem tudom, mert az asszony eppen tv stream-et nez. Amugy programfejleszteshez valo az svn. Verziokoveto tarolo a programfajloknak. Visszahozhatoak a regi mentesek, mutatja melyik kollega mit irt at a kodban, stb. Vannak ingyenes, de lassu es fizetos, de jo szerverek a neten, de en ingyenes es gyors otthonit szeretnek :)

(#722) Intruder2k5 válasza #68216320 (#721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja akkor most nincs is Tomato-s routered?

(#723) #68216320 válasza Intruder2k5 (#722) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most épp nincs. Majd, ha vége van a Dal című műsornak, akkor lesz :)

(#724) Intruder2k5 válasza #68216320 (#723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! A 107-est ne tedd fel, mert bug-os az FTP szervere! Én is visszaálltam a 105-re!

(#725) Intruder2k5 válasza #68216320 (#721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#726) #68216320 válasza Intruder2k5 (#725) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, próbálkozok tomato-ra tenni az svn-t. Feltenném az optware-t, de az én pendrive-om fat32 fájlrendszerrel formázott. Ennek is kellene maradnia. Így viszont nem tudom a nas alá mountolni ahogy a leírásodban szerepel. Nem lenne egyébként fájlmegosztás USB-n a sebesség miatt semmiképp, kizárólag SVN. Segítenél picit? Feltétlen kell nekem ext3-as usb nas alá?

(#727) #68216320 válasza #68216320 (#726) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, az általad leírt optware install + itt leírt DD-WRT SVN install működik.

(#728) Intruder2k5 válasza #68216320 (#727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, akkor ez jó hír! Én hétvégén nem vagyok ilyen koránkelő! :)

(#729) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby

[RELEASE] 108 - 2013-03-09

- Fix vsftpd rights
- Fix upnp GUI
- Miniupnpd: fix permissions to use dotted mask. Return to dotted mask in config file.
- Further optimize lzo compilation to help OpenVPN performance and This optimization gives us a 10% speed gain (thx RMerlin)
- Miniupnpd: add custom configuration textarea to GUI
- Fix reboot/logout/shutdown buttons from nas-ups page.
- Make some images smaller
- Add ebtables to all mini K26 builds.
- HTTPS remote access should now works on builds without VPN included (libssl problem)
- Fix default vlans for RG200E-CA

[ Szerkesztve ]

(#730) Doosa


Doosa
aktív tag

Nem tudjátok miért, van az, hogy megnyitok egy portot (pl 21 a NAS-on lévő FTP-nek), és ezen a porton keresztül csak a belső hálózaton érem el? Vannak portok amiket simán meg tudok nyitni és el is érik távolról, de az FTP-hez csak passiv módba tudok csatlakozni, hiába van neki port nyitva.
Meg voltam olyan elvetemült is portot próbáltam nyitni a router kezelőfelületére, és az is ugyan ezt csinálta, bár lehet, hogy ez természetszerű.
Tehát a probléma lényege az, hogy amikor lan-on keresztül csatlakozok a <DDNSnevem>:21-re akkor gyönyörűen működik, de amikor külső hálózaton keresztül csatlakok akkor nem :(

(#731) Intruder2k5 válasza Doosa (#730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router kezelőfelületére nem kell portot nyitni, ezt csak be kell állítani az Administration -> Admin Access -> Remote Access menüben, valamint alatta megadni a portot, és a firmware elintézi a forwardot!

FTP esetében nem lehetséges, hogy a routerben lévő FTP is be van kapcsolva, LAN and WAN módba?

(#732) ssly


ssly
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, problémám a következő: van egy Linksys E900-as routerem gyári firmware-rel, amiben a channel width auto(20/40Mhz) és 20 Mhz között állítható, viszont nekem fix 40 Mhz-re lenne szükségem. A Tomato firmware-ben van erre lehetőség? Köszi!

(#733) Intruder2k5 válasza ssly (#732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt 20 vagy 40MHz közt választhatsz!

(#734) ssly válasza Intruder2k5 (#733) üzenetére


ssly
csendes tag

Köszi, bíztam benne, hogy így van. Csak frissítsem webes felületről vagy bonyolultabb a dolog? Egy esetleges garanciális probléma esetén pedig ugyanúgy vissza tudom tenni a gyárit?

(#735) Intruder2k5 válasza ssly (#734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, simán visszatehető a gyári! Linksys-ekre fel szokott menni simán, webes felületen! A jelenlegi aktuális verzió a 108-as, E900 pedig RT-N build kell!

tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-108-Max.trx

(#736) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sőt, mehet fel a 64K NVRAM-os is inkább! Ez amúgy is dedikált E900 build!

tomato-E900-NVRAM64K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-108-Max.bin

[ Szerkesztve ]

(#737) Intruder2k5 válasza ssly (#734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem akarlak elkeseríteni, mert bár AUTO helyett itt 40MHz van, de ha erre is van állítva, azért értelemszerűen fel lehet csatlakozni olyan eszközzel is, ami nem képes a 40MHz-es kiosztás kezelésére!

(#738) ssly válasza Intruder2k5 (#737) üzenetére


ssly
csendes tag

Azért lenne szükségem a 40 Mhz-re, mert ha fellépek wifire a tablettel és csatornát váltok, akkor a status fülön látom, hogy 40 Mhz a bandwith, marad is addig, amíg használom. Viszont, ha alvó módba kerül a tab, kikapcsolja a wifit, legközelebb már megint csak 20 Mhz lesz. Ami nem is lenne probléma, viszont 20 Mhz esetén a tab csak 72 Mbps-osnak látja a kapcsolatot így viszont az asztali gépről megnyitott HD videók szaggatnak. Amennyiben csatornát váltok, megint 40 Mhz lesz, 150 Mbps-os kapcsolattal, így minden jó. Esetleg valami más javaslat?

Megjegyzem más eszköz nem használja a wifit, a többi gép kábelen csatlakozik. Olyan, mintha "takarékossági" okból venné vissza, ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#739) ssly válasza Intruder2k5 (#736) üzenetére


ssly
csendes tag

Ezt fogom feltenni próbára.

(#740) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

ASUS n10u vas, Tomato FW alá, hogy lehet stabil jól működő Transmission klienst varázsolni?
Valaki írta hogy rtorrnetnél talán kevesebb erőforrást használ. Hogy tudom leállítani az rtorrentet ideiglenesen?
Köszi!

(#741) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van rtorrent--ed, akkor semmi az egész! PuTTY-ba írd be, hogy...

ipkg update
ipkg install transmission

Ha a firmware-ben van tranmission beállító felület, akkor azon keresztül tudod is konfigurálni! Az rtorrent leállítása...

/opt/etc/init.d/S99rtorrent stop

Illetőleg ha a webszerver sem kell más célra, akkor...

/opt/etc/init.d/S80lighttpd stop

[ Szerkesztve ]

(#742) ssly válasza ssly (#739) üzenetére


ssly
csendes tag

Tegnap este feltettem, a sávszélesség probléma megoldódott, azóta mindig 150-nel kapcsolódik a tab. Viszont olyan, mintha maga a net lassabb lenne, de lehet csak beképzelem.
A wireless settings lapon láttam, hogy itt bele lehet nyúlni a transmit power értékbe. A router az emeleten van, viszont az alsó szinten már vannak lefedetlen részek. Jelenleg 42 mW, érdemes ezzel játszani? Konkrétan arra gondolok, hogy a megadott 400 mW-os plafon esetén károsodhat a router?

(#743) Intruder2k5 válasza ssly (#742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, hogy szomszédom évek óta használ egy RT-N10-est 100mW-ra állítva, annak nincs semmi baja! A 400-at én "kicsit" sokallom, de szerintem a 100-at nyugodtan belőheted Te is!

(#744) ssly válasza Intruder2k5 (#743) üzenetére


ssly
csendes tag

Köszi szépen, kipróbálom!

(#745) Intruder2k5 válasza ssly (#744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N16 topikban írta valaki régebben, hogy 300-on használta, de azt hiszem neki nyáron voltak is gondjai vele, többször fagyott a WiFi, így aztán visszavette, talán 200-ra, de ez már nem biztos!

[ Szerkesztve ]

(#746) ssly válasza Intruder2k5 (#745) üzenetére


ssly
csendes tag

400-ra nem tenném semmiképpen az szerintem is nagyon sok, legalábbis folyamatos üzemben. Beállítottam 100-ra, majd tesztelem, hogy javul-e a helyzet.

(#747) Intruder2k5 válasza ssly (#746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szomszédos WiFi-vel nincs fedésben? Nézted már inSSIDer-el?

(#748) ssly válasza Intruder2k5 (#747) üzenetére


ssly
csendes tag

Azzal nem néztem még, most, hogy feltettem a tomato firmöt a wireless beállításoknál láttam, hogy van scan, azt lefuttattam, a 6-os csatornán talált egyet, de én 9-esen használom. Mindjárt megnézem az említett progival.

(#749) Intruder2k5 válasza ssly (#748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

9-esen, és mellette van még másik csatorna is? Azaz 40MHz-es beállítás van? Mert ugye akkor az jelentheti azt, hogy a 9-es és az 5-ös csatorna van használva, és pont bekavarhat a 6-os is akár!

(#750) ssly válasza ssly (#748) üzenetére


ssly
csendes tag

Az mit jelent, hogy 9+5 a csatornaszám?
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.