Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tomato firmware-el kapcsolatban. Netgear Wnr3500Lv2 routerem van, a wifi részén van egy vendég hálózat opció, tehát plusz wifi csatornát hoz létre külön jelszóval..Tomato tud ilyesmit? A netgear routernél annyi a bibi hogy ezt a vendég hálózati wifit nem lehet sebesség szerint beállítani, tehát a teljes wifi sávszélt használja.. Olyan beállításban bízok a tomato-nál ahol több wifi csatornát tudok létrehozni, és ezt sávszél szerint be szeretném állítani, tehát mondjuka 60 megás netből csak 10 megát használjon az egyik wifi csatorna..

Illetve ha felteszem a tomato-t, abból vissza lehet állni gyári firmware-re?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#952) Intruder2k5 válasza tutis (#951) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, van guest wifi, lehet limitálni, és vissza lehet állni!

(#953) tutis válasza Intruder2k5 (#952) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, akkor neki is állok feltenni :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#954) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

meg tudna nekem mondani valaki, hogy hogyan (hol) tudom beallitani hogy a https://192.168.1.1/webftp ajmikor bejon akkor alapba a \nas megosztast mutassa (es igy legyen lehetosegem tavolrol is leszedni file-okat, sajnos az elejen csinaltam valami hujeseget, mert most valami index file-t mutat (konyvtar ./

Vissza tudom e hozni az elejen levo beallitast, hogy ezuttal ne csesszem el ?

Thx elore is

Udvozlettel,

SB

(#955) 0519 válasza Sickboy75 (#954) üzenetére


0519
senior tag

szia!

ftp szervert nem használok, de nem ezt lehet beállítani a:
usb and nas \ FTp server \ Directories menüben?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#956) proxyproxy


proxyproxy
csendes tag

Meg tudná valaki nézni a saját routerén, hogy
- "listen br0" processz fut-e rajta (a br0, mint paraméter)
- a logban a pppd üzenetek közt szerepel-e olyan, hogy "Open ICMP ... -> 10.112.112.112" ?
(a ... helyén a router wan címe kellene, hogy legyen)

Illetve találkoztatok-e olyan problémával, hogy bár be van állítva a "connect on-demand", mégsem hajlandó kapcsolódni a router a netre, mikor a LAN-ról valaki ki akar menni?
-------
Még mindig 95% esélyt látok rá, hogy feltörték a routerem, de miután a vadonatúj, gyári szoftverrel ellátott TP Link is csinál furcsa dolgokat, néha már kezdem azt hinni, hogy a kedves szolgáltatómnál változott valami és emiatt szórakozott a régi routerem.

(#957) Intruder2k5 válasza 0519 (#955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez nem ugyanaz, de szerintem is célszerűbb lenne a firmware FTP szerverét használni erre, ott úgyis minden jól beállítható! Mappák, user-ek, jelszavak, stb...

(#958) tutis


tutis
őstag

feltettem a tomatot a netgear ruoterre, eddig nem igazán tetszik. netgear gyári firmware-t könnyű volt beállítani, itt minden olyan körülményes, nem is igazán találok semmit..
Kérdésem lenne ezért: usb hdd-t hogy érem el?
vendég wifi csatornát hogy hotok létre sávszélesség korláttal?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#959) Intruder2k5 válasza tutis (#958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt senki sem mondta, hogy ugyanolyan lesz mint a gyári! Szerencsére!

A HDD-t (vagy egy-egy mappát) meg kell osztani az USB and NAS -> File Sharing oldalon, aztán már látod a Windows hálózatoknál is!

Guest WiFi-ről ITT van pár sor, előbb létre kell hozni egy második VLAN-t, majd utána egy második AP-t, amit csatolsz az új VLAN-hoz, és végül erre lehet majd limitet beállítani az erre szolgáló menüben!

(#960) tutis válasza Intruder2k5 (#959) üzenetére


tutis
őstag

A vendég hálózat okés, de ez e megosztás csak nem akar össze jönni..
usb support attatched deviced részen ez van
IO Mega HDD
Partition '�j kötet' fuseblk (37.27 GB / 13.66 MB free) is mounted on /tmp/mnt/__j_k__tet

Akkor a file sharing részen az Additional Shares List-ben ezt az útvonalat kellene megadnom?: /tmp/mnt/__j_k__tet

Vagy rosszul gondolkozom?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#961) Intruder2k5 válasza tutis (#960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, illetve fentebb (Workgroup Name) be kell állítsd még a munkacsoportot, a PC-n megadottal azonosra, Enable File Sharing - Yes, no authentication! Client Codepage-t 852-re, Master Browser pipa!

[ Szerkesztve ]

(#962) tutis válasza Intruder2k5 (#961) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, így már megy, egy restart is kellett neki :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#963) proxyproxy válasza proxyproxy (#956) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Na jó, akkor a roppant "segítőkész" tomato-s közösség (nem elsősorban az itthonira gondolok, kb. öt különböző helyen próbáltam segítséget kérni) helyett:

A 10.112.112.112 -> 10.64.64.64 cím használata akkor jön elő, ha valami miatt nem tud a pppd kapcsolódni a túloldalhoz. Pl. kihúzom a kábelt, esetleg valami szoftveres gond miatt.
A listen br0 processz, ha sikerül a kapcsolódás, akkor pillanatok alatt eltűnik, normálisan esély sincs rá, hogy a user észrevegye a létét. De pl. kihúzott wan kábel mellett ott ragadhat a pppd mögött és vár, míg sikerül a kapcsolódás.

Az Open ICMP-re nem találtam magyarázatot, nagyon ritkán jelenik meg, fogalmam sincs, akkor miért. Ez még mindig kissé gyanús pont.

A Tomato (legalábbis az általam használt verzió) következetesen képtelen újrakapcsolódni az internethez, ha manuálisan bontom a kapcsolatot. Ha kivárom, míg magától bont, akkor képes visszakonnektálni.

Openwrt-vel egyelőre ott tartok, hogy a pppd ugyanúgy a 112, ill. 64 végű címeket használja sikertelen kapcsolódáskor, de sikertelen a kapcsolódás pl. akkor, ha be van állítva timeout hozzá. (valami bug, de nem jártam utána alaposabban)

Szóval azonos nevű szoftver, kísértetiesen hasonló, a megszokottól eltérő log bejegyzések, eltérő okból.

(#964) golya87


golya87
őstag

Hello.

Adott egy N66U melytól kellő távolságra szeretnék elhelyezni két egymástól független helyre egy-egy wifi eszközt. Utp kábellel kötném össze a routereket és a két plusz eszközön egy gigabites port és 300as N-es wifire lenne szükségem.
Két kérdésem lenne:

-Hogy lehet azt megoldani, hogy a két eszköz csak AP-ként működjön?
-Milyen eszközt ajánlotok? Az se baj, ha erős a wifije!

Köszönöm a segítséget!

(#965) Intruder2k5 válasza golya87 (#964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy érted azt, hogy csak AP-ként működjön? Úgy, hogy ne NAT-oljon? Vagyis az egész rendszer egy hálózat legyen?

[ Szerkesztve ]

(#966) golya87 válasza Intruder2k5 (#965) üzenetére


golya87
őstag

Ha jól értelmeztem kérdésed (mert csak félig vagyok okos :DDD ), akkor igen. A fő router (N66U) irányítson mindent, hogy melyik MAC cím hova kerül stb... A mellék eszközök kapják UTP-n a hálózatot, innen egy vezetékes eszköznek és wifin sok más eszköznek adják tovább.

(#967) Intruder2k5 válasza golya87 (#966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mondjuk RT-N12 D1, gyárilag is tud AP módot, de Tomato is rámegy! 2x5dBi antennája van, ha elég a 100Mbps kapcsolat UTP-n, akkor ez jó lehet! És színben is passzol az N66U-hoz... :)

[ Szerkesztve ]

(#968) golya87 válasza Intruder2k5 (#967) üzenetére


golya87
őstag

Jól hangzik, bár az N12HP még jobban, csak a 100Mbit karcsú. :O
Az antenna nélküli ASUS/Linksys routereknél félek, hogy kevés lenne a wifi ereje a vasbeton falak miatt. A WRT160N "antennája" kevés.

(#969) Intruder2k5 válasza golya87 (#968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha viszont kell a Gbit/sec, akkor majdnem, hogy kizárásos alapon RT-N16!

(#970) golya87 válasza Intruder2k5 (#969) üzenetére


golya87
őstag

Még felmérem, hogy mennyire van teleszemetelve a 2,4Ghz, de lehet ennél maradok.

(#971) Intruder2k5 válasza golya87 (#970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát ha még 5GHz is kell, meg külső antenna is, meg még a Gbit/s is, és ASUS is legyen, akkor RT-N66U, vagy RT-AC66U! Linksys-nek tudtommal nincs is ilyen routere!

(#972) #79335424 válasza Intruder2k5 (#971) üzenetére


#79335424
törölt tag

"és Asus is legyen". Valóban nem könnyű kifogni egy olyan Linksys -t, ami Asus. Majdnem lehetetlennek tartom. :D

[ Szerkesztve ]

(#973) Intruder2k5 válasza #79335424 (#972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

golya87-nek volt egy olyan mondata feljebb, hogy...

"Az antenna nélküli ASUS/Linksys routereknél félek..."

Ezért gondolkodtam első sorban ASUS-ban, utána Linksys-ben, de természetesen nem ASUS-Linksys-t akartam találni! :)

(#974) golya87 válasza Intruder2k5 (#973) üzenetére


golya87
őstag

5Ghz nem fontos, de sajnos egy társasházban sokan alapbeállításon hagyják a wifi csatornát, így a 2,4Ghz eléggé zsúfolt. Igazából csak a tomato a fontos, a márka nem, amennyiben stabil jó routerről van szó. Az N66U pedig nagyon drága lett...
De egy ASUS-Linksys sztem az egész házat lefedné. :))

(#975) #79335424 válasza golya87 (#974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem egy Linksys E3000 van. Elégedett vagyok vele, egyszer sem volt vele gondom. Igaz, a tudásához képest nagyon alapjáraton ketyeg. Űres az usb, mert van NAS és torrentezni sem szoktam. Nem is tudnék az itthoni netemmel. A párhuzamos duál miatt választottam. Sokat gyorsít a fájlátvitelen, ha az egyik eszköz 2,4 -en, a másik 5Ghz -en van.

(#976) golya87 válasza #79335424 (#975) üzenetére


golya87
őstag

Nekem ilyen extrák sem kellenek, csak gigabit, N-es wifi és tomato. A többi extrára ott a szerver, az N66U.

Több falon keresztül is bírj a wifije? Egy válasz és egy főfalon kellene átsugároznia.

(#977) golya87 válasza Intruder2k5 (#973) üzenetére


golya87
őstag

Ha csak AP módban használom, akkor a Tomato-s N16-os megér 6k-val többet, mint az OpenWRT-s 1043ND?
Úgy láttam te mindkét topicban mozogsz, így bátorkodtam feltenni a kérdést.
Stabilitás és wifi sebesség terén érdekel a dolog.

(#978) Intruder2k5 válasza golya87 (#977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk alapjában sem szimpatizálok a TP-LINK-el, mert akárhányszor a kezembe került, mindig csak szívtam vele, de ettől eltekintve is, a 1043 WiFi-jével rengeteg a probléma! Ha a nevezett topikban rákeresel a DMA failed kifejezésre, akkor magad is láthatod...

(#979) golya87 válasza Intruder2k5 (#978) üzenetére


golya87
őstag

Mondjuk jobban belegondolva 6k-nál lustább vagyok. :DD

(#981) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby [RELEASE] v110-EN is now available

Changelog:

- Add „BT” target
- Remove Ebtables from mini builds (make they smaller)
- usb_modeswitch: ver. 1.2.6 with data package 2013-06-07
- Tomato Update Notification System
- miniDLNA update to 1.0.26
- Miniupnpd update to 1.8 (20130521)
- Add codes to support HG320, H218N and RG200E-CA – thx BWQ
- basic-network – add ttyUSB devices to 6
- stealthmode – some improvements
- Change characters limit for snmp fields
- OpenVPN update to 2.3.2
- dnsmasq update to 2.67cs7 – thx Kevin
- many cstats updates – thx RMerlin and Kevin
- a lot of updates and improvements of IPv6 – thx Kevin
- Expose PPPoe variables – thx Kevin
- add netfilter xt_string support
- DNScrypt-proxy: update to 1.3.0
- DNScrypt-proxy: add custom startup option in GUI
- many iptraffic updates – thx RMerlin
- RSA keylength to 1024 for router cert
- Grow-up cookies expire time – thx blackwind

(#982) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem firewall scrip ügyileg.
Azt szeretném megvalósítani hogy csak bizonyos ip-kre válaszoljon a router wan oldalról.
Egy gépterembe csücsül fix IP, és mostanában gyere gyakrabban egyszer csak nagyon lassan, vagy egyáltalán nem válaszol. Gondolom elkezdik támadni a kínaiak, és leül szegény:)

Arra gondoltam hogy kikeresem a magyar ip tartományokat és csak azokat engedélyezném.
vélemény?

(#983) PonPon válasza PonPon (#982) üzenetére


PonPon
senior tag

most elcsíptem a SSH-n top parancsot kiadva.
ksoftirqd eszi meg a routert.

(#984) Intruder2k5 válasza PonPon (#983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van rajta HDD, vagy csak szólóban van ott? Memória mennyire van lefoglalva?

(#985) PonPon válasza Intruder2k5 (#984) üzenetére


PonPon
senior tag

szia! nincsen rajta vinyo.
Igazából csak tűzfal szerepe van, egy szerver van mögötte amin virutális gépek futnak.
Csak portforward-ok vannak beállítva rajta.

Total / Free Memory 28.02 MB / 18.21 MB (65.00%)

(#986) Intruder2k5 válasza PonPon (#985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Hát akkor egyelőre passzolok! ITT azt írják a végén, hogy memória gond, de ezek szerint mégsem! De még az jutott eszembe, hogy nem lehet túl sok kapcsolati szál az ok? Mármint a szerver felé, több ezer kapcsolat...

(#987) PonPon válasza Intruder2k5 (#986) üzenetére


PonPon
senior tag

de amúgy nem tudod hogy lehet engedélyezni csak bizonyos ip tartományokat wan oldalon?

(#988) Intruder2k5 válasza PonPon (#987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan nem tudom, én sem vagyok iptables tudor! De szerintem valahogy így...

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -s 172.16.0.0/12 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

[ Szerkesztve ]

(#989) PonPon válasza Intruder2k5 (#988) üzenetére


PonPon
senior tag

oké, ezen elindulok. köszi!

(#990) Intruder2k5 válasza PonPon (#989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#991) #68216320


#68216320
törölt tag

RT-N66U routeren a shibby-féle Tomato-t használom. Az érdekelne a TOR project része hogyan működik. A router fog cache-elni mindent és a browsernek azt kell használnia? Vagy miként működik? Akinek van némi infója róla, ne fogja vissza magát.

(#992) Intruder2k5 válasza #68216320 (#991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a részét csak egy-két alkalommal próbáltam, mindössze néhány percig... Ennek egyik oka, hogy nem nagyon érdekel az anonimitás, nem szoktam a NASA-t hackelni, másik pedig az, hogy félelmetesen lassú! Viszont nem értem, hogy miért cachelne a router? Ennek a lényege tudtommal az anonimitás...

(#993) #68216320 válasza Intruder2k5 (#992) üzenetére


#68216320
törölt tag

Arra gondoltam, hogy a nod-okat tárolja, hogy gyorsítsa a circuit-okat. De, persze lehet, hogy csak simán csatlakozik a hálózathoz, ennyit csinál.

(#994) Intruder2k5 válasza #68216320 (#993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet, tényleg lövésem sincs, de annyi megmaradt bennem, hogy brutálisan lassú! :)

(#995) #68216320 válasza Intruder2k5 (#994) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, ez sajnos tényleg lassú :) De ez ilyen is volt mindig. Viszont van néhány olyan tranzakció, stb. aminél az anonimitás fontosabb lehet, mint a sebesség. Például elektronikus utalást is szívesebben végeznék tor alatt. Na, mind1. Majd összeszedek valami infót a netről, hogy mit is csinál a firmware ezen része.

(#996) golya87 válasza #68216320 (#995) üzenetére


golya87
őstag

Ha megtudsz ezen funkcióról valamit, kérlek oszd meg itt.

(#997) #79335424


#79335424
törölt tag

Tud vki olyan trükköt, hogy egy váratlan újraindulás (pl. áramszünet) után x idővel a router automatikusan wol parancsot küldjön a mögötte lévő NAS -ra? A NAS ébreszthető, a funkció működik is, de magától nem áll vissza a leállás előtti állapotra.

(#998) Intruder2k5 válasza #79335424 (#997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze! Írsz egy scriptet, ami várakoztat mondjuk 2 percet, mialatt teljesen feláll a router, és az egész hálózat, aztán kiküldi a wol parancsot, majd ezt beteszed az init scriptbe! Például...

#!/bin/sh

sleep 120
ether-wake 00:00:00:00:00:00

Mentheted például a /jffs mappába is! Futtatási jogot neki, és had menjen...

[ Szerkesztve ]

(#999) #79335424 válasza Intruder2k5 (#998) üzenetére


#79335424
törölt tag

Király! Köszönöm!

(#1000) Ablakos


Ablakos
őstag

Mostanában 3-4 gép is működik egyszerre a netemen. (Beindult a nyáriszünet ;) ) Próbáltam QoS -t aktiválni, de nagyon panaszkodnak a CounterStrike használók, hogy brutális pingek vannak. A Netgear (1.28.0000 MIPSR2-110 K26 USB AIO) sávszélt szépen beosztja, mert a NAS torrentjei csak csordogálnak, de a pingek vacakok az asztali gépen. Ez természetes (ne kínlódjak tovább), vagy valamit lehet tenni ez ügyben?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.